Wikipédia:Najlepšie články (kandidáti)/Náboženstvo v Byzantskej ríši

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Náboženstvo v Byzantskej ríši[upraviť | upraviť zdroj]

Dôvodom nominácie je kvalitné spracovanie článku. Článok spracováva každú jednu tému náboženstva v Byzantskej ríši komplexne. Text je pútavý a neutrálny. Zdroje a referencie k informáciám v článku sú bravúrne zvládnuté. Podľa mňa splňuje kritéria najlepšieho článku na slovenskej Wikipédii. Dovolím si povedať nominácia toho článku by mohla byť pochvalou pre daného redaktora a povzbudením do ďalšieho editovania.Róbert Jahoda (diskusia) 17:41, 17. august 2020 (UTC)

Za[upraviť | upraviť zdroj]

Symbol support vote.svg Za navrhovateľ Róbert Jahoda (diskusia) 17:32, 17. august 2020 (UTC)

Symbol support vote.svg Za Ako autor si skromne si dovolím tvrdiť, že sa mi článok vydaril, a že mi dal zabrať. Ak nie je na najlepší, tak minimálne dobrý. Síce sa tu už dnes moc toto hodnotenie nedáva na sk wiki, bol by som rád, ak by sa to podarilo prelomiť. --ScholastikosSVK (diskusia) 17:45, 17. august 2020 (UTC)

Symbol support vote.svg Za v takomto dlhom článku sa prirodzene vyskytne pár drobností na úpravu, ale čítať a kontrolovať to celé sa mi nechce. Vadia mi ale červené odkazy v sekciách pozri aj - to by najlepší článok mať nemal. (podľa mňa) Okrem toho nemám vážnejšie výhrady a súhlasím s nomináciou. --Exestosik (diskusia) 14:46, 18. august 2020 (UTC)

Proti[upraviť | upraviť zdroj]

Symbol oppose vote.svg Proti

Neutral[upraviť | upraviť zdroj]

Symbol neutral vote.svg Neutral

Diskusia[upraviť | upraviť zdroj]

Na prvý pohľad poklona obrovskému množstvu textu a referencií. No keď som sa chcela začítať, nešlo mi to. Text nie je podmanivo napísaný. Už len úvod obsahuje samé súvetia, čo je veľmi únavné. Harmonický text strieda vety rozličných dĺžok. Tiež som si všimla pár menších pravopisných chýb: Židia sú raz s veľkým, raz malým prvým písmenom, „vrámci“ sa nepíše spolu, pred „a“ v priraďovacom súvetí sa nedáva čiarka. Asi toľko od redaktorky z úplne iného odboru, ktorá si ale rada prečíta aj zaujímavé veci z iného súdka. :-) --Eryn Blaireová (diskusia) 13:29, 18. august 2020 (UTC)

Nekontroloval som v článku či sú všetky výskyty správne, ale v písaní začiatočných písmen je rozdiel. S veľkým ide o etnikom, národnosť či národ, s malým o náboženstvo.--Jetam2 (diskusia) 14:34, 18. august 2020 (UTC)
Ahoj, vďaka za pripomienky. :) Na vrámci som bol upozornený už i mimo wiki. Čo sa týka čiarok, to uznávam, že mi robili problémy. Pri písaní sa radšej však pridŕžam hesla, že viac uškodí menej než menší počet. Čo sa týka Židov (asi si čítala najmä úvod, lebo tam to ž/Ž je vidieť) - tak sa snažím rozlišovať národnosť (Ž), a príslušníka judaizmu (ž) - resp. som sa snažil to aspoň naznačiť. V kapitole o nich som zvlášť napísal poznámku, že v nej budem používať pojem Žid, aby som sa vyhol komplikáciám (aj v súvislosti so zdrojmi, ktoré tak nerozdeľujú). Keď budem mať čas tak sa mrknem na dlhé vety a pokúsim sa ich skrátiť. Teraz tu však pár dní nebudem, takže asi nie hneď. Osobne vidím, čo sa týka čitateľnosti textu istý „vplyv“ v téme. V jej obsahu a rozsahu. Neraz totiž odbočujem a vysvetľujem niektoré pojmy, osobnosti, atď... Snažil som sa, aby to bol komplexný článok v danom obore a priznám sa, že zameraný skôr na niekoho, kto túži po hlbšom poznaní danej témy. Nejde preto o úplne jednoduché čítanie. --ScholastikosSVK (diskusia) 15:14, 18. august 2020 (UTC)

Aha, takto je to s tými Židmi, zase som sa niečo nové naučila. :-) Inak, táto diskusia vo mne oživila starú ideu urobiť pre wiki projekt štylistickej príručky. Koncept som rozpísala na koniec svojho pieskoviska.--Eryn Blaireová (diskusia) 11:05, 19. august 2020 (UTC)

Výsledok[upraviť | upraviť zdroj]

Symbol support vote.svg Za 3 Symbol oppose vote.svg Proti 0 Symbol neutral vote.svg Neutral 0 Článok podporilo 3 redaktorov, proti 0. Článok prešiel nomináciou.--Jetam2 (diskusia) 18:37, 7. marec 2021 (UTC)


Horeuvedený text v ráme obsahuje už uzatvorenú diskusiu alebo hlasovanie. Neupravujte ho už prosím.