One Direction

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
One Direction
One Direction
One Direction
Základné informácie
Pôvod Veľká Británia Londýn, Anglicko
Pôsobenie 2010–súčasnosť
Vydavateľstvá Syco Music
Webstránka onedirectionmusic.com
Členovia skupiny:
Harry Styles
Zayn Malik
Liam Payne
Niall Horan
Louis Tomlinson

One Direction je britsko-írska chlapčenská hudobná skupina, ktorú tvoria Harry Styles, Zayn Malik, Liam Payne, Niall Horan a Louis Tomlinson. V siedmej sérii speváckej súťaže X-Factor obsadili 3. miesto a následne podpísali nahrávaciu zmluvu so Sony Music.

História[upraviť | upraviť zdroj]

V X-Factore sa najprv snažili uspieť ako jednotlivci, ale v bootcampe ich Nicole Scherzinger, Simon Cowell a Louis Walsh dali dohromady a skupina postúpila do domov porotcov. Tam zaspievali pieseň „Torn“ a postúpili do semifinálových kôl. V týchto postupne zaspievali piesne „Viva la Vida“ od skupiny Coldplay, „My Life Would Suck without You“ od Kelly Clarkson, „Nobody Knows“ od Pink, „Total Eclipse of the Heart“ od Bonnie Tyler, „Kids in America“ od Kim Wilde, „The Way You Look Tonight“ od Eltona Johna, „All You Need Is Love“ od The Beatles, „Summer of 69“ od Bryana Adamse, „You Are So Beautiful“ od Joa Cockera, „Only Girl in the World“ od Rihanny, „Chasing Cars“ od Snow Patrol, „Your Song“ od Eltona Johna, „She's the One“ (s Robbiem Williamsom) a opäť „Torn“ od Natalie Imbruglie.

V novembri 2011 vydala skupina svoje prvé album Up All Night, na ktoré od decembra 2011 do júla 2012 naviazalo turné Up All Night Tour, ktorého koncerty sa odohráli ve Spojenom kráľovstve, Írsku, Austrálii, Novom Zélande, USA, Kanade a v Mexiku. Vo februári a marci 2012 zároveň vystupovali spoločne s Big Time Rush na ich americkom turné Better with U Tour. Druhé album s názvom Take Me Home vydali One Direction v novembri 2012 a medzi februárom a novembrom 2013 opät následovalo celosvetové turné Take Me Home Tour, které bolo odštartované v Európe a ukončeno v Ázii. Ich tretie album Midnight Memories bolo vydané v novembri 2013.

Členovia One Direction taktiež hosťovali v seriáli iCarly v epizode „iGo One Direction“ (6. série, diel 96) a objavili sa tiež v show Saturday Night Live (série 37, diel 720) a dvakrát v show Alan Carr Chatty Man.

Členovia[upraviť | upraviť zdroj]

 • Harry Styles (* 1. február 1994) - najmladší člen skupiny. Pochádza z dedinky Holmes Chapel v Anglicku a bol lídrom skupiny White Eskimo. Vymyslel názov skupiny "One Direction". Zatiaľ je slobodný.
 • Zayn Malik (* 12. január 1993) - pochádza z Bradfordu v severnom Anglicku. Jeho snúbenica je Perrie Edwards.
 • Niall Horan (* 13. september 1993) - Ako jediný člen skupiny pochádza z Írska z mesta Mullingar. Jeho matka je Maura Gallagher a otec Bobby Horan. Jeho dvojča sa narodilo mŕtve, okrem toho má jedného staršieho brata Grega. Po rozvode rodičov žil s otcom, študoval na Coláiste Mhuire - Christian Brothers school, bol v školskom zbore. Od svojho detstva hrá na gitaru.
 • Liam Payne ( * 29. august 1993) - narodil sa v anglickom meste Wolverhampton, West Midlands. Študuje hudbu a prvýkrát súťažil v X-Factore už v roku 2008.

Kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

2010[upraviť | upraviť zdroj]

The X Factor. V roku 2010 sa všetci piati členovia neúspešne pokúsili sólovo dostať do finálových kôl, ale napriek tomu sa hosťujúcej porotkyni Nicole Scherzinger podarilo presadiť nápad na spojenie týchto piatich sólistov do jednej skupiny a tak sa stali súťažiacimi v kategórii skupina, ich mentorom sa stal Simon Cowell.Počas pôsobenia predviedli neskutočné výkony, ale napokon skončili tretí po finalistke Rebecce Fergusonovej a víťazovi Mattovi Cardleovi. Ale ich mentor Simon Cowell povedal, že toto je začiatok skupiny One Direction a mal pravdu.

The X Factor
Liam Payne's audition "Cry Me a River"
Niall Horan's audition "So Sick"
Harry Styles' audition "Isn't She Lovely"
Louis Tomlinson's audition "Hey There Delilah"
Zayn Malik's audition "Let Me Love You"
Bootcamp (Liam Payne & Harry Styles) "Stop Crying Your Heart Out"
Bootcamp (Niall Horan) "Champagne Supernova"
Bootcamp (Louis Tomlinson & Zayn Malik) "Make You Feel My Love"
Judges' houses "Torn"
Week 1 "Viva la Vida"
Week 2 "My Life Would Suck Without You"
Week 3 "Nobody Knows"
Week 4 "Total Eclipse of the Heart"
Week 5 "Kids in America"
Week 6 "Something About the Way You Look Tonight"
Week 7 "All You Need Is Love"
Week 8 "Summer of '69"
"You Are So Beautiful"
Week 9 "Only Girl (In the World)"
"Chasing Cars"
Week 10 "Your Song" "Torn"
"She's the One (s R.Williamsom)"

2011[upraviť | upraviť zdroj]

Po skončení súťaže The X-Factor skupina podpísala nahrávaciu zmluvu so Sony Music. Od februára do apríla 2011 absolvovali spolu s ďalšími deviatimi súťažiacimi turné po Spojenom kráľovstve a Írsku.

Ich debutový singel "What Makes You Beautiful" vyšiel 11. septembra 2011 a umiestnil sa v hitparáde UK Singles Chart na 1. mieste. Do konca roku 2011 predali viac ako 540 tisíc kópií.

 • 13. novembra 2011 vyšiel ich druhý singel "Gotta Be You".
 • 21. novembra 2011 vydali svoj prvý album Up All Night. S piesňami na tomto albume im pomáhal Savan Kotecha, pričom obsahuje aj skladby od Kelly Clarkson aj Ed Sheeran. Dostal sa na druhé miesto v UK Albums Chart a za rok 2011 sa ho predalo 468 tisíc kópií.

2012[upraviť | upraviť zdroj]

 • Singel Live While We're Young.
 • 24. októbra vyšiel klip k piesni Little Things.

2013[upraviť | upraviť zdroj]

 • 7. januára vyšiel singel Kiss You, druhý z albumu Take me home.
 • 20. februára vyšiel klip k pesničke One Way or Another, ktorá bola napísaná pre charitu a všetky peniaze získané vďaka tejto pesničke išli na organizáciu Red Nose Day.
 • 23. februára v Londýne odštartovalo celosvetové turné.
 • 22. júla vyšiel klip k pesničke Best Song Ever.
 • 31. augusta mal premiéru dokument One Direction - This Is Us (One Direction - To sme my).
 • 25. novembra vyšiel ich tretí štúdiový album s názvom Midnight Memories.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]