Podfuck: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 36 bajtov ,  pred 9 rokmi
Mapa casu
(lost in..upravy)
(Mapa casu)
Za [[bicie]] nástroje zasadol niekoľko mesiacov po samotnom vzniku kapely [[Marián Pillár]], ktorý bol prvým bubeníkom skupiny. Marián Pillár taktiež natočil so skupinou prvý [[Extended play|EP]] album ''[[Lost In My Soul (album)|Lost In My Soul]]''. Podobne ako začínali gitaristi na starých gitarách, Majo začínal na bicích nástrojoch značky "[[Amati]]". Majo zotrval v kapele skoro 5 rokov a jeho posledné vystúpenie sa konalo 31.03.[[2007]] v Irish pube, v [[Banská Bystrica|Banskej Bystrici]], kde hral Podfuck s kapelou Problém z [[Martin (mesto na Slovensku)|Martina]].
Na poste bassgitaristu začínalo viacero bassgitaristov, no zotrvali len niekoľko mesiacov. Prvý oficiálny koncert kapely na tomto poste odohoral [[Miloš Altman]] (prezývaný "Stimpi"), ktorý v kapele zotrval prvých 11. koncertov. Jeho posledné vystúpenie sa uskutočnilo dňa 4.12.[[2004]] s kapelou [[Iné Kafe|Inekafe]] v košickom Live Music Club-e Butterfly. Miloš nenahral s kapelou žiadny album. Po tomto období prišiel do kapely Alexander Albert (bývalý člen kapely [[SS3S]]), ktorého prvé vystúpenie bolo 18.12.2004 v Butterfly-i, kde Podfuck hral spoločný koncert s kapelou [[Plus Mínus|PlusMinus]] z [[Bratislava|Bratislavy]]. Alexander Albert hraje v kapele Podfuck až do súčasnosti, keď zastáva post [[Spevák|speváka]] a bassgitaristu. V roku [[2005]] sa kapela rozhodla prijať medzi svoje rady sólového speváka [[Marcel Jurek|Marcela Jureka]] (Pred Marcelovým príchodom spieval v kapele zakladajúci člen kapely Miroslav Terifaj). Kapele sa v tomto roku podarí dostať do finále hudobnej súťaže "USS Talent Night 2005"<ref>http://kosice.korzar.sme.sk/c/4528952/finalisti-u-s-steel-talent-night-2005-su-znami.html</ref> a koncom roka sa zatvára po prvý krát do štúdia. V roku [[2006]] vychádza prvé [[Extended play|EP]] [[Kompaktný disk|CD]] ''[[Lost In My Soul (album)|Lost In My Soul]]''. Taktiež sa v tomto roku odohral prvý koncert mimo územia SR a bolo to v [[Maďarsko|Maďarsku]] dňa 30.04.2006 v meste [[Tokaj (mesto)|Tokaj]], na [[BMX]] a [[Skejtbording|Sk8]] súťaži "Harlee Cup 2006". Kapela je v tomto období zaradená na [[Kompilácia (album)|kompiláciách]]: ''Punk Rock Made In Slovakia vol.5'' a ''MUSIC FOR EXTREME SPORTS'', ktoré vydalo [[Hudobné vydavateľstvo|vydavateľstvo]] Musica, s.r.o. Koncom roka z kapely odchádza spevák Marcel a postu spevákov sa ujímajú predchádzajúci spevák, gitarista Miroslav Terifaj a bassgitarista Alexander Albert. Na prelome rokov 2006 a 2007 oznamuje bubeník Majo svoj odchod z kapely a na jeho pozíciu prichádza začiatkom nového roka Vladimír Palai (bývalý bubeník skupiny Naša vec), ktorý v kapele hrá dodnes. Jeho prvý koncert sa ukutočnil dňa 26.06.2007 v Košiciach, v klube "Khoi-Khoi" (v súčasnosti je to druhé, menšie pódium podniku Collosseum) s kapelami To Be Continued z [[Rakúsko|Rakúska]] a dnes už neexistujúcou kapelou Linolleum z Košíc.
Od tejto chvíle hraje kapela v rovnakej štvôrčlennej zostave až do súčasnosti. Kapela hraje v tomto roku svoje prvé vlastné miniturné s názvom "Nelutujem Podfuck tour 2007". Koncom tohoto roka sa kapela zatvára do štúdia, kde nahraje svoje druhé EP s názvom ''[[Mapa Času (album)|Mapa Času]]''. Celý rok [[2008]] kapela koncertuje po SR a propaguje nové CD. Dňa 13.09.2008 na festivale "LADOVA fest 2008" zahraje Marián Pillár (bývalý bubeník), ako spomienku na kapelu, celé vystúpenie namiesto Vladimíra Palaia. V roku [[2009]] sa stáva manažérom kapely [[Atila Ceranko]] (bývalý manažér kapely Punkreas). Skupina absolvuje množstvo vystúpení v [[Česko|Českej republike]] a na Slovnesku. V priebehu roku [[2010]] kapela hraje asi najviac [[Festival|festivalov]] v histórii kapely (Topfest, Fajny fest, Siravafest, Revolution fest a mnohé iné) a končí spoluprácu s Atilom. Začiatkom tohto roka skupina vydáva sólový [[Singel (hudba)|singel]] s názvom „Cesta“, ktorý sa žánrovo odlišuje od bežnej tvorby skupiny. Je to [[Rock|rockovo]] založená pomalá skladba, ktorej hudbu zložil člen skupiny Podfuck Miroslav Terifaj a text napísal jeho spolužiak zo strednej školy [[Peter Harich]] (bývalý spevák košickej skupiny "Zephyr"). Nahratý, zmixovaný a "na surovo" zmastrovaný bol v štúdiu [[Lukáš Kreheľ|Lukáša Kreheľa]]. V roku [[2011]] sa kapela manažuje sama a pripravuje materiál na nový album. Uskutočňujú sa prvé rozhovory do slovenských rádií<ref>http://www.radiokiss.sk/kiss-blog/blogy-moderatorov/296-podfuck-punk-je-to-co-mate-v-srdci-a-nie-na-obleceni.html</ref>. Kapela prerába starú demo skladbu „Be alone“ a nahráva ju nanovo taktiež v štúdiu Lukáša Kreheľa pod názvom „Hymna“. S touto skladbou sa zúčastňuje finále súťaže Hymna basketbalového tímu [[Good Angels Košice]]<ref>http://www.goodangelskosice.eu/zeny/V_Kosiciach_sa_bude_spajat_basketbal_s_hudbou/14310/clanok</ref> a jej sklaba sa hráva počas domácich, ale aj európskych zápasov. Je to zároveň 100. oficiálny koncert kapely Podfuck, aj keď je známe, že kapela má na svojom konte viac ako sto koncertov v tomto období. V oficiálnom zozname totiž nie sú zahrnuté niektoré súkromné akcie, ktoré kapela plnohodnotne odohrala (rozlúčkové párty, stužkové slávnosti a pod.). Koncom roka 2011 sa kapela zatvára do štúdia<ref>http://www.itneverends.cz/news/punkrockeri-podfuck-chystaji-nove-album/</ref> a nahráva až do leta [[2012]] svoj tretí album s názvom ''[[Znamenie]]'' <ref>http://music-zone.eu/rozhovorskapeloupodfuck/</ref>. Začiatkom jesene tohoto roku má kapela odhoratých 114.oficiálnych koncertov od jej vzniku, ďalej koncertuje, robí rôzne rozhovory<ref>http://zajtrajsienoviny.sk/2012/09/v-kosickom-punkrocku-opat-podfuckuje/</ref> a pripravuje sa na natáčanie videoklipu.
 
== Albumy ==
03.02.2006 sa konal oficiálny krst prvého EP albumu kapely. Krstným otcom sa stal majiteľ Live Music Club-u Butterfly [[Mihajlo Džunja]] prezývaný "Miško". Krstilo sa [[Absint|absintom]] a bol to 26.koncert skupiny Podfuck.
 
* ''[[Mapa Času (album)|Mapa Času]]'' ([[2008]])
Dva roky po vydaní prvej štúdiovej nahrávky vychádza druhé EP kapely Podfuck. Jeho názov je rovnomenný ako jedna z jeho skladieb „Mapa''Mapa Času“Času''. Na tomto albume sa nachádza celkovo 6 skladieb. Album bol narávaný, mixovaný aj mastrovaný v štúdiu Tomee Records v období od 27.12.2007 do 30.12.2007. Hlavným človekom od zvuku bol Lukáš Kreheľ a podobne ako pri predošlom albume grafiku spracoval Michal Šmajda. Skladba „Mapa Času" sa ako prvá skladba kapely objavila v éteri internetového rockového rádia: ROCK JAM radio. Tento album kapela nikdy nepokrstila.
 
* ''[[Znamenie]]'' ([[2012]])
18

úprav

Navigačné menu