Preskočiť na obsah

The Backwards: Rozdiel medzi revíziami

Odobrané 3 bajty ,  pred 5 rokmi
chýba zhrnutie úprav
d (Aktualizácia údajov)
Značky: vizuálny editor úprava z mobilu úprava z mobilného webu
Bez shrnutí editace
V roku [[2002]] plánovali Backwards tiež návrat do súťaže New York Beatlefest, v ktorej by obhájili titul víťaznej skupiny, avšak projekt stroskotal na financiách. V apríli roku [[2003]] sa im cesta do [[New York (mesto)|New Yorku]] podarila s už prinavráteným Mirom Džunkom, pričom opätovným víťazstvom porazili 44 konkurenčných kapiel z celého sveta. Na základe opätovného víťazstva nadviazala skupina novú spoluprácu s americkým manažmentom. Výsledkom bolo úspešné mesačné americké turné (leto 2003), ktoré Džunko popisoval slovami: ''„Je tam veľmi veľa beatlefanúšikov a tomu zodpovedá aj atmosféra na koncertoch. Po každej odohranej pesničke sa našli ľudia, ktorí neváhali vstať a ukázať svoje nadšenie standing aplauzom.“''<ref name=czsk>[http://www.czsk.net/svet/clanky/kultura/backwardusa.html czsk.net] Prístup: 10.05.2010</ref> Pozitívnymi reakciami na adresu skupiny sa netajil ani americká [[Rock and roll|rokenrolová]] legenda [[Little Richard]], ktorému skupina robila predkapelu v [[Cleveland]]e.<ref name=t11></ref> Organizátori jedného z amerických koncertov tiež usporiadali recepciu, po ktorej sa dražila gitara s podpismi členov The Backwards.<ref name=czsk></ref> Úspešné vystúpenia a reakcia amerického speváka a umelca Little Richarda viedla organizátorov najväčšieho Beatles festivalu [[Abbey Road On The River]], aby si slovenskú skupinu vybrali spomedzi šesťdesiatich adeptov ako mediálne reklamné tváre, okrem iného aj v celonárodnej televíznej stanici [[FOX]].
 
Koncom januára [[2004]] koncertovali v ČecháchČesku a na Slovensku, pričom už v tom čase čakali na pracovné víza do New Yorku, kde mali odohrať koncert pre slovenských a českých krajanov.
 
V roku [[2007]] oslávila skupina desiate výročie svojej existencie vystúpením na známom [[Liverpool|liverpoolskom]] festivale a koncertmi na [[Mathew Street]] a v [[Cavern Club]]e, pričom sa ako hosť objavila aj vo vysielaní rádia [[BBC Merseyside]].
Anonymný používateľ