Aya

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
AYA
Základné informácie
Pôvod Slovensko Žilina, Slovensko
Žáner(-re) rock
Pôsobenie 1992 - súčasnosť
Vydavateľstvá JUMBO RECORDS, Slovakia Records, Sony BMG
Webstránka Oficiálna stránka
Členovia skupiny:
Mário Tománek
Boris Lettrich
Michal Bukviš
Rado Pažej
Stano Vandlík
Bývalí členovia
Tibor Nekoranec, Vlado Pavlo, Vlado Kubala

AYA je slovenská rocková kapela pochádzajúca zo Žiliny. Vydala 1 promosingel, 6 radových albumov, 1 výberové CD k 20. výročiu vzniku kapely a medzi ich najznámejšie pesníčky patria "Malý princ", "Baby kakavové", "Svet krásnych žien", "Keď je v tom", "So mnou", "Teším sa na teba", "Lietaj, dýchaj, buď", "Modré z neba", "Verím na Teba", "Do neba volám", "O Tebe", "Čiary"...

AYA-ci často spolupracujú so špičkami slovenskej hudby – na svojom výberovom albume k 20. výročiu vzniku kapely prespievali ich najlepšie pesničky známi interpreti: Zuzka Smatanová, Vašo Patejdl (Elán), Peter Cmorik, Janko Kuric (Vidiek), Miko Hladký (Gladiátor), Tomáš Bezdeda, Mirka Partlová, Michaella Papp, Jaro Gažo (Arzén) a nachádza sa na ňom aj duet s Kulym a jeho Desmod-om s názvom „Verím na Teba“.

Od roku 1998 organizujú v predvianočnom čase, všetkým žilinčanom už dobre známy koncertný program ROCKOVÉ VIANOCE, na ktorom za celú éru vystúpilo nespočetné množstvo známych kapiel, napr. IMT Smile, Desmod, No Name, Vidiek, Peha, Gladiátor, Nocadeň, Arzén, Komajota, Mako!Mako, Premier (CZ), Buty (CZ), Massriot s Robom Šimkom a interpreti: Vašo Patejdl, Zuzana Smatanová, Katka Knechtová, Peter Cmorík, Mirka Partlová, Michaella Papp, Tomáš Bezdeda, Jaro Gažo, Marián Grexa & Mišo Kovalčík.

Spevák skupiny Boris Lettrich sa z väčšej miery autorsky podieľal aj na debutovom albume finalistu prvej série Slovensko hľadá Superstar Tomáša Bezdedu, ktorý bol v septembri 2005 vydaný pod názvom Obyčajné slová. Skupina AYA hrala s Tomášom aj počas trinástich koncertov k tomuto albumu. Členovia skupiny sa stali producentami aj Bezdedovho druhého albumu Tomáš Bezdeda – Ostrov (2006).

Členovia kapely[upraviť | upraviť kód]

Diskografia[upraviť | upraviť kód]

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]