Preskočiť na obsah

Dance in the Dark

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
„Dance in the Dark“
Dance in the Dark
z albumu The Fame Monster
Vydané 26. júl 2010
Nahrané 2009; Metropolis Studios, Londýn, Anglicko
Žáner Synthpop, dance-pop
Dĺžka 4:49
Vydavateľstvo Streamline, Kon Live, Cherrytree, Interscope
Producent Fernando Garibay, Lady Gaga
Skladateľ Stefani Germanotta, Fernando Garibay
The Fame Monster chronológia skladieb
Speechless
4
Dance in the Dark
5
Telephone
6
"Dance in the Dark" na The Monster Ball Tour

"Dance in the Dark" je pieseň americkej speváčky Lady Gaga z jej tretieho EP The Fame Monster (2009). Pieseň mala byť pôvodne vydaná ako singel po "Telephone", ale kvôli sporu medzi ňou a nahrávacou spoločnosťou bola ako singel vydaná pieseň "Alejandro".

Gaga v piesni hovorí o "strachu zo seba samej" a zaoberá sa intímnymi skúsenosťami medzi dvoma osobami v spálni. Podľa nej je skladba o dievčati, ktoré má rado sex s vypnutými svetlami, pretože je v rozpakoch kvôli svojmu telu. Tvrdí, že na také ženy narazila pri práci na MAC AIDS Fund a že pieseň nie je o slobode, ale skôr o uistení, že Gaga chápe ich pocity.

"Dance in the Dark" je synthpop dance-popová skladba, ktorá obsahuje prvky retro a new wawe. Pieseň začína zajakavosťou a zahŕňa tiež hovorenú prestávku kde Gaga hovorí mená slávnych ľudí, ktorých život sa skončil tragicky. Skladba získala väčšinou pozitívne recenzie od kritikov.

Gaga s piesňou vystúpila v roku 2010 na Brit Awards kde ju venovala jej blízkemu priateľovi Alexandrovi McQueenovi, ktorý spáchal samovraždu len niekoľko dní predtým. Skladba bola nominovaná za Najlepšiu tanečnú nahrávku na 53. Grammy Awards, ale napokon vyhrala Rihanna s piesňou "Only Girl (In the World)".