Diskusia k šablóne:Sekcie encyklopédie

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zmena vzhľadu, členenia[upraviť kód]

Navrhujem zmenu "Obsahu encyklopédie". Buď by tam mali všetky najčastejšie vedy alebo 3 základné skupiny. Žiaden "Občan" a iné drísty tu nepatria. Je to Hlavná stránka - návštevník laik, klíknuci na Individuálny dovoz automobilu sa dostane na slepú stránku napísanú ako príbeh a nenájde tu žiadnu encyklopedickú informáciu. Ja byť ním, tak to zavriem a utečiem .... Tu je môj návrh:

   Veda
Architektúra ~ Astronómia ~ Biológia ~ Ekonómia ~ Filozofia ~ Fyzika ~ Geografia ~ Geológia ~ História ~ Chémia ~ Informatika ~ Jazykoveda alebo Lingvistika ~ Logika ~ Matematika ~ Medicína ~ Politológia ~ Právo ~ Psychológia ~ Sociológia ~ Teológia

   Kultúra
Divadlo ~ Film ~ Hudba ~ Jazyky ~ Literatúra ~ Maliarstvo ~ Móda ~ Náboženstvo ~ Umenie


Veľmi sa mi páči české podanie tejto časti Hlavní stránky. Netvrdím, že sa musí okopírovať, ale inšpirácia sa tam hľadať dá. --Metju12 13:38, 10 Feb 2005 (UTC)

PS: môj návrh som dal do diskusie a nie do template, lebo sa jedná o dôležitú časť a nechcem byť rebel.

súhlasím, takto to bude vyzerať určite lepšie. Tá kategória "Občan" s článkom "Individuálny dovoz automobilu" nemá čo hľadať v encyklopédii. Už to malo byť dávno preč. --Maros 14:18, 10 Feb 2005 (UTC)

No, je to trocha nesystémové (napr. umenie zahŕňa aj divadlo, hudbu atď.), ale myslím, že nakoniec nikto netvrdí, že to musí mať nejaký prísny systém...takže dobre. Pokiaľ ide o kategóriu Občan ale upozorňujem, že skôr či neskôr taká kategória bude potrebná - len preto že tam je teraz len jeden nevhodný článok nemožno zavrhnúť hneď celú kategóriu...Bronto 16:22, 10 Feb 2005 (UTC)

Môžeš mi povedať, o čom by mala byť kategória občan (napr. aké by mala mať podkategórie)? --Maros 16:31, 10 Feb 2005 (UTC)

Napríklad o úradoch, ochrane spotrebiteľa, rôznych občianskych organizáciách, spolkoch a pod.a určite je ešte kopa iných tém, ktoré sa hore nedajú zaradiť... Bronto 17:01, 10 Feb 2005 (UTC)

suhlas s Brontom (+trebars zoznam politickych stran, plnenie volebnych programov a pod, moznosti pravnej ochrany, psychologicke poradne, poradne pre tyrane zeny/deti/muzov, co moze a co nemoze policajt/mestsky policajt, ...) Liso 20:23, 10 Feb 2005 (UTC)
nevelmi sa mi pozdava taka organizacia. Myslim si, ze cast horeuvedenych prikladov jednoducho do encyklopedie nepatri (napr. plnenie volebnych programov) a cast sa da jednoducho zaratit do uz existujucich kategorii (napr. psychologicke poradne -> psychlogia; moznosti pravnej ochrany -> právo). --Maros 20:44, 10 Feb 2005 (UTC)
Anglicka sa rozpada na hlavnej takto -> Culture | Geography | History | Life | Mathematics | Science | Society | Technology , kde obcana ja vnimam ako sucast life a tiez sucast society. Mozeme vyrobit kategoriu Život a spoločnosť, do subkategorie zivot trebars napchat tie clanky o asertivite , kalendare (dni, vyrocia), vzdelanie (zoznam skol, ktory tusim este nemame), media (kontroverzne osobnosti TV markiza) a pod... (oni by tam asi radili aj zemepisne fakty, trebars zoznam bratislavskych ulic asi nie je veda, ale je viac o zivote a spolocnosti (pre en) - to je uz ale vec nasho delenia a nikto nam nebrani doklikat sa na jednu vec dvomi cestami) Liso 06:06, 11 Feb 2005 (UTC)
  • A čo takto druhý návrh
Veda: Architektúra ~ Astronómia ~ Biológia ~ Ekonómia ~ Filozofia ~ Fyzika ~ Geografia ~ Geológia ~ História ~ Chémia ~ Informatika ~ Jazykoveda ~ Logika ~ Matematika ~ Medicína ~ Politológia ~ Právo ~ Psychológia ~ Sociológia ~ Teológia
Život a spoločnosť: Cudzí jazyk ~ Divadlo ~ Film ~ Hudba ~ Literatúra ~ Maliarstvo ~ Móda ~ Náboženstvo ~ Televízia ~ Verejná správa ~ Výtvarné umenie
--Metju12 12:53, 11 Feb 2005 (UTC)
nemohli by sa Cudzí jazyk a Jazykoveda jdednotit? aky je tam rozdiel? --Maros 13:03, 11 Feb 2005 (UTC)
Súhlasím, navyše: prečo vlastne len "cudzí" jazyk? Bronto 14:09, 11 Feb 2005 (UTC)

Navigácia na Category alebo na Články[upraviť kód]

Ja osobne som za Category-ie --Metju12 22:56, 15 mar 2005 (UTC)

nový portál[upraviť kód]

Rada by som tam niekde prihodila odkaz na nový portál kozmonautika, ale neviem kde a ako bez toho, aby to tam rozhodilo celú štruktúru. Bol by niekto taký dobrý a pridal to tam za mňa? --Eryn Blaireová 08:22, 28. máj 2007 (UTC)