Diskusia s redaktorom:Adrian/Archív 2010

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Test:Šablóny – lokalizácia s názvom obce/mesta[upraviť kód]

Ahoj, Adrián, šablóny som ukladal do Test:Šablóny. Nechcel som vytvárať iné šablóny namiesto tých, ktoré už sú. Ak vieš (chceš) pomôcť, budem rád. Chcem nájsť spôsob, ako sa pri lokalizácii mesta/obce na mapke Slovenska s krajmi (vedľa červeného krúžku) zobrazí jeho/jej názov. Na slovenskej Wikipédii sa to zatiaľ asi nedá. Dá sa to vidieť na českej Wikipédii, napr. na mapke pri meste Karviná. Ď., Šimon

Pozri Šablóna:Test. Adrian@diskprís 13:39, 2. január 2010 (UTC)
Vďaka, funguje to. Šimon Topas@diskprís 20:34, 3. január 2010 (UTC)

Šablóna:MOŠ/MIS[upraviť kód]

Vďaka za šikovnú šablónu, dobrá práca. --Pescan 10:07, 7. január 2010 (UTC)

Wikipedia en[upraviť kód]

Dobrý deň,

Máte prosím vás account aj na anglickej wikipédií? Ak hej boli by ste prosím taký milý a opravili v článku o Slovensku údaj že neležíme vo Východnej Európe ale v strednej(Central Europe)? Keďže na stránke je semi-protect nemôžem to ja opraviť.

Dúfam že Vás moja prosba neobťažuje a že je kladne vybavíte.

podľa štatistického rozdelenia OSN ležíme vo východnej Európe. [1] [[redaktor:|]]@[[Diskusia s redaktorom:|disk]]prís 04:27, 9. apríl 2010 (UTC)[2]. Máte nejaké relevantné zdroje pre to, že ležíme v strednej Európe? Adrian@diskprís 07:02, 9. január 2010 (UTC)
Nuž toto je už toľkokrát opakovaný problém...Každý študent geografie (teraz mám na mysli vysoké školy) ti povie, že Slovensko leží v Strednej Európe. Na Slovensku a v okolitých štátoch je zaužívané delenie Európy na južnú, západnú, strednú, severnú a východnú. Je zrejmé, že geografi v USA to delia inak ako tí v Spojenom kráľovstve a inak ako naši na Slovensku. Takže to čo je na anglickej wikipédii nie je v súlade s "našim", ale v súlade s "ich" delením. --Robzle 11:48, 9. január 2010 (UTC)
súhlasím, ale na anglickej wiki to nezmením, majú to podporené dvoma zdrojmi. Adrian@diskprís 11:51, 9. január 2010 (UTC)
Nehádam sa, oni to rozdeľujú inak a ak to majú ozdrojované, nie je čo riešiť. --Robzle 12:04, 9. január 2010 (UTC)

Usudzujem to z toho že ostatné krajiny ako Poľsko, Česko, Maďarsko majú uvedné Centra Europe, Ďalej podľa U.S department of Foreign Affairs-regional classification, klasifikácie NATO, OECD, World Bank, IMF, Európskej únie, slovenskej republiky, Višehrádskej štvorky, svetových periodýk,popredných odobrníkov na geo-politické region, nadnárodnýc spločností…. Čo sa týkaUN Statistic division- bol podaný návrch na reklasifikáciu regiónu, avšak iné podorganizácie ako UNICEF, World Banki,.IMF, UNICEF… majú iné geo-politické označenie pre region, čiže toto ozančenie používa štatistický úrad tie UN ako take. Podľa UNGEGN-United Nations Group of Experts on Geographical Names taktiež nepatríme do Východnej Európy Veď keeď si zoberiet ešte aj čas máme stredouerópsky CET http://en.wikipedia.org/wiki/Central_Europe


" The assignment of countries or areas to specific groupings is for statistical convenience and does not imply any assumption regarding political or other affiliation of countries or territories by the United Nations[16]. Rather than being geographically correct, United Nations' definition encompasses all the states which were once under the Soviet Union's realm of influence and were part of the Warsaw Pact." z z toho vyplýva že UN Statistics Division to využíva "len na štatistiky" a nie na oficiálne geo-politické označenie, preto tento zdroj nepovažujem za smerodajný. UN má pre tieto účeli UNGENG ktorá označuje názvy geo-politických celkov, Spojený národný pre Slovensko oficiálne používajú označenie "Central Europe" takéto označenie využíva väčšina svetových organizácií a preto si myslím že by bolo na miesto to zmeniť aj v tom článku na wikipedia en.

Change username[upraviť kód]

Hi. I don't know where the CHU page here is, so I want to request you to change my username from Pmlinediter to Pmlineditor. This account (Pmlineditor) should be renamed to Pmlineditor (usurped) or something similar. Thanks, Pmlineditor 08:58, 16. január 2010 (UTC)

I don't really understand what you want. You already work under account Pmlineditor. Adrian@diskprís 10:20, 16. január 2010 (UTC)

Madonna - Everybody[upraviť kód]

Ahoj,

Som tu nova, takze sa tu s tym zatial len zoznamujem. Vcera som sa odhodlala pridat prvy prispevok a dnes som si vsimla, ze si ho zmazal alebo presunul. Mozem Ta poprosit o blizsie info, ze co bolo zle, aby som sa tomu v buducnosti mohla vyvarovat. Vopred dakujem za odpoved. Pastelka82

článok bol presunutý na Everybody (pieseň Madonny) pretože existuje viacero tém s názvom Everybody. Adrian@diskprís 13:52, 1. marec 2010 (UTC)

Šablóna:Infobox Kozmická misia[upraviť kód]

Nazdar,

30. decembra 2009 si upravoval Šablóna:Infobox Kozmická misia, polozku Kozmodrom odvtedy nezobrazuje spravne. Nie som az taky zbehly, aby som si trufol opravovat sablony, tak skus na to pozriet. Diky. --Jano Gallo 12:16, 25. január 2010 (UTC)

Ahoj. Stačí pridať parameter |kozmodróm =, tak ako je to napr. v článku Sojuz 33. --ra1n 13:46, 25. január 2010 (UTC)
OK, diky --Jano Gallo 14:03, 25. január 2010 (UTC)
Teraz sa názov kozmodrómu zobrazuje v zátvorke. Nedalo by sa s tým niečo robiť?--Eryn Blaireová 11:48, 10. február 2010 (UTC)
Ak je to správne zadané, tak v zátvorke sa zobrazuje rampa. Pozri Sojuz 33. Adrian@diskprís 12:59, 10. február 2010 (UTC)

MUSAV[upraviť kód]

Ahoj. V akom stave je toto?--MichalT 23:52, 6. február 2010 (UTC)

zatial sa neozval.Adrian@diskprís 14:04, 8. február 2010 (UTC)

Tillamook[upraviť kód]

Ahoj, jednovetové články, nech obsahujú akokoľvek rozsiahly infobox nie sú v súčasnosti považované ostatnými redaktormi a správcami za štandard a vyžadujú rozšírenie. Nevidím dôvod aby boli substuby, ktoré zakladáš výnimkou. Nemyslím to nejak osobne, len si myslím, že by tu mal byť rovnaký meter pre všetkých. Skús sa nad tým zamyslieť.--Pelex 13:24, 10. február 2010 (UTC)

skús sa zamyslieť nad tým, že mnohé papierové encyklopédie obsahujú jednovetné články dokonca bez infoboxu. Nemyslím si, že všetci ostatní redaktori a správcovia pokladajú takéto články za neprípustné, či nebodaj nejako znižujúce kvalitu slovenskej wikipédie. Chceš povedať, že ak taký článok označíš šablónou "Na rozšírenie" a nikto ho do dvoch týždňov nerozšíri, tak ho máme bez diskusie zmazať? Resp. čo sa s ním bude diať, ak ho nikto nerozšíri? Koľko viet je potrebných na to, aby také články boli ostatnými redaktormi a správcami považované za štandard? Keď prepíšem údaje z infoboxu do viet, bude to už štandard? Som inkluzionista a myslím si, že aj jednovetové články patria do encyklopédie. Zároveň však rozumiem tvojej snahe o zlepšenie kvality wikipédie. Viem, že niektoré články si označenie "Na rozšírenie" zaslúžia. Nemyslím si však, že tento patrí medzi nich. Sám sa snažím takéto šablóny rozšírením článku odstraňovať. Nebuďme však pápežskejší ako pápež. Adrian@diskprís 14:46, 10. február 2010 (UTC)
Netvrdím, že ho treba zmazať a vôbec som nad tým ani nerozmýšľal, len sa mi nepáči, že si vymazal šablónu "na rozšírenie". Mali by sme ju nechávať pri všetkých nových jednovetových článkoch, nehľadiac na infobox. Všimol som si, že si to spravil už viackrát s týmito šablonami, ktoré som pridal, preto sa ťa na to pýtam a snažím sa ti naznačiť, že by bolo lepšie aby sme ich tam nechávali, pre poriadok. Pretože výhonok má označovať krátky článok, táto šablóna má ukazovať, že je to menej než krátky článok. Neviem, možno je to len moja chorobná filozofia, ale vidí sa mi to dôležité a budem sa za to zasadzovať.--Pelex 15:28, 10. február 2010 (UTC)
Pripájam sa k Pelexovi: Aj výhonok by mal spĺňať určitý minimálny štandard. Odstránením šablóny sa prikrátky článok nezlepší, práve naopak. Na inšpiráciu odporúčam Pomoc:Minimálny článok. --AtonX 16:55, 10. február 2010 (UTC)
Súhlas. Šablóna v takých „článkoch“ je na mieste.--MichalT 19:01, 10. február 2010 (UTC)
Je to vec názoru. Ja si myslím, že takéto články sú výhonky a nie kýptiky. Majú kategóriu, interwiki, obrázok, infobox a jednu dve vety. Koľko viet potrebujete, aby ste tam tú šablónu nedali? Podľa Pomoc:Minimálny článok stačia 4 vety, alebo nie? Niekedy jednoduchý preklad dvoch troch viet napr. z cs sa časovo veľmi nelíši od pridania šablóny "Na rozšírenie" a namiesto článku so šablónou máme výhonok. Adrian@diskprís 19:17, 10. február 2010 (UTC)
Rozširujem články o veciach ktorým rozumiem. Šablóna "na rozšírenie" je, je pomôcka, ktorá tam nie je na špatenie článkov, ani na „zlú“ iritáciu ľudí, ktorí ich zakladali, ale na to aby bol na wikipédii poriadok, nie? Aby sme mali pokope články, ktoré treba rozšíriť, tým, že ju vymazávaš tak wikipédiu nezlepšíš. Takto s tými šablonami sa máme aspoň možnosť vrátiť k tomu späť a niečo s tým spraviť.--Pelex 19:28, 10. február 2010 (UTC)
Adrian, je to momentálne vec troch názorov proti jednému. Nestratíš tvár ak pripustíš, že možno aj iní môžu mať pravdu... --AtonX 19:39, 10. február 2010 (UTC)

Lykurgos.[upraviť kód]

Nie je tá istá osoba.Je aj rozlišovacia stránka Lykurgos a sú v nej uvedení zatiaľ štyria pod týmto menom. Lykurgov je najmenej desať, ale zatiaľ na rozlišovacej stránke nie sú uvedení všetci. Luppus

Encyklopédia astronómie[upraviť kód]

Ahoj. Je tento text z EA? Mám pochybnosti, keďže kategória bola pridaná až dodatočne. Vďaka.--MichalT 19:39, 2. marec 2010 (UTC)

Text nie je z EA. Iba články so šablónou {{Encyklopédia astronómie}} boli sčasti prebraté z EA.Adrian@diskprís 04:23, 3. marec 2010 (UTC)
Prečo potom bola do tohoto článku pridaná kategória „Heslá Encyklopédie astronómie“. Potrebujeme v tom mať jasno; momentálne sú takéto heslá v štádiu riešenia (tu; ale o tom určite vieš). Vďaka.--MichalT 15:06, 20. marec 2010 (UTC)
Lebo je to aj heslo z EA, môže to ísť preč. Adrian@diskprís 16:08, 20. marec 2010 (UTC)

geobox lokator[upraviť kód]

Nazdar, neviem nájsť chybu prečo sa v týchto dvoch geoboxoch (Córdoba, Tel Aviv) ukazuje pozícia až niekde hore v obrázku. Obidva lokátory na Argentínu aj Izrael som založil ja. Pozri sa na to, vďaka. --Vegetator 18:50, 10. marec 2010 (UTC)

opravené; v lokátoroch chýbalo ratio (pomer strán mapy). Adrian@diskprís 03:17, 11. marec 2010 (UTC)

Obrazok v nadpise navboxu[upraviť kód]

Ahoj, nepridavajme taky maly obrazok do nadpisu navboxu. Viac vynikne ako bezny pravy obrazok, i ked ju to predlzi, nerozhodi to vzhlad a zarovnanie viacerych sablon napr tu. --Bonnifac 17:33, 19. marec 2010 (UTC)

Uvedené šablóny majú inú štruktúru. Nevidím na tom nič zlé, pozri en:Chicago. Adrian@diskprís 17:37, 19. marec 2010 (UTC)
Njn, ale ich sablona je v clanku dost ojedinela a nasa je uplne ojedinela a skor cervenym morom. Zmenim kod v navboxe a navigacnej liste a nakoniec aj v {{Illinois}} (ak citatel nevie o com je rec), aby sme pouzival rovnaky format zapisu pre obrazky | nadpisový obrázok = [[Súbor:JehoMenoNaCommons|50px|Popis]] namiesto nazvu suboru, ju? Kvoli jednotnosti. --Bonnifac 18:58, 19. marec 2010 (UTC)
kľudne zmeň názov. Adrian@diskprís 19:02, 19. marec 2010 (UTC)
hotovo --Bonnifac 19:24, 19. marec 2010 (UTC)

Mimochodom, uz davno som sa chcel spytat, preco nemoze byt kod navboxu priamo na adrese navigacna lista (so slovenskymi parametrami samozrejme)? Robi sa tu niekedy aktualizacia, ze sa urobi copypaste enwiki>skwiki do navboxu/mediawiki/infoboxu/geoboxu? --Bonnifac 18:58, 19. marec 2010 (UTC)

Tejto otázke nerozumiem. Adrian@diskprís 19:02, 19. marec 2010 (UTC)
Inak, na prikladoch: Toto je kopia z en:Template:Navbox, cize akasi aktualizacia kodu, si myslim. To je ten dovod, preco sa pouziva u nas prelozena navigacna lista a z nej vola navbox/core? Robi/robis taketo aktualizacie priebezne aj pre ine sablony/skelety sablon? --Bonnifac 19:24, 19. marec 2010 (UTC)
Áno, to je asi jediný dôvod (okrem lenivosti). Niekedy som sa pokúšal prekladať šablóny, ale pre šablóny, ktoré su zložité a rýchlo sa menia, sa mi to, priznám sa, nechce/lo. Aktualizujem len šablóny, ktoré práve chcem použiť. Adrian@diskprís 19:33, 19. marec 2010 (UTC)

County[upraviť kód]

Ja som to od začiatku všade menil na county, pretože ten preklad je dosť sporný a pretože to má aj heslo v slovníkoch cudzích slov. Na druhej strane zvykneme inde väčšinou administratívne jednotky prekladať, tak potom ak už to chceme preložiť, tak najlepšie je buď kraj alebo grófstvo; preklad okres sa síce formálne "hodí" vo východnej časti USA čisto z hľadiska veľkosti, ale naopak sa nehodí (a) v západnej časti z hľadiska veľkosti, (b) pretože ako okres sa prekladá administratívna úroveň hneď nad obcou a toto by nebolo vždy tak (to by bol skôr township) a (c) pretože by sa to plietlo s "district". Grófstvo znie nemoderne, ale je historicky vlastne správne a kraj je vlastne najvýstižnejší výraz (sami Američania prekladajú kraje v iných krajinách ako county), jediný dôvod proti kraj by bola veľkosť vo východných USA, ale to zas nemusíme brať tak striktne. Tak sa rozhodni, ja som indiferentný medzi county, grófstvo a kraj. Bronto 02:23, 22. marec 2010 (UTC) Ešte dodávam, že by sme mohli nejako nasilu preložiť aj výraz township, ale tam si pri najlepšej vôli neviem predstaviť ako, už preto že to má rôzne významy v rôznych štátoch.

Asi by som nechal county, najmä kvôli názvom jednotlivých county (Cook county znie lepšie ako Kraj Cook, alebo Grófstvo Cook) a kvôli tomu, že v Luisiane a Aliaške sa používajú iné pomenovania. Čo sa týka township, rozmýšľal som o preklade ako Združenie miest, ale neviem, či sa to hodí. Bolo by vhodné vytvoriť článok Administratívne členenie USA. Myslím, že si vytvoril podobný článok pre UK a Francúzsko, nie? Adrian@diskprís 12:20, 22. marec 2010 (UTC)
Pôvodne to mal byť jeden z prvých článkov, ale som to vzdal, lebo ani v en wiki to paradoxne nie je poriadne urobené. Tam by vlastne bolo treba urobiť článok pre každý americký štát osobitne, inak je taký článok dosť zbytočný (bol by to len taký súpis termínov bez zmysluplných ďalších údajov). Pokiaľ ide o county: Ale to s tým "Cook county" zas argument veľmi nie je, lebo by sme písali tak ako inde Cook (kraj) - teda podobný "problém" máme aj pri niektorých štátoch a tam to riešime takto. Aj tak musíme písať vlastne Cook (county) ak máme byť systematickí. To Združenie miest sa nehodí, lebo jednak združenie miest je niečo iné a jednak to ani nezmanená, že by viac miest bolo spolu. To slovo vlastne znamená len "mestovstvo", teda asi niečo ako "mesto aj so všetkým okolo" alebo "niečo mestovité", pričom samozrejme nemusí ísť nevyhnutne o mesto. Inak ale keď tak rozmýšľam, v podstate po slovensky to trocha zodpovedá dnešným "obvodom", lenže obvod je zas taký všeobecný pojem a v niektorých štátoch znamená township proste mesto. Pre zaujímavosť Francúzi to prekladajú ako "kantón". Takže to township by som asi rozhodne neprekladal, ale to county asi skôr áno, lebo keď sa to tak vezme, prekladáme čínske a podobne jednotky, a základnú jednotku v USA nepreložíme?Bronto 16:29, 22. marec 2010 (UTC)
Ten township by bol asi lepší ako "súmestie", aj keď to teda oveľa lepšie neznie :-/ --Rádiológ 12:56, 22. marec 2010 (UTC)

Zmena užívateľského mena[upraviť kód]

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať ako by som mohol zmenit moje prihlasovacie meno, ktoré nezodpovedá mojej práci na stránke Štrba pretože to meno vyzerá smiešne na úroveň mojej stránky. Chcem si moje prihl. meno zmeniť na moje krstné meno a priezvisko aby obec Štrba vedela kto túto stránku tvorí. Moje meno je Boris Kubík. Tak by som sa chcel volať na wikipedii.

Ak tomu dobre rozumiem, chceš si zmeniť meno z Redaktor:Batman007 na Redaktor:Boris Kubík. Je to tak? Adrian@diskprís 15:16, 29. marec 2010 (UTC
áno tak by to malo byť.
Batman007 premenovaný na Boris Kubík. Adrian@diskprís 16:33, 29. marec 2010 (UTC)

Nazdar[upraviť kód]

Nazdar, tak ako s tým botom? --Vegetator 15:27, 4. apríl 2010 (UTC)

Šablóna:Geobox locator Vietnam[upraviť kód]

Vďaka za úpravu, nejako som sa nevedel vysomáriť čo je blbo. Nepozrel by si aj toto? Tiež to nejako uletuje. --peko 09:03, 5. apríl 2010 (UTC)

Ď. Ešte jednu vec by som chcel od teba. či by si náhodou nevedel ako by sa dal do mapy k ďubke umiestniť popis, podobne ako to rieši na enwiki Location map. Skúšal som akosi aj ja (teda ňúraním sa v kóde šablóny Geobox), ale nejako neviem ktoré vlastne parametre prechádzajú z geoboxu do Geobox2 map (lebo v map sú už len ako čísla, nie pomenované parametre). Ak by si mal čas.... nepozrel by si sa na to? --peko 22:44, 7. apríl 2010 (UTC)

Ram Narayan[upraviť kód]

Thanks for your help! Hekerui 14:57, 7. apríl 2010 (UTC)

Bot flag.[upraviť kód]

Hi Adrian, I would like to run my bot on your wiki to add interwikis. I use standard Pywikipedia code and run the bot in autonomous mode. So no panik! Since you have automatic approval for standard tasks, I make my request for a flag here. Global contributions of the bot can be seen here. Thank you very much for your considereation. Adler.fa 01:14, 9. apríl 2010 (UTC)

please, make request here. Adrian@diskprís 04:27, 9. apríl 2010 (UTC)
Done. thanks. Adler.fa 04:38, 9. apríl 2010 (UTC)

Aktuálne[upraviť kód]

Adrian pozri prosím tu. --–Bubamara 10:04, 16. apríl 2010 (UTC)

Bánhida[upraviť kód]

Thank You for your helping.--86.101.169.92 18:12, 4. máj 2010 (UTC)

Tenis[upraviť kód]

Ahoj, máme nejakú šablónu na takéto turnaje? Chcel by som dokončiť... Ďakujem :) --MARIÁN (NAPÍŠ MU) 13:58, 18. máj 2010 (UTC)

všetky šablóny pre tenis sú tu. Adrian@diskprís 18:32, 18. máj 2010 (UTC)

Národná prírodná rezervácia Sennianske rybníky[upraviť kód]

Ahoj, obraciam sa na Teba ako na autora článku Národná prírodná rezervácia Sennianske rybníky. Podľa môjho názoru správny názov znie Senianske rybníky. Mám len dva zdroje - Turistický atlas VKÚ z roku 2004 a túto stránku. Môj názor sa rovnako opiera o pravidlá slovenského pravopisu z roku 2000, kde na strane 571 prídavné meno od slova Senné znie „seniansky“. Ak uznáš tieto argumenty za presvedčivé, uvítam opravu názvoslovia všetkých dotknutých článkov a odkazov. Ďakujem za pozornosť, všetko dobré, --Pescan 16:32, 23. máj 2010 (UTC)

kľudne to zmeň na správny názov. Adrian@diskprís 00:49, 24. máj 2010 (UTC)

Prosím o preklad šablóny[upraviť kód]

Ahoj, vedel by si prosím preložiť (hoci aj voľne) a spojazdniť túto šablónu? Vďaka nej budeme môcť preberať kozmonautické články rovno zo Space 40, čo je nám ušetrí kopu práce (zvyšok starostí v podstate pripadá len na preklad).--Eryn Blaireová 10:05, 27. máj 2010 (UTC)

Šablóna:Space 40. Adrian@diskprís 08:39, 3. jún 2010 (UTC)
Díky.--Eryn Blaireová 15:40, 6. jún 2010 (UTC)

Christine de Pisan[upraviť kód]

Prosím podaj mi správu, prečo nemá byť slovenská vlajka dolu pod článkom, keď je to slovenský článok. Chcem aby sa moje články odlišovali jasne od slovinských, aby si ich nikto neplietol. Toto je na margo tvojho zásahu-odstránenie slov.vlajky.--Nelliette 12:47, 2. jún 2010 (UTC)

videla si už nejaký článok na slovenskej Wikipédii, ktorý by mal na konci slovenskú vlajku? Slovinské a slovenské články rozoznáš jednoducho. Slovenské sú napísané v slovenčine na stránkach s adresou začínajúcou sa "http://sk.wikipedia.org/...", slovinské sú napísané v slovinčine na stránkach s adresou začínajúcou sa "http://sl.wikipedia.org/...". Adrian@diskprís 12:51, 2. jún 2010 (UTC)

to Adrian-vlajka[upraviť kód]

Ak je to na wikizakázané, stačí sa vyjadriť krátko: je to zakázané. Ak nie, argument o mojich zmysloch, že ak nezachytili vlajku inde, je príliš osobný. Navrhla som v krčme aby sa dávala vlajka, môže sa zmenšiť, aby sme boli lepšie odlíšiteľní od slovinčiny, ktorá sa nachádza tesne pri nás v zozname a riadok s adresou nie každý číta... --Nelliette 13:01, 3. jún 2010 (UTC)

Pravdu povediac, ty si s tou vlajkou prišla prvá a preto to ani nemohlo byť wikizakázané. Celkom nerozumiem tomu, ako to pomôže k rozlíšiteľnosti. Myslíš, že tá vlajka sa bude zobrazovať pri "interwiki" odkazoch? Adrian@diskprís 14:46, 3. jún 2010 (UTC)
Nezáleží mi presne na umiestnení, ide o to aby to zahraničným užívateľom padlo do zorného poľa. Tá šablóna tu totiž je a preto som myslela, že sa dá použiť. --Nelliette 15:35, 3. jún 2010 (UTC)

Ďakujem[upraviť kód]

Ďakujem za pridanie môjho článku Amatérske majstrovstvá Európy vo futbale 1911 do kategórie Futbal v 1911. --redmir 13:42, 5. jún 2010 (UTC)

Prosba[upraviť kód]

Možeš mi poradiť alebo pomôcť? Potreboval by som vložiť citacie na stranku Eva Minarčíková a neviem, ako sa to vkladá.

Hneď v úvode je napísané chýba citácia. Tam by išiel druhý externý odkaz dole v článku (E.M. na súpiske repre do 20 rokov...). Ten istý by išiel aj tam, kde je ešte raz v kapitole Reprezentácia napísané chýba citácia.

Prvý externý odkaz (E.M. na oficiálnej stránke ČZH) by som chcel použiť v kapitole Kluby za slovami odohrala 9 zápasov a strelila 13 gólov.

Tretí odkaz pod článkom (o postupe do finále na X. EYOF v Tampere) by išiel do kapitoly Reprezentácia za slová po semifinálovom víťazstve nad Holandskom 30:24 (14:12).

Posledný štvrtý odkaz (o finálovej prehre v Tampere) by bolo treba dať na úplný koniec článku za slová a finálovej prehre s Ruskom 24:30 (13:16).

--redmir 15:16, 11. jún 2010 (UTC)

Ďakujem za pomoc. Tým pádom si ma naučil vkladať referencie. Ešte jedna otázka? Čo ešte treba, aby nad týmto článkom nevisela šablóna Významnosť? Podľa mňa na wikipédii je viacero mladých športovcov, ktorí sú juniorskými reprezentatmi a zároveň aktívne hrávajú v najvyšších súťažiach. Alebo aspoň jedno z toho. A ona ako aj Iveta Mičiníková dosiahli aj jedno aj druhé. --redmir 22:43, 11. jún 2010 (UTC)
Po spore o významnosť spravidla nasleduje návrh na zmazanie. Aby článok nebol zmazaný, je potrebné viac hlasov redaktorov proti zmazaniu ako za zmazanie. Súhlasím s tebou, že článok by nemal byť zmazaný. Na druhej strane, nie každý mladý talentovaný športovec sa presadí aj v dospelosti. Adrian@diskprís 04:29, 12. jún 2010 (UTC)
To je pravda, lenže u nikoho z tých mladých, čo už sú na wikipédii, sa nedá ani na 90 percent predpovedať, či sa presadí aj medzi dospelými. Prvý náznak, že by sa tie dve presadiť mohli, je ten, že sa začínajú presadzovať v najvyššej (česko-slovenskej) súťaži dospelých, čo by tiež redaktori pri svojich hlasoch mali (alebo mohli) brať v úvahu. --redmir 05:13, 12. jún 2010 (UTC)

Pomoc s presunom[upraviť kód]

Ahoj, všimla som si článok o Danteho Božskej komédii http://sk.wikipedia.org/wiki/Božská_komédia, ktorý je len niekoľko riadkový výhonok. Napadlo mi, že možno nie je potrebné, aby Božská komédia bola samostatný článok, ale bolo by ju dobré presunúť na stránku Danteho. http://sk.wikipedia.org/wiki/Dante_Alighieri Ja by som ju tam ešte trochu doplnila. Mohol by si mi s tým, prosím, pomôcť?

--Aimee 07:15, 19. jún 2010 (UTC)

Myslím, že Božská komédia si zaslúži samostatný článok. Pozri, napr. na českej alebo anglickej Wikipédii majú celkom rozsiahle články o tomto diele. Adrian@diskprís 07:25, 19. jún 2010 (UTC)

Zmena kategórie[upraviť kód]

Ahoj Adrian, všimol som si, že existuje nejaký tool na kategorizovanie článkov (HotCat), ktorý si použil pri futbalistoch a majstrovstvách sveta. Chcem sa spýtať, či by sa dal nejak použiť na presun kategórie [[Kategória:FC Artmedia Petržalka]] na [[Kategória:FC Petržalka 1898]] a s tým súvisiaci presun [[Kategória:Hráči FC Artmedia Petržalka]] na [[Kategória:Hráči FC Petržalka 1898]] vo všetkcýh článkoch, ktoré obsahujú pôvodnú šablónu? Kvôli zmene názvu klubu je to potrebné a upravovať každý článok by bolo dosť pracné. S pozdravom,--Andrej (d) 12:53, 22. jún 2010 (UTC)

Choď do svojich nastavení, záložka "Nástroje" a zaškrtni HotCat. Je to viac-menej ručná robota. V tomto prípade by som možno len presmeroval kategóriu. Adrian@diskprís 12:56, 22. jún 2010 (UTC)
Aha, ďakujem, som nevedel o tom nástroji. Takže to bude treba ručne presunúť.--Andrej (d) 13:01, 22. jún 2010 (UTC)

Klikacia šablóna[upraviť kód]

Ahoj, mohla by som Ťa poprosiť, či by si spravil takú klikaciu šablónu, ako si spravil pre Holandsko aj pre nemecké spolkové krajiny (napr.)? Lebo ten kód vyzerá dosť šialene... Ďakujem :) --Amonet 12:13, 29. jún 2010 (UTC)

Šablónu pre Holandsko som okopíroval z anglickej wiki. Podobná šablóna pre Nemecko neexistuje a necítim sa na to, aby som ju vyrobil. Adrian@diskprís 04:12, 30. jún 2010 (UTC)
Je to úplne jednoduché, používa sa tam imagemap (pre vysvetlenie pozri en:Image map). Na vytvorenie takého klikacieho obrázku môžeš použiť viacero programov alebo jednoduchý externý editor. Ak by bolo niečo nejasné kľudne napíš. --ra1n 18:21, 1. júl 2010 (UTC)
Pravdu povediac, veľmi sa mi nechce. Adrian@diskprís 18:22, 1. júl 2010 (UTC)
Hups prepáč, to bolo pre Amonet ;-). Nechcel som jej zbytočne spamovať diskusiu. S pozdravom --ra1n 18:26, 1. júl 2010 (UTC)
Ďakujem, začala som si to študovať, uvidíme či to nejak splaším :). --Amonet 20:04, 2. júl 2010 (UTC)

Kategória pre cyklokros[upraviť kód]

Nazdar. Šlo by vytvoriť novú kategóriu pre cyklokros? "Českí a slovenskí majstri sveta a Európy v cyklokrose" by sa to mohlo volať. Na sk.wiki som vytvoril 7 článkov týkajúcich sa tejto kategórie: Karel Camrda, Radomír Šimůnek (1962), Roman Kreuziger (1965), Ondrej Glajza, Miloš Fišera, Zdeněk Štybar a Róbert Gavenda. Chcem vytvoriť ešte ďalších päť s navrhovanou kategóriou súvisiacich: Ondřej Lukeš, Kamil Ausbuher, Zdeněk Mlynář, Martin Bína a Tomáš Paprstka. --redmir 19:41, 1. júl 2010 (UTC)

Už som tu kategóriu vytvoril. Dúfam že som to spravil o.k. --redmir 20:53, 1. júl 2010 (UTC)
Marianne Vosová je vo všetkých troch svojich kategóriach pod M. Čím to môže byť že nie je pod V..? --redmir 21:22, 1. júl 2010 (UTC)
Treba napísať {{DEFAULTSORT:Vosová, Marianne}} pred kategórie a bude to triediť podľa V. Inak ešte tá kategória je prečo tak nazvaná (českí a slovenskí majstri sveta a európy v cyklokrose)? Tá súťaž bola spoločná pre Česko a Slovensko? A taktiež to boli zároveň MS aj ME keď je to všetko v jednom? Lebo ak nie, vhodnejšie by bolo spraviť viac kategórií: osobitne Českí majstri sveta v cyklokrose, Slovenskí majstri sveta v cyklokrose (prípadne aj česko-slovenskí majstri sveta) a rovnako adekvátne kategórie aj pre ME. --peko 21:30, 1. júl 2010 (UTC)
Dlhé roky sme súťažili spoločne nielen v cyklokroose, ale aj v iných športoch, takže pre tých ktorí sa o to bližšie zaujímajú, je podľa mňa takáto kategória celkom vhodná, keďže môžu mať v jednom prehľad o všetkých, ktorí získali tituly pre Česko-Slovensko, ČR aj SR. Čo sa ME týka, tie majú históriu len necelých 10 rokov, aj to iba v kategóriach žien a junirov U23. Zatiaľ jediným z územia bývalej ČSFR, ktorý získal európsky titul, je Slovák Róbert Gavenda, takže samostatná kategória majstrov Európy by bola taká suchá, nemasná-neslaná. Podľa mňa lepšie to ukáže, keď je to spolu. Aspoň zatiaľ. --redmir 22:31, 1. júl 2010 (UTC)
No a? Pre športovcov za čias Česko-Slovenska je osobitná kategória, napr. taký Zdeno Cíger je vedený aj v kategórii česko-slovenskí hokejisti, aj v kategórii slovenskí hokejisti, tvoje spojenie českí a slovenskí cyklokrosári je zle. A ak máš súťaž (víťaza) MS a ME v nejakom športe, treba to v kategórii rozhodiť na dve kategórie (osobitne pre MS a ME), bez ohľadu na počet článkov v nej. Teda aby som zhrnul: urob päť kategórií: Kategória:Víťazi majstrovstiev Európy v cyklokrose, Kategória:Víťazi majstrovstiev sveta v cyklokrose, Kategória:Slovenskí cyklokrosári, Kategória:Českí cyklokrosári a Kategória:Česko-slovenskí cyklokrosári. Tým pokryješ všetky prípadné úspechy daného športovca (plus jeho zaradenie podľa športu a národnosti/štátnej príslušnosti). --peko 21:33, 2. júl 2010 (UTC)

Otázka[upraviť kód]

Všimol som si, že v poslednej dobe rýchlo pridávaš preklady z cs wiki. Máš na to nejaký schopný program (okrem google-translate) alebo to robíš "ručne"?

Používam google a potom ručne upravujem. Preklady z češtiny do slovenčiny google zvláda celkom dobre. Adrian@diskprís 07:43, 2. júl 2010 (UTC)

Vďaka[upraviť kód]

Ahoj, ďakujem za podopĺňanie tej klikacej šablóny do článkov :-). Práve som sa na to chystala, len som si ešte kontrolovala kód, ušetril si mi tým čas. --Amonet 15:31, 5. júl 2010 (UTC)

nemohol som odolať :-). Adrian@diskprís 15:38, 5. júl 2010 (UTC)


Krátce[upraviť kód]

Zdravím. Trochu s odstupem bych se přeci jen rád krátce vrátil k nezvyklým praktikám na slovenské Wikipedii. Sice jsem nikdy tuto doménu často needitoval, ale po vítězství Slovenska nad Itálií jsem chtěl krátce a upřímně pogratulovat, viz mou editaci z 24.06.2010 [3]. Dvě hodiny později vidím, že mne jakýsi editor revertoval zcela bez komentáře [4], tak jak se revertují vandalové. Pod krčmou jsem se nad tím s údivem pozastavil [5], což však bylo revertováno jedním správcem jako trolling [6]. Přátelé, nejen že edituji Wikipedii déle než oni oba dva dohromady, ale podílel jsem se na založení resp. vybudování dobře tří projektů Wikimedia Foundation. Nepůsobí tedy dobrým dojmem, považovat mne za nějakého hej-počkej a revertovat jako vandala. Ne že by se mne nějak dotklo, jak se mnou nějaká, zde slovenská Wikipedie zachází. Dávám to prostě jen k dobru pro zamyšlení této domény sama nad sebou. S pozdravem, -jkb- 07:36, 7. júl 2010 (UTC)

Asi berieme Wikipédiu príliš vážne. Čo sa týka tvojej gratulácie, diskusia k článku by sa mala týkať obsahu článku. Tvoju úpravu za to nemožno považovať, preto by som ju aj ja vymazal a použil by som na to "rollback" (čiže bez komentára v zhrnutí úprav). Hodiť šablónu "Experimenty" na stránku skúseného wikipedistu by tiež asi nebol dobrý nápad. Krčma je o inom, tam by som tvoju poznámku nechal, ale, priznám sa, nereagoval by som na ňu, pretože sa týka, podľa mňa, regulárneho vrátenia úpravy. Na záver oceňujem tvoju úprimnú gratuláciu k výhre našich futbalistov. Dúfam, že nezanevrieš na slovenskú Wikipédiu kvôli tomuto drobnému incidentu. Adrian@diskprís 09:08, 7. júl 2010 (UTC)

User: Nevit[upraviť kód]

I want to usurp the following accounts: User:Nevit

http://meta.wikimedia.org/wiki/Steward_requests/Usurpation#Nevit

--88.249.208.188 14:12, 19. júl 2010 (UTC)

"Nevit" is free now. Adrian@diskprís 07:15, 1. august 2010 (UTC)

Dve šablóny[upraviť kód]

Ahoj Adrian, píšem Ti ako autorovi týchto dvoch šablón: Šablóna:Taxobox rastliny a Šablóna:Taxobox živočíchy. Chcem sa spýtať, či sa niekde používajú, pretože momentálne na ne nič neodkazuje (alebo sa nahradili niečím iným?). --Amonet 20:01, 1. august 2010 (UTC)

používajú sa Šablóna:Infobox rastliny a Šablóna:Infobox živočíchy. Adrian@diskprís 07:35, 2. august 2010 (UTC)
Ďakujem, takže tie dve by sme ako nepoužívané mohli zmazať, nie? --Amonet 19:25, 4. august 2010 (UTC)

zmena redaktorského mena[upraviť kód]

možeš my zmenit meno z Redaktor:Mato45 na Redaktor:Mato športovec prosim ta velmi pekne.

"Mato športovec" už existuje. Adrian@diskprís 13:49, 12. august 2010 (UTC)

Šablona[upraviť kód]

Prosím, když přebíráte článek z jiné wikipedie, používejte prosím Šablóna:Preklad. Děkuji --Silesianus 13:02, 22. august 2010 (UTC)

Šablóna:Infobox singel[upraviť kód]

Už som na pieskovisku vytvoril Šablónu:Infobox singel, ktorá by mohla nahradiť pôvodnú. Ďakujem. --MWR 16:58, 22. august 2010 (UTC)

Čo sa ti nepáči na pôvodnej šablóne Šablóna:Infobox Singel ? Adrian@diskprís 19:18, 22. august 2010 (UTC)

Nepáči sa mi preto lebo je široká je tam veľké písmo, je tam aj jedna chyba (v chronológii singlov aktuálny singel nemá rok ani sa nedá zmeniť typ písma) a riadok kde sa nachádza „z albumu“ nieje farebne odlíšený. Proste by mal vyzerať ako na českej alebo anglickej wikipédii a práve takú som vytvoril. Ďakujem za pochopenie. --MWR 19:30, 22. august 2010 (UTC)

Šablóna nie je kompatibilná s predchádzajúcou, to znamená, že po presmerovaní starej na novú sa v článkoch nebude zobrazovať správne. Okrem toho tu bola poznámka, že písmo je veľmi malé. Adrian@diskprís 19:49, 22. august 2010 (UTC)

A dá sa tá kompatibilita prerobiť? Keď áno tak to skúsim. --MWR 20:43, 22. august 2010 (UTC)

dá sa. Ide o to, aby fungovali všetky parametre zo starej šablóny. Adrian@diskprís 21:11, 22. august 2010 (UTC)

A ktoré?. Napíš mi ktoré a ja s tým niečo urobím. --MWR 21:48, 22. august 2010 (UTC)

zober si napr. článok Sweet Home Alabama (pieseň) a prepíš "{{Infobox Singel" na "{{Infobox singel" (na začiatku článku) a daj preview. Hneď uvidíš rozdiel a čo chýba (napr. umiestnenie v rebríčkoch)... Adrian@diskprís 04:46, 23. august 2010 (UTC)

Už som to urobil tak sa na to pozri (a „umiestnenie v rebríčkoch“ je pod názvom „recenzie“). --MWR 08:22, 23. august 2010 (UTC)

Umiestnenia v rebríčkoch nie sú recenzie. Vyzerá to čudne, keď ich je viac. Takisto obrázok sa nezobrazuje korektne. Adrian@diskprís 08:31, 23. august 2010 (UTC)

Lenže ako mám napríklad zistiť ako tam vložiť ten obrázok alebo aj tie recenzie keď je Šablóna:Infobox Singel zamknutá. Inak by som to prekopíroval a bolo by to. --MWR 08:44, 23. august 2010 (UTC)

Čo takto urobiť si najprv prieskum (či je potreba a vôľa meniť terajšiu singlovú šablónu) napríklad v krčme? Svojvoľne meniť šablóny, ktoré zasiahnu mnoho článkov, nie je najlepší nápad, resp. nie je to (podľa mňa) dobrý nápad. --–Bubamara 09:14, 23. august 2010 (UTC)

Už je tá Šablóna:Infobox singel úplne kompatibilná je dokonca lepšia. Pomohol mi s ňou Redaktor:Matejkoo. --MWR 09:36, 24. august 2010 (UTC)

Nie je. Umiestnenie v rebríčkoch sa zobrazuje ako recenzia, obrázok je posunutý a chronológia2 sa zobrazuje aj keď nie je definovaná, skús to na článku Wings of a Butterfly. Adrian@diskprís 09:47, 24. august 2010 (UTC)

Je to tak, keď z článku vymažeš „starý“ infobox, a vložíš „nový“ infobox tak sa tie hore vyššie menované chyby nezobrazia, ale keď iba prepíšeš v článku {{Infobox Singel... na {{Infobox singel... tak sa zobrazia. Tak a teraz čo s tým? --MWR 11:36, 24. august 2010 (UTC)

Ak sa môžem zapojiť... Ono to v podstate funguje. Keď prepíšeš Singel na singel, tak sa ti tam objaví aj ten Interpret2 aj druha Chronologia. Je to preto, lebo v tých článkoch nie je ten kód:
| Interpret2
| Predchádzajúci singel2 =
| Tento singel2 =
| Nasledujúci singel2 = 
ak by sa to tam doplnilo (a za = by sa nič nenapísalo), tak by sa to v konečnom dôsledku nezobrazilo. Teraz tam toto nie je, a preto sa tá chronológia aj s featuringom zobrazuje. Neviem, či sa to dá nejako opraviť bez toho, aby sa do každého článku dopisovali tie kategórie.--78.98.177.214 12:06, 24. august 2010 (UTC)

Máš pravdu. Dúfam že sa to dá nejako opraviť. Ja by som v končnom dôsledku mohol začať vkladať do článkov ten svoj infobox. Ale nechcem zas mať s niekým „problém“ a tak sa chcem spýtať či môžem. Ďakujem. --MWR 13:26, 24. august 2010 (UTC)

zatiaľ nemôžeš. Dá sa to opraviť pomocou {{#if... Okrem toho tu niekto mal problém s malým fontom. Adrian@diskprís 13:33, 24. august 2010 (UTC)

Ale neviem kde mám to {{#if... presne vložiť. A to písmo teda font je zanedbateľne menšie ako na súčasnom infoboxe. --MWR 14:48, 24. august 2010 (UTC)

Trochu som opravil šablónu, teraz sú tam aj recenzie aj umiestnenia. V niektorých singloch sa používajú tiež ocenenia. Ak chceš, zatiaľ si prehoď "svoje" single na novú šablónu. Ostatné zatiaľ nechaj tak (ak keď máš pravdu a tá pôvodná šablóna je zlá). Necháme to vykvasiť. Možno ešte pridám do šablóny riadok pre ocenenia. Adrian@diskprís 16:01, 24. august 2010 (UTC)
Ešte by si mohol vytvoriť "Extra musicsample" pozri en:http://en.wikipedia.org/wiki/Sweet_Home_Alabama Adrian@diskprís 16:11, 24. august 2010 (UTC)

Inak, ten obázok (pri šablóne Singel alebo singel) toho CDčka je tam potrebný? iba čo to tam kazí "vzhľad"...--Matejkoo 17:10, 24. august 2010 (UTC)

mne ten obrázok nevadí. Naopak je kompatibilný s ostatnými infoboxami. Adrian@diskprís 17:25, 24. august 2010 (UTC)

Díky za uznanie :D. --MWR 18:11, 24. august 2010 (UTC)

Ešte som vytvoril infobox album s rovnakými rozmermi, ale je tam dosť chýb a neviem kto by ju dokázal opraviť a či by sa mohla ujať. Ďakujem. --MWR 00:03, 26. august 2010 (UTC)

Geobox locator Sliezske vojvodstvo[upraviť kód]

Zdravím, mohol by si sa, prosím, pozrieť na túto šablónu? Pravdepodobne mám niekde chybu, pretože sa nezobrazí bod na mape – napríklad Zwardoń. Ďakujem --chiak 14:34, 25. august 2010 (UTC)

hotovo. Adrian@diskprís 14:43, 25. august 2010 (UTC)

Komplikácie[upraviť kód]

Ahoj Adrian, môžem sa ťa opýtať, prečo komplikuješ situáciu, v článku o Kvalifikácii na ME 2012? Nikde (na skwiki) nie sú robené cez tabuľky, a taktiež (neviem či si to zmenil ty, ale zväčša sa využívajú farby zelená a červená (občasne modrá). S tými tabuľkami je to zbytočne zložité, aby sa to robilo cez tabuľky. Toť môj názor. --SVALNAC 13:18, 8. september 2010 (UTC)

Určite si myslel "cez šablóny" a nie cez tabuľky. Za prvé: článok Kvalifikácia na ME 2012 vyzerá tak, ako predtým. Za druhé: Keby som nepoužil šablónu, tak po každom kvalifikačnom dni by sa museli meniť tabuľky minimálne na troch stránkach: Kvalifikácia na ME 2012, Kvalifikácia na ME 2012 - Skupina XY a napr. Slovenské národné futbalové mužstvo. Takže mi to príde ako zjednodušenie robiť to teraz iba na jednej stránke a to "Šablóna:Kvalifikácia na ME 2012 - Skupina I". To, že sa to doteraz nerobilo neznamená, že to predtým bolo lepšie. Adrian@diskprís 16:36, 8. september 2010 (UTC)
Vďaka za opravu. Nevravím, že to nie je jednoduchšie v aktualizácii, ale ako chceš. Ak je ti lepšie tak, nedbám, len vravím, že to nie je zaužívané, a podľa mňa je to komplikácia, ale nechám to tak. --SVALNAC 18:25, 8. september 2010 (UTC)

Svietidla[upraviť kód]

Dobry den, zmazali ste mi stranku o svietidlach, co ma samozrejme mrzi, ale nic nenarobim. Chcel som zverejnit clanok, ktory mi vysiel v casopise o novych trendoch byvania a odporucit tak citatelom informacie o novych trendoch. Da sa k clanku spatne dostat? Vdaka--Anubite (diskusia) sa nepodpísal(a)

Wikipédia je encyklopédia a nie časopis. Článok bol zmazaný, lebo mal formu aj obsah časopisového článku. Okrem toho obsahoval množstvo odkazov na externé stránky, čo som bral ako neprípustnú reklamu. K článku sa dá spätne dostať [7]. Adrian@diskprís 12:38, 28. september 2010 (UTC)

user name change[upraviť kód]

Ahoj. Chcem sa spýtať na premenovanie používateľského mena, aj som sa už pokúsil poslať nejaký formulár, ale nie som si istý, či to vôbec niekomu prišlo, a tak píšem teraz Tebe, ktorého som našiel pri hľadaní byrokrata jediného. Chcel by som si moje user name Wladislaus zmeniť na meno občianske: Ladislav Demeter, s ktorým sa mi bude lepšie komunikovať vo svete Wikipédie i Wikipedie, ale aj Vicipaedie. Vďaka, prípadne mi, prosím Ťa, odpíš, či je to možné, a ak áno, koľko by som musel čakať. Nickname súčasný, nikomu nič nehovoriaci Wladislaus, som si zvolil ešte vtedy, keď som nevedel, že raz začnem do Wikipedie aj prispievať.

Ladislav Demeter 10:21, 29. september 2010 (UTC)

premenoval som ťa. Adrian@diskprís 17:39, 29. september 2010 (UTC)
  • srdečná vďaka. Ladislav Demeter 18:38, 29. september 2010 (UTC)

Zmena užívateľského mena - Lucas2 -> Lucas[upraviť kód]

Hi! ;) Considering the wikipedia's rules about the usernames, I would like to usurp the username Lucas. I'm sysop on it.wiki, user on en.wiki, commons, and on many other wikimedia project too (more than 30'000 total edit). Often i do interwikis edit to solve spam and to add images. As needed, the username Lucas has no edits, the existing user page was created by another user (!). Thanks in advance. --Lucas2 08:21, 2. október 2010 (UTC)

You are "Lucas" now. Adrian@diskprís 11:25, 3. október 2010 (UTC)
thanks ;) --Lucas 14:55, 4. október 2010 (UTC)

Usurp user:L[upraviť kód]

hello, i am the owner ofSUL-Account user L. there is a local user of that name in this wiki. can you please rename the local user? --L temp 10:57, 5. október 2010 (UTC)

You are "L" now. Adrian@diskprís 12:04, 5. október 2010 (UTC)
Thank you. --L 10:32, 6. október 2010 (UTC)

Fundraiser 2010_Translation & Localization[upraviť kód]

Wikimedia Foundation RGB logo with text.svg

Greetings Adrian, my name is Sam and I am working for the Wikimedia Foundation during the 2010 Fundraiser. My job is to be the liaison between the Slovak community and the Foundation. This year's fundraiser is intended to be a collaborative and global effort; we recognize that banner messages that perform well in the United States don't necessarily translate well, or appeal to international audiences. I'm contacting you as I am currently looking for translators who are willing to contribute to this project, helping to translate and localize messages and suggesting messages that would appeal to Slovak readers on the Fundraising Meta Page. Please let me know if you'd be interested in helping with this project, and add your feedback to the proposed messages as well! I look forward to working with you during this year's fundraiser.Sam Chapman

SUL[upraviť kód]

Dear Adrian, I'm Striker, sysop on Portuguese Wiktionary and editor on many other wikimedia's project. I'm usurping this name to be able to use it in every wiki and the existing account in this wiki is inactive. Could you please change its name to another one so I can log in here? I'm editing as an IP because it doesn't let me use my name.

Thank you and sorry for not being able to speak your language! 187.71.110.61 17:07, 2. november 2010 (UTC)

Name "Striker" is ready for you. Adrian@diskprís 20:44, 2. november 2010 (UTC)

Šablóna:Infobox Mobilný telefón[upraviť kód]

Zdravím, mohol by si sa pozrieť, aký je problém v tejto šablóne? Celú som ju vytvoril podľa českej wiki ale je v nej nejaká chyba. Ďakujem. --MWR 22:04, 10. november 2010 (UTC)

HotCat[upraviť kód]

Ahoj, pýtal som sa už v Krčme, ale nikto neodpovedal. Preto sa obraciam na teba, pretože viem, že používaš HotCat. Funguje ti v tomto nástroji aj odstraňovanie kategórii? Pretože ja, na rozdiel od cs. a en.wiki, mám u nás len tlačidlo na pridanie kategórie. Tlačidlo na odstránenie či zmenu tam chýba. --chiak 19:43, 17. november 2010 (UTC)

Nepoužívam odstraňovanie kategórii, ale zdá sa mi, že niekedy som tam tie tlačidlá mal. Teraz ich tam nemám. Adrian@diskprís 21:11, 17. november 2010 (UTC)
Tak to je zaujímavé. Som zvedavý, prečo to nefunguje. To odstraňovanie kategórií by mi ani nevadilo, ale zmena by sa celkom zišla. --chiak 21:29, 17. november 2010 (UTC)

Infobox album[upraviť kód]

Zdravím,chcel by som sa spýtať, či by si sa nepozrel na túto šablónu. Je skoro hotová, ale je tam ešte zopár chýb, s ktorými si neviem rady. Ďakujem. --MWR 08:50, 24. november 2010 (UTC)

Prosba o pomoc v boji proti vandalizmu[upraviť kód]

Ahoj, obraciam sa na Teba s prosbou o pomoc. Do krčmy som navrhla riešenie jedného aktuálneho problému - po nociach nám tu vandalizuje jeden maniak ([8], [9], [10] - a to sú len niektoré účty) a keďže používa veľa jednorázových účtov, je blokovanie neúčinné. Pomôcť by nám vedeli stevardi, avšak na to potrebujeme získať aspoň 25 kladných hlasov. Prosím, prečítaj si danú diskusiu a vyjadri svoj hlas. Ďakujem za pomoc. --Amonet 20:44, 13. december 2010 (UTC)

Hlasovanie[upraviť kód]

Ahoj Adrian, prosím pozri sa na toto hlasovanie. --Amonet 21:34, 1. január 2011 (UTC)