Diskusia s redaktorom:Lopgar786

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Hérakleios (Byzantská ríša)[upraviť zdroj]

Ahoj, vitaj na Wikipédii, slobodnej encyklopédii. Teší ma tvoj záujem o úpravu hesla Hérakleios (Byzantská ríša). Žiaľ, musím ťa poprosiť, aby si si svoj výtvor ešte raz poriadne prešiel. Obsahuje totiž viacero chýb. Len námatkovo, čo som si všimol: koncovky -os v starogréckych menách vypadávajú - príklad Hérakleia, nie Hérakleiosa a pod. Prídavné meno nie je sásánsky ale sásánovský - ide o dynastiu Sásánovcov. Niektoré slová nemajú dobrý preklad - exarch je exarcha, niekde si dal veľkým písmenom, čo má byť malým (napr. .... území Moslimskými dobývaniami....). Zle si uviedol zdroj - už tam raz je šablóna preklad dolu, čiže to bude potrebné tiež upraviť (to ale nie až taký problém), ..atď... Čiže, ten preklad má viaceré problémy. Ja sa síce zaoberám Byzantskou ríšou, ale ak by som sa chcel na ten článok naozaj pozrieť, vzalo by mi to kopec času, ktorý teraz nemám. Preto prosím, pozri sa ešte raz na tvoje úpravy a pokús sa článok upraviť. Ak sa tak nestane, alebo ho niekto iný neupraví, budem ho musieť ja, alebo niekto iný vrátiť do stavu pred tvojimi zásahmi. PS: V prípade potreby viem poskytnúť nejaké zdroje, mnoho ich je dostupných ale aj na internete. S pozdravom -- ScholastikosSVK (diskusia) 20:27, 11. február 2021 (UTC)

Únia[upraviť zdroj]

Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Únia (americká občianska vojna), no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude pravdepodobne tvoja úprava, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránená. Ďakujeme za pochopenie.

--Jetam2 (diskusia) 21:04, 20. február 2021 (UTC)

Napoleonské vojny - nutné opravy[upraviť zdroj]

Dobrý deň, pridali ste rozsiahly predklad na tému napoleonské vojny. Ďakujeme Vám za príspevok. Je ho však nutné dotiahnúť. Strojový preklad si vyžaduje značné korekcie. Skúste nad tým zapracovať, inak bude text pravdepodobne zmazaný.--Pelex (diskusia) 09:58, 8. marec 2021 (UTC)

Ďakujem za vrátenie článku. Jasné pustím sa do toho a posnažím sa to vylepšiť.--Lopgar786 (diskusia) 15:09, 8. marec 2021 (UTC)

Klasické Grécko[upraviť zdroj]

Ahoj, skontroluj si prosím potom v tomto článku niektoré tvary slov, aby zodpovedali slovenským. Ak nemáš žiadnu slovenskú publikáciu k tejto téme, tak si skús vždy neisté tvary vyhľadať aspoň cez Google alebo Google knihy (https://books.google.com/)... Nevyznám sa príliš v tomto období gréckych dejín, ale napr. Delejská liga je aspoň podľa mojich vedomostí nesprávne (ale poznám napr. Délsky spolok :) ). Rovnako „Megarianove dekréty“ a Megarianov ľud nepoznám. Niečo mi ale hovorí, že by sa mohlo jednať o obyvateľov mesta Megara a teda asi nejaké megarské dekréty. Tých chýb tam bude ešte viacero (bitka pri Naupactuse - Naupakte; prípona -os/us v starogréčtine/latinčine pri skloňovaní odpadá; bacha na k (z c) pri prekladoch angličtine) a i....Tak si to prosím poriadne skontroluj. Keby dačo, tak mi pokojne napíš do diskusie alebo do mailu. Nemám v poslednej dobe moc času, ale ak by bolo nutné, tak môžem v rámci mojich možností podobne trochu poradiť. Všetko dobré! --ScholastikosSVK (diskusia) 18:55, 17. apríl 2021 (UTC)


Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Zoznam rekordov britskej monarchie, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude pravdepodobne tvoja úprava, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránená. Ďakujeme za pochopenie.

--Jetam2 (diskusia) 12:50, 20. apríl 2021 (UTC)

Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Zoznam rekordov britskej monarchie, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--Jetam2 (diskusia) 12:50, 20. apríl 2021 (UTC)