Diskusia s redaktorom:Lubo 586

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tournesol.pngAhoj, Lubo 586. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 235 989 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Coffee cup flat.svg Kaviareň
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Wikitext Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často.
Za uvítací výbor: Bubamara


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).


ahoj ten text ktorý si tu dal som premiestnil na tvoju stránku redaktora, táto stránka slúži na otázky, a tvoju diskusiu. ahoj a vela zdaru Peter439 18:39, 19. apríl 2007 (UTC)

Návod[upraviť kód]

Prečítaj si návody na tejto stránke. A k Diskusia:Hry, čo tak najskôr pohľadať, máme tu Počítačová hra. --peko 12:41, 20. apríl 2007 (UTC)


Nuvola apps ktip.png Tip!
Tlačidlo na podpisovanie

Ďakujeme, že prispievaš do Wikipédie. Chceme Ťa poprosiť, aby si svoje príspevky do diskusie podpisoval/a Tvojim redaktorským menom. Najjednoduchší spôsob je použiť tlačidlo Insert-signature2.svg v hornej lište okna na úpravu, ktoré vloží do textu značku:

--~~~~

Značku môžeš vpísať aj ručne. Po uložení diskusného príspevku sa automaticky zmení na Tvoj podpis s uvedením času a dátumu. Nepodpisuj prosím encyklopedické články! Ďakujeme.

Do krčmy som ti odpísal ja, a inak, odporúčam ti komunikovať radšej cez ICQ, ak ide o podobné veci, je to rýchlejšie. --Wizzard 13:35, 20. apríl 2007 (UTC)


Správca portálu[upraviť kód]

Ahoj Lubo 586. Si tu nový, tak v prvom rade ukáž čo vieš v článkoch a potom sa prosím prihlás ako správca akéhokoľvek portálu. Je to zodpovedná funkcia, správcovia portálov sú skúsení a osvedčení redaktori, ktorí už ukázali, čo sú zač:). --Bubamara …✉ 18:19, 20. apríl 2007 (UTC)

Ahoj. Na to aby si písal a upravoval članky súvisiace s históriou nemusíš byť správcom portálu. Skús sa ozvať za nejaký čas, potom uvidíme, namiesto toho aby si sa tam stále pridával. Vysvetli mi prosím ťa tiež čo si myslel otázkou „Hľadám niekoho kto by spoločne so mnou opravil niečo čo Redaktor:Bači za tú dovolenku nespravil.Nepoznáš niekoho takého?“ vo Wizzardovej diskusii. Ďalej, otázky typu „Nevie niekto či quiest je po latinsky jazdec?“ patria, ako si si už mohol všimnúť na Wikipédia:Otázky, a skús sa najprv pozrieť či by si tu, na inej Wikipédii alebo inde na internete nenašiel odpoveď na svoju otázku. Mimochodom, Bubamara, aj mne sa akosi podarilo stať správcom portálu tri dni potom čo som sa zaregistroval ;), ale to bolo trochu iná situácia. --Bači 07:55, 21. apríl 2007 (UTC)

Nechaj to tano myslím tú otázku.A dakujem ti žesi mi odpovedal na tie otázky vo Wikipédia:otázky.--Lubo 586 11:14, 23. apríl 2007 (UTC)


Nie je podstatné kto zmazal ten článok o objavení Ameriky, ale to že ten článok asi za veľa nestál. Skús sa začat riadiť štruktúrou dole a nezabúdaj, že odstavce sa oddeľujú prázdnym riadkom a žiaden riadok nesmie začínať medzerou a hlavne si prečítaj Wikipédia:Príručka a Pomoc:Obsah

'''Názov článku''' je/sú/bol(i) ... [krátka definícia] ...

Prvý odstavec...

Druhý odstavec...

[[Kategória:Názov tematickej oblasti článku]]

[[en:Názov článku v angličtine]]

--Bači 15:59, 23. apríl 2007 (UTC)


Dakujem ti za užitočnú radu a pokúsimto takto.--Lubo 586 16:03, 23. apríl 2007 (UTC)

Štylistika[upraviť kód]

Lubo 586, odporúčam Ti prečítať si štylistickú príručku, pretože tvoje nové články obsahujú bežné chyby. Hlavne sa to týka dávania, resp. v tvojom prípade nedávania medzier za interpunkčnými znamienkami. Články, pri ktorých sa toto neberie na ohľad, je potrebné dodatočne upravovať a práce je tu už aj tak dosť. Vďaka a veľa zdaru --Stibium 14:04, 26. apríl 2007 (UTC)

Budem si to pamätať.--Lubo 586 14:05, 26. apríl 2007 (UTC)

Preklady z cs wiki[upraviť kód]

Ahoj Lubo. Keď prekladáš články z akejkoľvek inej Wikipédie do slovenskej, uvádzaj to prosím do zhrnutia úprav. Nezabudni na to a urob to aj pri článkoch, ktoré si doteraz preložil. Stačí napísať: preklad z cs wiki napr. Ďakujem. --Bubamara …✉ 10:17, 1. máj 2007 (UTC)

Je to povinné pri každom článku?Lebo ked to napíšem tak to automaticky vyplní.--Lubo 586 10:39, 1. máj 2007 (UTC)

  • Vyžaduje sa to pri prekladoch z cudzojazyčných Wikipédií, automaticky sa nič nevyplní, musíš to napísať sám. --Bubamara …✉ 11:02, 1. máj 2007 (UTC)

Aha to som nevedel ale už to tak budem písať.--Lubo 586 11:05, 1. máj 2007 (UTC)


Stop hand nuvola green.svg Oznam
Zistili sme, že experimentuješ s Wikipédiou. Tvoj experiment fungoval a následne bol odstránený. Ak chceš ďalej experimentovať, použi, prosím, svoje, alebo verejné pieskovisko a riaď sa pokynmi na ňom, pretože pokusy v článkoch sú zvyčajne rýchlo zmazané. Ak sa chceš dozvedieť o prispievaní do Wikipédie, pozri sa na stránku Vitajte vo Wikipédii.

--peko 11:42, 2. máj 2007 (UTC)

Portál Slovensko:Rieky[upraviť kód]

Čo sa týka pridania tých riek, tak predovšetkým je pre mňa Portál Slovensko úplne nový a neznámy, takže neviem kam by som to pridal. Ale veď použi niečo zo zoznamu Zoznam riek na Slovensku. Teraz nemám na wiki moc času, keďže sa pripravujem na štátnice. Ale od 1. júna som (dúfam) k dispozícii a rád pomôžem. Keby dačo, daj vedieť. --Robzle 16:21, 3. máj 2007 (UTC)

podpis[upraviť kód]

Oprav si prosim podpis ak to bolo nim. Ten left robil bordel. --Kandy Talbot 20:49, 22. máj 2007 (UTC)

Dobre už som si to opravil a dakujem za upozornenie.Flag of Finland.svg--Lubo 586 11:06, 23. máj 2007 (UTC)