Diskusia s redaktorom:Pelex/Archív 2014

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Názvoslovie[upraviť zdroj]

Ahoj, vieš prosím Ťa overiť názvoslovie v článku Stredoeurópska nížina? Príp. poraď, kde to nájdem. Dík.--Pe3kZA (diskusia) 08:58, 4. február 2014 (UTC)

Skúsim pohľadať, ale o geomorfologických jednotkách mimo Slovenska a Česka veľa zdrojov nemám, ak vôbec nejaké mám.--Pelex (diskusia) 09:36, 4. február 2014 (UTC)
Dávnejšie si sa ma pýtal na to, ako to je so zdrojmi ku geomorfologickému členeniu Stredoeurópskej nížiny. Bavil som sa s geografmi u nás na fakulte a bolo mi povedané, že Slovensko, Česko, Poľsko, možno ešte Nemci majú svoje geomorfologické členenia ale sme vo svete skôr výnimkami.--Pelex (diskusia) 14:11, 2. apríl 2014 (UTC)

Vymazanie stranky[upraviť zdroj]

Ahoj, chcel by som sa spytat na dovod vymazania stranky https://sk.wikipedia.org/wiki/VISIBILITY Ako dovod bolo uvedene, ze je to Spam/Reklama a selfpromo. Ako je teda mozne, ze moja stranka bola vymazana a ine stranky ako https://sk.wikipedia.org/wiki/Bel_Ami_(porno) alebo https://sk.wikipedia.org/wiki/VNET_Telecommunication_solutions a https://sk.wikipedia.org/wiki/Tecton tu stale su? Budem rad, ak mi poradis, ako tu stranku upravit tak, aby bola tu mohla zostat. --Mareksulik (diskusia) 13:08, 21. február 2014 (UTC)

Podkarpať/Zakarpať[upraviť zdroj]

Mne je to v podstate jedno avšak nejedná sa o mix, ide o to, že som vychádzal z ukrajinskej verzie a tí používajú Zakarpatie, čo je v stati o Podkarpatí vysvetlené. --Slav SePo (diskusia) 23:03, 25. február 2014 (UTC)

blok zlej IP[upraviť zdroj]

Ahoj. Zrejme si sa uklikol, lebo si blokol inu IP a ta skolska 87.197.38.169 dalej pise vulgarizmy. ;) --Magy357 07:53, 26. máj 2014 (UTC)

Ahoj, dík za upozornenie, skutočne som sa niekde poplietol. Chybu som už dúfam napravil.--Pelex (diskusia) 08:05, 26. máj 2014 (UTC)

Alginit[upraviť zdroj]

Ahoj Pelex, chcem sa ťa spýtať či nevieš niečo o hornine zvanej Alginit, prípadne, či by si nechcel založiť článok s týmto názvom? Nejaké informácie som našiel na en.wiki, no nie je toho veľa. Ak by si si našiel čas a nejaké info o spomínanej hornine na wikipédiu doplnil, budem rád. --BT 20:14, 3. jún 2014 (UTC)

Ahoj alginit je dosť špecifická vec, ani by som to nenazýval horninou, lebo je to len jeden z maceralov, ktoré tvoria niektoré zriedkavé typy uhlia, tzv. boghed. Neviem, či by nebolo lepšie najprv napísať o tom, čo je to maceral. Ak by si potreboval k tomu niečo viac môžem poskytnúť literatúru, ale článok v dohľadnej dobe asi nie. Tu je stručná definícia v slovenčine podľa múdrych knižiek: Alginit alebo bitumenit (zriedkavo algit) je uhoľný maceral exinitového typu tvorený zuhoľnatenými zvyškami rias. Vyskytuje sa hlavne v špecifickom druhu sapropelového uhlia (tzv. boghed.)
Vďaka aspoň za čiastočné objasnenie. Ak by si si niekedy v budúcnosti našiel čas na založenie spomínaného článku, budem rád. Ešte raz vďaka. --BT 20:21, 5. jún 2014 (UTC)
Neskôr keď som si k tomu niečo hľadal, tak v podstate na Slovensku máme jedno zaujímavé ložisko pri Pincinnej. Pozri si napr. článok Vass, D. & Bublinec, E. Stopové a toxické prvky v alginite z ložiska Pinciná (pri Lučenci). Mineralia Slovaca (dostupné online). Keď budem mať čas, napíšem k tomu dačo.--Pelex (diskusia) 08:51, 6. jún 2014 (UTC)

Vymazanie stranky Zemanovaload[upraviť zdroj]

Dobrý deň! (po česky) Trochu slovensky rozumím, ale mluvit bohužel nedovedu. Děkuji Vám, že jste si všiml mého skromného příspěvku do Slovenské Wikipedie. Chtěl jsem jenom pohnout s prací: založit nový článek o filmu. Domníval jsem se, že pahýl (podle mne je to krátký pahýl, ne subpahýl, nebot´ rozsah odpovídá sekci “Pahýl versus subpahýl”) stačí. Pokud ne, musím oznámit, že nemohu udělat nic jiného. Nejsem Slovák a proto rozšíržení tohoto hesla je pro mne příliš těžké. Omlouvám se a děkuji za pochopení. S pozdravem, Mluvka (diskusia) 09:52, 15. jún 2014 (UTC)

Ahoj Mluvka, vďaka za založenie článku. Trošku som ho rozšírila podľa cs.wiki, takže už by to malo byť v poriadku. :-) --Amonet 10:55, 15. jún 2014 (UTC)
Ahoj Amonet! Děkuji Ti mockrát, svalil se mi balvan ze srdce. Podle mého názoru, tento článek a Tvůj překlad bude náhradou chybějícího popisu filmu v slovenských (stejně jako v českých) obchodech, jako jsou například Gorila (Slovensko) a Arara (Česko). Je tam uvedeno:
  • Tento produkt je v pôvodnom znení a neobsahuje české ani slovenské titulky a dabing // Zemanovaload (Gorila.sk)
  • Upozornění: Tento produkt je v původním znění a neobsahuje české titulky ani dabing. // Zemanovaload (Arara.cz)
Jak vidíte, film se nabízí v Česku i na Slovensku, vypravuje o světoznámé Češce, ale překlad filmu do češtiny ani slovenštiny neexistuje. Je to neuvěřitelně podivné, nemůžu to pochopit. Češi dokonce smazali heslo o své půvabné rodačce. Jak se to jen mohlo stát! --Mluvka (diskusia) 20:03, 15. jún 2014 (UTC)

Neviem síce čoho sa to týka, ale nevadí[upraviť zdroj]

vôbec netuším pán redaktor aký máš, problém k mojej poznámke v diskusii o normanoch,nerob bubu lebo na to nemáš vzdelanie s pozdravom--80.242.33.198 14:55, 2. august 2014 (UTC)pelex

Stránky na zmazanie/Kolégium Antona Neuwirtha[upraviť zdroj]

Ahoj, len taká otázka: beriem tvoje hlasovanie za zmazanie, len nechápem dôvod. 18 študentov = automaticky self-promo? Pozri sa na činnosť tej organizácie, nie na počet žiakov, veď je úplne mimo podľa toho hodnotiť organizáciu. Práveže to je jej cieľom, nerobiť masovú, ale individuálnu výuku. Dám ti riadne extrémny protipríklad: koľko ľudí mala Platónova Akadémia, keď začínala? A BISLA má približne rovnaký počet študentov.

(krátko a stručne: nesnažím sa ťa nutne presvedčiť o zmenu názoru, len o zmenu dôvodu na názor) --Furlo-SK (diskusia) 04:34, 3. august 2014 (UTC)

Zdravím. Dôvody sú dva 18 študentov a štylistický ráz textu a informácii, ktorý pôsobí viac ako reklama než ako encyklopedické informácie. 18 študentov = žiadna tradícia, experiment, ktorý už bohužiaľ budúci rok nemusí existovať. Ten počet študentov, ako aj fakt, že škola má len 5 rokov; mne nie je jasné ani o aký typ školy ide (stredná; vysoká; univerzita...); aké vzdelanie v zmysle ISCED poskytuje atď. sú dôvody prečo si myslím, že článok by tu v takejto forme existovať nemal. Článok o BISLA je v mnohom kratší aj vecnejší, vedel by som predstaviť ponechanie článku o Kolégiu, ak by bol prerobený do podobnej vecnej formy.--Pelex (diskusia) 09:26, 3. august 2014 (UTC)
Pred mojou úpravou bol článok omnoho kratší (v podobnej dĺžke ako o BISLE) a bol navrhnutý na zmazanie, preto som ho chcel doplniť o informácie. Čo navrhuješ zosekať, resp. ako mám upraviť článok? Môžem napríklad skrátiť sekcie o štruktúre programu a vedení (v zásade vedenie je rozpísané tak z toho dôvodu, že je v ňom účastná kopa vysoko odborných alebo spoločensky dôležitých osôb). Jo a sorry za to hlasovanie, nevedel som že nemám na to právo (kde môžem nájsť informácie o tom, na čo mám a na čo nemám právo?) --Furlo-SK (diskusia) 20:01, 3. august 2014 (UTC)
O hlasovacom práve nájdeš informácie tu: Wikipédia:Pravidlá/Hlasovanie. Pozri si aj Pomoc:Príručka.--Pelex (diskusia) 18:49, 4. august 2014 (UTC)

Odkazy na túto stránku[upraviť zdroj]

Ahoj Pelex. Správca → pred zmazaním klik vľavo na Odkazy na túto stránkuZáznam zmazaní a upratať. --–Bubamaradisk. 08:42, 28. august 2014 (UTC)
Ahoj, odkazy pozerám hlavne ak mám pocit, že článok nie je osirotený. Ďakujem, nabudúce skúsim nezabudnúť a skontrolujem si aj tie staršie.--Pelex (diskusia) 09:07, 28. august 2014 (UTC)

Výmena presmerovnia[upraviť zdroj]

Ahoj, kedysi šlo vymeniť presmerovanie článkov navzájom. Neviem či je to len správcovská funkcia, alebo sa to dá už len ručne. Ak to vieš prehodiť, prosím o pomoc článok Vznetový spaľovací motor by mal mať správne názov Vznetový motor. Ďakujem Rios (diskusia) 18:10, 27. september 2014 (UTC)

Ahoj, zdá sa že tam bolo treba mazať čiže to môžu len správcovia.--Pelex (diskusia) 18:14, 27. september 2014 (UTC)

Zámok[upraviť zdroj]

Zdravíčko, kolega, mohol by si, prosím ťa, zmeniť na tejto stránke tú absolútne neslovenskú formuláciu vety, keďže ja k tomu nemám prístup. Príklad {{Experimenty3|Východ}} zobrazuje takto:

Stop hand nuvola.svg Varovanie!
Prestaň ničiť obsah v článku Východ Wikipédie, považuje sa to za vandalizmus. Úpravy si môžeš vyskúšať na pieskovisku. Ak neprestaneš poškodzovať Wikipédiu, zablokujeme Ti možnosť úprav. Ďakujeme za pochopenie.

--Marián 2 (diskusia) 23:11, 1. október 2014 (UTC)

Ahoj Marián, prosím ťa, ktorá časť tej formulácie sa ti nezdá. Že by: "považuje sa to za vandalizmus." :)--Pelex (diskusia) 08:28, 2. október 2014 (UTC)
Asi ten nezmysel na začiatku: Prestaň ničiť obsah v článku Východ Wikipédie, tú wikipédiu treba odtiaľ vyhodiť. --Lalina (diskusia) 09:09, 2. október 2014 (UTC)

nic tam menit ani vyhadzovat netreba, sablona sa jednoducho vklada v zakladnej podobe. --–Bubamaradisk. 09:19, 2. október 2014 (UTC)

To snáď nemyslíš vážne? --Marián 2 (diskusia) 15:09, 2. október 2014 (UTC)

Dve možné triviálne úpravy /pre prípad volania s odovzdaným názvom článku/:

  • úvodzovky:
Stop hand nuvola.svg Varovanie!
Prestaň ničiť obsah v článku „Východ“ Wikipédie, považuje sa to za vandalizmus. Úpravy si môžeš vyskúšať na pieskovisku. Ak neprestaneš poškodzovať Wikipédiu, zablokujeme Ti možnosť úprav. Ďakujeme za pochopenie.
  • vyhodiť Wiki:
Stop hand nuvola.svg Varovanie!
Prestaň ničiť obsah v článku Východ, považuje sa to za vandalizmus. Úpravy si môžeš vyskúšať na pieskovisku. Ak neprestaneš poškodzovať Wikipédiu, zablokujeme Ti možnosť úprav. Ďakujeme za pochopenie.

--Teslaton (diskusia) 15:20, 2. október 2014 (UTC)

  • Pozmenil by som aj čast považuje sa to na považujeme to. --Marián 2 (diskusia) 15:45, 2. október 2014 (UTC)
* Tá verzia s úvodzovkami sa mi nepáči, radšej by som to dal so zátvorkou napríklad takto:
Stop hand nuvola.svg Varovanie!
Prestaň ničiť obsah Wikipédie (konrétne v článku „Východ“), považuje sa to za vandalizmus. Úpravy si môžeš vyskúšať na pieskovisku. Ak neprestaneš poškodzovať Wikipédiu, zablokujeme Ti možnosť úprav. Ďakujeme za pochopenie.

Viac sa mi to ale páči vo verzii bez wikipédie (ak je tam konkrétny článok)--LacoR (diskusia) 14:59, 3. október 2014 (UTC)

Súhlasím, tá veta by sa mohla upraviť; pozdáva sa mi verzia, ktorú navrhol LacoR (so zátvorkou) alebo druhá Teslatonova verzia. --Amonet 19:05, 8. október 2014 (UTC)

Vymazanie stránky[upraviť zdroj]

Ahoj, chcel by som sa spytat na vsetky dovody vymazania stranky https://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=EÚČTOVNÍCTVO Ako dovod bolo uvedene, ze je to Spam a selfpromo. Ako je teda mozne, ze nasa stranka bola vymazana a ine stranky ako https://sk.wikipedia.org/wiki/VNET_Telecommunication_solutions a https://sk.wikipedia.org/wiki/Tecton tu stale su? Ako vieme pridať zaujímavú organizáciu vo svojom segmente o ktorej zákazníci chcú vedieť všetky informácie na wikipédiu? Je tu veľa takých profilov. Budeme radi, ak nam poradis, ako tu stranku upravit tak, aby bola tu mohla zostat. Dakujem.--Slesso (diskusia) sa nepodpísal(a)

Nenašiel som žiadne nezávislé sekundárne zdroje, ktoré by preukazovali akúkoľvek encyklopedickú významnosť firmy Eúčtovníctvo. Pozrite si či spĺňa kritériá Wikipedickej významnosti. Firma nie je významná natoľko, aby bolo potrebné o nej písať v encyklopédii.--Pelex (diskusia) 20:38, 9. október 2014 (UTC)

en:Do not buy Russian goods![upraviť zdroj]

Hello! Could you translate an article about boycott of Russian goods in Ukraine for the Slovak Wikipedia? Thanks for the help. --Trydence (diskusia) 10:14, 11. október 2014 (UTC)

Нет. На Словацкой Википедии отсуствует сама статья об конфликте на юго-востоке Украины и даже об кризисе в Крыму. Эти статьи, конечно, важнее, чем взаимной пропаганды против Украины или России.--Pelex (diskusia) 16:40, 12. október 2014 (UTC)

Slovenská basketbalová liga (SBL)[upraviť zdroj]

Proč byl tento prosím článek smazán? Není pravda, že nebyl editován posledních 14 dní. Za poslední dny jsem ho výrazně rozšířil a nevím, o co ještě ho rozšířit, aby zde mohl být publikován :-((

Blok vandala[upraviť zdroj]

Ahoj Pelex, blokni prosim [1]. Nezmyselne prepisuje ciselne udaje v tabulkach napriek upozorneniam.--Wookie (diskusia) 20:50, 14. december 2014 (UTC)