Kobra 11

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Kobra 11
AfCobra11.svg
Slovenský názov Kobra 11
Originálny názov Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei
Žáner akčný, kriminálny seriál
Titulná pieseň Reinhard Scheuregger, Kay Skerra
Krajina Nemecko Nemecko
Pôvodný jazyk nemčina
Počet sérií 20+
Počet častí 298+
Produkcia
Dĺžka časti 45 minút
90 minút pilotný film
Vysielanie
Pôvodné 12. marec 1996 - súčasnosť
RTL
Obsadenie
BMW 3 (E90) – Jedno zo služobných vozidiel Kobry 11

Kobra 11 (nem. Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei) je nemecký akčný kriminálny seriál o diaľničnej polícii. V Nemecku ho vysiela televízia RTL, na Slovensku ho vysiela TV Markíza. Z dôvodu časovej náročnosti tvorby seriálu sa začali natáčať aj menej úspešné epizódy s druhým tímom policajtov – vznikol seriál Kobra 11: Nasadenie tímu 2. Obidva seriály sa odohrávajú v Kolíne nad Rýnom.

Opis deja[upraviť | upraviť zdroj]

Prvý pilotný film (Bomby na 92. kilometri) v roku 1996 sledovalo na RTL 10 miliónov divákov. V tomto dieli sú spolu hlavný komisár Frank Stolte (Johannes Brandrup) a hlavný komisár Ingo Fischer (Rainer Strecker). V druhej epizóde je však Ingo zastrelený a v tretej epizóde ho nahradzuje hlavný komisár Semir Gerkhan (Erdoğan Atalay). Na konci 1. série nevieme ako odchádza Frank a v 2. sérii prichádza hlavný komisár André Fux (Mark Keller), ktorého zabili na konci 3. série. V 4. sérii ho nahradzuje hlavný komisár Tom Kranich (René Steinke). Ten na konci 6. série po vražde jeho tehotnej priateľky odchádza. V 7. sérii ho nahradzuje komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý bol na konci 8. série postrelený. V 9. sérii sa vracia hlavný komisár Tom Kranich (René Steinke), avšak v pilotnom dieli 11. série je zastrelený. Nahradzuje ho hlavný komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), ktorý umiera na konci 12. série. Jeho nástupcom sa v 13. sérii stáva hlavný komisár Ben Jäger (Tom Beck).V 18. sérii v epizóde Osamelé rozhodnutie Ben Jäger (Tom Beck) po postrelení svojej priateľky Niny Beckerovej končí a odchádza s ňou do USA. V 19. sérii ho nahrádza mladý komisár Alex Brandt (Vinzenz Kiefer). Ten uprostred 20. série odchádza do Brazílie hľadať svoju biologickú matku a nahrádza ho komisár Paul Renner (Daniel Roesner).

V prvom pilotnom filme je šéfkou Katharina Lamprechtová (Almut Eggert), ale v šiestej epizóde 2. série neznámo ako odchádza. V siedmej epizóde ju nahrádza šéfka Anna Engelhardtová (Charlotte Schwab). Tá v 13. sérii v epizóde Zrada odchádza. V epizóde Okno ju nahrádza šéfka Kim Krügerová (Katja Woywood).

Sekretárky oddelenia diaľničnej polície sa menili tiež. Prvých šesť epizód 2. série – Regina Christmannová (Nina Weniger), ktorá neznámo ako odchádza. V siedmej epizóde ju nahradzuje Andrea Schäferová od 8. série Gerkhanová (Carina Wiese), ktorá po tom, čo otehotnela a narodilo sa jej dieťa tiež odchádza, a to v tretej epizóde 10. série, ale v seriáli sa ešte objavuje. Potom prichádza Petra Schubertová (Martina Hill). Posledná výmena sa koná, keď zabijú Toma Kranicha s ktorým mala Petra vzťah, a preto odchádza v pilotnom dieli 11. série. Miesto nej prišla Sussana Königová (Daniela Wutte).

V prvom pilotnom filme sú policajti Thomas Tommy Rieder (Günter Schubert) a Marcus Bodmer (Uwe Büschken). V tomto dieli prichádza Anja Heckendornová (Claudia Balko). V druhej epizóde prichádza Jochen Schulte (Mathias Freihof). Na konci 1. série neznámo ako odchádzajú. V 2. sérii ich nahradzujú Horst Hotte Herzberger (Dietmar Huhn) a Manfred Meier-Hofer (Sven Riemann), ten však v šiestej epizóde 2. série neznámo ako odchádza. V siedmej epizóde ho nahradzuje Dieter Bonrath (Gottfried Vollmer). V 15. sérii v epizóde Vyššie, rýchlejšie ďalej prichádza Jenny Dornová (Katrin Heß). Hotte je v pilotnom filme 16. série zastrelený a nahradzuje ho Jenny.

V 7. sérii prichádza technik Hartmut Freund (Niels Kurvin).

Z ďalších postáv je v 1. sérii Mareike Vanstraatenová (Loulou Rhemrev), manažérka diaľničného motorestu a priateľka Franka Stolteho a servírka Erika (Simone Bicking). Na konci 1. série obidve neznámo ako odchádzajú. V 2. sérii prichádza druhá manažérka Maria (Lena Sabine Berg). Tá v šiestej epizóde 2. série neznámo ako odchádza. V siedmej epizóde ju nahradzuje Jeanette (Irmelin Beringer), ktorá tiež neznámo ako v 3. sérii odchádza. V pilotnom dieli 6. série prichádza Kai-Uwe Schröder (Markus H. Eberhard), ktorý na konci 10. série odchádza. V šestnástej epizóde 6. série prichádza Elena Krügerová (Ursula Buschhorn), životná láska Toma Kranicha. V poslednej epizóde Elena povie Tomovi, že je tehotná a spoločne plánujú svadbu. Tehotnú Elenu ale v tejto epizóde zabije bomba v aute, ktorou chceli zločinci zabiť Toma. V 8. sérii v epizóde Nemilosrdne prichádza štátna zástupkyňa Isolde Maria Schrankmannová (Kerstin Thielemann). V pilotnom dieli 14. série prichádza Oliver Sturmi Sturm (Oliver Pocher), ale objavuje sa len v pilotných dieloch a v pilotnom dieli 17. série je zavraždený.

Natáčanie[upraviť | upraviť zdroj]

Natáčanie financuje RTL a zaisťuje ho firma Action Concept. RTL stojí jedna epizóda okolo 400 000€. Na čele Action Concept stojí Hermann Joha, ktorý do seriálu vymýšľa kaskadérske kúsky a zároveň spoločnosť založil. 1. a 2. séria sa natáčala v Berlíne a v okolí Berlína. Od 3. série sa natáča v Kolíne nad Rýnom a v jeho okolí. Dvoj-epizóda Smrť chlapca, Osamelé víťazstvo (3. séria, 1998) sa natáčala čiastočne na Malorke, epizóda Tina a Aysim (5. séria, 2000) v Belgicku, epizóda Heinrich a Paul v Paríži, pilotný diel 16. série 72 hodín strachu (2011) v Turecku a pilotný diel 17. série Anjel smrti (2012) na Floride.

Seriál sa natáča na 16 mm film, ktorého sa už spotrebovalo približne 1 500 km. Na natáčaní pracuje akčný a dramatický tím, dvaja režiséri a ďalších cca 100 ľudí, ktorí sú v plnom nasadení. Akčné scény sú snímané až 16 kamerami a pri náročných akčných scénach sa využíva digitálna technika. Jedna epizóda sa priemerne natáča 3 týždne. 10 sekúnd na obrazovke sa pripravuje cca 10 hodín (od príprav natáčania až po finálne úpravy). Od začiatku natáčania bolo zničených viac ako 3000 áut, v počte akčných scén s automobilmi boli prekonané všetky rekordy. Autá sú kupované z autobazárov, nové autá darované výrobcami sa pre potreby natáčania upravujú. Na jednu epizódu sa spotrebuje priemerne 10 až 25 automobilov. Kancelárie diaľničnej polície sú vybudované v ateliéroch.

Paródie[upraviť | upraviť zdroj]

Alarm für Kebap 11 - Die Dönerpölizei je paródia na seriál Kobra 11. René Steinke je komisár Murat a Erdogan Atalay je komisár Ali. Všetci hovoria s tureckým prízvukom. Posledná veta je vždy rovnaká: „Alder, ich schwööör’!“. Ďalšie paródie boli na Switch – TV gnadenlos parodiert a Switch reloaded.

Zaujímavosti[upraviť | upraviť zdroj]

Prvý pilotný film Bomby na 92. kilometri mal v Nemecku premiéru 12. marca 1996. Sledovalo ho viac ako 10 500 000 ľudí.

Priemerná sledovanosť jednej epizódy v Nemecku je 8 miliónov divákov, pričom jednu epizódu sleduje v priemere 9,5% Nemcov. 53% všetkých fanúšikov seriálu sú ženy. Seriál je s veľkým úspechom vysielaný v mnohých krajinách sveta.

Pilotný diel 4. série Pekelná jazda na diaľnici A4 je až na jednotlivé detaily takmer presnou kópiou amerického filmu Auto na úteku (Runaway Car).

Na World Stunt Awards 2004 získal pilotný diel seriálu Kobra 11: Nasadenie tímu 2 Most smrti cenu za najlepšiu akciu v zahraničnom filme.

Prvé oficiálne DVD Cobra 11 vyšlo 25. otóbra 2004. Obsahovalo pilotné filmy Krst ohňom (7. séria) a Na veky vekov (8. séria) a bonusové materiály z dielne Action Concept.

Bolo tiež vydaných niekoľko počítačových hier Kobra 11.

V epizódach Tiene minulosti (6.séria), Falošné priateľstvo (8. séria), Za každú cenu (8. séria), Pod paľbou (10. séria), a Turbo a Tacho (15. séria) sa objavuje bývalá policajná drogová sučka Johannes (Chayenne), ktorá trpí klaustrofóbiou a kvôli alergii na kokaín ju predčasne vylúčili zo služby. Johannes patrí kamarátke Andrey Schäferovej-Gerkhanovej a pomohla vyriešiť prípady s drogami.

Knihy Kobra 11[upraviť | upraviť zdroj]

Knihy tohto seriálu vychádzali v Nemecku. Knihy napísal K. Pittermann. Boli vydané celkom tri knihy a v každej z nich je osem príbehov. Knihy obsahujú chyby napr. Simir namiesto Semir. V prvej knihe je osem zo šestnástich dielov 4.série: Pekelná jazda na diaľnici A4 (kde sa dozvieme ako prišiel Tom Kranich), Schumannova veľká šanca, Zajac a ježko, Na úteku, Stratené spomienky, Čierne ruže, Janina a Chata pri jazere. V druhej knihe je osem zo sedemnástich dielov 5. série: Čierna vdova, Rýchlosť, Láska až za hrob, Falošná hra, Tina a Aysim, Krátke šťastie, Závodná stajňa a Bistro TruckStop. V tretej knihe je osem zo sedemnástich dielov 6. série: Štvanica, Modré obdobie, Čierne ovce, Smrť novinára, Otec a syn, Hlboký pád, Tiene minulosti, Rozlúčenie.

Tímy[upraviť | upraviť zdroj]

Séria Hlavní komisári
1. Frank Stolte a Ingo Fischer (2 epizódy), Frank Stolte a Semir Gerkhan
2.-3. André Fux a Semir Gerkhan
4.-6. Tom Kranich a Semir Gerkhan
7.-8. Jan Richter a Semir Gerkhan
9.-11. Tom Kranich a Semir Gerkhan
11.-12. Chris Ritter a Semir Gerkhan
13.-18. Ben Jäger a Semir Gerkhan
19.-20. Alex Brandt a Semir Gerkhan
od 21. Paul Renner a Semir Gerkhan

Postavy[upraviť | upraviť zdroj]

Komisári[upraviť | upraviť zdroj]

Frank Stolte Johannes Brandrup 1995
Ingo Fischer † Rainer Strecker prvé dve epizódy 1995
Semir Gerkhan Erdoğan Atalay od tretej epizódy 1995 –
André Fux † Mark Keller 1996 – 1999, 2013
Tom Kranich † René Steinke 1999 – 2002, 2004 – 2006
Jan Richter Christian Oliver 2002 – 2004
Chris Ritter † Gedeon Burkhard 2006 – 2007
Ben Jäger Tom Beck 2008 – 2013
Alexander „Alex“ Brandt Vinzenz Kiefer 2013 – 2015
Paul Renner Daniel Roesner 2015 –

Šéfky[upraviť | upraviť zdroj]

Katharina Lamprechtová Almut Eggert 1995 – 1996
Anna Engelhardtová Charlotte Schwab 1997 – 2008, 2015, 2016
Kim Krügerová Katja Woywood 2008 –

Sekretárky[upraviť | upraviť zdroj]

Regina Christmannová Nina Weniger 1996
Andrea Schäferová od r. 2003 Gerkhanová Carina Wiese 1997 – 2005 naďalej sa objavuje v seriáli ako manželka Semira Gerkhana
Petra Schubertová Martina Hill 2005 – 2006
Susanna Königová Daniela Wutte 2006 –

Policajti[upraviť | upraviť zdroj]

Thomas „Tommy“ Rieder Günter Schubert 1995
Marcus Bodmer Uwe Büschken 1995
Anja Heckendornová Claudia Balko 1995
Jochen Schulte Matthias Freihof 1995
Horst „Hotte“ Herzberger † Dietmar Huhn 1996 – 2011
Manfred Meier-Hofer Sven Riemann 1996
Dieter Bonrath † Gottfried Vollmer 1997 – 2014
Jenny Dornová Katrin Heß 2010 –

Technik[upraviť | upraviť zdroj]

Hartmut Freund Niels Kurvin 2002 –

Štátni zástupcovia[upraviť | upraviť zdroj]

Isolde Maria Schrankmannová Kerstin Thielemann 2003 – 2014, 2015 – štátna zástupkyňa
Thomas Sander † Mathias Herrmann 2014 – 2015 štátny zástupca a priateľ Kim Krügerovej

Ďalšie postavy[upraviť | upraviť zdroj]

Mareike Vanstraatenová Loulou Rhemrev 1995 manažérka diaľničného motorestu Waldenau a priateľka Franka Stolteho
Erika Simone Bicking 1995 servírka diaľničného motorestu Waldenau
Maria Lena Sabine Berg 1996 manažérka diaľničného motorestu Stolper
Jeanette Irmelin Beringer 1997 – 1998 manažérka diaľničného motorestu Stolper
Kai-Uwe Schröder Markus H. Eberhard 2001 – 2005
Elena Krügerová † (Ursula Buschhorn 2002 tehotná priateľka Toma Kranicha
Oliver „Sturmi“ Sturm † Oliver Pocher 2009 – 2012
Kai „Turbo“ Schröder Axel Stein 2010 – 2011
Andreas „Tacho“ Tachinski Daniel Roesner 2010 – 2011
Robert Kai Scheve 2013 milenec Andrey Schäferovej-Gerkhanovej
Nina Beckerová Anna Julia Kapfelsperger 2013 colná policajtka, priateľka Bena Jägera
Dr. Isabel Fringsová † Susan Hoecke 2014 – 2015 policajná psychologička
Nela Stegmannová Inez Bjørg David 2015 súdna lekárka, priateľka Alexa Brandta

Semirove deti[upraviť | upraviť zdroj]

Dana Wegener Tesha Krieg, Gizem Emre 2011, 2014 –
Ayda Gerkhan Nicole Rusz, Amira Pollmann 2005 –
Lilly Gerkhan Lucia Yara Esen, Emma Helm 2009 –

Autá[upraviť | upraviť zdroj]

Frank Stolte (1995)[upraviť | upraviť zdroj]

Auto Roky používania Značka Farba
Audi 100 1.8 1995 TG-A 257 / BRB-A 404 / BRB-E 283 Strieborná
BMW E36 325 TDS 1995 BRB-E 283 Modrá

Ingo Fischer (1995)[upraviť | upraviť zdroj]

Auto Roky používania Značka Farba
Ford Sierra 2.0 1995 SL-K 689 / BRB-A 404 Bledofialová

Semir Gerkhan[upraviť | upraviť zdroj]

Auto Roky používania Značka Farba
BMW E36 328i 1995 HVL-S 199 Čierna
Audi A4 1995 P-ND 742 Vínová
BMW E39 523i 1996 BU-L 473 / B-PW 185 Strieborná
BMW E36 328i 1997 – 1998 B-PV 185 / B-EW 315 / NE-DR 8231 Strieborná
BMW E46 330i 1998 – 2005 NE-DR 8231 Strieborná
BMW E90 330i 2005 – 2009 NE-DR 8231 / D-BM 3308 Strieborná
BMW E91 330i (Facelift) 2009 – 2011 D-BM 3308 Strieborná
BMW F30 328i 2012- D-BM 3308 Strieborná

André Fux (1996 – 1998)[upraviť | upraviť zdroj]

Auto Roky používania Značka Farba
BMW E36 328i 1996 B-EW 315 / B-DW 8271 Šedá
Mercedes-Benz C 180 1997 B-DW 8271 Modrá
Mercedes-Benz CLK 32O 1997 – 1998 B-DW 8271 / B-DV 8271 / NE-LK 3470 Modrá

Tom Kranich (1999 – 2001, 2004 – 2006)[upraviť | upraviť zdroj]

Auto Roky používania Značka Farba
Mercedes-Benz CLK 32O 1999 – 2001 NE-LK 3470 Modrá
Mercedes-Benz CLK 32O 2004 – 2006 NE-LK 3470 Modrá

Jan Richter (2002 – 2003)[upraviť | upraviť zdroj]

Auto Roky používania Značka Farba
Mercedes-Benz CLK 32O 2002 NE-LK 3470 Modrá
Mercedes-Benz CLK 32O 2002 – 2003 NE-LK 3470 Modrá

Chris Ritter (2006 – 2007)[upraviť | upraviť zdroj]

Auto Roky používania Značka Farba
Mercedes-Benz CLK 320 2006 – 2007 NE-LK 3470 Modrá
Mercedes-Benz C 350 2007 D-BD 2408 Strieborno-šedá

Ben Jäger (2008 – 2013)[upraviť | upraviť zdroj]

Auto Roky používania Značka Farba
Mercedes-Benz C 350 2008 – 2009 D-BD 2408 Strieborno-šedá
Mercedes-Benz E Coupé 500 CGI 2010 – 2013 D-BD 2408 Strieborno-šedá

Alex Brandt (2013 – 2014)[upraviť | upraviť zdroj]

Auto Roky používania Značka Farba
Mercedes-Benz CLA 250 2013 D-BD 2408 Strieborno-šedá

Série a časti[upraviť | upraviť zdroj]

Séria Časti Pôvodne vysielané Nemecko
Premiéra série Finále série
1 9 12. marec 1996 7. máj 1996
2 22 11. marec 1997 18. jún 1998
3 16 1. október 1998 6. máj 1999
19 15 9. október 2014 30. apríl 2015
20 10. september 2015

1. séria (1996)[upraviť | upraviť zdroj]

No. # Názov
Nemecko
Názov
Slovensko
Réžia Scenár Premiéra
Nemecko
1
1
Bomben bei Kilometer 92 Bomby na 92. kilometri
Leo Zahn
Claude Cueni
12. marec 1996
2
2
Rote Rosen, schwarzer Tod Červené ruže, čierna smrť
Tomy Wigand
Clementina Hegewisch, Fritz Müller-Scherz, Hubert Skolud & Manfred Maurenbrecher
19. marec 1996
3
3
Der Neue Partner Nový parťák
Peter Vogel
Clementina Hegewisch, Fritz Müller-Scherz, Hubert Skolud & Manfred Maurenbrecher
26. marec 1996
4
4
Mord und Totschlag Vražda a zabitie
Peter Vogel
Clementina Hegewisch, Fritz Müller-Scherz, Hubert Skolud & Manfred Maurenbrecher
2. apríl 1996
5
5
Tod bei Tempo 100 Smrť v stovke
Peter Vogel
Clemens Berger & Dirk Külow
9. apríl 1996
6
6
Der Alte und der Junge Starec a chlapec
Peter Vogel
Hubert Skolud & Manfred Maurenbrecher
16. apríl 1996
7
7
Falsches Blaulicht Falošní policajti
Peter Vogel
Clemens Berger
23. apríl 1996
8
8
Der Samurai Samuraj
Peter Vogel
Clemens Berger & Thomas Kliche
30. apríl 1996
9
9
Endstation für alle Konečná pre všetkých
Peter Vogel
Clemens Berger
7. máj 1996

2. séria (1997-1998)[upraviť | upraviť zdroj]

No. # Názov
Nemecko
Názov
Slovensko
Réžia Scenár Premiéra
Nemecko
10
1
Ausgesetzt Nájdenec
Peter Vogel
Matthias Herbert
11. marec 1997
11
2
Kaltblütig Chladnokrvne
Pete Ariel
K. M. Majewski
18. marec 1997
12
3
Shotgun Brokovnica
Peter Vogel
Matthias Herbert
25. marec 1997
13
4
Notlandung Núdzové pristátie
Pete Ariel
Fritz Müller-Scherz & Clementina Hegewisch
1. apríl 1997
14
5
Das Attentat Atentát
Gabriele Heberling
Dieter Tarnowsky
8. apríl 1997
15
6
Die verlorene Tochter Stratená dcéra
Robert Sigl
Renate Kampmann
15. apríl 1997
16
7
Crash Zrážka
Gabriele Heberling
Norbert Eberlein
14. október 1997
17
8
Generalprobe Generálna skúška
Cornelia Dohrn
David Simmons
21. október 1997
18
9
Kindersorgen Detské starosti
Gabriele Heberling
Matthias Herbert
28. október 1997
19
10
Bremsversagen Zlyhanie bŕzd
Pete Ariel
Matthias Herbert
11. november 1997
20
11
Rache ist süß Pomsta je sladká
Pete Ariel
Renate Kampmann & Matthias Herbert
18. november 1997
21
12
Raubritter Rytier lúpežník
Cornelia Dohrn
Matthias Herbert
2 december 1997
22
13
Sonnenkinder Deti slnka
Dror Zahavi
Matthias Herbert
31. marec 1998
23
14
Tödlicher Ruhm Smrtica sláva
Hans Schönherr
Kai Hänsel
7. apríl 1998
24
15
Volley Stop Stop volej
Pete Ariel
Matthias Herbert
16. apríl 1998
25
16
Kurze Rast Krátky oddych
Arend Agthe
Matthias Herbert
23. apríl 1998
26
17
Leichenwagen Pohrebné auto
Helmut Metzger
Mike Scheffner & Matthias Simmich
30. apríl 1998
27
18
Gift Jed
Hans Schönherr
David Simmons
7. máj 1998
28
19
Zwischen den Fronten Medzi dvoma kameňmi
Dror Zahavi
Jochen Wermann & Matthias Herbert
14. máj 1998
29
20
Schnäppchenjäger Priekupníci
Helmut Metzger
Hans Gerd Müller-Welters
28. máj 1998
30
21
Faule Äpfel Zhnité jablká
Arend Agthe
Mike Scheffner & Matthias Simmich
4. jún 1998
31
22
Schlag zu! Udri
Pete Ariel
Matthias Herbert
18. jún 1998

3. séria (1998-1999)[upraviť | upraviť zdroj]

No. # Názov
Nemecko
Názov
Slovensko
Réžia Scenár Premiéra
Nemecko
32
1
Ein Leopard läuft Amok Tank na ceste
Helmut Metzger
Andreas Föhr & Thomas Letocha
1. október 1998
33
2
Die letzte Chance Posledná šanca
Helmut Metzger
David Simmons & Matthias Herbert
8. október 1998
34
3
Tödlicher Sand Smrtiaci piesok
Christoph Eichhorn
Birgit Grosz
15. október 1998
35
4
Im Fadenkreuz Na muške
Diethard Küster
Raphael Solá-Ferrer
22. október 1998
36
5
Im Nebel verschwunden Stratená v hmle
Diethard Küster
Iris Anna Otto & Susanne Mischke
29. október 1998
37
6
Die Anhalterin Stopárka
Oren Schmuckler
David Simmons & Matthias Herbert
5. november 1998
38
7
Der tote Zeuge Mŕtvy svedok
Oren Schmuckler
Benedikt Gollhardt
12. november 1998
39
8
Der Joker Žolík
Diethard Küster
Matthias Herbert
19. november 1998
40
9
Treibstoff Benzín
Helmut Metzger
Gerhard J. Rekel & Alexander Hahn
18. marec 1999
41
10
Tödliche Ladung Smrtiaci náklad
Marc Hertel
Topas Autorenpartnerschaft
25. marec 1999
42
11
Brennender Ehrgeiz Prehnané ambície
Helmut Metzger
Enrico Jakob & Matthias Herbert
1. apríl 1999
43
12
Schattenkrieger Tieňový bojovník
Raoul W. Heimrich
Lorenz Stassen
8. apríl 1999
44
13
Taxi 541 Taxi 541
Christoph Eichhorn
Matthias Herbert
15. apríl 1999
45
14
Der Richter Sudca
Raoul W. Heimrich
Matthias Herbert
22. apríl 1999
46
15
Der Tod eines Jungen Smrť chlapca
Helmut Metzger
Uli Tobinsky
29. apríl 1999
47
16
Ein einsamer Sieg Osamelé víťazstvo
Helmut Metzger
Uli Tobinsky
6. máj 1999

19. séria (2014-2015)[upraviť | upraviť zdroj]

No. # Názov
Nemecko
Réžia Scenár Premiéra
Nemecko
268
1
Die dunkle Seite
Franco Tozza
Ralf Ruland
9. október 2014
269
2
Jung, weiblich, hochexplosiv
Heinz Dietz
Marc Hillefeld
16. október 2014
270
3
Die Akte Stiller
Heinz Dietz
Lorenz Stassen
23. október 2014
271
4
Die letzte Nacht
Boris von Sychowski
Boris von Sychowski
30. október 2014
272
5
Jump
Nico Zavelberg
Horst Wieschen
6. november 2014
273
6
Der Beschützer
Boris von Sychowski
Boris von Sychowski
13. november 2014
274
7
Auf eigene Gefahr
Nico Zavelberg
Thomas Retzbach
27. november 2014
275
8
Das letzte Rennen
Nico Zavelberg
Jan Martin Scharf & Klaus Wolfertstetter
12. marec 2015
276
9
Ausgelöscht (1)
Franco Tozza
Andreas Brune & Sven Frauenhoff
19. marec 2015
277
10
Ausgelöscht (2)
Franco Tozza
Marc Hillefeld
26. marec 2015
278
11
Spiel mit dem Feuer
Nico Zavelberg
Ingo Regenbogen
2. apríl 2015
279
12
Angst
?
Ralf Ruland
9. apríl 2015
289
13
Goal
Franco Tozza
Horst Wieschen
16. apríl 2015
281
14
Wo ist Semir?
Ralph Polinski
Ralf Ruland
23. apríl 2015
282
15
Tag der Abrechnung
Franco Tozza
Boris von Sychowski
30. apríl 2015

20. séria (2015-2016)[upraviť | upraviť zdroj]

No. # Názov
Nemecko
Réžia Scenár Premiéra
Nemecko
283
1
Vendetta
Nico Zavelberg
Andreas Brune, Sven Frauenhoff & Boris von Sychowski
10. september 2015
284
2
Blutgeld
Alexander Dierbach
Andreas Brune & Sven Frauenhoff
17. september 2015
285
3
Lockdown
Alexander Dierbach
Marc Hillefeld
17. september 2015
286
4
Tausend Tode
Alexander Dierbach
Andreas Brune, Sven Frauenhoff & Ralf Ruland
24. september 2015
287
5
Duell in der Wildnis
Kai Meyer-Ricks
Andreas Brune, Sven Frauenhoff & Thomas Retzbach
1. október 2015
288
6
Space
Kai Meyer-Ricks
Thomas Retzbach & Horst Wieschen
15. október 2015
289
7
Gestohlenes Leben
Ralph Polinski
Sabine Leipert & Julia Neumann
22. október 2015
290
8
Die Kämpferin
Ralph Polinski
Stefan Dauck, Sabine Leipert & Julia Neumann
29. október 2015
291
9
Windspiel
Kai Meyer-Ricks
Marc Hillefeld
5. november 2015

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]