Preskočiť na obsah

Kyborg (film)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Kyborg
Originálny názov Cyborg
Žáner Akčný film
sci-fi
Dĺžka 86 minút
Štát USA
Pôvodný jazyk anglický
Rok 1989
Spoločnosť Cannon Films-MGM/UA
Rozpočet Odhad 1.800.000$
Zárobok 10.166.459$
Filmový štáb
Réžia Albert Pyun
Scenár Kitty Chalmers
Produkcia Menahem Golan
Yoram Globus
Hudba Kevin Bassinson
Kamera Philip Alan Waters
Herecké obsadenie
Ďalšie odkazy
IMDb
ČSFD

Kyborg (angl. Cyborg) je americký akčný sci-fi film v réžii Alberta Pyuna z roku 1989. V hlavnej úlohe sa ako Gibson Rickenbacker predstavil Jean Claude Van Damme.

Zápletka[upraviť | upraviť zdroj]

Gibson je pouličný zápasník - vyhnanec, bojujúci s gangom sadistických pirátov, vedených Fenderom Tremolom (Vincent Klyn), pozdĺž východného pobrežia Spojených štátov v post-apokalyptickej blízkej budúcnosti. Ako sa mor šíri civilizáciou zničenou anarchiou, genocídou a hladovaním, pracuje v Atlante malá skupinka vedcov a lekárov na lieku, ktorým sa pokúsia vyliečiť to, čo zostalo z ľudstva. Potrebujú však informácie uložené v počítačovom systéme v New York City, aby liek dokončili, a tak operujú dobrovoľníčku Pearl Prophetovú (Dayle Haddon) a vytvoria cyborga, ktorý sa pokúsi dostať sa tam, stiahnuť informácie o lieku a doručiť ich späť. Počas jej zúfalej cesty ju ale zajme kanibalský gang pirátov, ktorý si chce liek nechať pre seba a použiť ho na ovládnutie celého sveta. Jedine Gibson ju môže zachrániť.


Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Cyborg (film) na anglickej Wikipédii (číslo revízie nebolo určené).