Martin Šmahel

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Martin Šmahel
slovenský model, fitness tréner a moderátor
Narodenie1. október 1982 (38 rokov)
Galanta, Slovensko
BydliskoBratislava
Národnosťslovenská
ZamestnanieTV Markíza
Známy vďakaMuž roka 2008,
Let’s Dance 2009,
O 10 rokov mladší,
Farma X
Profesiafitness tréner
Aktívne roky2008 – súčasnosť
Odkazy
Webstránkamartinsmahel.sk

Martin Šmahel (* 1. október 1982, Galanta, Slovensko) je slovenský model, fitness tréner a moderátor. V roku 2008 zvíťazil v československej súťaži Muž roka 2008.[1] V roku 2011 sa zúčastnil súťaže Manhunt International, kde obsadil piate miesto.

V roku 2009 sa objavil v známej tanečnej show Let’s Dance TV Markíza, popri práci fitness trénera sa objavuje príležitostne v rôznych TV projektoch televízie Markíza ako Teleráno, Susedia, Chart show, Pevnosť Boyard, a mnoho iných.

Popri práci trénera sa venuje modelingu, prednáškam o racionálnej výžive, moderovaniu športových a kultúrnych podujatí, súkromných večierkov a rôznych eventov.

V 2018 zaznamenal prelom v kariére keď prijal ponuku zažiť drsné podmienky v reality show Farma X (Nový život). Šou opustil pred bránami finále päť dní pred jej skončením.

Martin Šmahel sa po 4 ročnom vzťahu zosobášil s televíznou moderátorkou Miriam Kalisovou, a 16 novembra 2013 sa im narodila dcérka Mia.

Po problémoch vo vzťahu sa po piatich rokoch manželstva dvojica v júli 2017 rozviedla na okresnom súde v Malackách, pričom sa obaja rodičia o svoju dcérku naďalej starajú.

Životopis[upraviť | upraviť zdroj]

Vyštudoval Fakultu telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského.[2] Má troch bratov, z toho má dvojča Miroslava, ktorý sa tiež prihlásil v roku 2008 do súťaže Muž roka. Venuje sa modelingu, pracuje ako fitness tréner a ako moderátor pôsobil v relácií O desať rokov mladší, kde moderoval po boku jeho bývalej manželky Miriam Kalisovej. V treťom pokračovaní tanečnej show Let’s Dance si zatancoval s tanečníčkou Mirkou Kosorínovou.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. muzroku.cz. Dostupné online.
  2. feminity.zoznam.sk. Dostupné online.