Farma (televízna relácia)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Farma
Typ relácie Reality šou
Moderátori Kveta Horváthová (1. - 9. séria)
Eva "Evelyn" Kramerová (10., 11., 12. séria)
Rozprávač Dušan Szabó (1. - 9. séria)
Eva "Evelyn" Kramerová (10., 11. séria)
Slogan Bude to drsné! (1. - 2. séria)
Bude to divočina! (3. séria)
Ide o všetko! (4. séria)
Znovuzrodenie (5.séria)
Bude to husté (6. séria)
Táto Farma (7. séria)
Všetko sa zomelie na Farme! (8. séria)
Ide o život! (9. séria)
Úplne nová Farma! (10. séria)
Odveký súboj Západu a Východu rozhodne Farma! (11. séria)
Kde bije srdce Slovenska - v meste alebo na dedine? (12. séria)
Krajina Slovensko Slovensko
(pôvodne Švédsko Švédsko)
Počet sérií 12
Produkcia
Dĺžka časti cca 60min.
Vysielanie
TV 24. júl 2011 - súčasnosť
TV Markíza
Externé odkazy
Oficiálna webstránka
Česko-Slovenská filmová databáza

Farma je slovenská televízna súťažná relácia typu reality show, ktorú vysiela TV Markíza od roku 2011. V prvej sérii súťažilo 10 súťažiacich, v druhej 15, v tretej 18, v štvrtej 17, v piatej 18, v šiestej 19, v siedmej 12, v ôsmej 16, v deviatej 21, v desiatej 22, v jedenástej 20 a v dvanástej 20.

Pravidlá hry Farmy I. - IX.[upraviť | upraviť kód]

Farmár týždňa[upraviť | upraviť kód]

Farmára týždňa riadi farmárov a rozdeľuje úlohy na farme tak, aby bolo o všetko postarané, spí v najlepších podmienkach oddelene v dome farmára týždňa a sedí za vrchom stola. Vždy ho písomne menuje vypadnutý účastník v liste na rozlúčku. V prvom týždni si farmára týždňa spoločným hlasovaním zvolia súťažiaci. Na farmu začiatkom týždňa prichádza aj hospodár, ktorý zadáva farmárom úlohy týždňa, ktoré koncom týždňa skontroluje a podľa toho, ako je s danými výsledkami spokojný, farmárov ohodnotí príslušným počtom minci (maximálne 50) predtým 40. Za celotýždňovú prácu na farme je zodpovedný práve farmár týždňa.

Sluhovia[upraviť | upraviť kód]

Farmár týždňa si vyberá dvoch sluhov (muž a žena), ktorí musia počas týždňa vykonávať najťažšiu prácu. Musia variť, starať sa o zvieratá, kúriť a udržiavať poriadok na Farme. Sluhovia spia v najhorších podmienkach – v senníku nad zvieratami, nesmú jesť spoločne s ostatnými za spoločným stolom, jedia až keď sa najedia ostatní a jedlo im prideľuje Farmár týždňa.

Duelanti[upraviť | upraviť kód]

Všetci účastníci farmy na konci týždňa hlasujú, ktorý z dvoch sluhov pôjde do vyraďovacieho duelu, respektíve ktorý z nich sa stáva prvým duelantom. Následne si prvý duelant vyberá svojho protivníka – druhého duelanta (musí to byť súper rovnakého pohlavia, okrem farmára týždňa, ktorý má imunitu). Po výbere idú duelanti na noc a nasledujúci deň do izolácie (duelových chatiek za farmou).

Duelové disciplíny[upraviť | upraviť kód]

Ráno pred duelom vyzýva moderátorka druhého duelanta, aby si vybral tri duelové disciplíny a ich poradie. Na výber má nasledujúce kategórie:

 • šikovnosť – prekvapenie; táto disciplína je od 5. série povinná;
 • inteligencia – vedomostný duel;
 • vytrvalosť – buď pílenie dreva, alebo hákovanie;
 • sila – buď pretláčanie drevenej klady, alebo preťahovanie lanom.
 • od 9. série pretláčanie v kruhu

Duel[upraviť | upraviť kód]

Duel sa koná za prítomnosti ostatných súťažiacich Farmárov v duelovej stodole. Ešte pred duelom sa vždy rozoberá uplynulý týždeň na farme. Víťazom duelu je Duelant, ktorý dosiahne víťazstvo v dvoch disciplínach. Ak je po prvých dvoch disciplínach stav nerozhodný, rozhoduje posledná disciplína. Ak sa rozhodne už po druhej disciplíne, tretia sa nekoná. Porazený Duelant opúšťa súťaž, odchádza napísať list na rozlúčku, v ktorom určí meno nového Farmára týždňa a následne odchádza domov.

Pravidlá Farmy X.[upraviť | upraviť kód]

Desiata séria Farmy prešla zmenou konceptu, a hoci najdôležitejšie pravidlá hry a postupy vyraďovania zostali zachované, nastali aj určité zmeny, a to v závislosti od fázy, v ktorej sa dej nachádzal. Desiata séria je totiž rozdelená do troch fáz, a to Bohatí a Chudobní kedy skupina Chudobných (bežní súťažiaci) musia zápasiť s najhoršími podmienkami, zatiaľčo Bohatí (celebrity) sa automaticky stávajú privilegovanými, druhá fáza Zjednotenie - Očistec kedy Bohatí aj Chudobní začnú žiť spoločne v kuchyni ako jedna skupina s rovnakými právami a privilégiami, a posledná fáza Nový život kedy na Farme nastávajú pre všetkých najlepšie podmienky.

Farmár týždňa[upraviť | upraviť kód]

V desiatej sérii Farmár týždňa rovnako zodpovedá za chod Farmy a plnenie úloh zadaných hospodárom. Prvý Farmár týždňa sa, narozdiel od predošlých sérií, nevolil, stal sa ním automaticky ten, kto prvý našiel ukrytú indíciu. Farmárom týždňa sa môže stať hocikto, aj hráč zo skupiny Chudobných. Ak sa tak stane, automaticky sa zaraďuje do skupiny bohatých, kde už zostáva natrvalo, teda aj po uplynutí funkcie farmára týždňa.

Hovorca skupiny chudobných[upraviť | upraviť kód]

S novými pravidlami vznikla aj nová funkcia, a to Hovorca skupiny chudobných. Ten sa stáva akýmsi vedúcim spomedzi chudobných a zároveň pomocníkom Farmára týždňa. Vyberá si ho sám Farmár týždňa.

Sluhovia a Duelanti[upraviť | upraviť kód]

Sluhov, ktorí majú podobné povinnosti ako v predošlých farmách, volí opäť Farmár týždňa. V prvej fáze sa nemôže sluhom stať nikto z Bohatých, ale ako druhého dualanta si prvý duelant môže vybrať hocikoho rovnakého pohlavia, teda aj hráča zo skupiny Bohatých. Novinkou tejto série je, že po zvolení druhého duelanta sa obaja duelanti poberú do takzavaného "Domu pravdy" kde si môžu zoči-voči osamote všetko vyrozprávať. Až následne sa každý duelant poberie sám do duelantskej chatky.

Vo fázi Nový život už prvý duelant spomedzi sluhov nie je volený farmármi, ale na základe počtu zlatých tehličiek. Farmár týždňa dostáva od Evelyn 13 zlatých tehličiek, ktoré na konci týždňa rozdelí medzi sluhov podľa ich zásluh. Ten sluha, ktorý dostane menej tehličiek, ide do duelu. Zároveň majú svoje 3 tehličky aj všetci farmári. Každý sa môže rozhodnúť, či ich použije na kúpu potravín a iného tovaru na trhu na konci týždňa, alebo ich venuje jednému zo sluhov a pomôže mu tak vyhnúť sa duelu.

Duel[upraviť | upraviť kód]

Duel sa v 10. sérii skladá až z 5 disciplín, pričom víťazom sa stáva ten, kto získa bod aspoň v troch z nich. Disciplíny sú rozdelené na nasledujúce kategórie:

 • inteligencia – vedomostný duel;
 • šikovnosť;
 • sila;
 • vytrvalosť;
 • duel tiež zahŕňa tzv. prekvapenie

Novinkou je, že v každom dueli sa môže pod týmito kategóriami skrývať iná konkrétna disciplína. Zmenou taktiež je, že druhý duelant si disciplíny nevyberá, kedže zahrnuté sú všetky, vyberá si iba ich poradie.

Od fáze Nový život môžu byť duely už aj zmiešané, teda prvý duelant si môže vybrať aj súpera opačného pohlavia.

Pravidlá Farmy XI.[upraviť | upraviť kód]

Farmár týždňa[upraviť | upraviť kód]

Farmára týždňa riadi farmárov a rozdeľuje úlohy na farme tak, aby bolo o všetko postarané, spí v najlepších podmienkach oddelene v dome farmára týždňa a sedí za vrchom stola. V prvom týždni si farmára týždňa spoločným hlasovaním zvolia súťažiaci. Na farmu začiatkom týždňa prichádza aj hospodár, ktorý zadáva farmárom úlohy týždňa, ktoré koncom týždňa skontroluje a podľa toho, ako je s danými výsledkami spokojný, farmárov ohodnotí príslušným počtom minci (maximálne 50). Za celotýždňovú prácu na farme je zodpovedný práve farmár týždňa. Voľba farmára týždňa prebieha tak, že vypadnutý farmár nominuje jedného z farmárov a ten vyzve farmára z opačnej strany na súboj. Ten kto súboj výhra stáva sa farmárom týždňa.

Vo fáze “Bez hraníc” sa mení určovanie farmára týždňa. Vypadnutý duelant už nenominuje jedného hráča na súboj o farmára týždňa ale rovno určí jedného hráča za farmára týždňa.

Voľba sluhov a kuchárov[upraviť | upraviť kód]

Sluhov už nebude vyberať farmár týždňa, ale samotní farmári. Sluhovia ktorí majú podobné povinnosti ako v predošlých farmách. Členovia jednej skupiny si budú jednotlivo vyberať z farmárov z druhej skupiny, kto dostane najviac hlasov, stane sa sluhom. To znamená, že po prvý raz v histórii môže nastať situácia, že sluhovia budú jedného pohlavia. Ale kuchárov vyberá samotní farmár týždňa jedného zo Západu a z Východu.

Vo fáze “Bez hraníc” určuje sluhov farmár týždňa a tí budú aj variť. Tým zaniká post kuchára.

Duel[upraviť | upraviť kód]

Duel sa v 11. sérii skladá až z 5 disciplín, pričom víťazom sa stáva ten, kto získa bod aspoň v troch z nich. Disciplíny sú rozdelené na nasledujúce kategórie:

 • inteligencia – vedomostný duel;
 • šikovnosť;
 • sila;
 • vytrvalosť;
 • duel tiež zahŕňa tzv. prekvapenie

Novinkou je, že v každom dueli sa môže pod týmito kategóriami skrývať iná konkrétna disciplína. Zmenou taktiež je, že druhý duelant si disciplíny nevyberá, kedže zahrnuté sú všetky, vyberá si iba ich poradie. Môžu byť duely už aj zmiešané, teda prvý duelant si môže vybrať aj súpera opačného pohlavia. Porazený Duelant buď zo Západu alebo z Východu opúšťa súťaž, odchádza napísať list na rozlúčku, v ktorom určí meno nového Nominanta na farmára týždňa zo svojej skupiny alebo z opačnej strany a následne odchádza domov.

Vo fáze “Bez hraníc” vypadnutý duelant už nenominuje jedného hráča na súboj o farmára týždňa ale rovno určí jedného hráča za farmára týždňa.


Pravidlá Farmy XII.[upraviť | upraviť kód]

Na strane Dediny sú pevne určené pravidlá. Na strane Mesta si pravidlá zostavujú súťažiaci sami.

Farmár týždňa[upraviť | upraviť kód]

Farmár týždňa bude zvolený vždy len na strane Dediny. Farmár týždňa riadi farmárov a rozdeľuje úlohy na farme tak, aby bolo o všetko postarané, spí v najlepších podmienkach oddelene v dome farmára týždňa a sedí za vrchom stola. V prvom týždni si farmára týždňa spoločným hlasovaním zvolia súťažiaci. Na strane Mesta si farmára týždňa môžu ale nemusia zvoliť. Na farmu začiatkom týždňa prichádza aj hospodár, ktorý zadáva farmárom úlohy týždňa, ktoré koncom týždňa skontroluje a podľa toho, ako je s danými výsledkami spokojný, farmárov ohodnotí príslušným počtom minci (maximálne 50 ktoré sú rozdelené na 25 minci pre mesto a 25 minci pre dedinu).

Sluhovia[upraviť | upraviť kód]

Sluhovia sa určujú iba na strane Dediny. Vždy to je jedna žena a jeden muž. Určuje ich farmár týždňa. Ich povinnosti sú rovnaké ako v každej sérií. Pri voľbe duelantov jedného zo sluhov určia farmári za duelanta.

Duel[upraviť | upraviť kód]

Duel sa v 12.sérii skladá z 5 disciplín, pričom víťazom sa stáva ten, kto získa bod aspoň v troch z nich. Disciplíny sú rozdelené na nasledujúce kategórie:

• inteligencia – vedomostný kvíz;

• šikovnosť;

• sila;

• vytrvalosť;

• prekvapenie

Disciplíny si vyberá priamo v duelovej aréne ten duelant, ktorý si vyberia z vrecka biely kamienok. Duely môžu byť aj zmiešané, teda prvý duelant si môže vybrať aj súpera opačného pohlavia. Novinkou je, že porazený duelant buď z Mesta alebo z Dediny môže prijať ponuku na druhú šancu. Presťahuje sa do Chalúpky, kde bude čakat na návrat na Farmu. Nie všetci z Chalúpky však budú mať možnosť dostať sa späť na Farmu.

Série[upraviť | upraviť kód]

Séria Počet dní
na farme
Počet
finalistov
Pôvodne vysielané Vysielané na
Premiéra série Finále série
1 42 10 24. júl 2011 11. september 2011 TV Markíza
2 98 15 4. marec 2012 16. jún 2012
3 98 18 7. september 2012 16. december 2012
4 105 17 25. august 2013 15. december 2013
5 105 18 28. august 2014 18. december 2014
6[1] 105 19 27. august 2015 18. december 2015
7[2] 70 12 26. február 2016 13. máj 2016
8[3] 91 16 9. marec 2017[4] 18. jún 2017
9[5] 98 21 7. september 2017 15. december 2017
10[6] 98 22 30. august 2018 7. december 2018
11[7] 105 20 2. september 2019 13. december 2019
12 - - 31. august 2020 -

Farma 1[upraviť | upraviť kód]

Súťažiaci[upraviť | upraviť kód]

Umiestnenie Meno súťažiaceho Vek na farme Bydlisko
1. miesto Andrea Járová 27 Bratislava
2. miesto Lenka Liptáková 30 Vlková
3. miesto Monika Hrajnohová 22 Dunajská Streda
4. miesto Michal Kováčik 23 Lehota pod Vtáčnikom
5. miesto Štefan Tóth 28 Stupava
6. miesto Jakub Kušnirák 20 Poprad
7. miesto Richard „Riki“ Požgay 33 Bratislava
8. miesto Lenka Cabanová 36 Londýn
9. miesto Martin Kucek 57 Bratislava
10. miesto Miloš „Miki“ Ferleťak 33 Námestovo

Priebeh súťaže[upraviť | upraviť kód]

Týždeň Farmár týždňa Sluhovia Duelanti Vyradený
Sluha 1 Sluha 2 Prvý duelant Druhý duelant
1 Martin Kucek Monika Hrajnohová Miloš „Miki“ Ferleťak Miloš „Miki“ Ferleťak Richard „Riki“ Požgay Miloš „Miki“ Ferleťak
2 Andrea Járová Lenka Liptáková Martin Kucek Martin Kucek Štefan Tóth Martin Kucek
3 Jakub Kušnirák Lenka Cabanová Michal Kováč Lenka Cabanová Monika Hrajnohová Lenka Cabanová
Richard „Riki“ Požgay
4 Michal Kováč Andrea Járová Jakub Kušnirák Jakub Kušnirák Štefan Tóth Jakub Kušnirák
5 Andrea Járová Monika Hrajnohová Michal Kováč Michal Kováč Štefan Tóth Štefan Tóth
6
(1. časť)
Lenka Liptáková Monika Hrajnohová Michal Kováč Voľba Ex-farmárov Michal Kováč
Andrea Járová
6
(2. časť)
Monika Hrajnohová Andrea Járová Monika Hrajnohová Andrea Járová Monika Hrajnohová
Finálový Duel Lenka Liptáková Andrea Járová Lenka Liptáková (2. miesto)
Andrea Járová (Víťazka)

Farma 2[upraviť | upraviť kód]

Súťažiaci[upraviť | upraviť kód]

Umiestnenie Meno súťažiaceho Vek na farme Bydlisko
1. miesto Radomír Spireng 39 Žilina
2. miesto Tomáš Mrva 24 Trnava
3. miesto Ľudovíta Mládková 31 Malacky
4. miesto Eva Orolínová 20 Spišské Bystré
5. miesto Monika Haklová 37 Rakúsko
6. miesto Adam Kováč 24 Bratislava
7. miesto Gabriela Bullová 28 Diakovce
8. miesto Lucia Frčková 27 Banská Bystrica
9. miesto Roland Sedláček 31 Jelšovce
10. miesto Juraj Hambalko 29 Nové Zámky
11. miesto Roman Olach 20 Partizánske
12. miesto Nikola Komorová 20 Bratislava
13. miesto Jarmila Ščibrányová 55 Bratislava
14. miesto Ľubomír Filkor 46 Spišská Nová Ves
15. miesto Jana Frčková 45 Zvolen

Priebeh súťaže[upraviť | upraviť kód]

Týždeň Farmár týždňa Sluhovia Duelanti Vyradený
Sluha 1 Sluha 2 Prvý duelant Druhý duelant
1 Tomáš Mrva Jana Frčková Roman Olach Jana Frčková Jarmila Ščibrányová Jana Frčková
2 Ľubomír Filkor Nikola Komorová Adam Kováč Adam Kováč Roland Sedláček Ľubomír Filkor (odstup)
3 Adam Kováč Jarmila Ščibrányová Tomáš Mrva Jarmila Ščibrányová Nikola Komorová Jarmila Ščibrányová
4 Tomáš Mrva Eva Orolínová Roman Olach Roman Olach Roland Sedláček Nikola Komorová (odstup)
5 Lucia Frčková Eva Orolínová Roland Sedláček Eva Orolinová Monika Haklová Eva Orolínová (záchrana)
6 Adam Kováč Monika Haklová Roland Sedláček Roland Sedláček Roman Olach Roman Olach
7 Monika Haklová Gabriela Bullová Tomáš Mrva Tomáš Mrva Juraj Hambalko Juraj Hambalko
8 Ľudovíta Mládková Lucia Frčková Adam Kováč Adam Kováč Roland Sedláček Roland Sedláček
Tomáš Mrva (vylúčený)
9 Monika Haklová Gabriela Bullová Adam Kováč Gabriela Bullová Lucia Frčková Lucia Frčková
10 Adam Kováč Gabriela Bullová Radomír Spireng Gabriela Bullová Monika Haklová Gabriela Bullová
11 Ľudovíta Mládková Monika Haklová Adam Kováč Adam Kováč Radomír Spireng Adam Kováč
12 Radomír Spireng Monika Haklová Ľudovíta Mládková Monika Haklová Ľudovíta Mládková Monika Haklová
Tomáš Mrva (návrat)
13 Tomáš Mrva Ľudovíta Mládková Radomír Spireng Ľudovíta Mládková Eva Orolínová Eva Orolinová
14 Tomáš Mrva Ľudovíta Mládková Radomír Spireng Ľudovíta Mládková Radomír Spireng Ľudovíta Mládková
Finálový duel Tomáš Mrva Radomír Spireng Tomáš Mrva (2. miesto)
Radomír Spireng (Víťaz)

Farma 3[upraviť | upraviť kód]

Súťažiaci[upraviť | upraviť kód]

Umiestnenie Meno súťažiaceho Vek na farme Bydlisko
1. miesto Mário Drobný 21 Zavar
2. miesto Silvia Haluzová 56 Trnava
3. miesto Andrej Grelnet 38 Banská Bystrica
4. miesto Andrea Vaničková 41 Stupava
5. miesto Edita Orosová 23 Lužianky
6. miesto Tomáš Šimrák 24 Bratislava
7. miesto Jana Kallayová 27 Bratislava
8. miesto Peter Vaculčík 20 Bratislava
9. miesto Veronika Bohumelová 19 Bratislava
10. miesto Štefan Vaško 34 Stropkov
11. miesto Lucia Nemčeková 26 Bratislava
12. miesto Vladimír Kovár 46 Dunajská Lužná
13. miesto Renáta Kovárová 42 Dunajská Lužná
14. miesto Martina Štetiarová 29 Čadca
15. miesto Ján Strausz 27 Košice
16. miesto Gabriel Sajka 54 Levice
17. miesto Lýdia Spišáková 18 Sabinov
18. miesto Nikola Čajkovská 19 Bratislava

Priebeh súťaže[upraviť | upraviť kód]

Týždeň Farmár týždňa Sluhovia Duelanti Vyradený
Sluha 1 Sluha 2 Prvý duelant Druhý duelant
1 Ján Strausz Jana Kallayová Štefan Vaško Jana Kallayová Andrea Vaničková Nikola Čajkovská (odstup)
2 Lýdia Spišáková Andrea Vaničková Ján Strausz Andrea Vaničková Renáta Kovárová Lýdia Spišáková (odstup)
Vladimír Kovár Gabriel Sajka (odstup)
Andrea Vaničková
3 Silvia Haluzová Jana Kallayová Peter Vaculčík Jana Kallayová Martina Štetiarová Ján Strausz (odstup)
Martina Štetiarová
Andrea Vaničková (návrat)
4 Lucia Nemčeková Renáta Kovárová Vladimír Kovár Vladimír Kovár Mário Drobný Renáta Kovárová (vylúčená)
Vladimír Kovár
5 Silvia Haluzová Lucia Nemčeková Mário Drobný Lucia Nemčeková Jana Kallayová Lucia Nemčeková
6 Mário Drobný Silvia Haluzová Peter Vaculčík Peter Vaculčík Štefan Vaško (Duel uzavretý)
7 Andrej Grelnet Andrea Vaničková Peter Vaculčík Peter Vaculčík Štefan Vaško Štefan Vaško
8 Peter Vaculčík Veronika Bohumelová Tomáš Šimrák Veronika Bohumelová Jana Kallayová Andrej Grelnet (odstup)
Veronika Bohumelová
9 Tomáš Šimrák Jana Kallayová Peter Vaculčík Peter Vaculčík Jana Kallayová Andrej Grelnet (návrat)
Peter Vaculčík (záchrana)
10 Tomáš Šimrák Jana Kallayová Peter Vaculčík Peter Vaculčík Mário Drobný Peter Vaculčík
11 Jana Kallayová Andrea Vaničková Mário Drobný Andrea Vaničková Jana Kallayová Jana Kallayová
Silvia Haluzová
Andrej Grelnet
12 Andrej Grelnet Andrea Vaničková Tomáš Šimrák Tomáš Šimrák Mário Drobný Tomáš Šimrák
13 Andrej Grelnet Silvia Haluzová Mário Drobný Silvia Haluzová Edita Orosová Edita Orosová
14 Silvia Haluzová Mário Drobný Andrej Grelnet Voľba Ex-farmárov Andrea Vaničková
Mário Drobný Andrej Grelnet Andrej Grelnet
Finálový Duel Silvia Haluzová Mário Drobný Silvia Haluzová (2. miesto)
Mário Drobný (Víťaz)

Farma 4[upraviť | upraviť kód]

Súťažiaci[upraviť | upraviť kód]

Umiestnenie Meno súťažiaceho Vek na farme Bydlisko
1. miesto Pavol "Paco" Styk 20 Oravce
2. miesto Božena Candráková 35 Senica
3. miesto Veronika Pavlíková 19 Brezová pod Bradlom
4. miesto Nikoleta Prokšová 29 Bratislava
5. miesto Jana Hrmová 19 Bratislava
6. miesto Štefan Vojtek 28 Ožďany
7. miesto Ján Juhaščík 52 Svidník
8. miesto Henrich Fedor 41 Košice
9. miesto Peter Čierny 35 Detva
10. miesto Kvetoslava "Kika" Bányászová 32 Veľká Ida
11. miesto Šárka Racová 40 Uhrovec
12. miesto Peter "Kumo" Kuník 24 Piešťany
13. miesto František Šefčík 35 Harichovce
14. miesto Martina Duchová 28 Spišská Nová Ves
15. miesto Jindřich Sosna 35 Trebišov
16. miesto Miroslav "Miki" Bačo 30 Košice
17. miesto Pavol Horečný 54 Piešťany

Priebeh súťaže[upraviť | upraviť kód]

Týždeň Farmár týždňa Sluhovia Duelanti Vyradený
Sluha 1 Sluha 2 Prvý duelant Druhý duelant
1 Jana Hrmová Veronika Pavlíková Pavol Horečný Pavol Horečný František Šefčík Pavol Horečný
2 Veronika Pavlíková Šárka Racová Miroslav "Miki" Bačo Miroslav "Miki" Bačo Ján Juhaščík Miroslav "Miki" Bačo
3 Jana Hrmová Božena Candráková Jindřich Sosna Jindřich Sosna Ján Juhaščík Jindřich Sosna
4 Šárka Racová Jana Hrmová František Šefčík Jana Hrmová Martina Duchová Martina Duchová
5 Jana Hrmová Božena Candráková Ján Juhaščík Božena Candráková Veronika Pavlíková Božena Candráková
6 Ján Juhaščík Jana Hrmová Štefan Vojtek Štefan Vojtek František Šefčík Jana Hrmová (odstup)
Veronika Pavlíková Božena Candráková (návrat)
František Šefčík
7 Veronika Pavlíková Šárka Racová Peter "Kumo" Kuník Peter "Kumo" Kuník Peter Čierny Jana Hrmová (návrat)
Peter "Kumo" Kuník
8 Štefan Vojtek Jana Hrmová Peter Čierny Jana Hrmová Šárka Racová Šárka Racová
9 Božena Candráková Kvetoslava "Kika" Bányászová Henrich Fedor Kvetoslava "Kika" Bányászová Nikoleta Prokšová Kvetoslava "Kika" Bányászová
10 Jana Hrmová Nikoleta Prokšová Ján Juhaščík Ján Juhaščík Peter Čierny Peter Čierny
11 Nikoleta Prokšová Jana Hrmová Henrich Fedor Henrich Fedor Štefan Vojtek Henrich Fedor
12 Pavol "Paco" Styk Božena Candráková Štafan Vojtek Štefan Vojtek Ján Juhaščík Ján Juhaščík
13 Božena Candráková Veronika Pavlíková Pavol "Paco" Styk Pavol "Paco" Styk Štefan Vojtek Štefan Vojtek
14 Božena Candráková Veronika Pavlíková Pavol "Paco" Styk Veronika Pavlíková Jana Hrmová Jana Hrmová
15 Božena Candráková Nikoleta Prokšová Pavol "Paco" Styk Voľba Ex-farmárov Nikoleta Prokšová
Veronika Pavlíková Božena Candráková Pavol "Paco" Styk Veronika Pavlíková Veronika Pavlíková
Finálový Duel Božena Candráková Pavol "Paco" Styk Božena Candráková (2. miesto)
Pavol "Paco" Styk (Víťaz)

Farma 5[upraviť | upraviť kód]

24. apríla 2014 TV Markíza spustila nábor do novej série Farmy, ktorá sa natáčala v období od 1. augusta do 30. novembra 2014[8]. Televízia Markíza 8.8.2014 oficiálne oznámila, že štart piata série bude vo štvrtok 28.8. 2014 [9] 18. decembra 2014 v živom televíznom prenose vo finálovom dueli porazila Lenka Švaralová Tibora Repu a stala sa tak vítazkou 5. série Farmy. Témou farmy boli ovce a salaš.

Súťažiaci[upraviť | upraviť kód]

Umiestnenie Meno súťažiaceho Vek na farme Bydlisko
1. miesto Lenka "Lenuš" Švaralová 27 Levice
2. miesto Tibor Repa 48 Pusté Úľany
3. miesto Matúš Lengvarský 25 Spišská Nová Ves
4. miesto Reza Givili 31 Senica
5. miesto Jana Ivaničová 33 Buzitka
6. miesto Eva Kapusniaková 26 Tatranská Lomnica
7. miesto Lenka Hrčková 23 Banská Bystrica
8. miesto Ľuboš Jankech 37 Malženice
9. miesto Miriam Pribanič 53 Bratislava
10. miesto Irena "Iris" Janošová 25 Bratislava
11. miesto Viktor Matz 23 Košice
12. miesto Alžbeta Janíčková 46 Vráble
13. miesto Patrik Mirga 22 Trnava
14. miesto Ján Beutel 57 Poprad- Prechodná
15. miesto Lucia Mokráňová 22 Bratislava
16. miesto Anna Koleňáková 19 Hrušovany
17. miesto Ľubomír Snopko 19 Čerín
18. miesto Marek Pavlov 23 Hnúšťa

Priebeh súťaže[upraviť | upraviť kód]

Týždeň Farmár týždňa Sluhovia Duelanti Vyradený
Sluha 1 Sluha 2 Prvý duelant Druhý duelant
1 Ján Beutel Alžbeta Janíčková Marek Pavlov Alžbeta Janíčková Anna Koleňáková Anna Koleňáková
2 Lucia Mokráňová Lenka Hrčková Tibor Repa Tibor Repa Marek Pavlov Lucia Mokráňová (odstup)
Ľubomír Snopko Anna Koleňáková (návrat)
Marek Pavlov
3 Jana Ivaničová Anna Koleňáková Ľubomír Snopko Ľubomír Snopko Viktor Matz Ľubomír Snopko
4 Patrik Mirga Miriam Pribanič Ján Beutel Miriam Pribanič Anna Koleňáková Anna Koleňáková
5 Patrik Mirga Miriam Pribanič Viktor Matz Viktor Matz Tibor Repa Lucia Mokráňová (návrat)
Viktor Matz
6 Tibor Repa Jana Ivaničová Patrik Mirga Jana Ivaničová Lenka Hrčková Lucia Mokráňová (odstup)
Ján Beutel (odstup)
Viktor Matz (návrat)
Patrik Mirga (vylúčený)
7 Lenka Hrčková Miriam Pribanič Viktor Matz Miriam Pribanič Alžbeta Janíčková Alžbeta Janíčková
8 Tibor Repa Eva Kapusniaková Reza Givili Reza Givili Viktor Matz Viktor Matz
9 Ľuboš Jankech Miriam Pribanič Matúš Lengvarský Miriam Pribanič Irena "Iris" Janošová Irena "Iris" Janošová
10 Matúš Lengvarský Lenka Hrčková Ľuboš Jankech Lenka Hrčková Lenka Švaralová Lenka Hrčková
11 Eva Kapusniaková Jana Ivaničová Matúš Lengvarský Jana Ivaničová Miriam Pribanič Tibor Repa (odstup)
Lenka Hrčková (návrat)
Miriam Pribanič
12 Reza Givili Eva Kapusniaková Ľuboš Jankech Ľuboš Jankech Matúš Lengvarský Ľuboš Jankech
Tibor Repa (návrat)
13 Lenka Švaralová Lenka Hrčková Reza Givili Lenka Hrčková Jana Ivaničová Lenka Hrčková
Eva Kapusniaková (odstup)
14 Tibor Repa Lenka Švaralová Matúš Lengvarský Lenka Švaralová Jana Ivaničová Jana Ivaničová
15 Tibor Repa Lenka Švaralová Reza Givili Voľba Ex-farmárov Reza Givili
Matúš Lengvarský Lenka Švaralová Matúš Lengvarský Matúš Lengvarský
Finálový Duel Tibor Repa Lenka Švaralová Tibor Repa (2.miesto)
Lenka Švaralová (Víťazka)

Farma 6[upraviť | upraviť kód]

7. apríla 2015 TV Markíza spustila nábor do šiestej série Farmy, ktorá sa natáčala v období od 24. júla do 30. novembra 2015.[10] Štart šiestej série na TV Markíza prebehol vo štvrtok 27. augusta 2015. O víťazovi, ktorý si odniesol výhru 50 000€ sa rozhodlo vo finálovom dueli vysielanom naživo, v piatok 18. decembra 2015. Stal sa ním Tomáš Mayer. Témou farmy boli predovšetkým husi.

Súťažiaci[upraviť | upraviť kód]

Umiestnenie Meno súťažiaceho Vek na farme Bydlisko
1. miesto Tomáš Mayer 31 Bratislava
2. miesto Jozef "Dodo" Kababik 22 Kechnec
3. miesto Gabriela "Gabča" Molnárová 44 Trnava
4. miesto Petra "Kvetina" Bejdová 30 Humenné
5. miesto Jana "Jenna" Perunková 39 Poprad
6. miesto Katarína Cíbiková 21 Horovce
7. miesto Miriama Čaládyová 25 Nitra
8. miesto Michal "Baklažán" Pavlík 18 Nitra
9. miesto Stanislav Tovcimak 39 Humenné
10. miesto Daniela Nikoleta Kortišová 20 Považská Bystrica
11. miesto Peter Kovalič 39 Spišská Nová Ves
12. miesto Ladislav "Laci" Paško 20 Veľký Krtíš
13. miesto Nikola Ledecká 19 Podbrezová
14. miesto Lívia "Ryška" Koristová 21 Žilina
15. miesto Nikola Máčeová 26 Klasov
16. miesto Roman Máče 44 Nitra
17. miesto Laura Foltínová 20 Záhorská Bystrica
18. miesto Ladislav "Džony" Švihla 41 Štítnik
19. miesto Ľubomír "Struňo" Struňák 28 Michalovce

Priebeh súťaže[upraviť | upraviť kód]

Týždeň Farmár týždňa Sluhovia Duelanti Vyradený
Sluha 1 Sluha 2 Prvý duelant Druhý duelant
1 Jana "Jenna" Perunková Lívia "Ryška" Koristová Ľubomír "Struňo" Struňák Ľubomír "Struňo" Struňák Ladislav "Laci" Paško Ľubomír "Struňo" Struňák
2 Petra "Kvetina" Bejdová Gabriela "Gabča" Molnárová Ladislav "Džony" Švihla Ladislav "Džony" Švihla Jozef "Dodo" Kababik Ladislav "Džony" Švihla
3 Nikola Ledecká Lívia "Ryška" Koristová Jozef "Dodo" Kababik Lívia "Ryška" Koristová Laura Foltínová Laura Foltínová
4 Petra "Kvetina" Bejdová Lívia "Ryška" Koristová Jozef "Dodo" Kababik Jozef "Dodo" Kababik Roman Máče Roman Máče
5 Petra "Kvetina" Bejdová Jana "Jenna" Perunková Ladislav "Laci" Paško Jana "Jenna" Perunková Nikola Máčeová Nikola Máčeová
6 Tomáš Mayer Petra "Kvetina" Bejdová Jozef "Dodo" Kababik Petra "Kvetina" Bejdová Lívia "Ryška" Koristová Lívia "Ryška" Koristová
7 Jana "Jenna" Perunková Nikola Ledecká Michal "Baklažán" Pavlík Nikola Ledecká Gabriela "Gabča" Molnárová Nikola Ledecká
8 Michal "Baklažán" Pavlík Jana "Jenna" Perunková Ladislav "Laci" Paško Ladislav "Laci" Paško Jozef "Dodo" Kababik Ladislav "Laci" Paško
9 Gabriela "Gabča" Molnárová Daniela Nikoleta Kortišová Stanislav Tovcimak Stanislav Tovcimak Peter Kovalič Stanislav Tovcimak
10 Katarína Cíbiková Gabriela "Gabča" Molnárová Jozef "Dodo" Kababik Gabriela "Gabča" Molnárová Daniela Nikoleta Kortišová Peter Kovalič (odstup)
Stanislav Tovcimak (návrat)
Jozef "Dodo" Kababik (odstup)
Daniela Nikoleta Kortišová
11 Michal "Baklažán" Pavlík Petra "Kvetina" Bejdová Stanislav Tovcimak Stanislav Tovcimak Tomáš Mayer Stanislav Tovcimak
12 Petra "Kvetina" Bejdová Gabriela "Gabča" Molnárová Michal "Baklažán" Pavlík Gabriela "Gabča" Molnárová Katarína Cíbiková Katarína Cíbiková
13 Tomáš Mayer Petra "Kvetina" Bejdová Michal "Baklažán" Pavlík Petra "Kvetina" Bejdová Katarína Cíbiková Michal "Baklažán" Pavlík (odstup)
Katarína Cíbiková (návrat)
Jozef "Dodo" Kababik (návrat)
Petra "Kvetina" Bejdová
14 Gabriela "Gabča" Molnárová Miriama Čaládyová Tomáš Mayer Katarína Cíbiková Jana "Jenna" Perunková Miriama Čaládyová
Katarína Cíbiková Petra "Kvetina" Bejdová (návrat)
Katarína Cíbiková
15 - Jana "Jenna" Perunková Gabriela "Gabča" Molnárová Jana "Jenna" Perunková
Jozef "Dodo" Kababik Petra "Kvetina" Bejdová Tomáš Mayer Voľba Ex-farmárov Petra "Kvetina" Bejdová
Gabriela "Gabča" Molnárová Tomáš Mayer Gabriela "Gabča" Molnárová Gabriela "Gabča" Molnárová
Finálový duel Jozef "Dodo" Kababik Tomáš Mayer Jozef "Dodo" Kababik (2.miesto)
Tomáš Mayer (Víťaz)

Farma 7[upraviť | upraviť kód]

Na jeseň 2015 televízia oznámila, že plánuje aj siedme pokračovanie Farmy, a to už na jar 2016. 7. séria Farmy je špeciálna aj tým, že v nej nesúťažia noví farmári, ale na statok sa vrátili vybraní účinkujúci z predošlých ročníkov. Natáčanie Farmy 7 začalo na začiatku februára a na obrazovky TV Markíza mala premiéru 26. februára 2016.

Súťažiaci[upraviť | upraviť kód]

Umiestnenie Meno súťažiaceho Pôvodná séria Vek na farme Bydlisko
1. miesto Tomáš Mrva Farma 2 28 Trnava
2. miesto Lucia Mokráňová Farma 5 24 Bratislava
3. miesto Miriam Pribanić Farma 5 54 Bratislava
4. miesto Miloš "Miki" Ferleťák Farma 1 38 Námestovo
5. miesto Šárka Rácová Farma 4 43 Uhrovec
6. miesto Ľubomír Filkor Farma 2 49 Spišská Nová Ves
7. miesto Lenka Hrčková Farma 5 24 Banská Bystrica
8. miesto Ján "Chanas" Juhaščík Farma 4 54 Svidník
9. miesto Jana Hrmová Farma 4 21 Bratislava
10. miesto Reza Givili Farma 5 32 Bratislava
11. miesto Alžbeta Janíčková Farma 5 48 Vráble
12. miesto Roman Olach Farma 2 24 Partizánske

Priebeh súťaže[upraviť | upraviť kód]

Týždeň Farmár týždňa Sluhovia Duelanti Vyradený
Sluha 1 Sluha 2 Prvý duelant Druhý duelant
1 Ján "Chanas" Juhaščík Alžbeta Janíčková Ľubomír Filkor Ľubomír Filkor Roman Olach Roman Olach
2 Ľubomír Filkor Lenka Hrčková Reza Givili Lenka Hrčková Alžbeta Janíčková Alžbeta Janíčková
Jana Hrmová (odstup)
3 Lenka Hrčková Šárka Rácová Ján "Chanas" Juhaščík Ján "Chanas" Juhaščík Reza Givili Jana Hrmová (návrat)
Ján "Chanas" Juhaščík
4 Ľubomír Filkor Miriam Pribanić Reza Givili Reza Givili Tomáš Mrva Reza Givili
Ján "Chanas" Juhaščík (návrat)
5 Miriam Pribanić Jana Hrmová Ľubomír Filkor Ľubomír Filkor Tomáš Mrva Ľubomír Filkor
6 Miloš "Miki" Ferleťák Šárka Rácová Ján "Chanas" Juhaščík Ján "Chanas" Juhaščík Tomáš Mrva Jana Hrmová (odstup)
Ľubomír Filkor (návrat)
Ján "Chanas" Juhaščík
7 Šárka Rácová Lucia Mokráňová Tomáš Mrva Lucia Mokráňová Miriam Pribanić Miriam Pribanić
Lenka Hrčková (odstup)
8 Šárka Rácová Lucia Mokráňová Miloš "Miki" Ferleťák Miloš "Miki" Ferleťák Ľubomír Filkor Miriam Pribanić (návrat)
Ľubomír Filkor
9 Lucia Mokráňová Šárka Rácová Tomáš Mrva Šárka Rácová Miriam Pribanić Šárka Rácová
10 Voľba Ex-farmárov Miloš "Miki" Ferleťák
Semifinále Miriam Pribanić Tomáš Mrva Miriam Pribanić
Finálový Duel Lucia Mokráňová Tomáš Mrva Lucia Mokráňová (2. miesto)
Tomáš Mrva (Víťaz)

Farma 8[upraviť | upraviť kód]

V auguste 2016 televízia Markíza avizovala, že s reality show Farma ďalej ráta, a v roku 2017 odvysiela jej ôsmu sériu.[11] V októbri 2016 televízia oficiálne spustila nábor súťažiacich do ďalšej série, čím bol potvrdený návrat k pôvodnej verzii s novými farmármi. Po prvý raz v histórii bola zvýšená výherná suma, víťaz 8. série Farmy si odnesie 75 000 eur. Témou série je MLYN. [12]

Súťažiaci[upraviť | upraviť kód]

Umiestnenie Meno súťažiaceho Vek na farme Bydlisko
1. miesto Miroslav Povec 36 Spišské Tomášovce
2. miesto Dávid Buška 27 Námestovo
3. miesto Lucia Šindlerová 38 Opatovce nad Nitrou
4. miesto Vladimíra Sedláková 23 Nitrianske Hrnčiarovce
5. miesto Milan Lalík 44 Dudince
6. miesto Lucia "Lulu" Gachulincová 22 Považská Bystrica
7. miesto Roman Adamka 27 Trávnica
8. miesto Alena Lehotská 57 Spišská Nová Ves
9. miesto Nikolas Nikolič 26 Nový Život
10. miesto Zuzana Hrobáriková 28 Kolárovice
11. miesto Ján Raninec 57 Trenčianska Turná
12. miesto Janette Hutton 43 Waltham Abbey
13. miesto Jana Brezinová 27 Trnovec nad Váhom
14. miesto Marcel Sendrei 25 Ratkovská Suchá
15. miesto Daniela Urbanová 48 Šaľa
16. miesto Jaroslav Sunega 34 Martin

Priebeh súťaže[upraviť | upraviť kód]

Týždeň Farmár týždňa Sluhovia Duelanti Vyradený
Sluha 1 Sluha 2 Prvý duelant Druhý duelant
1 Ján Raninec Vladimíra Sedláková Jaroslav Sunega Jaroslav Sunega Miroslav Povec Jaroslav Sunega
2 Milan Lalík Lucia Šindlerová Miroslav Povec Lucia Šindlerová Daniela Urbanová Daniela Urbanová
3 Zuzana Hrobáriková Jana Brezinová Milan Lalík Milan Lalík Marcel Sendrei Marcel Sendrei
4 Dávid Buška Jana Brezinová Miroslav Povec Jana Brezinová Janette Hutton Jana Brezinová (odstup)
5 Miroslav Povec Janette Hutton Dávid Buška Janette Hutton Zuzana Hrobáriková Janette Hutton
6 Lucia Šindlerová Zuzana Hrobáriková Ján Raninec Ján Raninec Nikolas Nikolič Ján Raninec
7 Alena Lehotská Zuzana Hrobáriková Nikolas Nikolič Zuzana Hrobáriková Vladimíra Sedlákova Zuzana Hrobáriková
8 Miroslav Povec Vladimíra Sedláková Dávid Buška Dávid Buška Nikolas Nikolič Nikolas Nikolič
9 Roman Adamka Alena Lehotská Milan Lalík Alena Lehotská Lucia Gachulincová Alena Lehotská
10 MIroslav Povec Lucia Gachulincová Milan Lalík Milan Lalík Roman Adamka Roman Adamka
11 Vladimíra Sedláková Lucia Gachulincová Dávid Buška Lucia Gachulincová Lucia Šindlerová Lucia Gachulincová
12 Dávid Buška Lucia Šindlerová Miroslav Povec Lucia Šindlerová Vladimíra Sedláková Vladimíra Sedláková (záchrana)
Milan Lalík (vylúčený)
13 Voľba Ex-farmárov Vladimíra Sedláková
Semifinále Lucia Šindlerová Dávid Buška Lucia Šindlerová
Finálový Duel Miroslav Povec Dávid Buška Dávid Buška (2. miesto)
Miroslav Povec (Víťaz)

Farma 9[upraviť | upraviť kód]

Deviata séria Farmy s prívlastkom letná odštartovala 7. septembra 2017 na TV Markíza. Jej témou bol opäť salaš, pastierstvo a ovce. Nová farma sa nachádzala medzi Terchovou a Zázrivou, odkazovala na legendu Juraja Jánošíka.

Súťažiaci[upraviť | upraviť kód]

Umiestnenie Meno súťažiaceho Vek na farme Bydlisko
1. miesto Šimon Néma 26 Dolné Lefantovce
2. miesto Michala Kiripolská 25 Trnovec nad Váhom
3. miesto Anna Auxtová 52 Čierny Balog
4. miesto Jana Volnová 47 Podhradie
5. miesto Petra Palusková 25 Praha
6. miesto Jozef Bohdan 40 Podlužany
7. miesto Pavol Lihocký 38 Handlová
8. miesto Miroslav Gábriš 64 Bobrovec
9. miesto Ivana Auxtová 32 Čierny Balog
10. miesto Martin Urban 26 Záhorská Bystrica
11. miesto Dáša Sabová 31 Trenčín
12. miesto Eva Zelníková 22 Kysucké Nové Mesto
13. miesto Stanislav Madzík 30 Poprad
14. miesto Lenka Botková 30 Tisovec
15. miesto Tomáš "Tomy Kotty" Drahoš 25 Bratislava
16. miesto Frederika Lukyová 21 Žiar nad Hronom
17. miesto Jaroslav Hudacký 37 Trebišov
18. miesto Peter Poruban 29 Saint-Tropez
19. miesto Ján Solárik 47 Žilina
20. miesto Ivana Slabá 20 Považská Bystrica
21. miesto Ladislav Krajčovič 64 Dolná Krupá

Priebeh súťaže[upraviť | upraviť kód]

Týždeň Farmár týždňa Sluhovia Duelanti Vyradený
Sluha 1 Sluha 2 Prvý duelant Druhý duelant
1 Ján Solárik Anna Auxtová Šimon Néma Anna Auxtová Ivana Slabá Ladislav Krajčovič (odstup)
Ivana Slabá (odstup)
2 Stanislav Madzík Dáša Sabová Jozef Bohdan Jozef Bohdan Peter Poruban Ján Solárik (odstup)
Peter Poruban
3 Jozef Bohdan Eva Zelníková Šimon Néma Šimon Néma Jaroslav Hudacký Jaroslav Hudacký
4 Anna Auxtová Frederika Lukyová Tomáš "Tomy Kotty" Drahoš Frederika Lukyová Eva Zelníková Eva Zelníková (záchrana)
Frederika Lukyová
5 Tomáš "Tomy Kotty" Drahoš Lenka Botková Stanislav Madzík Lenka Botková Dáša Sabová Lenka Botková
6 Eva Zelníková Jana Volnová Jozef Bohdan Jozef Bohdan Martin Urban Stanislav Madzík (odstup)
Lenka Botková (návrat)
Jozef Bohdan
7 Dáša Sabová Lenka Botková Martin Urban Lenka Botková Michala Kiripolská Tomáš "Tomy Kotty" Drahoš (odstup)
Jozef Bohdan (návrat)
Lenka Botková
8 Eva Zelníková Jana Volnová Šimon Néma Šimon Néma Stanislav Madzík Stanislav Madzík (návrat)
Miroslav Gábriš (odstup)
Stanislav Madzík
9 Martin Urban Dáša Sabová Šimon Néma Dáša Sabová Ivana Auxtová Miroslav Gábriš (návrat)
Eva Zelníková (vylúčená)
Dáša Sabová
10 Jozef Bohdan Ivana Auxtová Pavol Lihocký Pavol Lihocký Martin Urban Martin Urban
11 Petra Palusková Ivana Auxtová Miroslav Gábriš Ivana Auxtová Michala Kiripolská Ivana Auxtová
Miroslav Gábriš Jozef Bohdan Miroslav Gábriš
12 Jana Volnová Anna Auxtová Pavol Lihocký Pavol Lihocký Jozef Bohdan Pavol Lihocký
13 Anna Auxtová Jana Volnová Jozef Bohdan Jozef Bohdan Šimon Néma Jozef Bohdan
14 Voľba Ex-farmárov Petra Palusková
Jana Volnová
Semifinále Anna Auxtová Šimon Néma Anna Auxtová
Finálový Duel Michala Kiripolská Šimon Néma Michala Kiripolská (2. miesto)
Šimon Néma (Víťaz)

Farma 10 (X.) (Bohatí vs. Chudobní)[upraviť | upraviť kód]

Televízia Markíza potvrdila výrobu jubilejnej desiatej Farmy už v roku 2017[6], pričom nábor nových súťažiacich spustila v apríli 2018 [13]. Podobne ako predošlé série, aj vysielanie desiatej Farmy sa naplánovalo na jeseň, televízia ale postupne oznámila, že novú sériu čaká množstvo zmien, vrátane zmeny konceptu ako takého. Prvou veľkou zmenou, ktorú Markíza potvrdila, bola zmena moderátorky show, keď po deviatich sériách vystriedala Kvetku Horváthovú komička Evelyn. [14] Ďalšou, absolútnou novinkou slovenskej verzie Farmy je, že vôbec po prvýkrát sa na statok spolu s novými vybranými súťažiacimi z ľudu, pozreli aj známe slovenské celebrity. Ako prvé Markíza potvrdila sestry Nízlové, [15] následne zoznam rozšírila o 5 ďalších známych tvárí. [16] Témou Farmy X sa stali ryby a rybolov. Vo finále, ktoré prebehlo naživo 7. decembra 2018 sa vôbec prvýkrát stretli až traja súťažiaci. Víťazom, ktorý si odniesol výhru 75 000€ sa napokon stal Dominik Porubský.

 • Moderátor: Eva “Evelyn” Kramerová
 • Miesto farmy: Sekule okr. Senica
 • Súradnice farmy: TBA
 • Víťaz: Dominik Porubský
 • Hospodár: Martin Bagár
 • Slogan: Úplne nová Farma!

Súťažiaci[upraviť | upraviť kód]

Bohatí-Celebrity Chudobní
Umiestnenie Meno súťažiaceho Vek na farme Bydlisko
1. miesto Dominik Porubský 20 Trenčianska Teplá
2. miesto Milan Vysokai 35 Nitra
3. miesto Peter Harezník 38 Dolný Kubín
4. miesto Karin Dvořáková 25 Banská Bystrica
5. miesto Daniela "Dada" Urbanová 23 Šaľa
6. miesto Renáta Greschner 49 Prievidza
7. miesto Michal Gajdošech 28 Praha
8. miesto Martin Šmahel 35 Stupava
9. miesto Tatiana Brunayová 31 Topoľčany
10. miesto Michaela Štefániková 33 Ražňany
11. miesto Ibrahim "Ibi" Maiga 55 Mali
12. miesto Lívia "Lili" Chvostíková 21 Považská Bystrica
13. miesto Juraj Solčanský 25 Nitra
14. miesto Dajana "Dajanita" Šildová 26 Nitra
15. miesto Filip Hakl 20 Bratislava
16. miesto Silvia Šuvadová 45 Los Angeles
17. miesto Róbert "Robo" Mikla 36 Žiar nad Hronom
18. miesto Sestry Nízlové 32 Hronský Beňadik
19. miesto Imrich Zambo 57 Brezno
20. miesto Monika Siposová 37 Štvrtok na Ostrove
21. miesto Katarína Brychtová 51 Bratislava
22. miesto Lenka Horníková 20 Trnava

Priebeh súťaže[upraviť | upraviť kód]

1. časť – Bohatí a chudobní

Týždeň Farmár týždňa Vedúci
chudobných
Sluhovia Duelanti Vyradený
Sluha 1 Sluha 2 Prvý duelant Druhý duelant
1 Sestry Nízlové Imrich Zambo Michaela Štefániková Peter Harezník Michaela Štefániková Lenka Horníková Lenka Horníková (odstup)
Monika Siposová Michaela Štefániková (záchrana)
Katarína Brychtová (odstup)
2 Renáta Greschner Milan Vysokai Karin Dvořáková Dominik Porubský Karin Dvořáková Sestry Nízlové Sestry Nízlové
Pomocníčka Tatiana Brunayová
3 Michal Gajdošech Juraj Solčanský Tatiana Brunayová Imrich Zambo Imrich Zambo Ibrahim "Ibi" Maiga Monika Siposová (odstup)
Sestry Nízlové (návrat)
Imrich Zambo (odstup)
4 Dominik Porubský Milan Vysokai Renáta Greschner Michal Gajdošech Michal Gajdošech Róbert Mikla Sestry Nízlové (odstup)
Róbert Mikla (odstup)
5 Milan Vysokai Michal Gajdošech Silvia Šuvadová Martin Šmahel Silvia Šuvadová Michaela Štefániková Silvia Šuvadová

2. časť – Zjednotenie (Očistec)

- na farmu prišli noví 4 súťažiaci - Filip Hakl, Daniela Urbanová, Lívia Chvostíková a Dajana Šildová

Týždeň Farmár týždňa Sluhovia Duelanti Vyradený
Sluha 1 Sluha 2 Prvý duelant Druhý duelant
6 Juraj Solčanský Lívia Chvostíková Filip Hakl Filip Hakl Peter Harezník Filip Hakl
7 Lívia Chvostíková Renáta Greschner Martin Šmahel Renáta Greschner Dajana Šildová Dajana Šildová
8 Ibrahim "Ibi" Maiga Michaela Štefániková Juraj Solčanský Juraj Solčanský Michal Gajdošech Juraj Solčanský

3. časť – Nový život

Týždeň Farmár týždňa Sluhovia Duelanti Vyradený
Sluha 1 Sluha 2 Prvý duelant Druhý duelant
9 Karin Dvořáková Daniela Urbanová Milan Vysokai Daniela Urbanová Lívia Chvostíková Lívia Chvostíková
10 Michal Gajdošech Daniela Urbanová Dominik Porubský Dominik Porubský Ibrahim "Ibi" Maiga Ibrahim "Ibi" Maiga
11 Renáta Greschner Michaela Štefániková Peter Harezník Michaela Štefániková Daniela Urbanová Michaela Štefániková
12 Peter Harezník Renáta Greschner Martin Šmahel Martin Šmahel Tatiana Brunayová Tatiana Brunayová
13 Peter Harezník Karin Dvořáková Martin Šmahel Martin Šmahel Karin Dvořáková Martin Šmahel
14 Eliminačné disciplíny Michal Gajdošech
Renáta Greschner
Daniela Urbanová
Semifinále Karin Dvořáková
Finálový Duel Dominik Porubský Milan Vysokai Peter Harezník Peter Harezník (3. miesto)
Milan Vysokai (2. miesto)
Dominik Porubský (Víťaz)

Farma 11 (Západ vs. Východ)[upraviť | upraviť kód]

Televízia Markíza potvrdila 11. sériu úspešnej reality show Farma spustením kastingov v apríli 2019. Farma 11 štartuje na jeseň 2019 a mala by sa opäť držať konceptu, ktorý priniesla Farma 10. Súťažiaci budú tentokrát rozdelení na skupinu Západ a skupinu Východ podľa toho, ku ktorému zo slovenských regiónov inklinujú. Je pritom úplne jedno, kde sa narodili a kde žijú. Farma 11 prináša však ešte ďalšiu obmenu pravidiel. Doterajšie série Farmy sa viac či menej vracali späť v čase do minulosti. Farmári si vyskúšali, ako sa žilo ľuďom pred sto alebo dvesto rokmi. Jedenásta Farma však bude iná, už sa nebude vracať do minulosti, ale do popredia sa dostane súčasnosť. Do popredia vystúpia iné veci. Najmä hodnoty, ktoré formujú život obyvateľov východu a západu Slovenska. Tie sú dosť často diametrálne odlišné. Ľudia žijúci na východe preferujú tradície, vieru a rodinu. Obyvatelia zo západu, najmä z územia Bratislavského kraja, žijú pre kariéru a individuálny úspech. Ktoré hodnoty nakoniec prevážia? Na post moderátorky opäť zasadá Eva “Evelyn” Kramerová. V jedenástej sérii sa môžete tešiť na 16 bojovníkov, osem bude zastupovať západnú časť republiky, osem východnú.[17]

 • Moderátor: Eva “Evelyn” Kramerová
 • Miesto farmy: Sekule okr. Senica
 • Súradnice: TBA
 • Víťaz: Gabriel Sedláček
 • Hospodár: Martin Bagár
 • Slogan: Odveký súboj Západu a Východu rozhodne Farma!

Súťažiaci[upraviť | upraviť kód]

Západ Východ
Umiestnenie Meno súťažiaceho Vek na farme Bydlisko
1. miesto Gabriel Sedláček 23 Košice
2. miesto Romana „Romča“ Košťálová 23 Bratislava
3. miesto Radovan Dulin 38 Dunajská Lužná / Poprad
4. miesto Kristína „Kristi Dali“ Lengyelová 32 Senec
5. miesto Barbora „Baška“ Bednaričová 22 Bratislava
6. miesto Nikola „Nikča“ Prsteková 25 Holíč
7. miesto Iveta „Ivka“ Maászová 45 Modra
8. miesto Martin „Robiňo“ Mihálik 22 Andrejová
9. miesto Rastislav Mojsej 40 Hrašovík
10. miesto Vladimír Hudáček 37 Kalnište
11. miesto Nicoletta „Nika“ Tóthová 24 Veľké Kapušany
12. miesto Matej Jurkovič 41 Bratislava
13. miesto Andrea „Deya“ Matejčíková 34 Námestovo / Košice
14. miesto Miroslava „Mirka“ Csorbová 19 Košice
15. miesto Mário „Majky“ Krkoška 27 Čadca
16. miesto Peter Gyűrűsi 45 Nové Zámky
17. miesto Martin „Maťko“ Kollár 20 Handlová
18. miesto Michal „Miško“ Rajcsányi 24 Bratislava
19. miesto Martina Kovalčíková 30 Košice
20. miesto Andrea Bobovská 43 Gánovce

Priebeh súťaže[upraviť | upraviť kód]

1. časť (FÁZA) - Východ vs. Západ

Týždeň Farmár týždňa Sluhovia Duelanti Vyradený
Sluha Východ Sluha Západ Prvý duelant Druhý duelant
1 Gabriel Sedláček Andrea Bobovská Martin Kollár Andrea Bobovská Michal Rajcsányi Andrea Bobovská
2 Peter Gyűrűsi Vladimír Hudáček Michal Rajcsányi Vladimír Hudáček Martin Kollár Martina Kovalčíková (odstup)
Martin Kollár
3 Radovan Dulin Rastislav Mojsej Barbora Bednaričová Rastislav Mojsej Michal Rajcsányi Martin Kollár (návrat)
Michal Rajcsányi
4 Gabriel Sedláček Radovan Dulin Barbora Bednaričová Radovan Dulin Barbora Bednaričová (záchrana)
Miroslava "Mirka" Csorbová Romana Košťálová Miroslava "Mirka" Csorbová Romana Košťálová (záchrana)
5 Romana Košťálová Matej Jurkovič Matej Jurkovič Martin Kollár Martin Kollár
6 Kristína "Kristi Dali" Lengyelová Radovan Dulin Radovan Dulin Peter Gyűrűsi Peter Gyűrűsi

2. časť (FÁZA) – Bez hraníc (Spoločenstvo)

Týždeň Farmár týždňa Sluhovia Duelanti Vyradený
Sluha 1 Sluha 2 Prvý duelant Druhý duelant
7 Matej Jurkovič Gabriel Sedláček Romana Košťálová Gabriel Sedláček Mário "Majky" Krkoška Mário "Majky" Krkoška
8 Romana Košťálová Martin "Robiňo" Mihálik Miroslava "Mirka" Csorbová Miroslava "Mirka" Csorbová Rastislav Mojsej Miroslava "Mirka" Csorbová
9 Matej Jurkovič Rastislav Mojsej Romana Košťálová Romana Košťálová Andrea "Deya" Matejčíková Andrea "Deya" Matejčíková
10 Vladimír Hudáček Nicoletta Tóthová Nicoletta Tóthová Kristína "Kristi Dali" Lengyelová Matej Jurkovič (vylúčený)
Iveta Maászová Nicoletta Tóthová
11 Martin "Robiňo" Mihálik Radovan Dulin Kristína "Kristi Dali" Lengyelová Vladimír Hudáček Nikola "Nikča" Prsteková Vladimír Hudáček
12 Gabriel Sedláček Nikola "Nikča" Prsteková Radovan Dulin Rastislav Mojsej Rastislav Mojsej
13 Martin "Robiňo" Mihálik Iveta Maászová Martin "Robiňo" Mihálik Romana Košťálová Martin "Robiňo" Mihálik
14 Radovan Dulin Iveta Maászová Barbora Bednaričová Iveta Maászová
15 Eliminačné disciplíny Nikola "Nikča" Prsteková
Barbora Bednaričová
Semifinále Kristína "Kristi Dali" Lengyelová
Finálový Duel Gabriel Sedláček Radovan Dulin Romana Košťálová Radovan Dulin (3. miesto)
Romana Košťáľová (2. miesto)
Gabriel Sedláček (Víťaz)

Farma 12 (Mesto vs. Dedina)[upraviť | upraviť kód]

Skupina nových farmárov bude najbližšie mesiace prekonávať predsudky, ktoré v sebe máme všetci od nepamäti. Statok v izolovanej oblasti preverí ich fyzické aj psychické možnosti.

Prichádzajú z rôznych zázemí, životných situácii a osud ich stihol poriadne preskúšať. Niektorí sa narodili na dedine a žijú v meste, iní sa narodili v meste a žijú na dedine. Medzi farmármi sa objavia aj Slováci, ktorí sa naspäť domov vrátili po rokoch pre pandémiu. Stret hodnôt, presvedčení, dvoch rôznych svetov, ktoré sú od seba vzdialené len kúsok, no zároveň sú od seba tak ďaleko.

V 12.sérií bude dvadsať Slovákov - 10 mešťanov a 10 dedinčanov najbližšie mesiace prekonávať predsudky, ktoré v sebe máme všetci od nepamäti.

Sú dedinčania naozaj jednoduchí? Mešťania nafúkaní? Mesto verzus Dedina, kto bude lepší? Kto nakoniec získa rozprávkovú výhru?

 • Moderátor: Eva “Evelyn” Kramerová
 • Miesto farmy: Sekule okr. Senica
 • Súradnice:
 • Víťaz:
 • Hospodár: Martin Bagár
 • Slogan: Kde bije srdce Slovenska - v meste alebo na dedine?

Súťažiaci[upraviť | upraviť kód]

Mesto Dedina
Umiestnenie Meno súťažiaceho Vek na farme Bydlisko
Henrik Szabo 25 Bratislava
Nikol Fridrichová 32 Bratislava
Xénia Gregušová 21 Žilina
Anna Fiačanová 37 Liptovský Mikuláš
Rebeka Hlavatá 25 Galanta
Matúš Jaroš 29 Košice
Vladislav Nikolajev 44 Bratislava
Monika Šuleková 31 Rimavská Sobota / Grécko
Adam Tomek 26 Bratislava
Erik Zahorjan 26 Prešov
Sára Adamčíková 21 Rabča
Michal Arbet 28 Hrachovište
Mária Bothová 41 Lucern
Norbert Brezík 50 Stajićevo
Henrich Kuľko 28 Spišský Štiavnik
Eva Lipovská 41 Cupra Marittima
Katarína Pohančaniková 30 Dolný Harmanec
Mário Rigó 26 Zlaté Klasy
Beáta Rusnáková 20 Osláre
Lukáš Stanislav 31 Chrasť nad Hornádom

Priebeh súťaže[upraviť | upraviť kód]

Týždeň Farmár týždňa - Dedina Vedúci - Mesto Sluhovia Duelanti Vyradený
Slúžka Sluha Prvý duelant Druhý duelant
1 Monika Šuleková Norbert Brezík Xénia Gregušová Matúš Jaroš Xénia Gregušová Katarína Pohančaníková Michal Arbet (záchrana - Chalúpka)
Matúš Jaroš Michal Arbet
2 Adam Tomek Norbert Brezík Anna Fiačanová Henrik Szabo Henrik Szabo Lukáš Stanislav Lukáš Stanislav (záchrana - Chalúpka)
3 Eva Lipovská Henrik Szabo Sára Adamčíková Erik Zahorjan Nikol Fridrichová Mária Bothová Adam Tomek (odstup)
Mária Bothová (záchrana - Chalúpka)
4 Norbert Brezík Rebeka Hlavatá Sára Adamčíková Erik Zahorjan Erik Zahorjan Mário Rigó

Referencie[upraviť | upraviť kód]

 1. Markíza v roku 2015: Superstar, šiesta Farma, redizajn webu a nové stránky [online]. Etrend, 11.11.2014. Dostupné online.
 2. Exkluzívne: Farma má pokračovať v zime a na jar, črtá sa mimoriadna séria prepojená so súčasnou! [online]. Mediaboom, 10.11.2015. Dostupné online.
 3. Farma a jej ôsma séria potvrdená! Markíza znovu rozbehla výrobu Dobre vedieť [online]. Mediaboom, 22. august 2016. Dostupné online.
 4. Viete prví: Markíza zbrojí, Farma 8 pôjde na jar! Poznáme dátum štartu aj nasadenie [online]. Mediaboom, 16. február 2017. Dostupné online.
 5. Markíza poriadne prekvapí: Pripravuje novú letnú Farmu! [online]. Mediaboom, 8. apríl 2016. Dostupné online.
 6. a b Markíza potvrdila projekty pre rok 2018: Nechýba hypnóza ani ďalšie seriály, pokračovať bude Farma aj neúspešný Kredenc! [online]. Mediaboom, 29. december 2017. Dostupné online.
 7. BARIAK ML., Ladislav. Markíza má v roku 2019 veľké plány. Predstavila aj utajovanú novinku [online]. Aktuality.sk, 1. november 2018. Dostupné online.
 8. Farma 5 potvrdená! Markíza spustila nábor, môže ju nasadiť od 25. augusta [online]. Mediaboom, 24.5.2014. Dostupné online.
 9. Štart piatej série reality show Farma 5 oznámený Farma 5, 11. 8. 2014
 10. Farma 6 môže odštartovať už v polovici augusta! Pobeží dlhšie ako pred rokom [online]. Mediaboom, 7.4.2015. Dostupné online.
 11. http://mediaboom.sk/nezaradene/farma-bude-na-markize-pokracovat-osma-seria-potvrdena-zacala-opat-vyrobu-dobre-vediet/
 12. http://medialne.etrend.sk/televizia/markiza-laka-do-novej-farmy-vyssou-vyhrou.html
 13. Markíza spustila prípravy jubilejnej Farmy! Sľubuje dosiaľ najväčšie dobrodružstvo [online]. Mediaboom, 3. apríl 2018. Dostupné online.
 14. Nová Farma bez Kvetky Horváthovej: Prichádza nová tvár! [online]. Markiza.sk, 26. júl 2018. Dostupné online.
 15. Na novú Farmu mieria aj celebrity. Toto sú prvé dve slávne mená! [online]. Markiza.sk, 30. júl 2018. Dostupné online.
 16. Zoznam je odhalený! Tieto celebrity mieria na Farmu [online]. Markiza.sk, 1. august 2018. Dostupné online.
 17. Nová Farma na jeseň potvrdená: Opäť rozdelí súťažiacich na dva tábory, Markíza chystá úplnú novinku! [online]. Mediaboom.sk, 23. apríl 2019. Dostupné online.