PayPal

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
PayPal
PayPal logo.svg

Právna forma Patrí pod eBay Inc.
Založená Palo Alto, Kalifornia, USA (1998)
Zakladateľ Ken Howery,
Max Levchin,
Elon Musk,
Luke Nosek,
Peter Thiel
Sídlo San Jose, Kalifornia, USA
Vedenie Patrick Dupuis, CFO
David Marcus, Prezident spoločnosti
Vlastník eBay Inc.
Webová stránka www.paypal.com

PayPal je internetový platobný systém, patriaci spoločnosti eBay. Umožňuje prevody peňazí medzi účtami, ktoré sú identifikované e-mailovými adresami.

Podstata fungovania[upraviť | upraviť zdroj]

PayPal je možné prepojiť s jednou alebo viacerými platobnými kartami, ktoré majú povolené platby cez Internet. Pri potvrdení platobnej karty na PayPal-e je potrebné zadať informácie o platobnej karte ako sú: typ karty, číslo karty, dátum expirácie a podobne. PayPal si následne z karty zúčtuje poplatok, ktorý je pri prvej platbe vrátený ako bonus. Na výpise z účtu, ktorý je spojený s kartou bude v podrobnostiach platby napísaný 4-miestny kód, ktorý je potrebné zadať do PayPal-u aby prebehlo potvrdenie platobnej karty na PayPal-e. Ak na PayPal-e bude potvrdená karta, tak pri prevodoch cez PayPal sa čiastka stiahne z PayPal zostatku. V prípade, že na PayPal zostatku nebude požadovaná suma, spoločnosť ju zúčtuje z potvrdenej platobnej karty.

Podporované meny[upraviť | upraviť zdroj]

Ako primárnu menu je možné mať ľubovoľnú z podporovaných mien. Pri platbe v inej mene sa čiastka automatický prepočítava do určenej meny podľa aktuálneho kurzového lístku. PayPal podporuje nasledujúce meny[1]:

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

  • PayPal – oficiálna webstránka systému