PayPal

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
PayPal Holdings Inc.
PayPal
Právna formaPatrí pod eBay Inc.
ZaloženáPalo Alto, Kalifornia, USA (1998)
ZakladateľKen Howery,
Max Levchin,
Elon Musk,
Luke Nosek,
Peter Thiel
SídloSan Jose, Kalifornia, USA
VedeniePatrick Dupuis, CFO
David Marcus, Prezident spoločnosti
VlastníkeBay Inc.
Webová stránkawww.paypal.com

PayPal je internetový platobný systém, v minulosti patriaci spoločnosti eBay. Umožňuje prevody peňazí medzi účtami, ktoré sú identifikované e-mailovými adresami[1].

Podstata fungovania[upraviť | upraviť zdroj]

PayPal je možné prepojiť s jednou alebo viacerými platobnými kartami, ktoré majú povolené platby cez Internet. Pri potvrdení platobnej karty na PayPal-e je potrebné zadať informácie o platobnej karte ako sú: typ karty, číslo karty, dátum expirácie a podobne. PayPal si následne z karty zúčtuje poplatok, ktorý je pri prvej platbe vrátený ako bonus. Na výpise z účtu, ktorý je spojený s kartou bude v podrobnostiach platby napísaný 4-miestny kód, ktorý je potrebné zadať do PayPal-u aby prebehlo potvrdenie platobnej karty na PayPal-e. Ak na PayPal-e bude potvrdená karta, tak pri prevodoch cez PayPal sa čiastka stiahne z PayPal zostatku. V prípade, že na PayPal zostatku nebude požadovaná suma, spoločnosť ju zúčtuje z potvrdenej platobnej karty.

Podporované meny[upraviť | upraviť zdroj]

Ako primárnu menu je možné mať ľubovoľnú z podporovaných mien. Pri platbe v inej mene sa čiastka automatický prepočítava do určenej meny podľa aktuálneho kurzového lístku. PayPal podporuje nasledujúce meny[2]:

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému PayPal

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

  • PayPal – oficiálna webstránka systému