Viedenské metro

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
U-Bahn Wien.svg
U2 stanica Rathaus
U1 pri UNO-City
Stanica Volkstheater
Viedenské metro čiastočne používa staré trate mestskej dráhy, ako napríklad tu pri Hietzingu

Viedenské metro (nem. Wiener U-Bahn), otvorené roku 1976, je metro (podzemná železnica) vo Viedni, ktoré sčasti vzniklo z Viedenskej mestskej dráhy (postavenej v 19. storočí ešte v čase cisárstva), a ktoré prevádzkuje dopravná spoločnosť Wiener Linien GmbH & Co KG, ktorá je súčasťou akciovej spoločnosti Wiener Holding AG. Väčšinovým vlastníkom Wiener Holding AG je mesto Viedeň. Viedenské metro a všeobecne ""MHD vo Viedni"" vyhralo tretie miesto v poskytovanej kvalite cestovania, a podľa prieskumov spokojnosti cestujúcich skončilo ako najlepšie na svete (Z 2000 opýtaných 98% odpovedalo že sú spokojní, prieskum bol robený na jar roku 2011). Linky Viedenského metra sú naďalej rožširované od Reummanplatz na juh smerom na Alteslandgut. Technická rýchlosť metra je 70 km/h. Priemerný ranný interval je 2-3 minúty, obedňajší 4-6 minút, poobedňajší 2-4 minúty, večerný 4-6 minút, po 21:00 premávajú všetky linky v 8 minútovom intervale. Viedenské metro využíva najmodernejšie bezpečnostné systémy, ako napr. systém elektronickej kontroly maximálnej povolenej rýchlosti, a vzdialenosti najbližšieho vlaku (tzn. pokiaľ vlak prekročí max. povolenú rýchlosť, alebo sa približuje na max. povolenú vzdialenosť od druhej súpravy, vlak automaticky v bezpečnej vzdialenosti vodiča upozorní, pri nezareagovaní sám zabrzdí).

Sieť metra[upraviť | upraviť zdroj]

V súčasnosti sieť pozostáva z piatich liniek metra, má dĺžku 78,4 km a 104 staníc. Premáva od 5:00 do približne 0:30. Cez deň metro jazdí v 2 – 5 minútových odstupoch, po 20. hodine každých 7-8 minút. Cez víkendy od piatka do nedele do 00:30 minút premáva metro nepretržite v 20 minútových intervaloch, s dvoma policajtmi a 3 dispečermi v jednej súprave a na stanici.

Každá linka metra má vlastnú charakteristickú farbu, v ktorej sú vybudované aj mnohé jej stanice.

Metro sa neustále rýchlym tempom ďalej rozširuje. Plánovaná linka U5 zatiaľ nebola vybudovaná. Na linke U6, ktorá z veľkej časti využíva nadzemnú trať a stanice bývalej Viedenskej mestskej dráhy, premávajú odlišné vozne ako na ostatných linkách.

Na sieť metra úzko nadväzuje viedenská rýchlodráha (Schnellbahn, S-Bahn).

Trate[upraviť | upraviť zdroj]

Linka Trať Otvorenie Dĺžka Stanice
U1 Reumannplatz – Leopoldau 1978 14,5 km 19
U2 Seestadt – Karlsplatz 1980 16,8 km 20
U3 Ottakring – Simmering 1991 13,4 km 21
U4 Hütteldorf – Heiligenstadt 1976 16,3 km 20
U6 Siebenhirten – Floridsdorf 1989 17,3 km 24
Schéma liniek metra

Fotogaléria[upraviť | upraviť zdroj]

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]