West Point Grey

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Poloha štvrte West Point Grey
Zástava na stožiari vo West Point Grey

West Point Grey, nazývaný aj Point Grey je mestská časť na západe kanadského mesta Vancouver v Britskej Kolumbii. Na juhu ju ohraničuje 16 Avenue, na východe ulica Alma Street, na severe zátoka English Bay a na západe ulica Blanca Street. Je to jedna z dvoch najviac na západ položených vancouverských mestských častí. Leží v tesnej blízkosti kampusu University of British Columbia. Veľa obyvateľov švrte West Point Grey prenajíma študentom univerzity svoje ubytovacie priestory, aj keď tieto prenájmy sú nelegálne a nie sú regulované mestom.

Vo West Point Grey je najväčšia ubytovňa pre mládež vo Vancouveri. Hlavné zoskupenie obchodov a reštaurácií sa tiahne pozdĺž West 10 Avenue medzi ulicami Tolmie Street a Discovery Street. Smerom na sever od West 4 Avenue sa nachádza strmý svah, pod ktorým sú pláže Locarno Beach a Spanish Banks.

V severovýchodnej časti West Point Grey má svoje veliteľstvo 39. kanadská brigáda armádnych rezervistov.

Vo West Point Grey sa nachádza stredná škola Lord Byng Secondary School, základné školy Queen Elizabeth Elementary School, Queen Mary Elementary School a Jules Quesnel Elementary School a súkromná West Point Grey Academy.