Wikipédia:Krčma/Podpora/Archív 2014

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Erby[upraviť | upraviť kód]

Pred časom sa tu riešili erby slovenských miest a obcí: Wikipédia:Erby a Wikipédia:WikiProjekt Erby. Obe stránky sú už ale historické. Viete niekto v akom stave je momentálne žiadanie povolení a vlastne aj nutnosť žiadať? --KuboF (diskusia) 14:51, 17. september 2013 (UTC)

Z Košíc-Západu prišlo toto: Diskusia:Košice_-_mestská_časť_Západ. Ináč mám doma knihu Erby a vlajky miest v Slovenskej republike z roku 1991. Je však neaktuálna pre Námestovo, Prievidzu, Žiar nad Hronom... Viem ju však použiť ako predlohu pre vektorové nakreslenie tých erbov, ktoré pre rastrovú verziu majú už povolenie (patria sem Košice?). V prípade, že povolenie neexistuje, je legálne samostatne nakresliť erb podľa dostupnej predlohy (napr. fotografia, sken) a túto "neoficiálnu" verziu uploadnuť? Pri erboch slovenských biskupov to Tomas.urban a GiMa38 bez problémov robili. Hosmich (diskusia) 13:30, 23. január 2014 (UTC)
Obrázky so slobodnou licenciou sa nahrávajú na commons /pozri Commons:commons:Licensing/sk/, treba ich riešiť a nahrávať tam. Tie, ktoré slobodnú licenciu nemôžu mať, sa nenahrávajú ani na commons, ani na túto Wikipédiu. --–Bubamaradisk. 14:29, 23. január 2014 (UTC)

Sporná významnosť/Na zmazanie na Wikisource[upraviť | upraviť kód]

Na slovenskom Wikisource sa nachádza tento dokument, ktorý nespĺňa podmienky významnosti (vlastná tvorba, nevýznamný – súkromná iniciatíva nejakej facebook skupiny, bez vplyvu na politickú scénu). Nakoľko si nie som istý, aký je protokol na Wikisource, chcel by som požiadať skúsenejších redaktorov o ich názor/riešenie. --Samuel Gould (diskusia) 15:52, 1. január 2014 (UTC)

One Direction[upraviť | upraviť kód]

From the OTRS email queue, re One Direction

Mám prosbu. Mohli by ste zmeniť článok o One Direction? Posielam obrázok a to čo je tam zakrúžkované je totálny blúd jednej takzvanej Larry Shipper, ktorá upravovala tento článok. Louis Tomlinson chodí s Eleanor Calder a nie je inak sexuálne orientovaný. Tak isto Harry Styles je heterosexuál. Toto, čo tam to jedno dievča doplnilo má nejakú chorobu, alebo čo, keď nevie rozlíšiť realitu od skutočnosti, keď si svojich idolov predstavuje ako nádherný sexuálny objekt spolu. Úprimne si myslím, že je to na lieky. Bolo by fajn, keby ste tomu dievčaťu zabránili meniť články.

Nobody on the English OTRS queue has the language skills to deal with this, please do the needful. Thanks. JzG (diskusia) 17:12, 20. január 2014 (UTC)

Školské zadania[upraviť | upraviť kód]

Dávam do pozornosti nové zadania, vznikli nám bohužiaľ na vlastnú päsť, no kontaktoval som vyučujúceho a hádam to nejako úspešne ukončíme. Ak má niekto záujem poradiť, dopíšte sa do zoznamu. Ďakujem. --peko (diskusia) 20:39, 20. január 2014 (UTC)

Fajn, že si to dal dokopu. Ešte sú nejaké zadania z americkej literatúry - tuším z UKF Nitra. To tiež plánuješ poriešiť? Vasiľ (diskusia) 20:42, 20. január 2014 (UTC)

Nie, bohužiaľ je to už ukončené zo strany zadávateľa, kým som získal kontakt, už mali po deadline. Ale ak by si chcel písať, je to tento pán. Inak zadanie bolo z Trnavskej univerzity. --peko (diskusia) 21:03, 20. január 2014 (UTC)
Len som sa chcel uistiť, či si o tom vedel. Lebo mi prišlo, že akosi to uniklo pozorností ľudí v tom projekte. Vasiľ (diskusia) 21:06, 20. január 2014 (UTC)
Tak ako vidím, UCM v Trnave pokračuje v zadaniach, môžem vás tu poprosiť o povkladanie šablóny projektu do článkov u ktorých máte podozrenie že sa ich to týka? Sú to nejaké rozbory diel anglicky píšucich autorov, ale študenti často informácie vkladajú do článkov o samotných spisovateľoch. Ja ešte raz napíšem zadávajúcemu, že ako to je vlastne s projektom. --peko (diskusia) 17:31, 28. január 2014 (UTC)

Erby II[upraviť | upraviť kód]

Opakovane teraz píšem ohľahom erbov. Už pre časom som sa erbom krátko ale povrchne venoval, aj preto povrchne, pretože súbežne prebiehal aj projekt zakladania Wikimédie Slovenskej republiky. O užitočnosti združenia a teda Wikimédie Slovenskej republiky už v tomto čase snáď nepochybuje nikto, aj keď jej zakladanie prebiehalo kontroverzne. Ako dôvod sa uvádza, že nebolo možno najšťastnejším faktom, že zakladanie pobočky organizoval Slovák, žijúci v zahraničí. Na Slovensku voči takýmto Slovákom údajne vládnu (podvedomé) predsudky. I pre mňa to bol nový fakt, ale po dlhšom premýšlaní som nenašiel mnoho argumentov, ktoré by hovorili proti. Možno sa mýlim - erare humanum est. Možno tá kontroverznosť vznikla aj mojim štýlom. Aj keď mám skúsenosti s riadením projektov, viem, že k cieľu vedie neraz strastiplná cesta, ktorá je lemovaná či už súkromnými alebo všeobecnými kompromismi. Preto by som na úvod rád položil komunite niekoľko otázok. Nakoľko sa mi rok 2014 črtá ako taký vakantnejší ohľadom termínov a aj kvôli tomu, že po zakladaní pobočky som si dlhšie než rok oddýchol, vážne zvažujem svoju energiu a ponúkam kumunite Wikipédie moje znalosti a vedomosti ako koordinátor staro-nového projektu erby. Čo sa týka nejakých presnejších plánov, zatiaľ neexistujú. Treba naozaj zobrať na vedomie ohraničenosť možností úspechu tohoto projektu. Koniec koncov jeho horizont ohraničuje legislatíva Slovenskej republiky, proti ktorej ani pri najlepšej vôli v krátkodobom (a možno ani v dlhodobom) horizonte nič nezmôžeme. Preto môžno i absolútna istota, že zo strany Wikipédie sme vykonali všetko mysliteľné, čo prichádza do úvahy, aby sme erby mohli na stránkach slobodnej internetovej encyklopédie Wikipédia bez výhrad používať, by bola úspechom. Aj to by bolo úspechom, keby sme mohli ostatným vyvetliť, našu situáciu ohľadom erbov. Poprosím teda názor komunity (alebo teda aspoň niekoľkých jej členov, ktorý to tu čítajú), čo sa týka hore uvedených náležitostí. Ohľadom Wikimedie SR poprosím taktiež v krátkosti informácie o tom ako toto združenie môže takýto projekt v skutočnosti (tým myslím reálne) podporiť. Fakty. Taktiež poprosím premyslené odpovede, aby sme zbytočne nemrhali naším, čím ďalej, tým vzácnejším časom. Pokiaľ niekto na tomto bez môjho vedomia už intenzívne pracuje, nemusí sa na tom nič meniť, z mojej strany sa jedná o návrh a začiatočnú fázu. Za Váš názor Vám vopred ďakujem. Rudko (diskusia) 00:26, 3. apríl 2014 (UTC)

Nazdar. Len krátko na margo "horizont ohraničuje legislatíva Slovenskej republiky": Už som to pár krát k tejto veci písal, podľa mňa by stála minimálne za úvahu a prieskum možností aj cesta prelobovania legislatívnej zmeny po vzore ČR (zakotvenie výnimky do autorského zákona). Ak by sa dali dokopy viaceré organizácie (WMSK; SOIT; možno ZMOS – len tým by musel najprv niekto vysvetliť, prečo to je aj pre nich žiadúce; možno nejaké právnické združenie, aby sa dalo v prípade potreby priamo vypracovať znenie novely), vytipovali a oslovili by sa nejakí poslanci (s ohľadom na realitu zrejme vládni), nemuselo by to byť márne. Čo sa týka "vyšších politických záujmov", ide myslím o bezvýznamnú záležitosť, takže odpor voči takej novele by teoreticky nemusel byť veľký. A niekto konkrétny by sa možno dal namotivovať na získanie "bodov" pre podporu otvorených vecí. Je to podľa mňa v súlade s poslaním WMSK, sami ste myslím deklarovali, že združenie má umožňovať aktivity v záujme komunity resp. napĺňanie cieľov materskej nadácie "v reálnom svete"... A toto je podľa mňa presne taký prípad. --Teslaton (diskusia) 05:24, 3. apríl 2014 (UTC)
  • Ahoj Teslaton, áno takýmto smerom by sa to malo odvíjať. Čo sa týka WMSK, citujem: sami ste myslím deklarovali..., ja nie som WMSK, ja som Rudko, a vo WMSK momentálne radový člen. Ako radový člen mám iba minimálny vplyv na to čo slovenské združenie WMSK koná. Máte ešte niekto nejaké rady, nápady, výhrady, tipy, triky ohľadom tých erbov? Rudko (diskusia) 19:44, 4. apríl 2014 (UTC)