Diskusia s redaktorom:KuboF Hromoslav

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
(Presmerované z Diskusia s redaktorom:KuboF)
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Dík[upraviť zdroj]

Kubo, zabudla som. Že ďakujem za ten palec :-). --–Bubamaradisk. 15:35, 8. január 2014 (UTC)
Heh, no, popravde ani nečakám, že by niekto za to ďakoval... Ty si to zaslúžiš! --KuboF (diskusia) 18:36, 8. január 2014 (UTC)

Wikimedia CEE Meeting 2014[upraviť zdroj]

Привіт! Hi! What about Wiki-meeting in 2014? Please, tell me about it. I wanted to hold a meeting in Chernihiv, Ukraine. But, you know about war in Crimea. It's bad idea in such situation to make some international meeting. If you have any information - write to me. Thanks! ;-) --Nickispeaki (diskusia) 20:38, 14. marec 2014 (UTC)

Slobodný vysielač[upraviť zdroj]

Nazdar. Ak môžeš, doplň k tomu SV pls. citát(-y). Pri médiách kde sa nedá textovo vyhľadávať, je to vhodnejšie, aby bolo jasné, ako konkrétne tam bola spomenutá Wikipédia aj bez potreby prehrýzať sa 3h reláciou (osobne by som sem linky na SV vôbec nedával, keďže mi nepríde ako dôveryhodný zdroj, keďže ale nejde o článok, je to len subjektívne). --Teslaton (diskusia) 21:52, 27. marec 2014 (UTC)

Ospravedlňujem sa, až teraz som si všimol to "približne od 43. minúty". --Teslaton (diskusia) 21:53, 27. marec 2014 (UTC)
Stáva sa ;) --KuboF (diskusia) 20:25, 30. marec 2014 (UTC)

Zdroje[upraviť zdroj]

Ahoj, kolega. Prosím zdroje tuto. Vďaka! --Jetam2 (diskusia) 16:51, 8. júl 2014 (UTC)

Personal acquaintances[upraviť zdroj]

Hi Michal, you know the project from the german wikipedia with en:Wikipedia:Personal acquaintances At first it was only a pure german project, but know it will expand to an international project. Perhaps it would be, that you or one of your community make a page like the english one, to make more known also in SK on sk-wikipedia. --regards K@rl 20:42, 11. august 2014 (UTC)

Definitely a good idea. It could be translated from the Czech version as well, using the translation tool. Vielen Dank fuer die Idee, Karl.--Jetam2 (diskusia) 20:52, 11. august 2014 (UTC)
The simplest way ist the best :-) --K@rl 21:18, 11. august 2014 (UTC)

Wikipédia:WikiProjekt Fotenie slovenských obcí[upraviť zdroj]

Ahoj Kubo, stránku Wikipédia:WikiProjekt Fotenie slovenských obcí treba aktualizovať. Bola totiž preložená prekladacím nástrojom a má veľa nedostatkov, o.i. odkazuje na veľa českých liniek a projektových podstránok a na pravidlá, ktoré sú tam dané. Článok treba celý prepracovať, lebo od januára s tým nikto nič výraznejšie nerobil. --BT 09:38, 1. september 2014 (UTC)

Zdar BT. O potrebe aktualizácie dobre viem (preto sme projekt ešte nespustili ;) ale vďaka za pripomenutie! Projekt chceme spustiť veľmi skoro, ešte riešime nejaké blokujúce technické závislosti. --KuboF (diskusia) 09:55, 2. september 2014 (UTC)

Rozhovor v Denníku N[upraviť zdroj]

Zdravím, v rozhovore si povedal (resp., aby som bol presnejší tvrdia, že si povedal): „Hneď ako zapnem počítač, pripojím sa na Wikipédiu a upravujem články. Používam ju aj počas skúškového obdobia a pri štúdiu. Je to jeden z mojich prvých zdrojov. Môžem porovnať informácie v knihách s Wikipédiou a hneď upravovať články alebo dopĺňať aj so zdrojmi,“ hovorí.“
Mám trochu pochybnosti (konkretne časť o knihách ako zdrojoch a dopĺňaní informácií z nich do wiki), či toto vystihuje tvoje pôsobenie na wiki. (pozn. Ak ťa zle citovali, resp. to prekrútili, tak beriem späť). V každom prípade: toto nie je pravdivá informácia. Vasiľ (diskusia) 06:59, 11. február 2015 (UTC)

Zdravíčko Vasiľ. Táto časť je jednou z mierne prekrútených. V skutočnosti to znelo približne: „Hneď ako prídem na Wikipédiu, prihlásim sa aby som hneď mohol opraviť článok ak v ňom nájdem chybu a nemusel sa dodatočne zdržovať prihlasovaním.“ Zvyšok je vcelku dobre, až na tie knihy, keď som (ak si dobre spomínam) zmienil štúdijné materiály a nie konkrétne knihy. Akurát som autorovi nepovedal, že moja redaktorská činnosť sa sústreďuje na esperantskú Wikipédiu. Ak ťa zaujíma čo píšem počas skúškového aby som lepšie pochopil látku tak napr. toto ;)
V článku je pár vecí nad ktorými som sa pousmial, ale žiaden veľký nedostatok, kvôli ktorému by som sa s autorom dohadoval. Tiež ma napríklad pobavila TASR, keď z mojej tlačovej správy, kde spomínam 500 000 zobrazení denne spravili 500 000 návštevníkov denne, čo je tak trochu rozdiel ;)
Inak, pri poskytovaní rozhovoru som predpokladal, že článok bude viac o Wikipédii ako o mne; podľa toho som volil aj formulácie. --KuboF (diskusia) 12:38, 11. február 2015 (UTC)
Tušil som, že asi redaktor zle spracoval informácie. Ďakujem. Vasiľ (diskusia) 07:38, 12. február 2015 (UTC)

Rozhovor, FoP[upraviť zdroj]

Nazdar, dve veci:

  • zaujal ma dosť zavádzajúci titulok nedávneho rozhovoru [1]. Chcelo by to možno precíznejšiu komunikáciu resp. autorizáciu rozhovorov, prípadne aj dodatočnú opravu, tamten titulok spolu s nerozlišovaním Wikipédie a nadácie v úvodom zhrnutí a v podstate aj zvyšku článku vzbudzuje falošný dojem, že je Wikipédia akási hierarchická organizácia s vertikálnou štruktúrou riadenia.
  • táto iniciatíva EP, pokiaľ je stav skutočne v zmysle článku, by si možno zaslúžila nejaký oficiálny protest aj zo strany WMSK. Minimálne možno otvorený list príslušnému výboru a našim europoslancom, komunikovaný aj cez médiá. Prípadne sugestívnejší status na FB, ktorý by sa dal zdieľať (neviem kto spravuje [2], predpokladám že vy). Impakt pri tom počte lajkov asi nebude veľký, ale lepšie ako nič. Nebolo by slávne, keby sa im niečo podobné podarilo bez väčšieho odporu presadiť.

--Teslaton (diskusia) 17:42, 17. jún 2015 (UTC)

Nazdar. Dve veci môžeš kľudne napísať do dvoch sekcií ;)
  • K rozhovoru pre Trend sa vyjadrím, keď si overím údaje.
  • S tou slobodou panorámy rozhodne súhlasím! Osobne si viem predstaviť vyjadrenie názoru Wikimedie SK na blogu, tlačovú správu, otvorený list a informovanie na sociálnych sieťach ale aj viacej. Napríklad Sitenotice alebo aj CentralNotice kľudne aj na mesiac, ak by sa veci vyvýjali zle tak so súhlasom komunity si viem predstaviť aj silnejšie prostriedky. Do hlasovania ostáva ešte zopár týždňov, to myslím ľudí zmobilizujeme. --KuboF (diskusia)
Mohol by som napísať europoslancom za Slovensko. Tlak treba vyvíjať :-)--Jetam2 (diskusia) 17:55, 18. jún 2015 (UTC)

Začínam mať pocit, že ti tá štylizácia do role šéfa wiki imponuje... :-). V [3] sice už je aspoň spomenutá WMSK ako o.z., obligátne "Slovenskú verziu internetovej encyklopédie vedie MICHAL MATÚŠOV, predseda organizácie Wikimédia Slovenská republika." ale ani v tomto prípade nechýba. --Teslaton (diskusia) 18:46, 1. júl 2015 (UTC)

Novinári si viditeľne dajú záležať aby sa furt sekli v tej istej veci :) Mimochodom, rozhovorovú časť som autorizoval; úvod bol pridaný mimo mňa. --KuboF (diskusia) 21:21, 1. júl 2015 (UTC)

Pripájam sa, treba novinárov nejako dôraznejšie inštruovať v tomto smere. Lebo takto to pôsobí dosť dezinformačne. Osobitne s tým, že si skôr príležitostný editor, než stály. Vasiľ (diskusia) 06:22, 2. júl 2015 (UTC)

Aj ja sa pripájam. Priznám sa, že ten "šéf slovenskej Wikipédie" ma dosť zdvihol zo stoličky. --Eryn Blaireová (diskusia) 07:29, 2. júl 2015 (UTC)

Ok, pridám informáciu pre médiá na stránku organizácie. Keď som tam pridal info o tom, kto prevádzkuje Wikipédiu prestali mi chodiť správy ohľadom skrytých štatistík a amerických účtov... --KuboF (diskusia) 21:37, 2. júl 2015 (UTC)

Geografia Chorvátska[upraviť zdroj]

Ahoj Kubo, len na vysvetlenie: tú štandardnú šablónu prekladu som nedal zámerne, nakoľko z daných článkov som prevzal zanedbateľnú časť - najmä číselné údaje a pod. Aspoň vo mne daná šablóna "vyvoláva dojem", že ide o prebratie veľkej časti obsahu, pričom v tomto prípade tomu tak nebolo. Napokon, zrejme si porovnával, ;) tak si mohol vidieť mieru zhody.--Pe3kZA (diskusia) 07:20, 25. jún 2015 (UTC)

Nazdar Petrík. Dá sa nejak orientačne vyčísliť, aké percento článku je skutočne pôvodná tvorba podľa zdrojov a aké preklad? Prípadne to hodiť do pieskoviska a označiť to tam, napr. preškrtnutím preložených častí? Je otázne, ako k tomu pristúpiť z hľadiska hodnotenia, ak ale pôvodná tvorba prevažuje, nebolo by podľa mňa spravodlivé bodovať celý čl. ako preklad. Čo sa týka, šablón, tie sú OK ("čiastočný alebo úplný preklad"), hoci možno by nebolo zlé zaviesť tam do budúcna parameter na spôsob "čiastočný = 0|1", ktorým by sa dal čiastočný preklad zdôrazniť (vypúšťalo by to tú časť "alebo úplný"). --Teslaton (diskusia) 07:32, 25. jún 2015 (UTC)
A ešte snáď: ak si skutočne z niektorého z tých en/hr preberal len číselné údaje a nie autorský text, šablóna preklad tam nepatrí. Patria tam reeferencie na zdroje, z ktorých tie čísla pochádzajú. --Teslaton (diskusia) 07:44, 25. jún 2015 (UTC)
Ahoj, to sa veľmi číselne vyjadriť nedá; článok som robil podľa iných podobných geogr. článkov a uvedených inojazyčných verzií (inšpirácia napr. tabuľka, čiastočne sekcie - obsah (o čom písať), poradie a pod.), no viacero info máme v samotnom článku o krajine, ostrovoch, mestách a pod., ktoré som si prešiel a z nich vychádzal. Niektoré info som prebral podľa referencií, niektoré z uvedených "prekladov" a tak. Celková zhoda však môže byť do 10%, teda preklad to určite nie je.--Pe3kZA (diskusia) 08:19, 25. jún 2015 (UTC)
Ten článok som si s tými inojazyčnými verziami tiež porovnal a tiež mi zhoda vyšla na cca 10% (snáď aj menej), presne tak ako spomínal Pe3kZA. Takže máš za článok celkom slušné hodnotenie ;) --KuboF (diskusia) 10:20, 25. jún 2015 (UTC)
Jak "slušné"?! Najvyššie a aj s prémiovým dvojnásobkom bodov :D--Pe3kZA (diskusia) 11:59, 25. jún 2015 (UTC)

Dopĺňanie obrázkov SK obcí[upraviť zdroj]

Nazdar. Jeden námet, relevantný aj pre konania WLM. Založil som monitorovaciu kat. Wikipédia:Články bez obrázkov/Infobox Slovenská obec, sú tam obce s chýbajúcim obrázkom v IB (ani lokálny ani P18 na Wikidata). Je tam aj možnosť zobraziť si dotyčné obce na mape. Ideálna by bola súťaž, cielená priamo na tvorbu kvalitných prehľadových aj detailných fotiek obcí, ako sme už v minulosti diskutovali. Kým ale k niečomu takému ev. dôjde, nebolo by možno zlé skúsiť motivovať aj účastníkov WLM, keď už fotia pamiatky v nejakom regióne, aby popri tom fotili aj celkové pohľady na obce – hlavne teda tie, kde zatiaľ slobodná fotodokumentácia úplne chýba. --Teslaton (diskusia) 21:47, 4. október 2015 (UTC)

Vďaka za tie šablóny a kategórie, Teslaton! Čo sa týka súťaží, je pravdepodobné, že budúci rok si s Wiki miluje pamiatky na nejaký čas oddýchneme a zatiaľ sme nerozhodli či spravíme inú fotografickú súťaž. Ale v takom prípade určite pridáme odporúčanie alebo výzvu aby fotili aj obce vo všeobecnosti. Tiež by sme radi spustili priamu podporu fotenia obcí ale na ten projekt nám zatiaľ chýbajú pomocníci... --KuboF (diskusia) 20:16, 5. október 2015 (UTC)

Wikipédia:WikiMesto/Nitra[upraviť zdroj]

Ahoj, nemal by tu byť uvedený aj Redaktor:Lucincek.--LacoR (diskusia) 13:35, 1. december 2015 (UTC)

Máš "plus", LacoR! --KuboF (diskusia) 15:57, 1. december 2015 (UTC)

Odovzdávanie cien wiki-súťaží a oslava založenia Wikimedie SK[upraviť zdroj]

Vypadol ti dátum. :-) --Zajano (diskusia) 08:15, 3. december 2015 (UTC)

@Zajano: Vďaka! Ale nakoniec sme stretnutie aj tak museli zrušiť. --KuboF (diskusia) 14:51, 10. december 2015 (UTC)

Školské zadania[upraviť zdroj]

Ahoj KuboF, chcem Ťa ako predsedu Wikimedia.sk požiadať, či by si sa nechcel zapojiť do riešenia problému, ktorý nastal a aktuálne sa rieši na nástenke správcov. Ide o to, že zadávateľ študentského projektu nekomunikuje a nekoordinuje zadania s redaktormi Wikipédie, čím vzniká množstvo nekvalitných článkov a s tým súvisiace problémy. Vopred vďaka za riešenie. --BT 23:29, 15. december 2015 (UTC)

Juno[upraviť zdroj]

Ahoj! Bolo by dobré pridať aj so zdrojom... Díky! --Jetam2 (diskusia) 19:12, 5. júl 2016 (UTC)

Premenovanie[upraviť zdroj]

Ahoj, prečo si sa premenoval ? Máme už totiž redaktora Hromoslav, aby ste sa neplietli. :-)--Kelovy (diskusia) 13:15, 16. marec 2017 (UTC)

Rovnako používateľské meno, ktorého súčasťou je celé (dosť jedinečné) používateľské meno iného zavedného redaktora, nepovažujem za veľmi šťastné. Pri nováčikovi by sme asi pri pokuse o založenie a editovanie spod takéhoto konta zvažovali, či to nenapĺňa znaky nevhodného používateľského mena, body Nedostatočná rozlišovacia schopnosť resp. Úmyselne alebo neúmyselne zmätočné mená. Kdekoľvek bude zobrazené KuboF Hromoslav, bude to evokovať, že ide o dva samostatné odkazy, keďže KuboF aj Hromoslav sú oba dlhoročne zavedené nicky.
Nezvážiš ešte zmenu na niečo jedinečné? --Teslaton (diskusia) 15:52, 16. marec 2017 (UTC)
Ahoj, chápem tvoje výhrady. Ale je namieste otázka kto použival meno prvý. Na Wikipédii síce možno Hromoslav, ale ja som KuboFa poznal práve ako Hromoslava.--Jetam2 (diskusia) 19:27, 16. marec 2017 (UTC)
Viem, že tú prezývku tiež používa, pre tunajší kontext je ale snáď podstatná tunajšia registrácia. Nepoviem, ak by šlo o nejaké neaktívne jednorazové konto nováčika, ale Hromoslav je normálny aktívny redaktor [4]. --Teslaton (diskusia) 19:45, 16. marec 2017 (UTC)

@Kelovy, Teslaton: O premenovanie som požiadal aby som si zjednotil svoju internetovú identitu. Na svojej redaktorskej stránke používam toto kompletné meno už od 24. marca 2015 (vtedy bol Redaktor:Hromoslav registrovaný necelý mesiac a dokopy mal 6 úprav na skwiki :-)). (mimochodom, jeho meno sa mi ozaj páči!) Predpokladám, že v budúcnosti so zamieňaním nebude veľký problém, keďže na skwiki som aktívny minimálne a svoju redaktorskú prácu sústreďujem na projekty v Esperante (aj tam v poslednom čase len pomenej). Keď však načínate túto tému, dané odporúčanie vzniklo v čase, keď účty boli lokálne - ak by sa niekto zaujímal o aktualizáciu odporúčania v súvislosti s nutne globálnym účtom, neboli by to odveci. --KuboF Hromoslav (diskusia) 00:51, 10. máj 2017 (UTC)

Ahoj chcel by som sa teda aj ja vyjadriť k tejto téme. Ak mám pravdu povedať, už predtým ako vznikla táto nezhoda som uvažoval, že si zmením meno, nakoľko na internete používam pre mňa frekventovanejšiu prezývku ako Hromoslav. A ak Jetam tvrdí, že teba pozná práve ako Hromoslava, nerobí mi to problém požiadať o zmenu redaktorskej prezývky aby nevznikali nejaké nezhody. --Hromoslav (diskusia) 12:10, 10. máj 2017 (UTC)
Hromoslav, z mojej strany nejde o problém a nevyžadujem premenovanie. 2 členovia komunity sa nad tým zadivili, ale k priamej výzve na akciu nedošlo, a keby aj hej, predpokladám, že by bola vyžadovaná odo mňa. Ak sa chceš dať premenovať, ja ťa ani nevyzývam ani ti v tom nebránim a rešpektujem tvoju vôľu (no, aj keď, povedzme si pravdu, Hromoslavov je trochu viac ako KuboFov :-)) --KuboF Hromoslav (diskusia) 14:49, 10. máj 2017 (UTC)

koncovka[upraviť zdroj]

Ahoj, Hromoslav, dovolil som si mierne upraviť/doplniť heslo "koncovka" a pri tej príležitosti posielam aj link na moju obľúbenú poľskú etno-kapelu spievajúcu v esperante: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kamil_Rogi%C5%84ski. Je dosť možné, že používajú aj koncovky :) Zdraví Mooshak65 alias Potkan_FM