Diskusia s redaktorom:KuboF Hromoslav/Archív/2006-2013

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tournesol.pngAhoj, KuboF Hromoslav/Archív/2006-2013. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 236 575 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Coffee cup flat.svg Kaviareň
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Wikitext Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často.
Za uvítací výbor: Wizzard


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

Problém so zdrojom alebo licenciou obrázka Image:ReactOS logo.svg[upraviť zdroj]

Warning sign
Tento obrázok môže byť zmazaný.

Vďaka za nahranie obrázka Image:ReactOS logo.svg. Avšak tento môže byť čoskoro zmazaný, ak nedokážeme zistiť držiteľa autorských práv a stav autorských práv. Kvôli dodržiavaniu autorského zákona sme veľmi obozretní pri prijímaní obrázkov do Wikipédie.

Držiteľom autorských práv je zvyčajne tvorca, zamestnávateľ tvorcu alebo osoba, ktorej boli tieto práva udelené. Informácia o tom, za akých podmienok môžeme používať dielo je uvedená v licencii. Typ licencie označujeme pridaním šablóny licencie. Zodpovedajúcu šablónu nájdite v zozname Wikipédia:Šablóny/Licencie a vložte ju na opisnú stránku obrázka takto: {{NázovŠablóny}}.

Prosím, označte informácie o autorských právach (kto je autorom a licenciu) aj na všetkých ostatných obrázkoch, ktoré ste nahrali alebo nahráte. Pamätajte, že administrátori môžu zmazať obrázky bez tejto dôležitej informácie. Zoznam najdôležitejších zásad, ktoré je treba pri nahrávaní obrázkov dodržať je v článku Pomoc:Obrázok. Ak máte nejaké otázky, kontaktujte mňa alebo niektorého z tu uvedených redaktorov. Vďaka. Bubamara …✉ 08:18, 1. október 2007 (UTC)


Ahoj CubeF[upraviť zdroj]

Píšem Ti radšej sem, pridaj si ma podľa možnosti na skype (trendfun). Stretol som sa v Izraeli s jedným českým esperantistom ... meno mám na vizitke nechce sa mi hľadať teraz, ktorý mi o Vás / o Tebe a o tých projektoch rozprával. No a to už potom nie je ťažké dať 1 + 1 dohromady. Ak by ste potrebovali dačo s nemčinou mám C1 EU. Ale teraz k tomu združeniu. Bolo by dobré keby si mohol príjsť na stretnutie do LV (Z Bratislavy pôjdem autom ak budem mať miesto odveziem Ťa) resp. cestovné sa uhrádza tak sa dá aj vlastným autom alebo autobusom / vlakom. To stretnutie bude 02.12.2011 v priebehu týždňa to teraz vyvesím na stránku. Chceme založiť to združenie a následne sa pustiť do projektov. Len toto je teraz taký termín kde sa musíme všetci v rovnaký čas zísť s rovnakými názormi :) a dať to konečne do pohybu. Rudko 08:51, 21. november 2011 (UTC)

Fínsko[upraviť zdroj]

http://sk.wikipedia.org/wiki/Wikipédia:Revízia_najlepších_článkov Hlasovania sa musí zúčastniť minimálne desať redaktorov (nerátajúc redaktorov, ktorí dali neutrálny hlas). --Wookie 13:48, 26. november 2011 (UTC)

  • Článok Uhlík bol denominovaný s počtom hlasov 2 proti 0. [1] Okrem toho je (niekde, po krátkom hľadaní som nenašiel) v pravidlách/odporúčaniach Wikipéedie, že pravidlá sa nemajú brať príliš vážne. Som však po konsenze ochotný zmeny vrátiť. --CubeF 13:56, 26. november 2011 (UTC)
Asi myslis toto Wikipédia:Ignorujte_všetky_pravidlá --Wookie 13:57, 26. november 2011 (UTC)
  • Presne to; ak nič nenamietaš tak Fínsko stále považujeme za oficiálne denominované. --CubeF 14:29, 26. november 2011 (UTC)

Internetová stránka WMSK[upraviť zdroj]

Ahoj, CubeF na ďalší rok som uhradil poplatok za internetovú doménu www.wikimedia.sk ;). Ako pokračuje ten projekt ohľadom webstránok pre združenie. Poprosím o stanovisko, ďakujem. Rudko 00:27, 16. február 2012 (UTC)

Uzurpácia domény wikipedia.sk[upraviť zdroj]

Ahoj Michal. Keďže si predsedom WMSK, obraciam sa na Teba s nasledovnou letitou vecou, s ktorou by bolo dobré pohnúť. Doménu wikipedia.sk má zaregistrovanú doménový špekulant, ktorý tam prevádzkuje vtákoviny, nesúvisiace s WMF/Wikipédiou, resp. momentálne je úplne nefunkčná. Z pohľadu skwiki to nie je žiadúci stav – jednak z prestížnych dôvodov, dvak preto že to môže zavádzať určitú časť návštevníkov, ktorí intuitívne použijú takúto adresu.

Neviem, aký je momentálny status OZ a či vie formálne preukázať nejaký vzťah k WMF (možno by ale stačilo nejaké splnomocnenie od niekotrého štatutára WMF). V prípade, že by bola oficiálnou pobočkou, mala by mať súdne vymáhateľný nárok žiadať o uzurpáciu domény, nakoľko slovo Wikipedia je registrovaný trademark WMF. Viac viď napr. táto diskusia, kde som citoval relevantné odseky z pravidiel nášho TLD registrátora SK-NIC, podľa ktorých je možné riešenie sporu jedine dohovor so súčasným držiteľom, alebo podanie na miestne a vecne príslušný súd.

Ako prvý krok by možno bolo dobré napísať držiteľovi (Gransy s.r.o., je to ale len org. zložka nejakého zahraničného subjektu), resp. relevantným konateľom oficiálne doporučené listy pod hlavičkou WMSK (resp. WMF) s informáciou o nároku na doménové meno v súvislosti s trademarkom, vlastneným WMF a žiadosťou o prevod domény. Ak nezareaguje, zostane už len možnosť, vypracovať v spolupráci s nejakým právnikom podanie na súd (na to som ochotný aj osobne prispieť, ak by napr. chýbali zdroje, predpokladám, že možno aj iní redaktori…).

S pozdravom --Teslaton (diskusia) 15:32, 6. apríl 2012 (UTC)

  • Zdravím Testalon. O tomto probléme vieme a už sme ho aj začali riešiť spolu s WMF. Z našej strany je tam ale problém, že WMSK zatiaľ nie je oficiálnou pobočkou takže na názov „Wikipedia” nemáme žiaden právny nárok. Majiteľ domény už bol kontaktovaný, čakáme na odpoveď a následne spolu s WMF podnikneme ďalšie kroky podľa situácie. Keď sa situácia vyvinie tak budeme informovať v Krčme. --CubeF (diskusia) 06:12, 8. apríl 2012 (UTC)
    • Dik za info. Ak je držiteľ racionálny, mal by mať motiváciu doménu previesť. V prípadnom súdnom spore má totiž len malú šancu na úspech (keďže je to trademark), takže je reálne, že ho to bude stáť peniaze (súdne náklady, právnik protistrany). To mu treba v prípadnej komunikácii zdôrazniť.
    • Čo sa týka postavenia WMSK, treba skúsiť zistiť, či by bolo reálne to konanie v zastúpení – že by vás WMF splnomocnila pre túto konkrétnu vec (teda ak tam panuje dôvera…). Chcelo by to prebrať s nejakým právnikom, či je to OK, formálne by s tým ale nemusel byť problém. --Teslaton (diskusia) 18:36, 8. apríl 2012 (UTC)
  • Už sme sa predbežne rozprávali s právničkou, tou čo nám pomáhala so stanovami, tiež súhlasí, že by to nemal byť veľký problém. Ani WMF sa súčasný stav nepáči a chcú to riešiť, máme predbežnú podporu. Uvidíme ako odpovie terajší majiteľ, niektoré náklady (registrácia, predlžovanie platnosti) sme ochotný mu preplatiť ale ak by sa nechcel vzdať tak pristúpime k súdu. --CubeF (diskusia) 20:05, 8. apríl 2012 (UTC)

Contakt to WK-sk[upraviť zdroj]

Hi CubeF, a question: I sent two mails to info (zavinááč) wikimedia.sk - doesn't work there, because I didn't get an answer. --regards fom K@rl (Please answer hier antworten) 15:21, 16. máj 2012 (UTC)


Pozvánka na Valné zhromaždenie WM SR 9.9.2012[upraviť zdroj]

Ahoj, KuboF.

Chceli by sme ťa pozvať na stretnutie.

Možno by si mal(a) záujem zúčastniť sa, aby sme mohli podiskutovať o Wikipédii a nadácii Wikimedia osobne. Veľa problémov a otázok sa rieši lepšie osobne. Wizzard 22:26, 3. september 2012

Toto je automatická správa. Ak si neželáš dostávať pozvania na rôzne budúce stretnutia, vymaž sa z tohto zoznamu.


Pozvánka na Valné zhromaždenie WM SR 9.9.2012[upraviť zdroj]

Ahoj, KuboF.

Chceli by sme ťa pozvať na stretnutie.

Možno by si mal(a) záujem zúčastniť sa, aby sme mohli podiskutovať o Wikipédii a nadácii Wikimedia osobne. Veľa problémov a otázok sa rieši lepšie osobne. Wizzard 23:00, 3. september 2012

Toto je automatická správa. Ak si neželáš dostávať pozvania na rôzne budúce stretnutia, vymaž sa z tohto zoznamu.

Wiki Loves Monuments 2012[upraviť zdroj]

Ahoj, KuboF Hromoslav/Archív/2006-2013

Slovenská Wikipédia je od včera členom celosvetového hnutia Wiki Loves Monuments a zúčastní sa na fotografickej súťaži v roku 2012.

Platné sú všetky fotografie o slovenských kultúrnych pamiatkach (s platným ID), ktoré sú nahraté od 1. septembra. Súťaž beží do 30. septembra. Pamiatky na fotografovanie môžete nájsť v zoznamoch, ktoré sú sústredené na stránke Zoznam kultúrnych pamiatok na Slovensku.

Informácie nie sú ešte kompletné, ale budú sa sa dopĺňať každým dňom. Viac informácií môžete nájsť na stránke Wikipédia:WikiProjekt Wiki miluje pamiatky alebo aj na www.wikilovesmonuments.cz v češtine.

Ak potrebujete pomôcť, neváhajte napísať nasledovným redaktorom: Wizzard, Jetam2, KuboF, K@rl (iba anglicky alebo nemecky).

Informácie pre fotografie od 1.9.2012 do súčasnosti:

Fotografie, ktoré majú známe ID, budú automaticky zahrnuté. Ak ID chýba, prosím skontrolujte, či fotografia môže byť kandidátom a doplňte chýbajúce hodnoty ID a {{Wiki Loves monument|sk}}. Wizzard 15:33, 21. apríl 2021 (zabudnutý podpis)


Toto je automatická správa. Ak si neželáš dostávať pozvania na rôzne budúce stretnutia, vymaž sa z tohto zoznamu.

Email[upraviť zdroj]

KuboF, prosím pozri email re: stretko Brno a iné veci. Dík. Jetam2 (diskusia) 08:26, 9. október 2012 (UTC)

Wikipedia:Osobní známosti[upraviť zdroj]

Hi Kubo, see your talk page in german de:Benutzer Diskussion:KuboF --regards K@rl 07:40, 3. november 2012 (UTC)

Písmená s diakritikouv v defaultsort[upraviť zdroj]

Prečo odstraňuješ písmená s diakritikou z defaultsort? Je nato nejaká dohoda? A to naozaj je v súčasnosti taký problém, aby softvér wikipédie nedokázal triediť aj znaky s diakritikou? --LacoR (diskusia) 22:18, 6. december 2012 (UTC)

Nanešťastie sa zdá, že taký problém tu je. Písmená s diakritikou sú totiž radené za základnou nediakritikovou sadou. Mňa na tento poznatok priviedol projekt kontroly Wikipédie. --KuboF (diskusia) 22:26, 6. december 2012 (UTC)
Takže podľa teba je lepšie ak je napríklad Albert Škarvan zaradený pod S? --Sudo77 22:39, 6. december 2012 (UTC)
@KuboF: 1. Manuálne odstraňovanie po jednom je nesystematické. Ak, tak treba dosiahnuť zhodu a následne to nahradiť hromadne botom. 2. riešenie formou prepisu do ASCII prostým odstránením diakritiky nie je veľmi vhodné. Predovšetkým v slovenčine nevedie k správnemu triedeniu, okrem toho v prípade budúcej dostupnosti definitívneho riešenia na úrovni MW bude vyžadovať opravu tisícov hesiel návratom sortovacích kľúčov späť do pôvodného stavu. Pričom táto úprava sa už bude automaticky riešiť o dosť horšie, pretože to už nebude pekná jednoznačná transformácia, ako bolo odstránenie diakritiky. Bude treba buď nájsť v histórii príslušnú úpravu, kde sa diakritika odstránila a zobrať kľúč z predchádzajúcej verzie, alebo kľúč nanovo odvodiť z názvu článku, resp. odstrániť (ak tam bol len čisto kvôli odstráneniu diakritiky). V každom prípade to nebude nič príjemné.
Tento problém sa vlečie už cca 8 rokov, v diskusii k príslušnému bugu padlo množstvo návrhov na riešenie, spravidla zakaždým odmietnutých. Minulý rok bol slávnostne označený ako CLOSED s tým, že bola do MW zavedená možnosť použiť vlastný (per-install) collation algoritmus [2] – buď špecificky pre daný jazyk, alebo cez UCA. Všeobecné riešenie prostredníctvom UCA by bolo ideálne, podľa [3] ho ale momentálne nie je možné na WMF hostovaných inštaláciách globálne použiť kvôli chýbajúcej sw. podpore... V každom prípade, je možné, že definitívne systémové riešenie bude v dohľadnej dobe k dispozícii, takže robiť rozsiahle úpravy, ktoré sa budú ťažko vracať späť možno nie je najvhodnejšie. --Teslaton (diskusia) 23:44, 6. december 2012 (UTC)
Teslaton, vďaka za dodatočné info! Pochopiteľne som nebol spokojný ani s jedným riešením ani s druhým a na takomto treťom som videl príliš veľa ťažkostí. Zas som o niečo múdrejší. --KuboF (diskusia) 00:03, 7. december 2012 (UTC)

Merry christmas[upraviť zdroj]

Weissenbach 1341.jpg

Hi KuboF, I wish you a merry Christmas and a happy new year und hope to a good work together too --K@rl 08:11, 24. december 2012 (UTC)

Digitalized news in Esperanto[upraviť zdroj]

Hi KuboF, it's of interest for you perhaps - here --regards K@rl 21:18, 31. december 2012 (UTC)

Thanks Karl. I'll see how I cat utilize it. --KuboF (diskusia) 21:21, 1. január 2013 (UTC)

Mailadress[upraviť zdroj]

Hi Michal, hoping you celebrated yearchange nice. :-) I saw, in the article Wikipédia:WikiProjekt Wiki pre študentov, študenti pre Wiki you gave your own mailadress. It's only a tip, but I would not add the real address, but the link Špeciálne:EmailPoužívateľovi/KuboF as Wiki-Mail The true interested people use this too, otherwise, no google etc. can find it - how I said only a tip. --regards K@rl 16:52, 3. január 2013 (UTC)

PS: But forget before, its a nice idea to work in such way and I wish you success :-) --K@rl 16:53, 3. január 2013 (UTC)

Súťaž[upraviť zdroj]

AD. vierix: pozri sa do histórie toho článku Inflácia (ekonomika) / napísal ho Rudko. Pokiaľ vierix napísala ešte jeden taký istý, musí ho premenovať, lebo dva rovnako znejúce názvy nemôžeme mať.--Nelliette (diskusia) 19:40, 3. november 2013 (UTC)

Nelie, pozri sa do histórie toho článku Inflácia (ekonomika), napríklad na čas 21. október 2013 13:54. S pozdravom. --KuboF (diskusia) 19:42, 3. november 2013 (UTC)
Vôbec nechápem,..je v tom velice čudný konflikt. to treba preveriť komisiou.--Nelliette (diskusia) 22:48, 3. november 2013 (UTC)
Vysvetlím ti to: Vierix upravila článok Inflácia (ekonomika) a Junetwo napísal Ročná percentuálna miera nákladov/Dočasný. Z toho vyplýva, že sú účastníkmi súťaže s danými heslami. Dúfam, že po takomto vyčerpávajúcom výklade, overiteľnom v histórii daných stránok, je všetko jasné a komisia, prípadne porota, nemusí preverovať ale hodnotiť ;) --KuboF (diskusia) 23:18, 3. november 2013 (UTC)
Ja to celé nechávam tak, nakoniec, nie som tu od toho, súťaž bude posudzovať ktosi iný. --Nelliette (diskusia) 23:23, 3. november 2013 (UTC)

Pomoc s článkom[upraviť zdroj]

Ahoj KuboF. Chcel by som vytvoriť biografický článok: „Jiří Vítězslav Šamla“, no akosi neviem nájsť dostatočné zdroje. Na Esperantskej Wikipédii som objavil tento článok, no ja ten jazyk neovládam, preto by som ťa chcel poprosiť, keďže ty esperanto ovládaš, či by si mi s tým nepomohol. Zatiaľ vďaka. --BT 21:44, 3. november 2013 (UTC)

Alebo to zobrať ako príležitosť a naučiť sa jeden z najľahších jazykov? ;) --Jetam2 (diskusia) 21:53, 3. november 2013 (UTC)
No to radšej doladím tú angličtinu, ale ak ho ovládaš aj ty, tak môžeš pomôcť.;) --BT 22:07, 3. november 2013 (UTC)
Môžem sa na to pozrieť, ale momentálne mi horí pár vecí. --KuboF (diskusia) 20:02, 6. november 2013 (UTC)
BT, tak to trochu trvalo ale máš to tam ;) --KuboF (diskusia) 16:14, 24. november 2013 (UTC)
Veľká vďaka za článok. Som rád, že si na mňa nezabudol. Chápem, že si toho mal veľa, súťaž „Deň finančnej gramotnosti“ a organizácia tak veľkého stretnutia ako bolo „Stretnutie stredo- a východo-európskych Wikimédií“ dá zabrať. Aj preto pridávam malé ocenenie;) Ešte raz vďaka. --BT 21:02, 24. november 2013 (UTC)
Rado sa stalo. Hlavne po tej organizačnej práci bolo napísanie článku oddychom. A vďaka za ocenenie ;) --KuboF (diskusia) 17:21, 25. november 2013 (UTC)

Vďaka[upraviť zdroj]

Ďakujem! --Luppus (diskusia) 20:29, 11. december 2013 (UTC)

Milý Michal[upraviť zdroj]

Anjel z Lučenca pre šťastie

Prajem Ti veselé Vianoce a šťastlivý Nový rok!--Luppus (diskusia) 13:27, 22. december 2013 (UTC)