Wikipédia:Krčma/Podpora/Archív 2016

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Portál:Šach[upraviť | upraviť kód]

Ahoj, chystám zatím tady nový portál, veškeré připomínky prosím do diskuse. Díky. -OJJ 15:21, 27. máj 2016 (UTC)

@OJJ: Pozri sem. Nemyslím si že je potrebný nový portál. Väčšina portálov je dlhodobo neudržiavaná a Ty vytváraš ďalší portál. Bolo by potrebné sústrediť sa skôr na údržbu a rozširovanie doterajších portálov a nie bezhlavo vytvárať ďalšie s otáznou perspektívou, obzvlášť bez podpory väčšiny komunity. --BT 09:58, 29. máj 2016 (UTC)
@BT: Tak toho bych se nebál. Na cs udržuji portálů 4/6, u tohoto rozhodně vydržím a aktualizovat ho hodlám pravidelně (moc nechápu, proč si pořád myslíš, že bych měl od něčeho utíkat...). -OJJ 10:07, 29. máj 2016 (UTC)
@OJJ: Neviem prečo to vnímaš ako útok na Teba, resp. na Tvoju prácu. Pozri zatiaľ máš nulovú podporu komunity a ako správca portálu si jediný. Väčšina portálov je neudržiavaných, to je fakt. Prečo sa radšej nesústredíš na údržbu už jestvujúcich portálov? --BT 10:22, 29. máj 2016 (UTC)
BT, každému vyhovuje iná téma. To, že sú portály vo všeobecnosti neudržiavané neznamená, že bude aj tento. Uvidí len čas. Na druhej strane, možno b sme mali mať postup deaktivácie neaktívnych portálov.--Jetam2 (diskusia) 10:55, 29. máj 2016 (UTC)
@BT, Jetam2: Ale jo, chápu BTovi argumenty, ale nevím, proč se stále tak bojí neudržování. Hold přispívám do témat kterým rozumím (jinak taky pomáhám s biologickým portálem). Jinak nulovou podporu jsi myslel tady nebo v ŽoPSu? Správcem jsem jediný, když je portál včera založený. -OJJ 11:02, 29. máj 2016 (UTC)
@OJJ: Tak keď sa bavíme o portáli, tak myslím samozrejme podporu portálu, to je snáď jasné. Som toho názoru, že ak chcem portál (ak je vôbec potrebný) zakladať, najprv si zaistím podporu aspoň časti, ideálne väčšiny komunity a nájdem spolukolegov správcov, nie postupovať hurá systémom zakladania portálu. No a čo sa týka obáv z prípadného neudržovania portálov, tie pramenia zo skúseností z minulosti. Keď Jurgi zakladal v roku 2013 ‎portál Samoa tiež mal podobné ambície, no o portál sa akosi veľmi rýchlo prestal zaujímať. Uvidíme, ako sa ku svojmu portálu postaví MDsmajlik. Skrátka, som za rozširovanie súčasných, ako zakladanie nových portálov. --BT 13:42, 29. máj 2016 (UTC)
@BT: Rozumím. Na cs jsem tímto způsobem založil cs:Portál:Primáti, cs:Portál:Obojživelníci, k tomu se starám o cs:Portál:Živočichové, cs:Portál:Ptáci, cs:Portál:Kočky (občasně, hlavní slovo jiný kolega) a cs:Portál:Ohrožená a vyhynulá zvířata (spoluautor) a s údržbou nemám problém. Takže jsi mě inspiroval, že bych k tomu šachovému mohl taky nějaký přibrat. -OJJ 13:55, 29. máj 2016 (UTC)
@OJJ: O dôvod navyše, či to budeš pri toľkej práci vôbec stíhať, no a to nepočítam správcovanie po prípadnom pridelení admin práv. Ale o.k., nebudem sa tu už rozpisovať a uzavriem to. Zo založením portálu nesúhlasím, ale budem rešpektovať názor komunity. --BT 14:04, 29. máj 2016 (UTC)

Tiež sa prikláňam k opatrnosti pri zakladaní nových portálov, ale na druhej strane si myslím, že aj tie menej udržiavané môžu byť prínosné. Viac tu.--Eryn Blaireová (diskusia) 14:01, 29. máj 2016 (UTC)

@Eryn Blaireová: Pěkně píšeš o Wiki. -OJJ 14:18, 29. máj 2016 (UTC)

Aachenský mier 1668 – preklad z francúzštiny[upraviť | upraviť kód]

Nájde sa niekto dobre znalý francúzštiny, kto mi pomôže s tvorbou článku o aachenskom mieri z roku 1668? Na Google Books sa nachádza text mierovej zmluvy vo francúzštine. Potreboval by som sa zamerať najmä na články III, IV (územné zisky Francúzska) a článok V (navrátenie Francúzskom anektovaného územia Španielsku). Ide mi najmä o to, aby som z primárneho prameňa mohol do článku o zmluve vypísať presne teritoriálne zmeny vzniknuté v dôsledku mieru, hoci by pekné bolo prezrieť celú zmluvu a napísať niečo aj k prípadným iným podmienkam mieru (napr. podľa sekundárnych zdrojov si Francúzi vymohli zbúrať obranné opevnenie Franche-Comté) či vetou napísať o čom každý z tých článkov je. Ďakujem za ochotu :)--Lišiak (diskusia) 03:34, 31. máj 2016 (UTC)

Chyba pri nahrávaní obrázkov[upraviť | upraviť kód]

Zdravím, mám problém pri nahrávaní obrázkov do článku. Chcem nahrať vlastné foto, ale vždy mi vypíše na konci chybu: Neznáma chyba: „{"xhr":{"readyState":0,"status":0,"statusText":"timeout"},"textStatus":"timeout","exception" Taktiež mi tam beží časobiera (modrý pásik). V pomoci k obrázkom som takúto chybu nenašiel. Ďakujem

Jsou obrázky nahrané na úložiště Commons? Viz Pomoc:Nahrať súbor. -OJJ 13. 9. 2016, 12:37 (UTC)