Minecraft: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 1 061 bajtov ,  pred 2 rokmi
keď chceš odstraňovať tak všetko, nie náhodne
(takto je to asi krajšie ty kokot)
Značky: vizuálny editor úprava z mobilu úprava z mobilného webu odstránenie referencie
(keď chceš odstraňovať tak všetko, nie náhodne)
Značky: vrátenie youtuber
V septembri 2014 firmu [[Mojang]] aj s právami na Minecraft kúpil [[Microsoft]].<ref>https://mojang.com/2014/09/yes-were-being-bought-by-microsoft/</ref>
 
;'''''Bedrock Edition'''''
;
 
Bedrock Edition je edícia minecraftu ktorá spojuje veľa ďalších edícií dokopy. Oproti Jave má menšie zmeny.
 
'''Minecraft 4k Edition''' (2. december 2009)
:Minecraft 4k Edition je verzia hry, ktorú vytvoril sám Notch ([[Markus Persson]]). Hra je ako normálny minecraft, ale v 4k. V tejto edícii nie sú mobovia a sú tu iba tieto bloky - grass, dirt, log, leaves, air, stone a bricks. Táto edícia beží iba na [[Java|java softvére]] a nikdy nebola sivylepšovaná.
 
== Hranie hry ==
Hráč z nich môže získať rôzne suroviny ako napríklad jedlo, títo mobovia nikdy nezaútočia na hráča a všetci sa generujú na zemi, až na kalmára a ryby, títo sa objavujú vo vode. Do tejto skupiny spadajú: prasa, zajac, krava, chobotnica, krava, muchokrávka, sliepka, ovca, dedinčan, wandering trader, turtle, skeleton horse, bat, ocelot, snow golem a líška. Po kliknutí na dedinčana a wandering tradera pravým tlačidlom myši je s nimi možné obchodovať.
 
'''Obranný'''
<br />
 
*
Do tejto skupiny patrí mačka, vlk (ktorý taktiež patrí medzi neutrálnych mobov) a kôň (pridaný vo verzii 1.6). Proces skrotenia vlka je veľmi ľahký. Vlkovi sa jednoducho dá kosť a je skrotený (tiež záleží od hladu vlka, niekedy treba obetovať viac kostí). U mačiek platí postup: držať surovú rybu a nepohnúť sa. Je potrebné počkať, kým prídu, a kliknúť na mačku bez pohybu kurzora myši, ináč sa dá na útek. Kôň sa krotí tak, že sa naňho nasadne s prázdnou rukou (pravé tlačidlo), až kým sa neobjavia partikly srdca. Vtedy ho už máte osedlaného ale aby ste sa s ním mohli hýbať tak na neho musíte nasadiť sedlo alebo ak mu chcete zvýšiť odolnosť, tak na neho môžete nasadiť aj "horse armor" (horse armor sa nedá vyrobiť ale dá sa nájsť a podobne ako všetky nástroje, aj horse armor môže byť zo - leatheru, ironu, goldu alebo aj z diamantov). Takisto ako kôň, aj skeleton horse, mule a donkey sa dajú osedlať no nejde na nich dať žiaden typ horse armoru.
 
====.Nepoužívaný====
 
Nepoužívaný mobovia sú tý mobovia, ktorý sa v normálnom survivale bez cheatov nedajú získať a jediná možnosť ako spawnúť týchto mobov je pomocou príkazu /summon {mob}. Sú to - Illusioner, The killer bunny, giant, zombie horse, old villager a old zombie villager.
 
'''Mobovia ktorý majú byť pridaný'''
budú
 
*
 
Títo mobovia budú pridaný v nasledujúcich verziách hry. Sú to - Hoglin, Piglin a strider ( Hoglin a Piglin budú pridaný v jave 1.16 a v bedrock edícii 1.16.0 ale strider bude pridaný iba v java edícii 1.16. Všetci sa budú spawnovať v nethery).
 
'''Odstránený mobovia'''
Počas vývoju hry bolo veľa mobov aj odstránených. Bolo to buď z bugov, ktoré títo mobovia spôsobovali, alebo to bolo kvôli tomu, že mobovia boli príliš nerealistický alebo starý. Boli to títo mobovia - Rana, Human (human bol prvý mob v Minecarfte), Black Steve, Beast boy, starý Pigman a Steve.
 
*Exklúzivný mobovia v Education Edition
*
 
V Education Editoon sú exklúzivný mobovia. Sú to - Agent a NPC
 
====Zoznam Mobov====
 
*Netopier
*Muchotrávková krava
 
Muchotrávková krava je pasívny, no ale aj veľmi vzácny mi b v minecrafte. V najnovšej Jave sa spawnujú iba na hubičkových ostrovoch. Sú 2 varianty muchotrávkových kráv - červená a hnedá. Červená varianta muchotrávkovej kravy aa dá získať tým že do hnedej trafí blesk, a hnedá sa dá získať tak, že do červenej trafí blesk. Muchotrávkové kravy sa dajú páriť senom. Keď ostriháš muchotrávkovú kravu nožnicami, tak sa premení na normálnu kravu a padne z nej 5 húb (kravy sa už nikdy nepremenia naspäť). Kravy sa dajú využiť aj ako zdroj jedla a to tým, že keď máte v ruke prázdnu misku, a kliknete na kravu pravým tlačidlom na myši, tak vám to premení misku na hríbovú polievku. Po zabití kravy získate - 1 až 3 raw beef, 0 až 2 leather a 1 až 3 xp (keď kr.krava zomrie na následky ohňa tak vám vypadne namiesto raw beefu [[steak]])<brref>{{Citácia elektronického dokumentu|titul=Mooshroom|url=https://minecraft.gamepedia.com/Mooshroom|vydavateľ=Minecraft Wiki|dátum prístupu=2020-03-27|jazyk=en}}</ref>
 
*Ocelot
 
Ocelot je pasívny mob v Minecrafte. Vyskituje sa v džungliach a vo všetkých variantách džungle. Útočí na malé korytnačky a na sliepky. Ocelot sa dá aj skrotiť tak isto ako aj mačka. Je to jeden z mála mobov ktorý vie šprintovať. Je imúnny proti fall damagu (keď padne z veľkej výšky tak sa mu neuberú žiadne živory). Ocelotovia sa dajú aj spáriť/nakŕmiť tak isto ako sa dá skrotiť. Z ocelota padá 1 až 3 xp.<ref>{{Citácia elektronického dokumentu|titul=Ocelot|url=https://minecraft.gamepedia.com/Ocelot|vydavateľ=Minecraft Wiki|dátum prístupu=2020-03-27|jazyk=en}}</ref><br />
 
===Príkazy===
 
Príkazy sú veľmi dôležitou funkciou hry. Commandy sa používajú takto - keď vytvárate svet tak si nastavíte nastavenie "allow cheats" - on/keď už ste v hre a nenastavili ste si nastavenie allow cheats - on tak si môžte nastaveniach zapnúť LAN world. Potom príkazy buď píšete do chatu alebo do command blocku. Každý príkaz sa začína /. Je veľa príkazov v he a každý robí inú vec a každý sa inak píše (napr. príkaz /tp vás teleportuje a musíte ho napísať takto - /tp {@entita/súradnice} ale napr. príkaz /gamemode sa píše takto - /gamemode {gamemode aký chcete nastaviť}{entita alebo hráč (keď chcete nastaviť iný gamemode ore seba tak nemusíte zadávať aj entitu)}.

Navigačné menu