Christina Hendricksová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Christina Hendricksová
Celé menoChristina Rene Hendricks
Narodenie 3. máj 1975 (49 rokov)
Knoxville, Tennessee, USA
Povolanieherečka
Roky pôsobenia1999 – súčasnosť
ManželGeoffrey Arend (2009 - r.2019)

Christina Hendricksová (angl. Christina Rene Hendricks; * 3. máj 1975, Knoxville, Tennessee, Spojené štáty) je americká herečka známa z televízneho seriálu Mad Men (2007 - 2015).

Detstvo a mladosť[upraviť | upraviť zdroj]

Hendricksová sa narodila v Knoxville, v štáte Tennessee ale vyrastala v Portlande, v Oregone. Navštevovala strednú školu vo Virginii. Po jej doštudovaní sa presťahovala do New Yorku, kde sa venovala istý čas modelingu. Venovala sa tiež baletu a divadlu.

Kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

Svoju kariéru započala v roku 1999. Objavila sa v niekoľkých televíznych seriáloch ako napríklad Angel, Pohotovosť či Odložený prípad. Zlom v jej kariére nastal v roku 2007, keď bola obsadená do televízneho seriálu Mad Men. V seriály účinkovala až do roku 2015 a za jej herecké výkony si vyslúžila niekoľko hereckých nominácii a ocenení.

V roku 2011 si zahrala po boku Nicolasa Cagea a Carey Mulligan v akčnom filme Drive. Objavila sa vo filme Ginger a Rosa z roku 2012. Herec Ryan Gosling vytvoril postavu Billy vo filme Lost River, podľa Hendricksovej a rolu jej ponúkol.

V roku 2015 prijala rolu Krissy Cates v trileri Dark Places po boku Charlize Theron a Tyea Sheridana. Po tom, čo herečka Samantha Morton odstúpila z natáčania a postava Patty Day bola voľná, bola táto rola ponúknutá Hendricksovej a rolu Krissy Cates tak získala Drea de Matteo.

Po skončení televízneho seriálu Mad Men v roku 2015 Hendricksová stvárnila prostitútku v dvoch seriách seriálu Another Period v rokoch 20152016, ktorého dej sa odohrával na začiatku 20. storočia.

V roku 2016 si zahrala po boku Billyho Boba Thortona, Kathy Bates a Briana Coxa v komédii Bad Santa 2. Objavila sa tiež v televíznom seriály Hap & Leonard.

V roku 2018 sa Hendricksová spolupracovala s Matthewom Weinerom na televíznom seriály The Romanoffs. Bola obsadená ako jedna z hlavných rolí v komediálnom seriáli Good Girls. Koncom roku 2018 Hendricksová hrala po boku Sienny Miller v dráme American Woman a stvárnila ženu, ktorá pomáha svojej sestre s výchovou rodiny na vidieku v Pensylvánii. Poskytla tiež hlas Gabby Gabby, v animovanom pokračovaní Disney / Pixar Toy Story 4 z roku 2019. O rok neskôr (2020) dabovala jednu z vedľajších postáv v animovanom filme Scoob!.

Súkromný život[upraviť | upraviť zdroj]

V októbri 2009 sa vydala za Geoffreya Arenda. Ich bezdetné manželstvo bolo rozvedené v decembri 2019.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

  • Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Christina Hendricks na anglickej Wikipédii.