Diskusia k šablóne:Infobox Politik

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

viem co myslis, uz som nieco podobne robil, ale ja mam s tymito tabulkami stale problemy - vzdy mi to vyjde inak ako by som chcel :{ ty by si to nevedel? --matros 21:45, 26 september 2006 (UTC)

Vedel, len sa mi nechce :-) Mozno nabuduce (skus mi niekede neskor pripomenut, aj tak idem spat.) --Maros 21:47, 26 september 2006 (UTC)
Dobrú noc a dik za pomoc --matros 21:56, 26 september 2006 (UTC)

rozšírenie, zjednotenie u všetkých politikov[upraviť kód]

Je potrebné rozšíriť funkcionalitu tejto šablóny, pretože je najobecnejšia pre všetkých politikov a možno ju postupne všade nahradiť. Pre menej významných, či bývalých môže stačiť fotka, narodenie, úmrtie a odkaz na Portál:Politika. Pre tých hodnostárov (prezidentov, predsedov) môžu stačiť 3 úrady, predchodcovia, nástupcovi apod. Pričom neskôr pôjde šablónu ľahko rozšíriť.
V súčasnosti sa používa nevhodne {{Prezident}} aj pre politikov, ktorú túto funkciu nemajú a nemali len preto, že poskytuje širšie možnosti práve na vyjadrenie rôznych úradov a funkcií. Takže preto by som sám upravil {{Infobox politik}} :-) --Bonnifac 11:12, 13. júl 2009 (UTC)

Nanútená veľkosť obrázka?[upraviť kód]

Čo všetci máte s tými 230 px? Wikipédia je slobodná encyklopédia, pokiaľ viem. Prečo chcete potláčať ich slobodu v nastaveniach? --Ruwolf (diskusia) sa nepodpísal(a)

Väčšina infoboxových šablón obsahuje nejaký fixný default pre šírku obr. (230, 250, 270px..., proste chceli dosiahnuť mierne väčší obr., než bežný thumbnail, ktorý má štandardne 220px), niektoré sú dokonca celé koncipované na fixnú šírku, takže slobodu v nastaveniach potláčajú "by design" (čo neznamená, že robíš zle, keď vyhadzuješ zbytočné fixné šírky aj z inštancií týchto šablón v článkoch, pretože tak je aspoň možnosť rozmery centrálne zmeniť v šablóne). Áno, je to v rozpore s usability nirvánou, ktorú vyznávajú uctievači zenovo čisto implementovaných webov, ale je to praktické a funkčné riešenie. Šlo by to samozrejme škálovať faktorom voči predvolenej šírke náhľadu – upright (čo ale v čase vzniku väčšiny tých šablón ešte nebolo k dispozícii), vyžadovalo by to ale dosť práce (úpravy a testovanie pre každú jednu šablónu) a výsledok by mohol byť v priemere aj horší stav. Ak ale nemáš nič lepšie na práci a práve toto Ti kradne kľudný spánok, môžeš sa takej prerábky pokojne ujať... --Teslaton (diskusia) 02:22, 8. marec 2012 (UTC)

Relevantné osoby: Pridanie panovníka[upraviť kód]

Mohli by ste niekto s oprávnením doplniť do šablóny k relevantným osobám (prezident, viceprezident...) aj panovníka? Je to vhodné napr. pri britských premiéroch. Vďaka! --Dr Labrador (diskusia) 11:14, 25. február 2014 (UTC)

doplnok erb[upraviť kód]

Viacerí premiéri a prezidenti mávajú svoje erby. Snažím sa o doplnok jednéh riadku „erb“. pozrite sa na to, budem rada, ak sa to bude zobrazovať.--Nelliette (diskusia) 13:25, 29. máj 2014 (UTC)

Vojenská kariéra[upraviť kód]

Ahojte, nechcem zasahovať do tohto infoboxu, tak sa radšej spýtam. Bolo by možné rozšíriť Infobox Politik o krátku časť zaznamenávajúcu vojenskú kariéru politika, podobne ako je tomu napr. na anglickej verzii? T.j. napr. tri body ako na časti infoboxov v spomenutej anglickej verzii, v akej krajine, v akom vojsku a akú hodnosť dosiahol daný politik. Príde mi to vhodnejšie, ako pod Infobox Politik dať Infobox Vojak, ktorý zbytočne stránku rozšíri oveľa viac. --Lazio (diskusia) 09:44, 6. október 2018 (UTC)

Mne to príde ako dobrý nápad.--Jetam2 (diskusia) 18:38, 6. október 2018 (UTC)

Doplniť[upraviť kód]

Do infoboxu treba pridať:

| Poradie6     = 
| Úrad6       = 
| Začiatok obdobia6 = 
| Koniec obdobia6  = 
| Predchodca6    = 
| Nástupca6     =

napr. tu - Peter Baco je vyplnený ďalší úrad, ktorý sa nezobrazuje v infoboxe. --2A02:AB04:27C3:6300:955:1473:96B3:880B 21:25, 21. september 2019 (UTC)

Taktiež by som bol za doplnenie aj do 9, taký Ivan Korčok mal funkcií dosť.--Jetam2 (diskusia) 19:48, 18. marec 2020 (UTC)
@Jetam2: Je to naozaj nutné? Do infoboxu by som dával len také tie najvýznamnejšie funkcie. Ak by sme tam naozaj dali napr. 9 funkcií, infobox bude dlhší ako týždeň pred výplatou a taký neprehľadný slíž, že si dané informácie ľahšie vyhľadáš v článku. Ak už naozaj do tabuľky, riešil by som to skôr takto nejako. --TomášP 20:28, 18. marec 2020 (UTC)
No mne príde zas táto tabuľka neprehľadnejšia. Keď je človek 3x veľvyslancom. 2x štátnym tajomníkom a raz ministrom (zatiaľ), tažko sa z toho vyberá. Aspoň tých 6 by som nechal.--Jetam2 (diskusia) 20:35, 18. marec 2020 (UTC)
Podľa mňa sa dá vybrať i z toho: podľa dôležitosti a potom podľa aktuality: ak treba doplniť novú dôležitú funkciu a ostatné majú rovnakú dôležitosť, vyhodil by som tú najstaršiu. Naozaj netreba mať celú históriu v infoboxe, je to len doplnok k článku. Alternatívne mi napadla ešte ďalšia možnosť – urobiť to tak, ako to má {{Infobox Duchovný}} – viď napr. článok Benedikt XVI., sekcia „Predchádzajúce funkcie“ v infoboxe; takto by sa dal uviesť ľubovoľný počet menej významných alebo starších funkcií a infobox to rozťahuje minimálne. --TomášP 21:33, 18. marec 2020 (UTC)