Preskočiť na obsah

Diskusia s redaktorom:Alpyn

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Ahoj, Alpyn. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 249 082 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Príručka Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Obsah Pomocníka Kaviareň
(diskusia redaktorov)
Často kladené otázky Päť pilierov Wikipédie
Wikitext Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu lište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často.
Za uvítací výbor: Adrian


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

Oznam!
Ďakujeme, že experimentujete s Wikipédiou. Váš experiment fungoval a bol následne odstránený. Wikipédia však nie je priestorom na propagáciu alebo reklamu. Ak chcete ďalej experimentovať, použite prosím pieskovisko, pretože pokusy v článkoch sú obvykle rýchlo zmazané. Ak sa chcete dozvedieť o prispievaní do Wikipédie, pozrite sa na stránku Vitajte vo Wikipédii. Ďakujeme.

--Mercy 11:24, 16. september 2011 (UTC)[odpovedať]

Ďakujem za upozornenie, beriem na vedomie! Alpyn (diskusia) 05:29, 1. november 2022 (UTC)[odpovedať]

Akademické tituly[upraviť zdroj]

Ahoj! Ad akademické tituly v článkoch: na sk.wiki máme zaužívané používanie ak. titulov priamo v úvode.--Jetam2 (diskusia) 09:08, 3. november 2022 (UTC)[odpovedať]

Ahoj, ďakujem za upozornenie, ale aký je na túto anomáliu dôvod? Alpyn (diskusia) 09:14, 3. november 2022 (UTC)[odpovedať]
Neviem ako táto zaužívanosť vznikla. Nepríde mi až taká nezvyčajná kedže sa tituly uvádzajú aj inde, napr. na zmluvách. Skôr mi príde zvláštne uvádzať (viac-menej) len slovenské a české tituly. K téme sa dá začať diskusia v Kaviarni a politika poprípade zmeniť.--Jetam2 (diskusia) 10:00, 3. november 2022 (UTC)[odpovedať]

Komentáre a referencie[upraviť zdroj]

Ahoj. V diskusií, ak pridávaš komentáre, a chceš aby boli v tom istom príspevku alebo sekcie, tak je dobré dávať referencie s parametrom group. Ak tak neurobíš, môže prípadne (alebo pri iných následných príspevkov) dôjsť ku chybe s referenciami alebo to nemusí tak profesionálne vyzerať.

A samozrejme potom dať aj references s daným group, kde chceš mať ten zoznam referencií.

Dušan Kreheľ (diskusia) 13:59, 3. november 2022 (UTC), druhý odsek: --Dušan Kreheľ (diskusia) 14:41, 3. november 2022 (UTC)[odpovedať]

Nie je na to za bežných okolností dôvod (snáď mimo scenára, kde by sa vzájomne prelínali ref. viacerých diskutujúcich a každý by chcel mať vypluté vo vlastnom zozname len tie svoje). Prípadný ďalší zoznam referencií sa normálne vygeneruje len pre ref., prítomné v texte od predošlého zoznamu, tzn. na stránke môže spokojne koexistovať viacero samostatných orefovaných blokov s následným vlastným zoznamom. Bežne teda úplne stačí nezabudnúť si za svoj diskusný vstup s referenciami vložiť aj zoznam (aby sa negeneroval až implicitný na konci stránky, resp. aby sa nezahrnuli do expl. zoznamu v prípadnom ďalšom vstupe niekde nižšie). --Teslaton (diskusia) 14:34, 3. november 2022 (UTC)[odpovedať]
@Dušan Kreheľ Jasan, vďaka za informáciu!
@Teslaton Ďakujem za vysvetlenie a aj za edit môjho príspevku. Páči sa mi, ako je zeditovaný a tak nejak som ho mienil spraviť, ale nepodarilo sa mi vykoumať, že ako.
Alpyn (diskusia) 20:16, 3. november 2022 (UTC)[odpovedať]


Tip!

Ďakujeme za Tvoje príspevky do Wikipédie. Ak prispievaš pomocou záložky Upraviť zdroj, chceme Ťa poprosiť, aby si skôr než článok uložíš, používal/a tlačidlo Zobraziť náhľad, ktoré je umiestnené hneď vedľa tlačidla Publikovať zmeny. Umožní Ti vidieť výsledok Tvojich úprav a korigovať ich ešte pred tým, než sa uložia do systému.

Ak prispievaš pomocou vizuálneho editora (záložka Upraviť), nepoužívaj tlačidlo Zverejniť zmeny po každej drobnej úprave – výslednú podobu článku vidíš v editore priebežne.

Opakovaným drobným opravovaním a ukladaním článku totiž vytváraš veľké množstvo verzií, ktoré zaťažujú servery Wikipédie a zneprehľadňujú nám kontrolu posledných úprav. Ďakujeme.

--Pe3kZA 11:56, 5. november 2022 (UTC)[odpovedať]

Vďaka za tip. V článku Rudolf Vrba som spravil viacero väčších a menších zmien, pridal informácie a fotografie, edity som preto ukladal inkrementálne, ako je odporúčané tu. Niektoré zmeny som možno nemusel saveovať, ale mal som problém s tým, že fotografie sa vo vizuálnom editore zobrazovali na trochu inom mieste, než v uloženej verzii. Každopádne, beriem na vedomie! – Alpyn (diskusia) 12:10, 5. november 2022 (UTC)[odpovedať]