Diskusia s redaktorom:Pelex/Archív 2015

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Invitation to Medical Translation[upraviť zdroj]

Medical Translation Project

Globe-Star of life.svg
Invitation to the Medical Translation Project – a joint Wikimedia project started by the English language WikiProject Medicine!

Thank you for being one of the top Medical editors! I want to use this opportunity to introduce you to our most ambitious project.

We want to use Wikipedia to spread knowledge where it will be used. Studies have shown that Wikipedia is the most common resource of medical knowledge, and used by more people than any other source! We want high quality articles, available to everyone, regardless of language ability. It isn't right that you would need to know a major language to get hold of quality content!

That is why in the recent Ebola crisis (which is still ongoing) we translated information into over 70 languages, many of them small African languages. This was important, as Wikipedia was also shown to be the biggest resource used in Africa for information on Ebola! We see tremendous potential, but also great risks as our information needs to be accurate and well-researched. We only translate articles that have been reviewed by medical doctors and experts, so that what we translate is correct. Many of our translators are professionals, but many are also volunteers, and we need more of you guys – both to translate, but also to import finished translations, and fix grammatical or other style issues that are introduced by the translation process.

Our articles are not only translated into small languages, but also to larger ones, but as of 2015 this requires users to apply for an article to be translated, which can be done here (full articles, short articles) with an easy to manage google document.

So regardless of your background head over to our main page for more information, or to our talk page and ask us questions. Feel free to respond in any language, we will do our best to find some way to communicate. No task is too small, and we need everyone to help out!

I hope you will forgive me for sending this message in English – we also need translators for messages like this, and above all local language community managers, which act as a link between us and you. Also I can not reply on your talk page, so please go to our talk page!

Thank you for helping medical information on Wikipedia grow! -- CFCF 🍌 (email) 15:37, 28 January 2015 (UTC)

Google Translation of this message

ukrajina[upraviť zdroj]

tá blbovina o vyplienení Konstanipolu Olegom tam stále svieti--80.242.33.198 09:39, 3. jún 2015 (UTC)

Relatívna výška/Význačnosť/Prominencia[upraviť zdroj]

Nazdar. Pozrieš pls. na toto, nemáš k tomu nejaké zdroje? Dik. --Teslaton (diskusia) 12:56, 3. jún 2015 (UTC)

Popýtam sa geografov. Pár dní to potrvá.--Pelex (diskusia) 15:52, 3. jún 2015 (UTC)

Vyznamenanie[upraviť zdroj]

Feather Barnstar Hires.png

Ahoj, udeľujem Ti toto vyznamenanie za Tvoje články
--Horst (diskusia) 07:31, 9. jún 2015 (UTC)

Ďakujem, som poctený :)--Pelex (diskusia) 18:59, 9. jún 2015 (UTC)


"Infobox vrch" pridanie Karpát[upraviť zdroj]

Kremenec
vrch
Štáty Slovensko Slovensko,  Poľsko Poľsko,  Ukrajina Ukrajina
Regióny Prešovský kraj, Podkarpatské vojvodstvo, Zakarpatská oblasť
Okresy Snina, Powiat bieszczadzki, Veľkoberezniansky rajón
Pohorie Bukovské vrchy, Karpaty
Podcelok Bukovce
Portál, ktorého súčasťou je táto stránka:

Nazdar Pelex, zaujímalo by ma či by bolo vhodné uvádzať v "Infobox vrch" napr. pri vrchu Kremenec i pohorie Karpaty, tak to majú uvedené na poľskej a ukrajinskej Wikipédii https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzemieniec_(szczyt) https://uk.wikipedia.org/wiki/Кременець_(гора) a aký názov by mal mať príslušný parameter, kde by to bolo uvedené ? --CaptainClawHE (diskusia) 20:35, 25. jún 2015 (UTC)

Myslím že ide o ojedinelý prípad. Namiesto mapky okresu by skutočne mohla byť mapka Karpát. Myslím, že však nejde o nejak ostro sledovaný vrch, ani extrémne dôležitú informáciu, čiže podľa mňa to nie je nevyhnutné.--Pelex (diskusia) 09:27, 26. jún 2015 (UTC)
CaptainClawHE sa skôr pýtal na to, či je vhodné uvádzať v kolónke Pohorie okrem Bukovských vrchov i Karpaty, alebo ich uviesť samostatne. A ak samostatne, ako tento parameter pomenovať. --Sudo77 (diskusia) 15:09, 26. jún 2015 (UTC)
Ahá! Konečne chápem o čom ste sa bavili aj v tej predošlej diskusii. No Bukové vrchy sú súčasťou Karpát. Podľa mňa by stačilo uviesť Karpaty do zátvorky za Bukové vrchy. Teda "pohorie = Bukovské vrchy (Karpaty)". A nijak to ďalej nekomplikovať. Taký je môj názor. Dúfam, že správne chápem položenej otázke. Ak by sme išli do toho, že členiť to na celky, podcelky atď napr. v zmysle Mazúra a Lukniša (1986), alebo ako? Toto členenie sa nedá použiť pre veci mimo Slovenska a možno ešte Česka. Mne to príde ako zbytočne komplikované šachovanie. Načo niečo ďalšie vymýšľať? Aby som uviedol príklad: Kto je napríklad kompetentný rozhodovať aký typ členenia použiť v infoboxe? Vezmime si už len článok členenie Karpát, v celej wikipédii sme sa napr. nedohodli, ktoré z týchto členení je rozhodujúce uvádzať v článkoch wikipédie, keď popisujeme nejaké menšie pohorie? Nemáme tu žiadneho reálneho odborníka na geografiu (ide tu o rôzne členenia pohorí podľa rôznych autorov, rôzne členenia - orografické, geomorfologické, geologické..., ktoré sa často líšia aj v rámci názorov rôznych odborníkov daných vedných odborov) okrem mnohých samozvaných wikipedistov, ktorých rozhodnutia sú veľmi často chybné.--Pelex (diskusia) 20:50, 27. jún 2015 (UTC)

Správny názov vrchu[upraviť zdroj]

Nazdar Pelex, nebolo by správnejšie zmeniť názov vrchu a mnou vytvorenej stránky Riaba skala na Jarabá skala (vrch v Bukovských vrchoch), keďže na stránke Úradu geodézie, kartografie a katastra Slovenskej Republiky, je dostupný dokument, v ktorom je vrch uvedený pod názvom Jarabá skala ? --CaptainClawHE (diskusia) 14:00, 29. jún 2015 (UTC)

Zastúpenie prvkov v minerále[upraviť zdroj]

Nazdar. Narazil som pri kontrole stojových úprav na takúto formuláciu: "Obsahuje 71,45-71,69 antimónu a 28,42-28,31 síry", doplnenú tu: [1]. Je to nejaká oborová špecialita, uvádzať to takto bez jednotky, nemajú tam byť percentá? Môžem to ho nechať upraviť na tvar "Obsahuje 71,45 – 71,69 % antimónu a 28,42 – 28,31 % síry"? --Teslaton (diskusia) 20:36, 8. október 2015 (UTC)

Percentá som doplnil, zabudol som na ne predtým. Tie {{--}} tam ak chceš doplň robotom.--Pelex (diskusia) 21:07, 8. október 2015 (UTC)
Ok. Primárne v tejto várke riešim náhradu viacznačných wl. na SK lokality konkrétnymi [2], tá typografia je tam len ako doplnok... --Teslaton (diskusia) 21:28, 8. október 2015 (UTC)

JavRam conflict of interest spam[upraviť zdroj]

Glad that you deleted the JavRam spam. Can I suggest that the pages that he creates that mention his name in some variation should be protected as he will be back. :-( I have further extended the regular expression in the global title blacklis to limit him. Billinghurst (diskusia) 05:26, 26. október 2015 (UTC)

dejiny ukrajiny[upraviť zdroj]

zdá sa mi doslova komické pozerať tento článok,nikdy som sa zvlášť nezoberal touto témou,ale sú tam do očí bijúce nezmysly.Nie na diskusiu ale jednoducho hlúposti o ktorých sa niet čo baviť pretože patria do romantických táranín na úrovni 19.stor.Ak chce niekto oponovať jedine mi zdvihne tlak.Bez diskusie je fakt že kľúčové dejinné udalosti sú jednoducho preskočené alebo zamlčané.Napr.od vlády Monomacha sa tu dostanete naraz k expanzii Litvy a Kyjev zmizol,hm mal smolu.Platino di Carpini-Putovanie k Mongolom stránka venovaná Kyjevu,je z toho preskočeného obdobia,Wiliam Rubruk(Roebrok) detto.Skrátka sú to dejiny na preskačku,pozri na samotnej wil Západoukraj.rep.v dejinách uk.jej niet a veľa iných kľúčových veci.len ma dráždi že takáto vec sa vydáva za encyklopedický článok a navyše odporúčaný článok.Chápem že nie je v silách žiadneho admina kontrolovať každý fakt avšak zúrim na nereakciu pri upozornení na hlúposť,bez ohľadu na zdrojovanie čo je grál wi.Mimo diskusie zdrojovanie je i pasca pretože sa tu dá natisnúť akákoľvek hlúposť od scientologa momozemšťana atd.čau Pel zdravím Lalinu a mne sympatickú Bumabaru

Ďakujem za pozdrav. Nik Ti nebráni článok opraviť a doplniť aj s referenciami, naopak budeme nápomocní. Pekný deň. --Lalina (diskusia) 16:40, 28. október 2015 (UTC) P.S. V diskusiách sa, prosím, podpisuj kliknutím na ceruzku (tzv. panel nástrojov nad oknom na úpravu) → Vector toolbar with signature button.png

nejdem nič upravovať ale môžte upozorniť autora ktorý si dal hodne práce aby zabrzdil a vymazal vyložené hlúposti,lenže mám dojem že ide o jeho videnie sveta,ale vaše stanovisko je tiež tak tak,na druhej strane promptne zrušíte normálne tvrdenie bez diskusie,priklad bitka o tangu,to čo je zmazané má x krát väčšiu hodnotu ako zverejnené kde sú navyše evidentné mylné tvrdenia,ale vyložené hlúposti stabilne zostávajú,to nie je vec názoru ale faktov.priklad oleg dobyl konsantinopol bééé,koch zachránil ukrkajinské poľno.béé 85 percent nemeckej ekonomiky tvorila uk ??? to niekomu šibe že takéto bláboly dá do-encyklopédie-??--80.242.33.198 15:41, 11. november 2015 (UTC)

A prečo to píšete mne?--Pelex (diskusia) 18:56, 11. november 2015 (UTC)

pretože ste jediný normálne zareagoval na moje výhrady k tej zbierke táránin a adminovia hodili mrtveho chrobáka,to si cením--80.242.33.198 12:40, 20. november 2015 (UTC) vážim si že si tie bláboly okolo viet.pol-pota dostal do reality,adminu nekomentujem,její povídaní je prosto jakekolvek myšlenky--80.242.33.198 13:58, 6. január 2016 (UTC)