Instagram

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Instagram
Instagram logo 2016.svg
Základné informácie
VývojárFacebook
Operačný systémiOS
Android
Windows Phone
Typ softvéruFotografovanie a video
LicenciaFreeware
Ďalšie odkazy
Webová stránkainstagram.com

Computer n screen.svg Pozri aj Informačný portál

Instagram je aplikácia pre platformu iOS (Apple), Android a Windows Phone, ktorá svojim používateľom umožňuje zdieľanie fotografií, pre Windows Phone je zatiaľ iba Beta verzia. Na to je určený rad filtrov, ktorý možno na vybranú fotografiu aplikovať. Takisto formát fotografie je odlišný a ako odkaz na fotoaparáty značky Kodak a Polaroid sú výsledné obrázky v štvorcovom formáte, kým kamery vybavené systémom i OS používajú pomer strán 3:2. Aplikácia sa nesnaží konkurovať iným sociálnym službám, ale naopak umožňuje jednoduchšie zdieľanie fotografií na ďalších sociálnych sieťach ako je Facebook, Twitter, Flickr, prípadne na publikačných službách Posterous a Tumblr. Aplikácia je určená pre deti od 13 rokov.

Aplikácia je primárne určená pre mobilný telefón iPhone a väčšinu mobilných zariadení s OS Android, zároveň je však kompatibilná s iPod Touch a iPad.

Projekt založili Kevin Systrom a Mike Krieger potom, ako získali finančné prostriedky. Pôvodný projekt Burbn obsahoval viacero funkcií, po príchode Mikea Kriegera sa vývoj zameral viacmenej iba na mobilné fotografie, z čoho vznikol Instagram. V súčasnosti je to veľmi obľúbená sociálna sieť. Instagram okrem funkcií má aj živé vysielanie,boomerang a pod.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Instagram

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Instagram na českej Wikipédii.