Instagram

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Instagram je voľne dostupná aplikácia pre platformu iOS (Apple) a Android, ktorá svojim používateľom umožňuje zdieľanie fotografií. Na to je určený rad filtrov, ktorý možno na vybranú fotografiu aplikovať. Takisto formát fotografie je odlišný a ako odkaz na fotoaparáty značky Kodak a Polaroid sú výsledné obrázky v štvorcovom formáte, kým kamery vybavené systémom iOS používajú pomer strán 3:2. Aplikácia sa nesnaží konkurovať iným sociálnym službám, ale naopak umožňuje jednoduchšie zdieľanie fotografií na ďalších sociálnych sieťach ako je Facebook, Twitter, Flickr, prípadne na publikačných službách Posterous a Tumblr.

Aplikácia je primárne určená pre mobilný telefón iPhone a väčšinu mobilných zariadení s OS Android, zároveň je však kompatibilná s iPod Touch a iPad.

Projekt založili Kevin Systrom a Mike Krieger potom, ako získali finančné prostriedky. Pôvodný projekt Burbn obsahoval radu funkcií, viacmenej po príchode Mikea Kriegera sa vývoj zameral iba na mobilné fotografie, z čoho vznikol Instagram. V súčasnosti je to veľmi obľúbená sociálna sieť .

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Instagram na českej Wikipédii (číslo revízie nebolo určené).