Instagram

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Instagram je voľne dostupná aplikácia pre platformu iOS (Apple) a Android, ktorá svojim používateľom umožňuje zdieľanie fotografií pre Windows Phone je zatiaľ iba Beta verzia. Na to je určený rad filtrov, ktorý možno na vybranú fotografiu aplikovať. Takisto formát fotografie je odlišný a ako odkaz na fotoaparáty značky Kodak a Polaroid sú výsledné obrázky v štvorcovom formáte, kým kamery vybavené systémom iOS používajú pomer strán 3:2. Aplikácia sa nesnaží konkurovať iným sociálnym službám, ale naopak umožňuje jednoduchšie zdieľanie fotografií na ďalších sociálnych sieťach ako je Facebook, Twitter, Flickr, prípadne na publikačných službách Posterous a Tumblr.

Aplikácia je primárne určená pre mobilný telefón iPhone a väčšinu mobilných zariadení s OS Android, zároveň je však kompatibilná s iPod Touch a iPad.

Projekt založili Kevin Systrom a Mike Krieger potom, ako získali finančné prostriedky. Pôvodný projekt Burbn obsahoval rad funkcií, viacmenej po príchode Mikea Kriegera sa vývoj zameral iba na mobilné fotografie, z čoho vznikol Instagram. V súčasnosti je to veľmi obľúbená sociálna sieť .

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Instagram na českej Wikipédii (číslo revízie nebolo určené).