Ivan Tásler

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ivan Tásler
Ivan Tásler
Základné informácie
Narodenie 16. júl 1979 (42 rokov)
Prešov, ČSSR
Pôsobenie spevák, skladateľ, gitarista, hudobný producent
Žáner Rock, Pop rock, Alternatívny rock
Hrá na nástroje gitara
Vydavateľstvá UNIVERSAL
Súvisiace
články
IMT Smile
Webstránka imtsmile.com

Ivan Tásler (* 16. júl 1979, Prešov) je slovenský skladateľ, gitarista, spevák a hudobný producent, známy najmä z pôsobenia v kapele IMT Smile.[1] Jeho otec Miroslav Tásler je hudobníkom pôsobil napr. v hudobnej skupine Beatmakers, Roams, Nálada a ďalších. Brat Miroslav Tásler je hudobník, s ktorým založil hudobnú skupinu IMT Smile.

IMT Smile bolo voľným zoskupením ľudí okolo Ivana a jeho brata Mira, ktorých iniciálky tvoria názov skupiny. Začiatky Táslerovej tvorby siahajú k roku 1992, keď z formácie Ruka vznikla terajšia kapela. Vystriedali sa v nej známe mená ako Katka Knechtová, Oskar Rózsa, Marcel Buntaj alebo Martin Valihora. Vydali šesť albumov: Klik-klak (1997), Valec (1998), Nech sa páči (2000), IMT Smile (2003), Exotica (2004) a kompiláciu mapujúcu najväčšie hity Diamant (2005). Ivan Tásler nahral svoju sólovku s jednoduchým názvom Tásler. Z nahrávania albumu IMT Smile vznikol dokument s názvom Letmý pohľad.

V lete 2005 z kapely odišiel basgitarista Tomy Okres. V decembri ho nasledoval aj Viktor Špak. Tomáš Okres a Viktor Špak založili novú kapelu Cirkus. Ivan Tásler sa presťahoval z Prešova do Bratislavy. V roku 2006 vydal soundtrack k dokumentárnemu seriálu, ktorý natočil s Verou Wisterovou po potulkách v Austrálii s názvom Ivan Tásler uvádza Karavan šou. Tento seriál sa objavil následne aj na DVD pod názvom Karavan šou DVD. Nasledovali albumy Niečo s nami je (2006), IMT SMILE LIVE (2007), Hlava má 7 otvorov (2008) + koncertné DVD. Ivan Tásler sa producensky podielal na vzniku albumu Jarove pesničky, sú to pesničky z autorského pera Jara Filipa spievané viacerými známymi interpretmi (aj IMT Smile). V roku (2009) by mal vyjsť Best Of IMT Smile - Limited Edition.

V rokoch 1993 – 1997 študoval na Gymnáziu Jána Adama Raymana v Prešove.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Frenkyho hudobná encyklopédia : I.M.T. Smile [online]. Prešov: PIS, 2007-12-22, [cit. 2017-02-04]. Dostupné online.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Ivan Tásler

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]