Rashida Jonesová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Rashida Jonesová
v roku 2017
v roku 2017
Celé menoRashida Leah Jones
Narodenie 25. február 1976 (47 rokov)
Los Angeles, Kalifornia, USA
Povolanieherečka, speváčka, komička
Roky pôsobenia1997 – súčasnosť
PriateľEzra Koening (od 2015)
Deti1

Rashida Jones (* 25.február 1976, Los Angeles, Kalifornia, Spojené štáty) je americká herečka a komička. Je dcérou herečky Peggy Lipton a hudobníka Quincyho Jonesa. Hrala vo filmoch ako Sociálna sieť (2010), Muppets (2011) či v seriáli Angie Tribeca (2016).

Detstvo a mladosť[upraviť | upraviť zdroj]

Rashida Jones, sa narodila do hereckej rodiny, herečke Peggy Lipton a hudobníkovi Quincymu Jonesovi. Má dvoch súrodencov Kidadu Jones a Quincyho Jonesa III. Meno Rashida je arabského pôvodu. Celá rodina je židovského pôvodu. Jej rodičia sa rozviedli, keď mala Rashida štrnásť rokov. Odvtedy žila s matkou Peggy v Brentwoode. Po skončení strednej školy, bola Rashida prijatá na Harvard.

Kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

Prvý raz sa objavila v seriály Dedičstvo posledného dona (1997). Postupne sa objavovala aj v filmoch ako príklad Tajomstvo diára (2004) po boku Brittany Murphy, kde stvárnila gynekologičku. V seriály Web Therapy sa objavila po boku Lisy Kudrow a v roku 2010 zažiarila v dráme Sociálna sieť, kde bola spolupracovníčkou Marka Zuckerberga, vo filme Jesse Einsenberg.

V roku 2011 sa objavila v komédií Muppets. Vo filme sa objavila po boku hviezd ako Amy Adams, Emily Blunt, Whoopi Goldberg, Seleny Gomez, Neila Patricka Harrisa či Jima Parsonsa.

Od roku 2016 do roku 2019 stvárňovala hlavnú úlohu vo filme Angie Tribeca.

Súkromný život[upraviť | upraviť zdroj]

Jonesová v roku 2018 porodila syna, ktorého má so svojim partnerom, Ezrom Koeningom.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Rashida Jones na anglickej Wikipédii.