Slovake.eu

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Slovake.eu
Slovake.eu emblemo.svg
Logo Slovake.eu
URLslovake.eu
SloganSlovenčina On-line – ľahko a rýchlo
Komerčnánie
Typ stránkyVzdelávací portál
JazykMnohojazyčná (vrátane slovenčiny)
TvorcaEdukácia@Internet (Slovensko), Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra SAV (Slovensko), Studio GAUS (Nemecko), Vilniuská univerzita (Litva), Akadémia počítačovej vedy, manažmentu a administratívy vo Varšave (Poľsko), Slovenské centrum v Londýne (Spojené kráľovstvo).
Spustenie13. marca 2011
Členovia tímu Slovake.eu pri prijatí Jozefom Božikom, starostom mesta Partizánske, dňa 9. augusta 2011.

Slovake.eu je webová stránka umožňujúca bezplatné štúdium slovenského jazyka prostredníctvom e-learningu. Ponúkané jazykové kurzy rôznych úrovní (minikurz pre turistov, kurzy A1 a A2 podľa Spoločného európskeho referenčného rámca pre jazykové znalosti) sú rozdelené do tematických kapitol a doplnené zvukovými a videonahrávkami a cvičeniami. Stránka obsahuje aj prehľad slovenskej gramatiky a pravopisu, prekladový slovník a jazykové hry. Poskytuje tiež základné informácie a zaujímavosti o Slovensku a slovenčine, knižnicu s ukážkami diel slovenských autorov a možnosť komunikácie medzi zaregistrovanými používateľmi formou textových správ.

Cieľovou skupinou stránky sú cudzinci žijúci na území Slovenska, partneri v zmiešaných manželstvách, obyvatelia pohraničných oblastí, Slováci žijúci v zahraničí, slovakisti a slavisti, imigranti, študenti a turisti. V súčasnosti stránka existuje v českej, nemeckej, anglickej, esperantskej, francúzskej, litovskej, poľskej a slovenskej verzii.

Vznik[upraviť | upraviť zdroj]

Projekt, ktorý je prvým svojho druhu, vznikol na základe skúseností získaných prevádzkou stránky lernu!, najväčšieho portálu na učenie sa jazyka esperanto. Podporila ho Európska komisia v rámci programu KA2 – languages – program celoživotného vzdelávania. Realizátorom projektu je občianske združenie Edukácia@Internet, partnermi sú Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra SAV (Slovensko), Studio GAUS (Nemecko), Vilniuská univerzita (Litva), Akadémia počítačovej vedy, manažmentu a administratívy vo Varšave (Poľsko) a Slovenské centrum v Londýne (Spojené kráľovstvo).

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Slovake.eu na českej Wikipédii.