Slovake.eu

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Slovake.eu
Logo Slovake.eu
URL slovake.eu
Slogan Slovenčina On-line – ľahko a rýchlo
Komerčná nie
Typ stránky Vzdelávací portál
Jazyk Mnohojazyčná (vrátane slovenčiny)
Tvorca Edukácia@Internet (Slovensko), Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra SAV (Slovensko), Studio GAUS (Nemecko), Vilniuská univerzita (Litva), Akadémia počítačovej vedy, manažmentu a administratívy vo Varšave (Poľsko), Slovenské centrum v Londýne (Spojené kráľovstvo).
Spustenie 13. marca 2011
Členovia tímu Slovake.eu pri prijatí Jozefom Božikom, starostom mesta Partizánske, dňa 9. augusta 2011.

Slovake.eu je webová stránka umožňujúca bezplatné štúdium slovenského jazyka prostredníctvom e-learningu. Ponúkané jazykové kurzy rôznych úrovní (minikurz pre turistov, kurzy A1 a A2 podľa Spoločného európskeho referenčného rámca pre jazykové znalosti) sú rozdelené do tematických kapitol a doplnené zvukovými a videonahrávkami a cvičeniami. Stránka obsahuje aj prehľad slovenskej gramatiky a pravopisu, prekladový slovník a jazykové hry. Poskytuje tiež základné informácie a zaujímavosti o Slovensku a slovenčine, knižnicu s ukážkami diel slovenských autorov a možnosť komunikácie medzi zaregistrovanými používateľmi formou textových správ.

Cieľovou skupinou stránky sú cudzinci žijúci na území Slovenska, partneri v zmiešaných manželstvách, obyvatelia pohraničných oblastí, Slováci žijúci v zahraničí, slovakisti a slavisti, imigranti, študenti a turisti. V súčasnosti stránka existuje v českej, nemeckej, anglickej, esperantskej, francúzskej, litovskej, poľskej a slovenskej verzii.

Vznik[upraviť | upraviť zdroj]

Projekt, ktorý je prvým svojho druhu, vznikol na základe skúseností získaných prevádzkou stránky lernu!, najväčšieho portálu na učenie sa jazyka esperanto. Podporila ho Európska komisia v rámci programu KA2 – languages – program celoživotného vzdelávania. Realizátorom projektu je občianske združenie Edukácia@Internet, partnermi sú Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra SAV (Slovensko), Studio GAUS (Nemecko), Vilniuská univerzita (Litva), Akadémia počítačovej vedy, manažmentu a administratívy vo Varšave (Poľsko) a Slovenské centrum v Londýne (Spojené kráľovstvo).

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Slovake.eu na českej Wikipédii.