Univerzita Komenského v Bratislave, Centrum ďalšieho vzdelávania

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Sídlo centra

Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského v Bratislave vzniklo na základe rozhodnutia rektora, zo dňa 26. novembra 2004 v súlade s §10 ods.5 zákona č.131/2002 Z.z. o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade s čl. 9 ods. Štatútu Univerzity Komenského v Bratislave  ako samostatne hospodáriaca súčasť s účinnosťou od 1.decembra 2004. História jej niektorých útvarov však siaha až do roku 1960.

Centrum ďalšieho vzdelávania poskytuje vzdelávame dospelých a má široké portfólio vzdelávacích programov pre zvyšovanie vedomostí, kompetencií a zručností profesijného a osobnostného rastu, kvalifikovanými odborníkmi s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti  celoživotného vzdelávania a v troch riadených útvaroch.

V Útvare pre celoživotné vzdelávanie, ktorý organizuje, manažuje a zabezpečuje Kontinuálne, kompetenčné a kariérové vzdelávanie (vzdelávanie pre verejnosť, vzdelávanie pedagógov, vzdelávanie krajanov) a Univerzitu tretieho veku.

V Útvare pre jazykovú a odbornú prípravu, ktorý organizuje, manažuje a zabezpečuje Jazykovú a odbornú prípravu cudzincov a krajanov a Cudzie jazyky.

Ich súčasťou je aj Študijné a kongresové stredisko v Modre – Harmónii.

Okrem verejnosti, firiem, inštitúcií a jednotlivcov,  študenti z jednotlivých fakúlt, absolvovaním vzdelávacích programov majú možnosť k svojmu vzdelaniu získať pridanú hodnotu pri uplatnení sa v praxi po skončení štúdia.   

Súčasti CĎV UK[upraviť | upraviť zdroj]

Pod Centrum ďalšieho vzdelávania UK patrí:

  • Útvar pre celoživotné vzdelávanie / Kontinuálne, kompetenčné a kariérové vzdelávanie - KKKV (vzdelávanie pre verejnosť, vzdelávanie pedagógov, vzdelávanie krajanov)
  • Univerzita tretieho veku (UTV)
  • Útvar jazykovej a odbornej prípravy zahraničných študentov (ÚJOP)
  • Študijné a kongresové stredisko Modra - Harmóni (ŠaSK)

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Súradnice: 48°09′35″S 17°08′05″V / 48,159653°S 17,134611°V / 48.159653; 17.134611