Wikipédia:Krčma/Podpora/Archív 2013

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Projekt "Slovenská Wikikomunita" na Wikimania 2013[upraviť | upraviť zdroj]

Ahojte, po dlhšej činnosti na offline projektoch a po účinkovaní na Wikimedia Commons mi opäť zvyšuje dostatok času aj na napísanie akých takých článkov pre slovenskú Wikipédiu, čo naozaj zo všetkého robím najradšej, a nielen to ale aj na prípravu projektu na Wikimaniu 2013. Pre svoju účasť na tohtoročnej Wikimanii, by som svojou prednáškou chcel oboznámiť širokú globálnu Wiki spoločnosť o histórii a súčasnom stave našej slovenskej komunity, jej unikátností, jej výnimočných členov, veľa práce, ktorú jej podľa mňa príkladne usilovný členovia, ako jednotlivci komunity za posledných 10 rokov odviedli. Nakoľko som na WP tiež myslím že iba 4 roky, rád by som privítaj dojmy a skúsenosti starších členov, ktorý sa akýmkoľvek spôsobom podielali na vzniku SK-Wiki. Ako to všetko začalo? Ktoré články sa začali písať ako prvé a prečo. Kto "zapríčinil" prvé masové importy slovníkov? ... Uzávierka pre projekty je prvý aprílový týždeň, dovtedy tu vzniká priestor na diskusiu ako to všetko začalo a kam sa to vlastne všetko uberá. Som rád, že môžem pracovať s takouto zaujímavou témou. PS. Gramatické chyby slúžia pobaveniu čitateľov. Rudko (diskusia) 21:55, 6. marec 2013 (UTC)

Dobrý to nápad, pán kolega. Držím palce. --Jetam2 (diskusia) 21:57, 6. marec 2013 (UTC)

Školské zadania[upraviť | upraviť zdroj]

Zdravím všetkých kolegov. Pozerám, že nám zasa začali pribúdať články, tentokrát sa týkajú rôznych štátov a podľa reakcií v jednej diskusii sa jedná o nejaké školské zadanie z UNIBA. Momentálne som na konferencii Wikimedia Coneference 2013 v Miláne, kde som sa zúčastnil programu pre koordinátorov projektu WEP. Pôvodne som plánoval najskôr vypracovať nejaký postup, osloviť nejaké VŠ na spoluprácu, no ako pozerám, udalosti ma predbehli. Preto by som chcel hlavne poprosiť kolegov redaktorov, aby boli v reakciách na príspevky mierni a odkazovali prispievateľov na mňa, prípadne na stránku projektu, kde sa budem snažiť čo najskôr vypracovať nejakú metodiku. Ďakujem. --peko (diskusia) 00:17, 19. apríl 2013 (UTC)

Gratulujem a ďakujem zároveň. :) Dobre vypracované podmienky. Možno by bolo do diskusie redaktorov podozrivých zo školského zadania dobré pridávať šablónu, ktorá by odkazovala na projektovú stránku. --Jetam2 (diskusia) 19:18, 19. apríl 2013 (UTC)

Nesiem nové správy, skontaktoval som sa s profesorom, ktorý stojí za najnovšími školskými zadaniami, budúci pondelok (29. 4. 2013) mám výstup s krátkym info, že o čom vlastne Wikipédia je a akým štýlom do nej prispievať, zatiaľ p. profesor pozastavil ďalšie zverejňovanie. Čo budem potrebovať, sú dvaja-traja dobrovoľníci, ktorí by podali pomocnú ruku daným študentom, ak si nebudú vedieť rady, hlavne počas dňa, nakoľko ja popri práci niekedy nestíham. V pondelok založím aj nejakú projektovú stránku, kde bude info že o čom projekt je, zúčastnení študenti/redaktori a pod. --peko (diskusia) 16:41, 25. apríl 2013 (UTC)

Ak to bude v mojich silách, rada pomôžem.--Lalina (diskusia) 17:25, 25. apríl 2013 (UTC)
Pripájam sa. --Pe3kZA (diskusia) 18:33, 25. apríl 2013 (UTC)
Aj ja sa budem snažiť byť k dispozícii.--Pelex (diskusia) 22:13, 25. apríl 2013 (UTC)
Ak pôjde predovšetkým o typografickú stránku a nejaké tie rady, tak rád pomôžem. Pomoc po obsahovej stránke neviem vždy zaručiť, lebo nie každá téma je mi blízka. --BT 12:30, 29. apríl 2013 (UTC)
Samozrejme ide len o pomoc s typografiou, používaním (vkladaním a vypĺňaním) šablón, kategorizáciou a podobnými náležitosťami. --peko (diskusia) 13:34, 29. apríl 2013 (UTC)
Tak O.K. som k dispozícii. --BT 13:38, 29. apríl 2013 (UTC)
Aj ja. --Kelovy (diskusia) 07:26, 30. apríl 2013 (UTC)

Vytvoril som projektovú stránku, poslal som email p. profesorovi, nech to oznámi študentom, aby si tam mohli podopisovať svoje zadania. --peko (diskusia) 08:36, 30. apríl 2013 (UTC)

Test Andoridskej aplikácie pre Wiki miluje pamiatky[upraviť | upraviť zdroj]

Mohol by prosím niekto overiť funkčnosť androidovskej aplikácie pre Wiki miluje pamiatky na Slovensku? Ja nemám žiadne zariadenie s Androidom... Vopred vďaka! --KuboF (diskusia) 12:51, 2. september 2013 (UTC)