Dizzy Reed

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Dizzy Reed
americký klávesista
americký klávesista
Narodenie18. jún 1963 (59 rokov)
Hinsdale, Illinois, USA
Odkazy
Webstránkagunsnroses.com
CommonsSpolupracuj na Commons Dizzy Reed

Darren Arthur Reed (* 18. jún 1963, Hinsdale, Illinois, USA), známejší pod menom Dizzy Reed, je americký klávesista ,člen hard rockovej skupiny Guns N’ Roses. Reed je členom kapely od roku 1990, objavil sa na na albumoch Use Your Illusion I a Use Your Illusion II, ktoré sa stali trhákmi. Okrem speváka W. Axla Rosa je jediným zostávajúcim členom skupiny z obdobia ich vrcholu.

Tiež založil skupinu The Wild, je klávesistom a spevákom skupiny Hookers & Blow. Bol gitaristom skupiny Johnny Crash potom čo ju pôvodný gitarista August Worchell opustil. Skupina sa krátko na to rozpadla. Je ženatý s Lisou, spisovateľkou a učiteľkou, už takmer päťnásť rokov. Majú dve deti.

Je známy hrou, ktorú predviedol v takých piesňach ako „November Rain“, „Estranged“ a v niektorých nových ako „I.R.S“, „Madagascar“, „Silkworms“ a „The Blues“. Stále je s Axlom Rosom a s „novým“ GnR, ale tiež sa zúčastnil na niekoľkých projektoch. Dnes pokračuje v hraní naživo a nahrávaní. Tiež hrával aj na iných nástrojoch, napríklad na tamburíne. Reed je tiež fanúšikom Larryho Normana, priekopník kresťanskej hudby, hral na Normanovom albume Copper Wires. Teraz je „gunnerom“ (člen Guns N’ Roses) dlhšie než akýkoľvek iný člen, samozrejme až na Axla.

Albumy[upraviť | upraviť zdroj]

Zoznam albumov Guns N’ Roses, na ktorých sa objavil.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]