Tommy Stinson

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Tommy Stinson

Tommy Stinson (narodený Thomas Eugene Stinson, * 6. október 1966, Minneapolis, USA) je americký basgitarista, momentálne členom americkej hard rockovej skupiny Guns N’ Roses, bol jeden zo zakladajúcich členov legendárnej alternatívnej kapely The Replacements. Len 12-ročný sa pripojil k skupine a hral v nej až do ich rozpadu v roku 1991.

Potom vytvoril skupiny Bash & Pop, ktoré mali krátku životnosť. V roku 1993 vydali jediný album Friday Night Is Killing Me. Neskôr so skupinou Perfect vydal EP v roku 1996 nazvanú When Squirrels Play Chicken. V roku 1997 ich album Seven Days a Week bol odložený kvôli problémom s nahrávacou spoločnosťou.

V roku 1998 sa Stinson objavil na rockovom remixe Puffa Daddyho It's All About The Benjamins spolu s frontmanom Foo Fighters a bývalým bubeníkom skupín Nirvana a Queens of The Stone Age Davom Grohlom. Tiež sa objavil vo videoklipe k tejto piesni. Stinson sa stal basgitaristom Guns N’ Roses v roku 1998.

V roku 2004 vydal sólový album Village Gorilla Head, ktorý mal výborný ohlas u hudobných kritikov. Tiež v tomto roku Stinsonova kapela Perfect vydala odložený album Seven Days a Week, ktorí premenovali na Once Twice Three Times a Maybe.

Na jeseň roku 2005 sa Stinson pripojil k skupine Soul Asylum na pár koncertov ako pamiatke ich basgitaristovi Muellerovi, ktorý zomrel na rakovinu. Medzi vystupovaním a písaním nových textov Stinson dokázal produkovať debutový album Unfurled punkovej skupiny Bobot Adrenaline.

V decembri 2005 sa znova zišiel s Paulom Westerbergom a Chrisom Marsom, aby nahrali dve nové piesne pre kompiláciu Replacements.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]