Media Player Classic

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Media Player Classic

Logo

Media Player Classic - Home Cinema verzia 1.7.10 na Windows 10
Základné informácie
VývojárGabest
Posledná stabilná verzia1.7.13 (27. august 2017; pred 2435 dňami)
Operačný systémMicrosoft Windows
Lokalizáciaanglický, portugalský, český, slovenský,taliansky, ukrajinský, francúzsky, ruský, maďarský a nemecký
Stav vývojazastavený
LicenciaGNU General Public License
Ďalšie odkazy
Webová stránkaguliverkli projekt

Pozri aj Informačný portál

Media Player Classic (MPC) je voľne šíriteľný kompaktný multimediálny prehrávač pre 32 a 64-bitové operačné systémy Microsoft Windows. Aplikácia má podobný vzhľad a ovládanie ako Windows Media Player 6.4, ale integruje väčšinu funkcií a možností moderných multimediálnych prehrávačov. Je alternatívnou vetvou štandardných multimediálnych prehrávačov v K-Lite Codec Pack a Combined Community Codec Pack.

Media Player Classic bol pôvodne vytvorený programátorom menom "Gabest". Bol vyvinutý ako closed-source aplikácia, ale neskôr bol re-licencovaný na open-source. Media Player Classic je šírený pod licenciou GPL a sídli v SourceForge projekte zvanom guliverkli. Samotný projekt je niečo ako zastrešujúca organizácia pre Gabest práce.

Tento projekt momentálne hlavne udržiava komunita na fóre Doom9. Aktuálne aktívne odnože (alternatívne verzie) sú Home Cinema (MPC-HC) udržiavaná vývojárom clsid, a Black Edition (MPC-BE) vedená vývojárom aleksoid.

Vlasnosti[upraviť | upraviť zdroj]

Prehrávanie MPEG-1, MPEG-2 a MPEG-4[upraviť | upraviť zdroj]

Media Player Classic je schopný prehrávať VCD, SVCD a DVD bez nutnosti inštalácie ďalšieho softvéru alebo kodekov. MPC má vstavané kodeky pre MPEG-2 video s podporou titulkov a kodeky pre LPCM, MP2, 3GP, AC3 a DTS zvuk. MPC tiež obsahuje lepší MPEG splitter, ktorý podporuje prehrávanie VCD a SVCD pomocou svojho VCD/SVCD/XCD snímača. Dňa 30. októbra 2005 pridal Gabest MP4 a MPEG-4 Part 17 podporu.[1] AAC dekódovací filter bol v MPC len krátko, čím robil prehrávač vhodným na prehrávanie AAC v MP4 a tak bol alternatívou k prehrávačom Winamp a iTunes.

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]