River Park

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Súradnice: 48°08′28″S 17°05′26″V / 48,1411111°S 17,0905556°V / 48.1411111; 17.0905556
River Park
multifunkčné centrum
Bratislava10Slovakia57.JPG
Štát Slovensko Slovensko
Región Bratislavský kraj
Okres Bratislava I
Mesto Bratislava
Mestská časť Staré mesto
Súradnice 48°08′28″S 17°05′26″V / 48,1411111°S 17,0905556°V / 48.1411111; 17.0905556
Poloha v rámci Bratislavy
RedHut.svg
Poloha v rámci Bratislavy
Poloha v rámci Starého Mesta
RedHut.svg
Poloha v rámci Starého Mesta
Freemap.sk: mapa
Mapový portál GKU: katastrálna mapa
Portál, ktorého súčasťou je táto stránka:
Disambig.svg O rovnomennom nákupnom centre v Kalifornii pozri River Park (Kalifornia).

River Park je multifunkčné centrum na nábreží Dunaja s celkovou plochou 32 000 m². Obsahuje 208 luxusných bytov a apartmánov, päťhviezdičkový hotel, ktorý v minulosti patril do siete hotelov Kempinski. V komplexe sa nachádzajú osobité reštaurácie, obchody a oddychová zóná so zelenými plochami, alejami a promenádou.

Poloha[upraviť | upraviť zdroj]

River Park stojí na ľavom brehu Dunaja medzi Parkom kultúry a oddychu a mostom SNP na ploche viac ako 2,5 hektára. Poloha River Parku zaručuje dostupnosť zo všetkých kútov mesta, ako aj priame spojenie prostredníctvom mestského okruhu a diaľnice s Viedňou, Budapešťou, Prahou i celým Slovenskom.

Členenie[upraviť | upraviť zdroj]

River Park tvoria štyri bloky. V podzemnej časti sa nachádzajú tri podlažia s viac ako 1100 parkovacími boxmi, z ktorých 400 využívajú výhradne obyvatelia River Parku.

Blok 1 obsahuje byty, obchody a administratívu, nachádzajú sa v západnej časti komplexu, bližšie k mostu Lafranconi.

River House svojou konštrukciou presahuje ponad promenádu a hladinu Dunaja tvorí hlavnú dominantu komplexu. V River House sa nachádzajú apartmány a v severnej časti administratíva.

Grand Hotel River Park v pôdorysnom tvare L spolu s blokom River House vymedzuje námestie komplexu. Päťhviezdičkový hotel siete hotelov Kempinski ponúka ubytovanie, kongresové sály, reštaurácie, bary, oddychovú časť s bazénmi, fitnes, wellness.

Blok 4 je najrozsiahlejší blok vo východnej časti komplexu, najbližšie k centru. Aj v tomto bloku sa nachádzajú byty s južnou orientáciou s výhľadom na Dunaj a kancelárske priestory orientované na sever. V parteri sú zariadenia občianskej vybavenosti a služby.

Na parkovanie sú podzemné podlažia s kapacitou viac ako 1100 parkovacích miest, okrem parkovania sú priestorom pre technické vybavenie celého komplexu.

Byty[upraviť | upraviť zdroj]

Všetky bytové priestory River Parku sú v južnej časti komplexu. Rozloha jednotlivých bytov sa pohybuje od 70 m² až do 535 m², pričom súčasťou každého je balkón, loggia.

Služby[upraviť | upraviť zdroj]

V každom apartmáne má byť vysokorýchlostné internetové pripojenie a káblová televízia. K dispozícii je údržba priestorov, strážna služba, nonstop strážené podzemné parkoviská, ako aj room service. Je možné využívať aj hotelovú reštauráciu s kompletnými službami, salóniky a bary.

K dispozícií sú aj ďalšie služby, ako Airport Shuttle Service, upratovacie služby, práčovňa a čistiareň, donášková služba a ďalšie.

Galéria[upraviť | upraviť zdroj]

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému River Park

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]