Roman Pomajbo

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Roman Pomajbo
Roman Pomajbo (2012).jpg
Narodenie 26. apríl 1969 (54 rokov)
Ilava, Československo
Povolanieherec

Roman Pomajbo (* 26. apríl 1969, Ilava, ČSSR, dnes Slovensko) je slovenský herec a humorista.

Narodil sa v Ilave, ale vyrastal v Bratislave. Absolvoval Ľudovú školu umenia – dramatický odbor. Vyštudoval hudobno-dramatický odbor na Štátnom konzervatóriu v Brne a herectvo na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Po absolvovaní štúdia bol v angažmán v divadlách v Nitre a v Trnave. Hosťoval takmer na všetkých bratislavských divadelných scénách: SND, NS, Astorka, Korzo 90, Štúdio L+S a v pražských divadlách: Národní divadlo, Divadlo na Prádle, Divadle na Fidlovačke a divadlo Kalich.

V súčasnosti účinkuje v bratislavskom divadle GUnaGU a Wüstenrot. Divákom sa dostal do povedomia vďaka humoristickej relácii Slovenskej televízie S.O.S. Mohli ste ho vidieť aj v programoch CRN-CRN, Koleso šťastia a Niečo za niečo. V televízii Markíza vystupoval v populárnej relácii Partička. V ČT moderoval súťaž Pretty woman ČR a SR a účinkoval v zábavnej relácii Na palmě. Nakrútil aj niekoľko filmov, TV inscenácii, rozhlasových hier či dabingov.

V súčasnosti hrá v zábavnej relácii Kredenc a objavil sa aj v seriáli Horná Dolná. Poznávacím znamením je nekontrolovateľný smiech v určitých situáciách. Napríklad v relácii Partička.

Filmografia[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]