Michal Hudák

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Michal Hudák
slovenský moderátor a divadelný herec
Michal Hudák
Narodenie27. jún 1969 (49 rokov)
Ruské, Československo

Michal Hudák (* 27. jún 1969, Prešov) je slovenský moderátor a divadelný herec.

Je rusínskej národnosti. Základnú školu i gymnázium absolvoval v ukrajinskom jazyku. V detstve pôsobil v rozhlase aj v amatérskom divadle. V čase dospievania hrával aj na doskách Ukrajinského národnostného divadla v Prešove (dnešné Divadlo Alexandra Duchnoviča).

Rozhodol sa pre štúdium herectva na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. V roku 1987 úspešne absolvoval prijímacie pohovory, ale herectvo napokon odišiel študovať na Kyjevský inštitút divadelného umenia. Po štyroch rokoch sa vrátil ako divadelný a filmový herec. Angažmán získal v Divadle Alexandra Duchnoviča v Prešove. Pôsobil aj v prešovskom rádiu Flash.

Televíznym divákom sa po prvýkrát predstavil v súťažnej relácii Slovenskej televízie Správny kľúč a neskôr, v relácií Varím varíš varíme. V súčasnosti pripravuje upútavky pre televíziu JOJ, pracuje v dabingu a číta komentáre k dokumentárnym filmom. V televízii JOJ moderoval relácie Dievča za milión a reality show VyVolení. Vystupuje aj s country a bluegrassovou kapelou Žobráci, kde hrá na mandolíne. Je rozvedený, má syna Šimona a dcéru Evu.

Hral v televíznych seriáloch Profesionáli a Panelák. V zábavnej šou Cena je správna nahradil moderátora Mateja Sajfu Cifru. V súčasnosti sa často objavuje v relácii Inkognito po boku ďalšieho priateľa i Rusína Mariána Čekovského.

Filmografia[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]