TV JOJ

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
TV JOJ
Joj logo 2015.jpg
krajina Slovensko Slovensko
vysielací jazyk slovenčina
typ súkromná
riaditeľ Marcel Grega
premiéra 2. marec 2002
program plný program
slogan Zážitok vidieť
formát obrazu 4:3/16:9
príjem satelit, káblové vysielanie, terestriálne
člen skupiny J&T Media Enterprises
webstránka http://joj.sk/

TV JOJ je komerčná televízna free-to-air stanica na Slovensku, ktorá patrí do portfólia televíznej skupiny JOJ Group.

Televízia JOJ začala vysielať 2. marca 2002, pričom do sveta médií vstúpila už v roku 2000, pôvodne ako TV Global.[1]

„Len málokto vie, že história našej televízie sa začala písať už pred viac ako 22 rokmi, kedy sme ako malá produkčná spoločnosť začali vyrábať relácie a postupne aj vysielať v Košiciach. Keďže som bol pri tom od úplného začiatku a prešiel som si rôznymi televíznymi profesiami, stal som sa svedkom postupného prerodu malej firmy na lokálnu televíziu, o ktorej sa veľmi rýchlo začalo hovoriť po celom Slovensku a ktorá sa postupne rozširovala, až sa v roku 2002 zmenila na veľkú TV JOJ, teda plnohodnotnú a konkurencieschopnú komerčnú televíziu,“ hovorí Roland Kubina, riaditeľ programu a spravodajstva JOJ Group.[1]

Svoje 13. narodeniny oslávila TV JOJ tento rok ako úspešná televízna dvojka na slovenskom trhu.[1]

„Televízia JOJ začala vysielať s pôvodne dvojpercentným podielom na trhu. Som rád, že dnes je z nej silná trhová dvojka, ktorá je relevantným hráčom na mediálnom trhu a rovnocenným konkurentom pre televízneho lídra. Máme za sebou ťažké, aj veľmi úspešné roky, počas ktorých sme boli obklopení skvelými profesionálmi a vynikajúcimi divákmi. Verím, že nasledujúce roky budú pre naše stanice znamenať úspešnú cestu, pretože v ich DNA je zapísaná bojovnosť, kreativita a odvaha,“ povedal Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group.[1]

Od roku 2002 sa v televízii JOJ vystriedalo päť generálnych riaditeľov. Prvým bol Richard Rybníček, ktorého od 28. februára 2003 na nasledujúce štyri roky nahradil Milan Kňažko. Dňa 2. mája 2007 bol do najvyššej funkcie menovaný Richard Flimel, 26. mája 2010 ho vystriedal dovtedajší šéf programovej divízie televízie František Borovský. Od 20. februára 2014 je novým generálnym riaditeľom Marcel Grega, ktorý bol dovtedy výkonným a finančným riaditeľom v spoločnosti Slovenská produkčná, a.s., materskej spoločnosti MAC TV, ktorá vlastní licenciu na vysielanie TV JOJ.[2]

Do televíznej skupiny JOJ Group dnes patrí celkovo šesť televíznych staníc pre rôzne cieľové skupiny slovenského (ale aj českého) publika. Po TV JOJ, ktorá vysiela program pre celú rodinu, začala 5. októbra 2008 vysielať druhá stanica PLUS, ktorá dnes oslovuje prevažne mužov a dynamické ženy. Pre mladšie diváčky vysiela od 15. apríla 2013 tretia stanica WAU.[3] Od septembra 2013 do novembra 2015 patril do portfólia JOJ Group tiež kanál Senzi, určený pre divákov starších ako 40 rokov. V roku 2015 vstúpila JOJ Group do segmentu payTV, keď priniesla tri nové platené televízne stanice - RiK, Ťuki TV a JOJ Cinema. Historicky prvá detská televízia v slovenskom jazyku Rik začala vysielať v polovici januára 2015 a jej program je určený pre deti v predškolskom a mladšom školskom veku. Začiatkom júna 2015 odštartovala vysielanie druhá detská stanica Ťuki TV, ktorá je ako prémiový kanál zaradená exkluzívne len do ponuky Magio Televízie spoločnosti Slovak Telekom. V polovici júna 2015 bola na základe českej licencie sustená JOJ Cinema, ktorá vysiela najnovšie premiéry najväčších kinohitov pre všetkých filmových fanúšikov, a to bez prerušovania filmov reklamou.

Dejiny[upraviť | upraviť zdroj]

Začiatky[upraviť | upraviť zdroj]

Štart novej televízie JOJ mal priniesť na Slovensko konkurenčné prostredie. Zo strany TV Markíza, ktorej predstaviteľom bol slovenský politik Pavol Rusko, sa však pripravovali zákroky, komplikujúce štart novej televízie. Po rozhodnutí Najvyššieho súdu Slovenskej republiky sa dokončili posledné prípravy na začiatok vysielania, ktoré sa začalo 2. marca 2002 o 20:00 reláciou Noviny s moderátorskou dvojicou Dana Roháčová a Branislav Ondruš. Nasledoval Šport s Petrom Hollým. Celé prípravné obdobie a štart TV JOJ sa niesol v znamení "Nuda na Slovensku skončila".

Súčasnosť[upraviť | upraviť zdroj]

V súčasnosti je TV JOJ plnoformátová televízia, ktorá zaručila konkurenčné prostredie a zmenu celkového televízneho vysielania na Slovensku.

Stanice[upraviť | upraviť zdroj]

Stanica Popis
JOJ Hlavná stanica, na ktorej sa vysiela hlavne vlastná tvorba, seriály a reality show, taktiež spravodajstvo, akvizičné seriály a filmy. Do 1. marca 2002 vysielala pod názvom TV Global.
Plus Druhá stanica JOJ Group, ktorá je hlavne cielená na mladých ľudí, bola spustená 5. októbra 2008 pod názvom JOJ Plus. Vysiela hlavne zahraničné seriály a filmy. Taktiež vysiela aj reprízy starých častí pôvodných seriálov JOJ.
Wau Tretia stanica skupiny JOJ bola spustená 15. apríla 2013. Stanica je cielená na ženskú časť populácie a vysiela hlavne zahraničné reality show a seriály, ako aj reprízy starých častí pôvodných seriálov JOJ.
Senzi Štvrtú stanicu spustila JOJ Group 1. septembra 2013 . Primárne je určená staršej časti obyvateľstva a ako hudobná stanica vysiela prevažne šlágre a repete hity.
Rik Piata stanica skupiny JOJ bola spustená 15. januára 2015. Stanica je cielená na deti a vysiela hlavne dabované animované seriály v slovenskom jazyku.
Ťuki Šiesta stanica skupiny JOJ bola spustená 15. júna 2015. Stanica je cielená na deti v predškolskom veku a vysiela hlavne dabované animované seriály v slovenskom jazyku.
JOJ Cinema Siedma stanica skupiny JOJ bola spustená 15. júna 2015. Stanica vysiela filmy v českom jazyku bez prerušovania reklamou.

Sledovanosť[upraviť | upraviť zdroj]

S nástupom televíznej sezóny 2011/2012 sa rozbehli aj nové pôvodné seriály ako Hoď svištom či Nevinní. Denný seriál Panelák sa vysiela od 8. augusta s trendom rastúcej sledovanosti. V jeseni 2011 sa vrátila aj reality-show – Farmár hľadá ženu s následným pokračovaním.

Pokrytie kanála: V súčasnosti je už pokrytie TV JOJ porovnateľné s ostatnými slovenskými televíziami, nakoľko šírenie signálu oboch staníc (JOJ i Plus) je zabezpečené v celoplošnom 2. multiplexe.

Spravodajstvo[upraviť | upraviť zdroj]

TV JOJ do roku 2007 disponovala štúdiom a grafikou spravodajstva, ktoré silno nadväzovalo na českú TV Nova. Od 22. apríla 2007 sa však uskutočnila kompletná zmena oboch týchto prvkov, aby sa zladili všetky spravodajské a publicistické relácie.

Technologické inovácie sa prejavili napríklad v sprostredkúvaní obrazových informácií cez šesť bezrámových plazmových obrazoviek, televízia bude pracovať s takzvaným matnicovým systémom (premietanie zospodu na špeciálne fólie – použité aj v relácii De Facto). TV JOJ bude ako prvá v Európe na spravodajské účely používať 3D Musion systém holografického zobrazenia obrazu. Táto technológia umožňuje realisticky umiestniť do štúdia spravodajstva človeka, ktorý v ňom aktuálne nesedí.

Názov relácie Vysielacie dni a čas Moderátori Poznámky
Noviny o 12:00 Pondelok - Piatok, 12:00 SEČ Andrea Pálffy Belányiová, Hana Zavřelová Gallová V relácii sa pravidelne objavujú hostia, s ktorými sa rozprávajú moderátori Ján Mečiar a Ivan Janda.
Každý piatok je hosťom kuchár Massimo
Noviny o 17:00 Pondelok - Piatok, 17:00 SEČ Ján Mečiar, Aneta Sedlmair Parišková, Dana Strculová, Adam Zavřel
KRIMI Pondelok - Nedeľa, 19:00 SEČ Monika Bruteničová, Michal Farkašovský, Stanislava Kováčik, Pavol Michalka Relácia zameraná na krimi udalosti z domova a zo sveta
NOVINY HD Pondelok - Nedeľa, 19:30 SEČ Lucia Barmošová, Adriana Kmotríková, Ján Mečiar, Ľuboš Sarnovský Hlavná spravodajská relácia televízie
ŠPORT Pondelok - Nedeľa, 20:25 SEČ Lenka Čviriková Hriadelová, Radovan Ležovič Denný súhrn športových udalostí.
Najlepšie počasie Pondelok - Nedeľa, 20:30 SEČ Mgr. Michal Hazlinger, Mgr. Miriam Jarošová, RNDr. Peter Jurčovič Predpoveď počasia uvádzajú meteorológovia

Programy[upraviť | upraviť zdroj]

Spravodajstvo[upraviť | upraviť zdroj]

Pozri vyššie sekciu Spravodajstvo.
Názov Popis
Noviny HD Pondelok - nedeľa o 19:30.
Noviny o 17:00 Pondelok - piatok o 17:00.
Noviny o 12:00 Pondelok - piatok o 12:00.
Šport Pondelok - nedeľa o 20:25.
Najlepšie počasie Pondelok - nedeľa o 20:30.
Krimi Pondelok - nedeľa o 19:00.

Relácie[upraviť | upraviť zdroj]

Názov Vysielané Popis
Nové bývanie 2007 - súčasnosť Vysielané v nedeľu o 17:45.
Nová záhrada 2015 - súčasnosť
Top Star 2011 - súčasnosť
Inkognito 2003 - 2007, 2015 - súčasnosť
Nové bývanie dizajn 2016
Take me out 2016 zoznamovacia šou
Moja mama varí lepšie ako tvoja 2015 - súčasnosť Moja mama varí lepšie ako tvoja je kulinárska šou, ktorá je nielen o varení a o súťažení, ale hlavne o rodine a zábave. Proti sebe súperia páry v zložení rodič a dieťa, prípadne iní rodinní príšlušníci. Pointou šou je, že variť môže len jeden z dvojice a druhý im pritom môže pomáhať iba verbálne prostredníctvom inštrukcii a dobrých rád. V prípade, že pomáha aj druhý z dvojice, čas plynie dvakrát rýchlejšie. Víťazi si vždy odnesú výhru 500 eur.

Reality show[upraviť | upraviť zdroj]

Názov Vysielané Popis
Česko Slovensko má talent 2010 – 2013, 2015, 2016 V roku 2016 je v pláne šiesta séria.
Nákupné maniačky 2013 - súčasnosť

Súčasné seriály a sitkomy[upraviť | upraviť zdroj]

Názov Vysielané Popis
Naši 2016 Seriál
Zoo 2016 Rodinný seriál
Dovidenia, stará mama 2016 Sitkom
1895 2016 Historický seriál (v príprave)

Už nevysielané[upraviť | upraviť zdroj]

Názov Vysielané Popis
Seriály
Mafstory 2006 – 2011, 2012 Od prvej po desiatu sériu vysielané na JOJ, jedenásta na Plus a huste.tv.
Kutyil s.r.o. 2008 – 2009 Seriál mal tri série. Voľne nadväzoval na seriál Susedia.
Ako som prežil 2009 Seriál mal iba 12 častí.
Prvé oddelenie 2009 – 2010 Denný kriminálny seriál.
Odsúdené 2009 – 2010 Seriál po troch sériach skončil.
Keby bolo keby 2009 – 2011 Jeden z najdrahších seriálov JOJ.
Aféry 2010 – 2011 Po dvoch sériach seriál skončil.
Dr. Ludsky/Dokonalý 2011 Druhá séria odvysielaná pod názvom Dr. Dokonalý kvôli súdnemu sporu.
Nevinní 2011 – 2012 Prvý slovenský romantický seriál.
Lokal TV 2011 – 2012 Prvý slovenský animovaný seriál pre dospelých. Po odvysielaní ôsmich častí a nezhodách s tvorcami seriálu ďalšie časti JOJ nevysiela, seriál sa presťahoval na internet.
Hoď svišťom 2011 – 2012 Seriál o vtipných príhodách majiteľov penziónu vo Vysokých Tatrách.

Kvôli nízkej sledovanosti skončil sitkom po dvoch sériach.

Pod povrchom 2012 – 2013 Seriál odvysielal všetkých 52 častí. Viac sa neplánovalo.
Dr. Dokonalý 2012 – 2013 Kvázi druhá séria Dr. Ludského. Výroba nových častí je nepravdepodobná, keďže Tomáš Maštalír momentálne hrá v seriáli v konkurenčnej televízii.
Haló 2012 – 2013 Šou s cieľom napodobniť rôznych veštcov.
Rodinné záležitosti 2013 Príbehy inšpirované životom v dedine.
Zlodeji detí 2013 Boli odvysielané len 2 časti z ôsmich, kvôli nízkej sledovanosti.
Klan 2013 Po troch odvysielaných častiach stiahnuté z vysielania, výroba pokračuje s predpokladaným návratom do vysielania v roku 2014.
Dedičstvo 2013 – 2014 Vysielané v pondelky o 22:30.
Kukátko 2014 Improvizovaný sitkom mal kvôli nízkej sledovanosti iba jednu sériu.
Vdova 2014 Seriál s Michaelou Čobejovou vysielaný v utorky o 21:30.
Panelák 2008 - 2015 Slovenský denný seriál, ktorý drží rekord v počte epizód.
Dr. Ema 2014 Rodinný seriál so Soňou Norisovou a Zuzanou Kronerovou.
Profesionáli 2008 - 2012, 2014 Komediálny seriál o príhodách policajného okrsku v nemenovanom mestečku
Divoké kone 2014 - 2015 Slovenský denný seriál
Svet podľa Evelyn 2015 Sitkom
Dvojičky 2015 Seriál Andyho Krausa
Spravodajstvo
Noviny HD 19:30
Noviny o 17:00 17:00
Topstar Správy z oblasti šoubiznisu vysielané na každý pracovný deň v poobedňajších hodinách.
Krimi 19:00
Relácie
Kapor na torte 2010 - 2011 Kuchárska show s celebritami. Relácia mala 2 série.
Tajný sen 2011
Experti 2013
Varí vám to 27.4.2014 - 21.12.2014 (26 častí) Vysielané v nedeľu o 10:05
15 min. KUCHÁR 1 2.10.2014 - 31.12.2014 (12 častí)+ nové časti od 2016 V nedeľu o 11:15 .
Fajnšmeker 7.3.2015 - 28.3.2015 (4 časti)
Súdna sieň 2008 – 2015, 2016 Reprízy vysielané na WAU a premiéry na JOJ.
Reality show
Dievča za milión
Hviezdy na ľade
Miliónovy tanec
Celebrity Camp
Čo na to Mojsejovci?
Šéfka 2011
Hotel Paradise 2012
Extrémne rodiny 2012
Recept na bohatstvo 2012
Farmár hľadá ženu 2010 - 2012, 2015
Mama ožeň ma 2011, 2013
Bučkovci 2013 Reality šou o slovenskej rodine.
Najlepšie slovenské torty 2013
Zbohom, Slovensko! 2013 Po pár častiach stiahnuté z vysielania.
Slnko, seno, slanina 2013
Vyvolení 2005 – 2006, 2013 3. séria Vyvolených sa vysielala pod názvom Dom snov.
Láska na celý život 2013 Premiéra 1. novembra 2013.
Game show
Vojna slov
Riskuj! 2012
Riskni milión 2012 - 2013
Politika
De Facto
Politika.sk
Talkshow
Soňa Talkshow
Skutočné príbehy
Sedem

Zahraničné seriály[upraviť | upraviť zdroj]

TV JOJ vysiela mnoho úspešných zahraničných seriálov. Najväčšiu kampaň robila na seriál Nezvestní (Lost), ktorý uvádzala ako "najlepší seriál na svete". Vysielať sa začal na začiatku roku 2006. Vysiela aj už druhú sériu mysteriózneho seriálu 4400. V ponuke má aj tri seriály CSI. CSI Kriminálka Las Vegas, CSI: Miami a od januára 2007 CSI: New York. Od 17. januára 2007 vysiela seriál Bones pod názvom Kosti. 28. januára 2007 o 20:00 bol štart úspešného seriálu Prison Break. Od začiatku roku 2009 začala uvádzať nové seriály Women's Murder Club, ako Svieža štvorka a a Dirty sexy money, ako Sexi špinavé prachy.

Distribučný názov Pôvodný názov Aktuálna séria v SR Aktuálna séria v USA Poznámka
Spojené štáty Agent Burn Notice
Bez syna neodídem Missing I. I. odvysielané všetky časti
Spojené štáty Božská mrcha Saving Grace I. III. zrušený počas 1. série
Spojené štáty Californication Californication III. V.
Spojené štáty CSI: Las Vegas CSI: Crime Scene Investigation XIV. XIV. od 24. januára 2013 nové časti na PLUS
Spojené štáty CSI: Miami CSI: Miami X. X. budú odvysielané všetky časti na TV JOJ
Spojené štáty CSI: New York CSI: NY IX. IX. nové časti vysielané od 20. februára na PLUS
Deväť životov The Nine Lives of Chloe King I. I. odvysielané všetky časti
Spojené štáty Dexter Dexter VI. VIII. od IV. série na Plus, v USA už skončilo VIII. sériou
Spojené štáty Dvojičky Ringer
Spojené štáty Flash Forward Flash Forward I. I. odvysielané všetky časti
Nemecko Geissenovci Die Geissens IV. V.
Spojené štáty Glee Glee III. V. NA TV WAU
Spojené štáty Good Wife The Good Wife I. III.
Spojené štáty Hawaii 5.0 Hawaii Five-0 III. IV.
Spojené štáty Kde bolo, tam bolo Once Upon a Time II. III. odvysielané všetky časti po koniec 2. série
Spojené štáty Klamári Lie to Me III. III. po 7. epizódu z 13
Spojené štáty Knight Rider Knight Rider verzia z r. 2008
Spojené štáty Kosti Bones IX. IX. TV JOJ
Kanada Francúzsko Spojené štáty Nemecko Kuriér Transporter: The Series I. I. odvysielané všetky časti
Turecko Láska v Istanbule Lale devri I. I. (presunutý na JOJ Plus)
Spojené štáty Legenda o Pátračovi Legend of the Seeker I. II.
Lovci väzňov Breakout Kings I. II.
Spojené štáty Najbohatší policajt Life II. II. odvysielané všetky časti
Spojené štáty Nezvestní Lost III. VI. zrušený po III. sérii
Ochrancovia The Defenders I. I. odvysielané všetky časti
Spojené štáty Podvodníci Leverage
Spojené štáty Prefíkané slúžky Devious Maids I. I.
Spojené štáty Rodinka úžasných No Ordinary Family I. I. odvysielané všetky časti
Spojené štáty Sexi špinavé prachy Dirty Sexy Money II. II. odvysielané všetky časti
Spojené štáty Shark Shark II. II. odvysielané všetky časti
Spojené štáty Stratené duše Ghost Whisperer V. V. odvysielané všetky časti
Spojené štáty Svieža štvorka Women's Murder Club I. I. odvysielné všetky časti
Spojené štáty Terra Nova Terra Nova I. I. odvysielané všetky časti
Spojené štáty Útek z väzenia Prison Break IV. IV. odvysielané všetky časti
Vikingovia Vikings I. II.
Spojené štáty V ohrození života Damages II. V. 2009 – zrušený po 2. sérii
Spojené štáty Vtierka Castle Castle V. V.
Spojené štáty Zločin The Killing II. III. odvysielané všetky časti po koniec 2. série
Zmena je život Life Unexpected II. II. odvysielané všetky časti

Animované seriály[upraviť | upraviť zdroj]

Telenovely[upraviť | upraviť zdroj]

 • Mexiko Alma Rebelde (už sa nevysiela)
 • Venezuela Spojené štáty Ángel rebelde (už sa nevysiela)
 • Venezuela Carissima (už sa nevysiela)
 • Venezuela Carita Pintada (už sa nevysiela)
 • Kolumbia Ecomoda (už sa nevysiela)
 • Venezuela Spojené štáty Gata salvaje (už sa nevysiela)
 • Mexiko La duda (už sa nevysiela)
 • Mexiko La Mentira (už sa nevysiela)
 • Venezuela Spojené štáty La revancha (už sa nevysiela)
 • Argentína Luna salvaje (už sa nevysiela)
 • Mexiko Mi Destino Eres Tú (už sa nevysiela)
 • Peru Milagros (už sa nevysiela)
 • Mexiko Perla (už sa nevysiela)
 • Peru Pobre Diabla (už sa nevysiela)
 • Brazília Por Amor (už sa nevysiela)
 • Mexiko Por un beso (už sa nevysiela)
 • Mexiko Tres veces Sofía (už sa nevysiela)
 • Mexiko Un nuevo amor (už sa nevysiela)
 • Kolumbia Yo soy Betty, la fea (už sa nevysiela)

Sídlo[upraviť | upraviť zdroj]

Televízia JOJ sídli v Bratislave od roku 2002 na bratislavskej Kolibe. Pôvodne sídlila v Košiciach ako nástupca košickej TV Global.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]