TV JOJ

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Súradnice: 48°10′20″S 17°06′00″V / 48,172173°S 17,100112°V / 48.172173; 17.100112

TV JOJ
Tv joj 2020.png
krajinaSlovensko Slovensko
vysielací jazykslovenčina
typsúkromná
riaditeľMarcel Grega
začiatok vysielania2. marec 2002
programplný program
sloganS vami
formát obrazu4:3/16:9
príjemsatelit, káblové vysielanie, terestriálne
člen skupinyJOJ Group (J&T Media Enterprises)
webstránkahttp://joj.sk/
Sídlo na Brečtanovej 1 v Bratislave
Logo používané od roku 2007 do 2015

TV JOJ je komerčná televízna free-to-air stanica na Slovensku, ktorá patrí do portfólia televíznej skupiny JOJ Group. Televízia začala vysielať 2. marca 2002, pričom do sveta médií vstúpila už v roku 2000, pôvodne ako TV Global.[1]

Do televíznej skupiny JOJ Group dnes patrí celkovo sedem televíznych staníc pre rôzne cieľové skupiny slovenského (ale aj českého) publika. Po TV JOJ, ktorá vysiela program pre celú rodinu, začala 5. októbra 2008 vysielať druhá stanica PLUS, ktorá dnes oslovuje prevažne mužov a dynamické ženy. Pre mladšie diváčky vysiela od 15. apríla 2013 tretia stanica WAU.[2] Od septembra 2013 do novembra 2015 patril do portfólia JOJ Group tiež kanál Senzi, určený pre divákov starších ako 40 rokov. V roku 2015 vstúpila JOJ Group do segmentu payTV, keď priniesla tri nové platené televízne stanice – RiK, Ťuki TV a JOJ Cinema. Historicky prvá detská televízia v slovenskom jazyku Rik začala vysielať v polovici januára 2015 a jej program je určený pre deti v predškolskom a mladšom školskom veku. Začiatkom júna 2015 odštartovala vysielanie druhá detská stanica Ťuki TV, ktorá je ako prémiový kanál zaradená exkluzívne len do ponuky Magio Televízie spoločnosti Slovak Telekom. V polovici júna 2015 bola na základe českej licencie spustená JOJ Cinema, ktorá vysiela najnovšie premiéry najväčších kinohitov pre všetkých filmových fanúšikov, a to bez prerušovania filmov reklamou. Od 5. septembra 2016 začala vysielať ďalšia stanica JOJ Family výhradne pre českých divákov, ktorá nahrádza materské domáce slovenské stanice JOJ, Plus a WAU, ktoré nemali pre český región potrebnú licenciu pre vysielanie zahraničných titulov. [3]11. februára bol oznámený nákup staníc Československej filmovej společnosti televíziou JOJ.[4] 13. marca 2019 tak do portfólia JOJ Group oficiálne pribudli stanice CS film, CS mini, Horor film, WAR TV, Kinosvět a online videoportál Film popular.[5]

Od 1. januára 2020 nahradila dovtedajšiu stanicu RiK nová detská stanica s názvom Jojko.[6]

Dejiny[upraviť | upraviť kód]

Začiatky[upraviť | upraviť kód]

Štart novej televízie JOJ mal priniesť na Slovensko konkurenčné prostredie, pretože komerčný trh ovládala TV Markíza (Pavol Rusko). Vysielanie Joj začalo 2. marca 2002 o 20:00 reláciou Noviny s moderátorskou dvojicou Dana Roháčová a Branislav Ondruš. Nasledoval Šport s Petrom Hollým. Celé prípravné obdobie sa nieslo v znamení "Nuda na Slovensku končí".

Súčasnosť[upraviť | upraviť kód]

V súčasnosti je TV JOJ plnoformátová televízia na Slovensku.

Majitelia a riaditelia[upraviť | upraviť kód]

V Košiciach vysielala regionálna televízia TV Naša, ktorej licenciu vlastnila od roku 1996 spoločnosť Mac TV. V zázemí TV Naša vznikla televízia TV Global, ktorá začala vysielať v marci 2000. V novembri 2001 sa jej generálnym riaditeľom stal Richard Rybníček. Koncom toho istého roka vtedy bývalý riaditeľ TV Nova Vladimír Železný predstavil novú televíziu Joj, ktorá sa chystala na štart ako konkurencia Markíze vlastnenej Central European Media Enterprises (CME). V júli 2002 do JOJ vstúpila Grafobal Group podnikateľa Ivana Kmotríka a 25. novembra 2004 sa stala jej 90-percentným vlastníkom. Česká strana z projektu postupne odišla, po tom čo sa CME dohodla so Železným v TV Nova. V januári 2007 do Joj vstúpila vtedajšia spoločnosť J&T Media Enterprises s akcionárom Petrom Korbačkom. I. Kmotrík sa následne začal angažovať v spravodajskej televízii Ta3, kde predtým figurovala práve J&T. Obe strany si televízie de facto „vymenili“, I. Kmotrík doteraz TA3 vlastní.[7]

Od roku 2002 sa v televízii JOJ vystriedalo päť generálnych riaditeľov. Prvým bol Richard Rybníček, ktorého od 28. februára 2003 na nasledujúce štyri roky nahradil Milan Kňažko. Dňa 2. mája 2007 bol do najvyššej funkcie menovaný Richard Flimel, 26. mája 2010 ho vystriedal dovtedajší šéf programovej divízie televízie František Borovský. Od 20. februára 2014 je novým generálnym riaditeľom Marcel Grega, ktorý bol dovtedy výkonným a finančným riaditeľom v spoločnosti Slovenská produkčná, a.s., materskej spoločnosti MAC TV, ktorá vlastní licenciu na vysielanie TV JOJ.[8]

Stanice[upraviť | upraviť kód]

Stanica Popis
Slovenské stanice
JOJ Hlavná stanica, na ktorej sa vysiela hlavne vlastná tvorba, seriály a reality show, taktiež spravodajstvo, akvizičné seriály a filmy. Do 1. marca 2002 vysielala pod názvom TV Global.
Plus Druhá stanica JOJ Group, ktorá je hlavne cielená na mladých ľudí, bola spustená 5. októbra 2008 pod názvom JOJ Plus. Vysiela hlavne zahraničné seriály a filmy. Taktiež vysiela aj reprízy starých častí pôvodných seriálov JOJ.
Wau Tretia stanica skupiny JOJ bola spustená 15. apríla 2013. Stanica je cielená na ženskú časť populácie a vysiela hlavne zahraničné reality show a seriály, ako aj reprízy starých častí pôvodných seriálov JOJ.
Jojko Štvrtá stanica skupiny JOJ bola spustená 1. januára 2020 ako náhrada za detskú stanicu RiK. Stanica je cielená na deti a vysiela hlavne dabované animované seriály v slovenskom jazyku.
Ťuki Piata stanica skupiny JOJ bola spustená 15. júna 2015. Stanica je cielená na deti v predškolskom veku a vysiela hlavne dabované animované seriály v slovenskom jazyku. Stanica patrí súčasne aj do skupiny Telekom.
České stanice
JOJ Cinema Prvá česká stanica JOJ Group bola spustená 15. júna 2015. Stanica vysiela filmy v českom jazyku bez prerušovania reklamou.
JOJ Family Druhá česká stanica JOJ Group bola spustená 5. septembra 2016. Vysiela pôvodné seriály a relácie slovenskej JOJ.
CS Film Tretia česká stanica JOJ Group bola spustená 1. decembra 2019. Stanica je zameraná na vysielanie filmov a seriálov z československej produkcie. Vysiela od 6:00 do polnoci. Pôvodne bola spustená 25. apríla 2005 ako prvá stanica Československej filmovej společnosti a vysielala od 12:00 do polnoci.
CS Horror Štvrtá česká stanica JOJ Group bola spustená 1. decembra 2019. Ide o prvý český filmový kanál venujúci sa výhradne hororovému a mystery žánru filmov. Stanica vysiela od polnoci do 6:00 na pozícii kanálu CS film.
CS Mystery Piata česká stanica JOJ Group bola spustená 1. decembra 2019. Stanica je zameraná na vysielanie dokumentárnych filmov a seriálov o záhadách a kriminálnych prípadoch.
CS History Šiesta česká stanica JOJ Group bola spustená 1. decembra 2019. Stanica je zameraná na vysielanie dokumentárnych filmov a seriálov o histórii a vojnách.
Film popular Český internetový videoportál vlastnený Československou filmovou společností.
Bývalé stanice
Global Bola spustená 25. marca 2000. 2. marca 2002 bola stanica premenovaná na JOJ a zaradená do skupiny JOJ Group.
JOJ Plus Pôvodne druhá stanica JOJ Group bola spustená 5. októbra 2008. 7. októbra 2011 bola stanica premenovaná na Plus.
Senzi Pôvodne štvrtá stanica JOJ Group bola spustená 1. septembra 2013. SENZI, a. s. ako servisná spoločnosť stanice bola odpredaná 10. októbra 2015 spoločnosti Nunez NFE. Stanica zmenila vysielateľa z MAC TV s.r.o. na McBoxs d.o.o. v roku 2016 a bola premiestnená zo skupiny JOJ Group do skupiny music box tv.
RiK Pôvodne piata stanica JOJ Group bola spustená 1. januára 2015. Jednalo sa o licencovaný formát nemeckej stanice RiC. 1. januára 2020 bola stanica premenovaná na Jojko.
CS mini Pôvodne druhá stanica Československej filmovej společnosti bola spustená 29. apríla 2005. Vysielala od 6. do 12. hodiny na pozícii kanálu CS film. 1. decembra 2019 stanica ukončila vysielanie.[9]
Horor film Pôvodne tretia stanica Československej filmovej společnosti bola spustená 14. februára 2013 a vysielala od polnoci do šiestej rána. 1. decembra 2019 bola stanica premenovaná na CS Horror.[9]
Kinosvět Pôvodne štvrtá stanica Československej filmovej společnosti bola spust

11 sa vrátila aj reality-show – Farmár hľadá ženu s následným pokračovaním.

Pokrytie kanála: V súčasnosti je už pokrytie TV JOJ porovnateľné s ostatnými slovenskými televíziami, nakoľko šírenie signálu oboch staníc (JOJ i Plus) je zabezpečené v celoplošnom 2. multiplexe.

Spravodajstvo[upraviť | upraviť kód]

TV JOJ do roku 2007 disponovala štúdiom a grafikou spravodajstva, ktoré silno nadväzovalo na českú TV Nova. Od 22. apríla 2007 sa však uskutočnila kompletná zmena oboch týchto prvkov, aby sa zladili všetky spravodajské a publicistické relácie.

Technologické inovácie sa prejavili napríklad v sprostredkúvaní obrazových informácií cez šesť bezrámových plazmových obrazoviek, televízia bude pracovať s takzvaným matnicovým systémom (premietanie zospodu na špeciálne fólie – použité aj v relácii De Facto). TV JOJ bude ako prvá v Európe na spravodajské účely používať 3D Musion systém holografického zobrazenia obrazu. Táto technológia umožňuje realisticky umiestniť do štúdia spravodajstva človeka, ktorý v ňom aktuálne nesedí.

Názov relácie Vysielanie Moderátori Poznámky
Ranné noviny Pondelok - Piatok 06:15 Jozef "Dodo" Kuriľák, Bibiana Ondrejková, Branislav "Bruno" Ciberej, Alena Malchová V relácii sa pravidelne objavujú aj Lucia Wirthová, Erika Kresťanková, Thomas Puskailer, Miriam Jarošová, Peter Jurčovič a Michal Hazlinger.
Noviny o 12:00 Pondelok –Piatok 12:00 Dana Čapkovičová, Andrea Pálffy Belányiová, Hana Zavřelová Gallová V relácii sa pravidelne objavujú hostia, s ktorými sa rozprávajú moderátori Ján Mečiar a Ivan Janda.
Noviny Pondelok –Piatok 17:30 Dana Čapkovičová, Aneta Parišková, Andrea Pálffy Belányiová, Hana Zavřelová Gallová
Krimi Pondelok –Nedeľa 19:00 Monika Bruteničová, Michal Farkašovský, Stanislava Kováčik, Pavol Michalka
Noviny TV JOJ Pondelok –Nedeľa 19:30 Lucia Barmošová, Ján Mečiar, Aneta Parišková, Andrea Pálffy Belányiová, Ľuboš Sarnovský
Šport Pondelok –Nedeľa 20:25 Lenka Čviriková Hriadelová, Radovan Ležovič
Najlepšie počasie Pondelok –Nedeľa 20:30 Mgr. Michal Hazlinger, Mgr. Miriam Jarošová, PhD., RNDr. Peter Jurčovič

Programy[upraviť | upraviť kód]

Spravodajstvo[upraviť | upraviť kód]

Pozri vyššie sekciu Spravodajstvo.
Názov Popis
Noviny TV JOJ Pondelok – nedeľa o 19:30.
Noviny Pondelok – piatok o 17:30.
Noviny o 12:00 Pondelok – piatok o 12:00.
Ranné noviny Pondelok – piatok o 6:15.
Šport Pondelok – nedeľa o 20:25.
Najlepšie počasie Pondelok – nedeľa o 20:30.
Krimi Pondelok – nedeľa o 19:00.

Relácie[upraviť | upraviť kód]

Názov Vysielané Popis
Nové bývanie 2007 – súčastnosť Vysielané každú nedeľu o 17:50
Nová záhrada 2015 – súčasnosť Vysielané každú nedeľu o 15:50
Top Star 2011 – súčasnosť Vysielané pondelok-piatok rôzne, vždy však po Novinách o 12:00
Inkognito 2003 – 2007, 2015 – súčasnosť Zábavná relácia, v ktorej mediálne známi ľudia hádajú profesie pozvaných ľudí. Navyše na konci so zakrytými očami hádajú ďalšiu, tentoraz tiež mediálne známu osobu.
V siedmom nebi 2014 – súčasnosť Relácia o plnení prianí. Ide o náhradu za zrušené Modré z neba, ktoré vysielala Markíza v rokoch 2008 - 2013. Reláciu moderuje Viliam "Vilo" Rozboril.
Nové bývanie – Dizajn 2016 – súčasnosť
Na chalupe 2016 – súčasnosť Relácia pre všetkých chalupárov
Moja mama varí lepšie ako tvoja 2015 – súčasnosť Moja mama varí lepšie ako tvoja je kulinárska šou, ktorá je nielen o varení a o súťažení, ale hlavne o rodine a zábave. Proti sebe súperia páry v zložení rodič a dieťa, prípadne iní rodinní príšlušníci. Pointou šou je, že variť môže len jeden z dvojice a druhý im pritom môže pomáhať iba verbálne prostredníctvom inštrukcii a dobrých rád. V prípade, že pomáha aj druhý z dvojice, čas plynie dvakrát rýchlejšie. Víťazi si vždy odnesú výhru 500 eur. Vysielané každý pracovný deň o 17:55
Sedem 2009 – 2011, 2017 – súčasnosť
Všetko čo mám rád 2017 – súčasnosť Hudobno-zábavná talk show
Miláčikovo 2019 – súčasnosť Relácia o zvieratkách
IQ Taxi 2019 – súčasnosť Súťažno–zábavná šou s Máriom "Kulim" Kollárom.
Na hrane 2019 – súčasnosť Politická diskusná relácia s redaktorkou TV JOJ Janou Krescanko Dibákovou. Vysielané každý štvrtok o 21:40
Čau, Lujza! 2019 – súčasnosť Talkshow s Lujzou Garajovou Schramekovou.
Gurmáni ulice 2020 – súčasnosť Vysielané každú nedeľu o 16:20

Reality show[upraviť | upraviť kód]

Názov Vysielané Popis
Česko Slovensko má talent 2010 – 2013, 2015 – 2016, 2018 – súčasnosť
Zlatá maska 2020 – súčasnosť

Seriály[upraviť | upraviť kód]

Názov Premiéra – finále Série a časti Popis
Pripravované
Krv prvorodených 2021 1 séria, 6 častí Detektívny historický seriál
Ultimátum 2021 1 séria, 8 častí Rukojemnícka dráma napojená na politiku
Slovania 2021 1 séria, 12 častí Historicko-dobrodružný seriál s prvkami fantasy
Uhorčík 2020 1 séria, 8 častí Komediálny historický seriál
Exorcista 2020 1 séria, 8 častí Kriminálny seriál
Bodka 2020 1 séria, 10 častí Komediálny seriál s hovoriacim psom
Aktuálne
Nový život 6. január 2020 – súčasnosť 2 série, 80 častí Rodinný seriál
Delukse 4. september 2019 – súčasnosť 1 séria, 16 častí Komediálny seriál; aktuálne sa pripravuje druhá séria.
Prázdniny 18. január 2017 – súčasnosť 3 série, 31 častí Rodinný seriál
Naši 7. január 2016 – súčasnosť 4 série, 98 častí Komediálny seriál; pripravuje sa finálna piata séria.
Ukončené
Jenny 1. marec 2020 – 29. apríl 2020 1 séria, 10 častí Rodinná dráma o pacientke s rakovinou
Bola raz jedna škola 14. február 2020 – 15. marec 2020 1 séria, 10 častí Komediálny rodinný seriál zo školského prostredia; dovysielané na Pluske
Policajti v akcii – škandalózne prípady 1. august 2016 – 6. december 2019 6 sérií, 171 častí Polohraný seriál z policajného prostredia
Hrobári 5. október 2019 – 23. november 2019 1 séria, 8 častí Komediálny seriál
Za sklom 28. september 2016 – 12. november 2019 3 série, 26 častí Kriminálny seriál
Ministri 4. september 2018 – 29. október 2019 2 série, 22 častí Komediálny seriál
Trhlina 17. september 2019 – 24. september 2019 1 séria, 2 časti Mysteriózny triler
Záchranári 6. január 2019 – 28. február 2019 1 séria, 34 epizód Polohraný seriál z lekárskeho prostredia
Som mama 5. september 2018 – 10. apríl 2019 2 série, 40 častí Komediálny seriál
Skutočné príbehy 11. júl 2016 – 18. december 2018 3 série, 20 častí Dramatický seriál
Hotel 4. apríl 2018 – 25. apríl 2018 1 séria, 8 častí Romanticko-komediálny seriál
Semafor 13. marec 2018 – 24. apríl 2018 1 séria, 12 častí Komediálny seriál
Vlci 2. január 2018 – 25. apríl 2018 1 séria, 40 častí Rodinný dramatický seriál
Dovidenia, stará mama 16. február 2016 – 29. máj 2019 2 série, 42 častí Sitkom
1890 5. marec 2017 – 28. máj 2017 1 séria, 13 častí Historický detektívny seriál
Zoo 11. január 2016 – 28. jún 2016 1 séria, 72 častí Komediálno-dramatický seriál
Dvojičky 19. september 2015 – 5. december 2015 1 séria, 12 častí Komediálny seriál
Svet podľa Evelyn 14. október 2015 – 16. december 2015 1 séria, 10 častí Komediálny seriál
Divoké kone 5. január 2015 – 8. január 2016 2 série, 160 častí Rodinný seriál
Dr. Ema 4. september 2014 – 30. október 2014 1 séria, 10 častí Rodinný seriál
Vdova 21. január 2014 – 27. máj 2014 1 séria, 19 častí Dramatický seriál z mafiánskeho prostredia
Kukátko 27. január 2014 – 12. jún 2014 1 séria, 16 častí Improvizovaný sitkom
Dedičstvo 7. október 2013 – 16. jún 2014 1 séria, 34 častí Seriál z dedinského prostredia
Klan 1. september 2013 – 27. február 2014 1 séria, 45 častí Romantický seriál
Zlodeji detí 21. máj 2013 – 23. máj 2013 1 séria, 2 časti Seriál založený na skutočnej udalosti; odvysielané iba 2 časti z 8
Rodinné záležitosti 26. február 2013 – 16. máj 2013 1 séria, 15 častí Reality seriál
Haló 9. september 2012 – 3. jún 2013 2 série, 24 častí Sketch-show
Dr. Dokonalý 22. október 2012 – 18. apríl 2013 1 séria, 16 častí Dramatický seriál, de facto pokračovanie seriálu Dr. Ludsky
Pod povrchom 20. august 2012 – 21. február 2013 1 séria, 52 častí Dramatický seriál
Hoď svišťom 5. september 2011 – 29. október 2012 2 série, 25 častí Sitkom
Lokal TV 1. december 2011 – 18. november 2012 1 séria, 8 častí Prvý slovenský animovaný sitkom
Nevinní 8. november 2011 – 1. marec 2012 1 séria, 32 častí Romantický seriál
Dr. Ludsky 15. február 2011 – 17. marec 2011 1 séria, 10 častí Dramatický seriál
Aféry 1. február 2010 – 16. jún 2011 2 série, 28 častí Seriál z právnického prostredia
Keby bolo keby 5. október 2009 – 21. apríl 2011 2 série, 22 častí Dramatický seriál
Odsúdené 1. september 2009 – 16. december 2010 3 série, 86 častí Dramatický seriál
Prvé oddelenie 31. august 2009 – 30. apríl 2010 2 série, 117 častí Kriminálny seriál
Ako som prežil 22. marec 2009 – 17. jún 2009 1 séria, 12 častí Dramatický seriál
Kutyil s.r.o. 1. september 2008 – 31. december 2009 3 série, 48 častí Sitkom
Profesionáli 1. september 2008 – 19. jún 2014 8 sérií, 123 častí Sitkom
Panelák 18. február 2008 – 30. august 2017 16 sérií, 1346 častí Denný seriál
Mafstory 6. september 2006 – 12. december 2012 11 sérií, 187 častí Siktom

Už nevysielané[upraviť | upraviť kód]

Názov Vysielané Popis
Relácie
Zostali sme doma 2020 Relácia súvisiaca s koronavírusom.
Rozum v hrsti 2019 – 2020 Gameshow, v ktorej známe osobnosti bojujú o peniaze na charitatívne účely. Moderátormi sú Marcel Forgáč a Milan "Junior" Zimnýkoval.
Všetko čo má Ander rád 2017 – 2020 Hudobno-zábavná show s Anderom z Košíc
S pravdou von 2019 Zábavná relácia, v ktorej štyria hádači zisťujú, ktorý z troch hostí hovorí pravdu. Reláciu moderuje Juraj "Šoko" Tabaček.
Super Karaoke 2017 – 2019 Hudobno-zábavná talk show podľa amerického formátu Carpool Karaoke.
Nikto nie je dokonalý 2017 – 2019 Relácia Nikto nie je dokonalý vznikla v roku 1989 ako rozhlasový projekt. Neskôr ju autor Oliver Andrásy pretransformoval do televíznej podoby a na dlhé roky sa stala neodmysliteľnou súčasťou televízneho vysielania. 

Televízia JOJ vám prináša populárnu sondu do znalostí slovenského národa, ktorá odkrýva smiešno-smutnú nevedomosť ľudí. Moderátori programu Junior a Marcel vás budú spolu so zaujímavými hosťami sprevádzať programom, v ktorom nebude núdza o prekvapenia a vtipné situácie. Čím jednoduchšia otázka, tým prekvapujúcejšia odpoveď. Nuž, nikto nie je dokonalý.

Silné reči 2017 – 2018 Slovenská stand-up comedy show Silné reči vznikla v roku 2009. Z jej radov sa do povedomia prepracovali zvučné mená ako herečka Lujza Garajová Schrameková, Jano Gordulič, Juraj Šoko Tabaček či zakladateľ cirkvi Svedkov Liehovovových, Gabo Žifčák.

V minulosti sa stand-up comedy show vysielala na internetovej televízii Huste.tv. V rokoch 2017-18 šou vysielala TV JOJ.

Heslo 2017 – 2018 Súťažno-zábavná šou
Návštevníci 2016
Kapor na torte 2010 – 2011 Kuchárska show s celebritami. Relácia mala 2 série.
Tajný sen 2011
Experti 2013
Varí vám to 27.4.2014 – 21.12.2014 (26 častí) Vysielané v nedeľu o 10:05
15 minút. kuchár a hostia 1 2.10.2014 – 31.12.2014 (12 častí)+ nové časti od 2016 V nedeľu o 11:15.
Fajnšmeker 7.3.2015 – 28.3.2015 (4 časti)
Súdna sieň 2008 – 2015, 2016 Reprízy vysielané na WAU a premiéry na JOJ.
Črepiny * 2007 – 2014 Relácia pre dospelých
Črepiny PLUS 2006 - 2010 Svet neuveriteľných skutočností
Dobré ráno 2014 Ranná relácia
Srdce pre deti 2011 – 2014 Charitatívny program na pomoc deťom
Chutíš mi! 2011 Kuchárska zoznamka
Exclusiv 2009 – 2011 Noviny úspešných s Brunom Ciberejom.
Reality show
Dievča za milión 2004 Vôbec prvá slovenská reality show ktorej cieľom bolo nájsť novú moderátorku pre TV JOJ.
Hviezdy na ľade 2006
Miliónovy tanec 2005
Celebrity Camp 2007
Čo na to Mojsejovci?
Šéfka 2011
Hotel Paradise 2012
Extrémne rodiny 2012
Recept na bohatstvo 2012
Farmár hľadá ženu 2010 – 2012, 2015
Mama ožeň ma 2011, 2013
Bučkovci 2013 Reality šou o slovenskej rodine.
Najlepšie slovenské torty 2013
Zbohom, Slovensko! 2013 Po pár častiach stiahnuté z vysielania.
Slnko, seno, slanina 2013
Vyvolení 2005 – 2006, 2013 3. séria Vyvolených sa vysielala pod názvom Dom snov.
Láska na celý život 2013 Premiéra 1. novembra 2013.
Nákupné maniačky 2013 – 2018
Game show
Vojna slov 2007 – 2008
Riskuj! 2002 – 2007, 2012
Riskni milión 2012 – 2013
Veľký balík 2018
Uhádni môj vek 2016 – 2017
Pošli ďalej 2018 – 2019 Zábavná šou
Po škole 2019 Vedomostná súťaž
Páli vám to? 2004 – 2008, 2013 – 2014
Lucky Room - Izba plná peňazí 2019 Vedomostná šou, v ktorej môžete vyhrať až 250 tisíc €. Moderátormi relácie sú Barbora Krajčírová a Marcel Forgáč.
Take me out 2017 – 2019 zoznamovacia šou
Politika
De Facto
Politika.sk
Talkshow
Soňa Talkshow
Päťka 2018 zábavná talk show

Zahraničné seriály[upraviť | upraviť kód]

TV JOJ vysiela mnoho úspešných zahraničných seriálov. Najväčšiu kampaň robila na seriál Nezvestní (Lost), ktorý uvádzala ako "najlepší seriál na svete". Vysielať sa začal na začiatku roku 2006. Vysiela aj už druhú sériu mysteriózneho seriálu 4400. V ponuke má aj tri seriály CSI. CSI Kriminálka Las Vegas, CSI: Miami a od januára 2007 CSI: New York. Od 17. januára 2007 vysiela seriál Bones pod názvom Kosti. 28. januára 2007 o 20:00 bol štart úspešného seriálu Prison Break. Od začiatku roku 2009 začala uvádzať nové seriály Women's Murder Club, ako Svieža štvorka a Dirty sexy money, ako Sexi špinavé prachy. Ďalším lákadlom pre fanúšikov sa stal seriál 9-1-1 a neskôr jeho spin-off 9-1-1: Texas, ktorý sa dostal na obrazovky američanom v jari 2020 a slovenským divákom v lete 2020.

JOJ – zahraničné seriály[upraviť | upraviť kód]

Slovenský názov Pôvodný názov Krajina pôvodu Vysielateľnosť
4400 The 4400 USA USA dovysielané
9-1-1 9-1-1 USA USA 3. séria
9-1-1: Texas 9-1-1: Lone Star USA USA 1. séria
Agent Burn Notice USA USA dovysielané
Akty X - Návrat The X-Files - Season 10 USA USA dovysielané
Bez syna neodídem Missing USA USA dovysielané
Božská mrcha Saving Grace USA USA dovysielané
Californication – Orgie v Kalifornii Californication USA USA dovysielané
C.S.I.: Kriminálka Las Vegas CSI: Crime Scene Investigation USA USA dovysielané
C.S.I.: Kriminálka Miami CSI: Miami USA USA dovysielané
C.S.I.: Kriminálka New York CSI: NY USA USA dovysielané
C.S.I.: Cyber: Vraždy cez internet CSI: Cyber USA USA dovysielané
Čierne vlajky Black Sails USA USA 3. séria
Deväť životov The Nine Lives of Chloe King USA USA dovysielané
Dexter Dexter USA USA dovysielané
Dobrá manželka The Good Wife USA USA dovysielané
Dvojičky Ringer USA USA dovysielané
FBI FBI USA USA pauza
FBI: Najhľadanejší zločinci FBI: Most Wanted USA USA
Flash Forward FlashForward USA USA dovysielané
Geissenovci – Ťažký život milionárov Die Geissens Nemecko Nemecko 7. séria
Glee Glee USA USA dovysielané
Hawaii 5.0 Hawaii Five-0 USA USA 9.séria
Kde bolo, tam bolo Once Upon a Time USA USA dovysielané
Klamári Lie to Me USA USA dovysielané
Knight Rider Knight Rider USA USA dovysielané
Kosti Bones USA USA dovysielané
Kuriér Transporter: The Series Francúzsko Francúzsko / Kanada Kanada / Nemecko Nemecko / USA USA dovysielané
Láska v Istanbule Lale devri Turecko Turecko dovysielané
Legenda o Pátračovi Legend of the Seeker USA USA dovysielané
Life – Najbohatší policajt Life USA USA dovysielané
Lovci väzňov Breakout Kings USA USA dovysielané
MacGyver MacGyver USA USA dovysielané
Nezvestní Lost USA USA dovysielané
Ochrancovia The Defenders USA USA dovysielané
Podvodníci Leverage USA USA dovysielané
Prison Break – Útek z väzenia Prison Break USA USA dovysielané
Rodinka úžasných No Ordinary Family USA USA dovysielané
Sexi špinavé prachy Dirty Sexy Money USA USA dovysielané
Shark Shark USA USA dovysielané
Skorumpovaní poliši Shades of Blue USA USA dovysielané
Stratené duše Ghost Whisperer USA USA dovysielané
Svieža štvorka Women's Murder Club USA USA dovysielané
Štyri svadby a jeden pohreb USA USA 1. séria
Taken – Posadnutý pomstou Taken Francúzsko Francúzsko / USA USA dovysielané
Terra Nova Terra Nova USA USA dovysielané
Vikingovia Vikings USA USA pauza
V ohrození života Damages USA USA dovysielané
Vtierka Castle Castle USA USA dovysielané
Zločin The Killing USA USA dovysielané
Zmena je život Life Unexpected USA USA dovysielané

Animované seriály[upraviť | upraviť kód]

Telenovely[upraviť | upraviť kód]

 • Mexiko Alma Rebelde (už sa nevysiela)
 • Venezuela Spojené štáty Ángel rebelde (už sa nevysiela)
 • Venezuela Carissima (už sa nevysiela)
 • Venezuela Carita Pintada (už sa nevysiela)
 • Kolumbia Ecomoda (už sa nevysiela)
 • Venezuela Spojené štáty Gata salvaje (už sa nevysiela)
 • Mexiko La duda (už sa nevysiela)
 • Mexiko La Mentira (už sa nevysiela)
 • Venezuela Spojené štáty La revancha (už sa nevysiela)
 • Argentína Luna salvaje (už sa nevysiela)
 • Mexiko Mi Destino Eres Tú (už sa nevysiela)
 • Peru Milagros (už sa nevysiela)
 • Mexiko Perla (už sa nevysiela)
 • Peru Pobre Diabla (už sa nevysiela)
 • Brazília Por Amor (už sa nevysiela)
 • Mexiko Por un beso (už sa nevysiela)
 • Mexiko Tres veces Sofía (už sa nevysiela)
 • Mexiko Un nuevo amor (už sa nevysiela)
 • Kolumbia Yo soy Betty, la fea (už sa nevysiela)

Sídlo[upraviť | upraviť kód]

Televízia JOJ sídli v Bratislave od roku 2002 na bratislavskej Kolibe na Brečtanovej 1 v priestoroch Filmových ateliérov Koliba. Pôvodne sídlila v Košiciach ako nástupca košickej TV Global.

Referencie[upraviť | upraviť kód]

 1. Televízia JOJ je už 13 rokov viditeľne blízka svojim divákom
 2. http://www.joj.sk/televizne-novinky/wau-jojka-bude-mat-novu-stanicu.html
 3. http://www.parabola.cz/clanky/5944/joj-family-predstavila-tv-program-startuje-v-pondeli-5-9-2016-v-1600-hodin/
 4. JOJ Group převezme stanice CS Film, WAR TV i KinoSvět [online]. Parabola.cz, 2019-02-11, [cit. 2019-07-25]. Dostupné online. (po česky)
 5. Skupina JOJ se již stala majitelem stanic CS Film či KinoSvět [online]. Parabola.cz, 2019-03-13, [cit. 2019-07-25]. Dostupné online. (po česky)
 6. ŽIVÉ.SK. Detská televízia JOJko spustila vysielanie. Nahradila RiK [online]. Živé.sk, 2020-01-01, [cit. 2020-01-02]. Dostupné online.
 7. POLÁŠ, Martin. Joj má 15 rokov. Šla z Košíc do Bratislavy, od Novy a Kmotríka k J&T. etrend.sk (Bratislava: News and Media Holding), 2017-03-02. Dostupné online [cit. 2020-09-23]. ISSN 1336-2674.
 8. František Borovský končí, Joj má nového šéfa
 9. a b ČSFS sjednotí názvy pod CS, dětská CS mini zanikne [online]. MediaGuru.cz, [cit. 2019-07-25]. Dostupné online. (po česky)

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]