Wikipédia:Stránky na zmazanie/Aplikácia Homiletického direktória vo východnom obrade

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Aplikácia Homiletického direktória vo východnom obrade[upraviť | upraviť kód]

Takéto veci patria do Wikiverzity, nie na Wikipédiu. Ale už 15 dní tam je šablóna {{Zmazať lebo}}, takže nechám to na wikikomunite --aRychlik (d - @ - p) 10:04, 23. november 2019 (UTC)

Hlasovanie[upraviť | upraviť kód]

Za[upraviť | upraviť kód]

  1. Symbol support vote.svg Za Takéto veci patria do Wikiverzity, nie na Wikipédiu. --aRychlik (d - @ - p) 10:04, 23. november 2019 (UTC)
  2. Symbol support vote.svg Za Vysvetlené v diskusii k článku: nedostatok referencií, príliš špecifická téma, hraničiace s vlastným výskumum.--Jetam2 (diskusia) 12:08, 23. november 2019 (UTC)
  3. Symbol support vote.svg Za Na druhú stranu by bola škoda, ak by ten text úplne prepadol,...to je už ale iná otázka, či text použiť inde alebo spracovať do iných článkov (napr. homiletické direktórium) ScholastikosSVK (diskusia) 12:48, 23. november 2019 (UTC)
  4. Symbol support vote.svg Za vlastný výskum, na základe komentárov ľudí čo tomu rozumejú (aspoň v to verím) v diskusii.--Pelex (diskusia) 15:32, 23. november 2019 (UTC)
  5. Symbol support vote.svg Za v tejto forme neencyklopedický článok. Vasiľ (diskusia) 06:54, 25. november 2019 (UTC)
  6. Symbol support vote.svg Za myslím že je zbytočné ďalej čakať, na wikibooks je to skopírované. --Wizzard (diskusia) 14:35, 9. január 2020 (UTC)

Proti[upraviť | upraviť kód]

Zdržal sa[upraviť | upraviť kód]

Diskusia[upraviť | upraviť kód]

Namiesto mazania to presuňte do wikikníh, tam to patrí. --Wizzard (diskusia) 18:24, 25. november 2019 (UTC)

To už je N-krát navrhnuté riešenie, na ktorom bol aj bez tohoto (úplne zbytočne otvoreného) hlasovania konsenzus. Jediné, na čom to stálo/stojí, je niečia chuť a ochota investovať do toho čas a zrealizovať to. --Teslaton (diskusia) 18:28, 25. november 2019 (UTC)
Ok, to som si nevšimol, zaregistroval som tu iba návrhy na presun na wikiverzitu, v každom prípade skopírovanie stránky na iný projekt je otázka pár sekúnd. --Wizzard (diskusia) 18:31, 25. november 2019 (UTC)
Teba zrejme zhodu na cieľovom projekte (Wikiknihy? Wikizdroje?) a tam niekoho s právom na import (+ to tam následne zapracovať – kat., odkazy, atď.). --Teslaton (diskusia) 18:38, 25. november 2019 (UTC)
Slovenská wikiverzita neexistuje a wikizdroje sú len na pôvodné texty, tak podľa mňa jedine wikiknihy, lebo tie sú na rôzne návody, príručky a aj vlastné texty, teda vlastnú tvorbu a podobne. Je tam jeden používateľ s právom na import: wikibooks:sk:Užívateľ:Danny B. --Wizzard (diskusia) 18:42, 25. november 2019 (UTC)
Ako až tak úplne zbytočné otvorené hlasovanie to nie je, keď tam 15 dní vysí {{Zmazať lebo}}. A ešte nemusí to byť presun do Wikiverzity (oldwikiversity), ale môže byť aj do Wikikníh, ale tu to nemá čo robiť. Skopírovanie z Wikipédie a presunutie na iný wikiprojekt je záležitosť na 15 sekúnd. A kľudne sa to tu môže zmazať v piatok. --aRychlik (d - @ - p) 18:46, 25. november 2019 (UTC)
Ale import bude lepší --aRychlik (d - @ - p) 18:46, 25. november 2019 (UTC)
Dal som požiadavku na import do wikibooks. --Wizzard (diskusia) 08:06, 26. november 2019 (UTC)
@Wizzard: et al. Pohla sa situácia nejako?--Jetam2 (diskusia) 18:20, 20. december 2019 (UTC)
Zatiaľ nijako, daný redaktor zatiaľ vôbec nereaguje, tak som tam ten článok normálne skopíroval. Zaujímavé, že keď som tam minule takto skopíroval iný článok, hneď si to všimol a začal vymýšľať, že to treba importovať. Teraz to chcem importovať už asi mesiac a vôbec si to nevšíma. Tak pre mňa za mňa to vymažte. --Wizzard (diskusia) 17:50, 27. december 2019 (UTC)

Diskusia pri článku[upraviť | upraviť kód]

Forma[upraviť | upraviť kód]

@Ondrej.miskovic, TomášPolonec, LacoR: V súčasnom stave mi nepríde moc ako forma, vhodná do všeobecnej encyklopédie (encyklopedický štýl). Ďalej je dosť bizarné mať tu takto špecifický dlhočizný traktát o aplikácii niečoho (niekde), čo tu ani nie je definované (pojmy homiletické direktórium, homiletika, homília). --Teslaton (diskusia) 18:50, 24. október 2019 (UTC)

@Teslaton: Je tam dosť materiálu, ktorý by sa dal použiť v iných článkoch, napr. z odstavca Homília v rámci liturgie by sa dal spraviť ten článok homiletické direktórium, v odstavci Homília a Katechizmus Katolíckej Cirkvi vo východnom obrade je zas dosť použiteľného materiálu k článkom o jednotlivých liturgických obdobiach (napr. predpôstne tu tuším nemáme okrem krátkej spomienky vôbec). Celý tento článok by sa ale možno lepšie hodil do Wikisources alebo do Wikibooks (tak už aj sú tematicky blízke veci, napr. [1]). --TomášP 19:11, 24. október 2019 (UTC)
@Teslaton: Podľa mňa je to vysoko odborný teologický text, kde množstvo predpokladov pre pochopenie nemá ani len základný článok. Musím povedať, že mi "dosť" dlho trvalo, kým som zistil, že čo vlastne to "Homiletické direktórium" je a doteraz mi nie je celkom jasné, že akého typu to vlastne je dokument - povedzme to tak, že by som mal problém sformulovať prvú vetu v článku Homiletické direktórium. Okrem toho si myslím, že pre účely Wikipédie by "Aplikácia Homiletického direktória vo východnom obrade" mal byť jeden z (krátkych) odsekov v článku "Homiletické direktórium". Teda pokiaľ to nie je samostatný dokument, ktorý je dostatočne encyklopedicky významný, pričom aby som bol úprimný aj o encyklopedičnosti samotného Homiletického direktória by sa asi dalo dosť dlho diskutovať. Ako píše Tomáš - vhodnejšie do iného projektu---LacoR (diskusia) 10:14, 25. október 2019 (UTC)
(konflikt úprav s LacomR)Pripájam sa k Teslatonovi. V texte tiež chýbajú Wikilinky a obsahuje nejasné referencie. V úvode je článok prezentovaný ako vlastný výskum. Téma mi tiež príde okrajová aj keby horeuvedené základné pojmy boli definované (čo nie sú a nie je isté či budú).--Jetam2 (diskusia) 10:15, 25. október 2019 (UTC)

Výmaz[upraviť | upraviť kód]

Možno by bol článok do iného projektu? Wikiverzita?--Jetam2 (diskusia) 09:03, 10. november 2019 (UTC)

@Jetam2: Slovenská Wikiverzita existuje? :) Možno by sa text hodil na Wikizdroje. --TomášP 10:15, 10. november 2019 (UTC)

Výsledok hlasovania[upraviť | upraviť kód]

ZMAZANÉ.