Novak Đoković: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Značky: úprava z mobilu úprava z mobilného webu
Značky: úprava z mobilu úprava z mobilného webu
Novak Djoković sa narodil 22. mája 1987 v srbskom hlavnom meste [[Belehrad]]. Tenis začal hrať ako 4-ročný a profesionálom sa stal v 16-tich. Otec chcel mať z neho futbalistu alebo lyžiara, ale on už odmalička vynikal na kurte veľkou ctižiadostivosťou a zanietením. V 12. rokoch začal navštevovať Akadémiu Nikolu Pilića v [[Mníchov]]e, kde strávil dva roky. Potom ho trénoval Talian Ricardo Piatti, ktorý sa staral aj o Chorváta [[Ivan Ljubičić|Ivana Ljubičića]]. V roku [[2004]] sa ako junior dostal súčasne do singlového aj deblového (s Jenkinsom) semifinále na [[Australian Open]].
 
Uprednostňuje hru na tvrdom povrchu, ale považuje sa za všestranného hráča. Jeho najsilnejším úderom je [[bekhend]] po čiare. Od roku 2006 ho vedie bývalý daviscupový reprezentant Slovenska [[Marián Vajda]] spolu s kondičným trénerom Salvadorom Sosim. Používa raketu Head a oblieka ho návrhár Sergio TaccichiLacoste. Jeho vzorom bol [[Pete Sampras]]. Hovorí srbsky, nemecky a anglicky.
 
Rodičia Srđan a Dijana vlastnia v Srbsku už 15 rokov pizzériu a palacinkáreň. Otec, strýko a teta boli profesionálnymi lyžiarmi, otec bol aj výborným futbalistom. Má dvoch mladších bratov, Marka a Đorđa, ktorí sa tiež venujú tenisu.
Anonymný používateľ

Navigačné menu