Diskusia s redaktorom:Kelovy/Archív 2007

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zostava ruského hokejového mužstva na ZOH 2006[upraviť kód]

Ahoj kelovy. Vsimol som si ze si autorom clanku Zostava ruského hokejového mužstva na ZOH 2006 ako aj mnohych podobnych. Nemam nic proti tymto "clankom", je to dobre spravené, ale podla mna to nie je skutocny clanok ale SABLONA. Preto si myslim ze by bolo vhodne ich vsetky premenovat napr takto: Šablóna:Zostava ruského hokejového mužstva na ZOH 2006. Je to divne napr. ked ti to vyhodi ako nahodny clanok... Co si o tom myslis? --matros 22:37, 6. január 2007 (UTC)

Oprava:) az teraz som si vsimol ze to vlastne je sablona vlozena v clanku. V tom pripade nevidim jediny dovod na existenciu takehoto clanku. To ma byt obsahom clanku Ruske hokejove muzstvo a pod. --matros 22:39, 6. január 2007 (UTC)
Ahoj, podľa mňa nemá, pretože čochvíľa by boli v článku Ruské národné hokejové mužstvo len samé zostavy. Takto necháme na čitateľovi, či si chce kliknúť na zostavu z príslušneho roka alebo nie. --Kelovy 22:43, 6. január 2007 (UTC)
Ak by toto malo byt problemom, moze sa to vyriesit samostatnym clankom napr. Zostavy ruskeho hokejoveho muzstva na majstrovstvach sveta a ZOH. Podobne byvaju riesene niektore obsiahle diskografie napr. na en wiki. Druhou moznostou je rospracovanie tych pahylov na skutocne clanky... ale ja som skor za prvu moznost. --matros 22:52, 6. január 2007 (UTC)
Mne sa najviac páči súčasný stav, ale asi ŤA neobmäkčím... Tak si vyberám prvú možnosť. Keďže máme ďalšiu zimnú olympiádu až o tri roky, citovaný článoček dovtedy aj tak ostane rovnaký a čitateľov s konkrétnou požiadavkou nebudú miasť zostavy z iných rokov :) --Kelovy 23:18, 6. január 2007 (UTC)

Fotografie automobilov[upraviť kód]

Ahoj. Chcel som ti navrhnúť, aby si z fotiek automobilov odstraňoval ŠPZ, predtým, než ich nahráš na Commons. Je to tam zvykom a robí sa to zo slušnosti. Ďakujem. --AtonX 09:10, 9. január 2007 (UTC)

Ahoj, ďakujem za návrh, ale nehodlám ho nasledovať. Na ŠPZ nevidím nič tajuplné, práve naopak, slúži na verejnú identifikáciu automobilu. Auto bez nej považujem za menejcenné, preto ŤA prosím o pochopenie. --Kelovy 09:17, 9. január 2007 (UTC)

Ahojte, čo sa týka tých evidenčných čísel automobilov, prikláňam sa k názoru AtonX-a, hoci som často videl aj na commons obrázky áut s evidenčnými číslami aj z iných krajín. --Wizzard 09:22, 9. január 2007 (UTC)

Jazerá v Rusku[upraviť kód]

Zdravim, vytvoril som zopar clankov, a Ty si ich popresuval, ibaze dole je sablona na jazera v Rusku, a ta nieje zmenena... akosi ak kliknem na jazero (v sablone) nazvane Hanka (Chanka) odkaze ma to na meno Hanka (zenske meno...). Nedalo by sa s tym nieco? Ja to este tak dobre neovladam... Alebo mi prezrad, ako to upravit.

Zostavam s pozdravom.

Ahoj, na šablónku som pozabudol, už som to napravil. A upravuje sa tak, že klikneš na editáciu článku a dole sa Ti objaví: šablóny použité na tejto stránke, vyberieš si a edituješ. Tvoríš zaujímavé veci, len tak ďalej. MK. --Kelovy 09:34, 9. január 2007 (UTC)

Keď už sa o tom bavíme, ako sa vytvorí nová šablóna?

Ja novú vyváram vždy úpravou starej :) Pomocou Ctrl C + Ctrl V si prehodím obsah, a po úprave uložím ako Šablóna:Výstižné meno novej šablóny. Ak máš na mysli konkrétne veci v jej tvorbe, napíš mi, hoci v tomto ohľade sa sám stále zaúčam. A ešte toto - v diskusiách sa podpisujeme kliknutím sem:
Áno, sem
--Kelovy 23:59, 9. január 2007 (UTC)

No napr. potroche robím preklady z angličtiny, teraz okresy v Albánsku, a hodila by sa mi šablóna, celkom stačí tá anglická. Takže kam prehodíš obsah? Vytvoríš novú stránsku s názvom Šablóna:"názov", vložíš a upravíš?

A podpis, si musim najskor vytvorit, musim nad tym najskor pospekulovat, ako na to. (Zatiaľ takto) Kresadlo. ;-)

Áno, presne tak - ako vidím, už Ti tá albánska šablónka zásluhou kolegyne funguje. A ako si chceš "vytvárať podpis" ? Je pravda, že mnohí si ho skrášľujú všelijakými ozdobami, ale kým si ich vyberieš, celkom postačí, ak klikneš na štvorček z obrázka a ono ŤA to samé podpíše :)
Áno, sem
--Kelovy 09:00, 10. január 2007 (UTC)

Tak to nepôjde, môj podpis je totiž teraz asi takýto "--Kresadlo 09:53, 10. január 2007 (UTC)" A to nieje bohvie čo... :-) Kresadlo.

Aháááá, tak ono to jen vyzeralo, ako pomlčky a vlnovky... Tak zase som o niečo múdrejší :-) tak Vďaka za pomoc.--Kresadlo 09:55, 10. január 2007 (UTC)

Rado sa stalo, nechci vedieť, koľko to trvalo mne, kým som sa naučil podpisovať :) --Kelovy 09:59, 10. január 2007 (UTC)


Nebudem sa pýtať, ak budem niekedy znova potrebovať pomoc, viem kam sa obrátiť. Želám veľa úspechov. --Kresadlo 10:40, 10. január 2007 (UTC)

Jasné, kedykoľvek sa ozvi :) Ale ten podpis Ti stále nejde - nesnaž sa ho písať ručne (hoci niektorí machri to dokážu), len klikni na ten štvorček nad textovým oknom, je druhý sprava, rovnaký neúnavne propagujem na obrázkoch - smeruje k nemu červená šípka.
Áno, sem
--Kelovy 10:49, 10. január 2007 (UTC)

Dik...[upraviť kód]

Ahoj... dik za pomoc ;) A existuje niaka korektna cesta ako vratit 3 upravy spat? Mala som to priamo vratit na tej tretej uprave? Myslela som, ze bude lepsie ak to urobit po jednej, ale tak to neslo - takze asi wrong way, co? --jankaka 08:38, 22. január 2007 (UTC)

Ja som to urobil tak, že som si v histórii našiel Brontovu verziu, klikol na úpravu a následne bez zmeny uložil. --Kelovy 09:12, 22. január 2007 (UTC)

Chytreeee.... :) dik este raz. --jankaka 09:22, 22. január 2007 (UTC)

Ďalšie fotky[upraviť kód]

Ahoj, včera som začal robiť články o bratislavských železničných staniciach, tak by som sa na teba chcel zase obrátiť s prosbou o pomoc pri zháňaní fotiek, ak budeš mať niekedy čas. Dik.

P.S.: ty si vážne bol v Tel Avive??? (máš nejaké fotky toho mesta na stránke) --Wizzard 12:48, 31. január 2007 (UTC)

Ahoj Wizzy, rado sa stane, najradšej by som utekal hneď, ale z nešpecifikovaných príčin nemôžem svojvoľne opustiť príbytok. Áno, bol som v Tel Avive, od februára do augusta 2001 (ak môžu admini načierno pracovať, tak medzi riadkami naznačím, že som tam umýval riady:), najradšej by som začal vytvárať výhonky o tamojších uliciach, ale to by mi asi neprešlo :) --Kelovy 13:10, 31. január 2007 (UTC)

Tak to je skvelé, to ti normálne závidím, to mesto sa mi veľmi páči, a tie ulice, podľa mňa by si niekoľko najznámejších mohol urobiť, alebo aspoň námestia, ale mohli by obsahovať čo najviac info a fotiek :) --Wizzard 13:13, 31. január 2007 (UTC)

Tiež sa mi páči, časť jeho populácie veľmi ľúbim. Osobné veci sa sem asi nehodia, tak trebárs uvediem, že u mňa celkom absentujú orientačné schopnosti, stačí má dvakrát otočiť a stratím sa, ale tam sa mi to nestalo, vždy som išiel priamo za nosom a došiel som do cieľa - zrejme kvôli uliciam postaveným v pravom uhle. Tá druhá izraelská fotka z Commons na mojom glóbuse je z Eilatu pri Červenom mori, to bol raj v pravom zmysle slova. Dodnes ľutujem, že som vtedy nemal foťák. Už o dva roky mi však vyprší dištanc, tak sa dosýta vyšantím a potom moje dobrodružstvá v encklopedickej podobe hodím na wiki :) --Kelovy 13:38, 31. január 2007 (UTC)

Prosba o opravu[upraviť kód]

Ahoj. Vidím, že si ešte tu. :-) Začal som vytvárať článok Alexander Alexandrovič Alechin. Neviem, ako sa to stalo, ale názov článku sa mi v posledných úpravách zobrazuje tučným písmom. Opravíš to, ak je tam nejaká chyba? Teraz s tým článkom nič nerobím. --Janko69 01:23, 20. február 2007 (UTC)

Ahoj, žiadna chyba, len si si ho zadal do sledovaných, preto sa Ti zobrazuje tučným, aby si si ho ľahšie všimol :) Je to zaujímavé čítanie. --Kelovy 01:27, 20. február 2007 (UTC)

aspoň vidieť, komu si ho čmajzol :)[upraviť kód]

Veď mi naznačil, že si mam čosi vytvoriť, tak som sa inšpiroval. A sme vo Wikipédii, nikto nemá na nič monopol ;-) Ale vďaka za opravu, nevšimol som si... Kresadlo@diskprís 08:48, 28. február 2007 (UTC)

) rado sa stalo, medzi nami - ja som si od neho tiež mnoho požičal :) --Kelovy 08:52, 28. február 2007 (UTC)

Slivnica[upraviť kód]

Až teraz som si všimol, ako si upravil článok o potoku Slivnica. Myslím, že je to ok, len niektoré články asi nebude vhodné štruktúrovať ako navrhuješ, z dôvodu, že sú príliš krátke. To by potom nevyzeralo dobre: podnadpis - k tomu jeden riadok, ďalší podnadpis - zase jeden riadok. Ale tie obsiahlejšie články skúsim pomeniť. Vďaka za inšpiráciu:-) Robzle 02:24, 2. marec 2007 (UTC)

máš úplnú pravdu, niekde sa to fakt nehodí :) myslím, že som Ti to písal vtedy, keď som zistil ako sa robia nadpisy, tak som chcel machrovať :) ozaj, nevieš, ako sa volá tento (tmavomodrý) potok v bratislavských Krasňanoch? Ja som sa sprvoti domnieval, že je bezvýznamný, pretože v lete zvykne vyschnúť, ale teraz pozerám, že sa krúti takmer celou Bratislavou, dokonca neviem nájsť ani jeho prameň. Možno o ňom máme aj článok :) --Kelovy 09:14, 2. marec 2007 (UTC)
No ak teda nie som farboslepý, tak to silnomodré na tej mape je hranica medzi mestskými časťami Rača a Nové Mesto:-) Jediný potok, ktorý tečie cez Krasňany pramení niekde pod Čiernym vrchom (412 m n. m.) a tečie potom na juhovýchod k Peknej ceste, obteká areály Slov.grafie a Meopty a preteká na východ popri štadióne, Žitnej ulici a vteká do Račianskeho kanála. Aká je realita, to neviem, toto som vyčítal z mapy.

--Robzle 22:04, 2. marec 2007 (UTC)

tu som :) ani meno nemám
Ups :) A ja som bol taký pyšný, že je na mape. Ten "môj" tečie opačným smerom a vlieva sa do "železnostudienkovského" potoka. Keď bola koncom 90-tych rokoch povodeň, rozšíril si koryto o celú našu záhradu a odplavil mi obľúbené formičky z detstva. Ale o tom je voda. Dnes si živel a zajtra ani na mape nie :) Ďakujem za objasnenie :) --Kelovy 00:43, 3. marec 2007 (UTC)

Vandalizmus[upraviť kód]

Pozri sa na 213.81.187.224 a Južná Ázia. Pekny deň Kresadlo@diskprís 07:15, 6. marec 2007 (UTC)

ďakujem za upozornenie, najradšej by som ho zablokoval naveky, lenže tú IP adresu môžu zdieľať aj nevinní. Pekný deň aj Tebe :) --Kelovy 07:19, 6. marec 2007 (UTC)

Ťahanovce[upraviť kód]

Ahoj. Pozri si ešte raz tie Ťahanovce. Podľa mňa si to mal opraviť inak. Tie partnerské obce sú asi v poriadku a treba zmazať odsek "Grafiti". --Janko69 17:10, 6. marec 2007 (UTC)

Ahoj Janko, ďakujem za upozornenie, prehliadol som, že šarapatili dve IP naraz. Tie partnerské obce sú tiež prejavom svojského humoru jednej z nich :) --Kelovy 17:15, 6. marec 2007 (UTC)

Šablóna[upraviť kód]

Ďakujem za šablónu, super:-) Len dúfam, že pribudne ešte nejaký redaktor z Liptova. --Robzle 00:15, 7. marec 2007 (UTC)

rado sa stalo :) tiež dúfam, že pribudnú --Kelovy 00:17, 7. marec 2007 (UTC)

RobotQuistnix[upraviť kód]

Hi!

You wrote me on my user page on nl: and I requested permission for my interwiki bot. How long does the procedure take? Please inform me when there is approval - or not - to run it on sk.wikipedia.

Kind regards, Quistnix 06:51, 8. marec 2007 (UTC)


Slovenská 1. hokejová liga[upraviť kód]

Ahoj. Všimol som si, že si premiestnil stránku 1. hokejová liga SR na Slovenská 1. hokejová liga. Vychádzal som z názvu na stránke SZĽH, čo je riadiaci orgán 1. ligy. Uvádza sa tam názov, ktorý som použil ja. Neviem, či je Tvoje preunutie správne. --Joey T 18:17, 11. marec 2007 (UTC)

ahoj, váhal som, čo s tým - mne sa totiž nepáči tá skratka "SR" - a napokon som vychádzal tiež zo SZĽH: [1], kde na tomto mieste uvádzajú názov "1. hokejová liga", to "Slovenská" som pridal len ako rozlišovací príznak. --Kelovy 18:24, 11. marec 2007 (UTC)
beriem späť, na tej mojej stránke je uvedené len: "1. liga" :) tak to vrátim podľa Teba --Kelovy 18:26, 11. marec 2007 (UTC)
Vďaka. Myslím si, že tak je to správne :-) --Joey T 18:28, 11. marec 2007 (UTC)
rado sa stalo, vďaka za článok :) --Kelovy 18:34, 11. marec 2007 (UTC)

Stranka : www.prop.sk[upraviť kód]

Kelovy,vrat naspat ten externy odkaz na prop stranke :Stanislav Koubek. To bolo dobre doplnenie. Tato stranka prop je uz prilis spolitizovana,dobre padne aj nazor z Ciech. --91.127.168.95 12:25, 13. marec 2007 (UTC)

 • Upozorňujem, že ten odkaz odkazujuje na stránku prop.sk, a na ňu samotnú je už link v článku, teda nie je potrebný. Názory absolventa politológie a mediálnych štúdií môžu byť zaujímavé, ale pre Wikipédiu nepodstatné. --Bubamara …✉ 12:31, 13. marec 2007 (UTC)

Ferdinand Čatloš[upraviť kód]

W en-wiki jest: During 1944, he was one of the main leaders of the Slovak National Uprising against Nazi Germany, ale z sk-wiki wynika co innego: że on był przeciwny powstaniu (žiadal od vojenských posádok, aby nekládli odpor Nemcom, Ďalej tiež pomohol nemeckým vojskám). Różnice zaznaczyłem w opisie zmian hasła w pl-wiki. Trzeba więc chyba poprawić na en-wiki. Aha, dziękuję za poprawki. Bocianski

Dopiszę w wolnej chwili. Natomiast prosiłbym o jakąś bibliografię do tego, co napisałeś - anonim mi wstawił do hasła szablon "źródła" i wygląda to nieprofesjonalnie :) Bocianski
Dopisałem. W tej chwili na wiki zajmuję się różnymi rzeczami, różne zadania czekają w kolejce, ale nie wykluczam, że jeszcze coś ze słowackich tematów napiszę. 89.78.12.4 08:45, 16. marec 2007 (UTC)
A teraz? A kiedy Karol Šmidke poleciał do ZSRR? W artykule o Ferdinand Čatloš jest 8.08., a w artykule o nim - 4.08? Bocianski

Ďakujem za privítanie[upraviť kód]

na čísle 85.216.135.168. Bol to iba výsledok "technickej chyby". Počas práce na stránke sa mi zmenilo "prihlásenie" a nezbadal som to "v zápale práce". Teda ide o starého wikipediána, trochu nepozorného. Všetko dobré Ti želá--miloš 17:32, 14. marec 2007 (UTC)

aj som sa čudoval, aký šikovný anonym :) inšpiroval si ma k myšlienke, že uložím pôvodnú uvítaciu šablónu pod iným menom a môžeme ju používať pre "skúsených nováčikov", ktorých netreba poučovať rýchlokurzom. Všetko dobré aj Tebe :)--Kelovy 17:40, 14. marec 2007 (UTC)

co zivot prinasa[upraviť kód]

mne sa to s touto wikipedia rata, slovak zijuci kdesi v svajciarsku sa hada s nejakym poliakom zijucim mozno v argentine o tom ci jeden slovensky futbalista bol madarom alebo nie. --Mt7 16:56, 22. marec 2007 (UTC)

To sa môže stať len na wiki :) Mimochodom, existuje futbalista Árpád Gögh, pokiaľ by to bol Kolomanov syn, čiastočne by svojím prvým dĺžňom v mene podporil hypotézu o maďarskej národnosti svojho otecka. Ale možno ide len o zhodu mien. --Kelovy 23:51, 22. marec 2007 (UTC)

Hlasování o smazání[upraviť kód]

cs:Wikipedie:Hlasování o smazání/Květoslav Šoustal - někdo přeložil tvůj text a teď se o něm na cs.wiki hlasuje. Pokud k tomu něco máš, případně to tam napiš. --Dezidor 17:53, 26. marec 2007 (UTC)

ahoj, som veľmi poctený, to sa mi stalo prvýkrat, že niekto čosi "moje" preložil :) ďakujem za upozornenie, už som sa vyjadril :) --Kelovy 19:44, 26. marec 2007 (UTC)

Kategorizácia[upraviť kód]

[2] Helix84.JPG helix84 18:45, 30. marec 2007 (UTC)

Stretnutie[upraviť kód]

A ty ako? Prídeš? --peko 00:52, 3. apríl 2007 (UTC)

s najväčšou pravdepodobnosťou áno, už sa neviem dočkať :) --Kelovy 05:11, 6. apríl 2007 (UTC)

31. august[upraviť kód]

Pozri prosím na 31. august, redaktor: 87.197.21.201 si nedá pokoja... --Kresadlo 13:02, 11. apríl 2007 (UTC)

ďakujem za upozornenie, už som ho zablokoval --Kelovy 13:09, 11. apríl 2007 (UTC)

Český text[upraviť kód]

Ahoj, odstránil by som text HC_Slavia_Praha#História_oddielu, ale predpokladám, že by si ho chcel preložiť. Helix84.JPG helix84 Tiež HC_Vítkovice_Steel#História_oddielu Helix84.JPG helix84 22:57, 11. apríl 2007 (UTC)

Pokojne to vymaž, jedno bolo pred chvíľou odhalené ako copyvio a druhé mi tiež tak pripadá. Ale možno si niekto ten text nájde v histórii a inšpiruje sa ním pri budúcej úprave článku --Kelovy 06:28, 12. apríl 2007 (UTC)

Vdaka[upraviť kód]

Kelovy,vdaka za privitanie.--Nemeth 09:02, 13. apríl 2007 (UTC)

Postaráš sa o toto[upraviť kód]

Thomas Dunne Books - zmazať St. Martin's Griffin - zmazať

a

Redaktor:84.245.64.194 - zablokovať za predch. články, ako aj umiestňovanie rovnakého textu do článkov Pán prsteňov, Patrick White, Zoznam literárnych článkov/K, Macko Uško. Výstrahy už dostal. --peko 01:34, 24. apríl 2007 (UTC)

už sa stalo, ďakujem za upozornenie :) --Kelovy 01:40, 24. apríl 2007 (UTC)

MS v hokeji 2007[upraviť kód]

Zmenil si externy odkaz z tohoto na tento a píšeš, že kvoli reklame. Tak na hokej.sk sa ani nedá dostať, kým sa nepreklikneš z reklám Doxxbet, ktore su ako intro a potom tam majú reklám AdSense v každom článku, bannery DoxxBet a Bwin na každej stránke, päťička je samá reklama a ešte je v niektorých článkoch ďalší banner. MSHokej má pritom len jediný Bwin banner, ktorý je dokonca kontextovo zameraný. Navyše Hokej ma dohodu na tlacove spravy len so SITA, kym MShokej.stavky.com ma dohodu so SITA aj s TASR a teda aj obrazové spravodajstvo okrem AP, ktoré má aj Hokej.sk tak ma mshokej.stavky.com aj foto spravodajstvo AFP. Na MSHokej takisto pribudne zvukové spravodajstvo. Takisto Hokej.sk je zameraný viac na celkový hokej kým MSHokej len na tieto majstrovstvá a teda si myslím, že je pre záujemcov prehľadnejší. Rovnako na Hokej.sk nevidim nejake statistiky.... Zmenil som to naspäť, ak chceš daj to na Hokej ale, prosím, odôvodni to.

Ahoj, externý odkaz na Tvoju stránku je nevhodný, pretože, ako už napovedá jej názov, ide o web, ktorý sa primárne zaoberá stávkovaním. Neskrývaná propagácia hazardu podľa mňa nepatrí do wiki-článku o športovom podujatí. Čiže mojím hlavným dôvodom je práve názov, reklamné bannery som nepočítal, uvedomujem si, že sa môžeš cítiť ukrivdený a ospravedlňujem sa. Pokiaľ si založíš web s iným menom, rád osobne link doplním.--Kelovy 17:49, 28. apríl 2007 (UTC)
Opäť nemôžem súhlasiť. Hokej.sk má na stránkach MS v hokeji ešte rozvinutejšiu sekciu Tipovanie a viac reklám na dokonca dve stávkové kancelárie. MSHokej má len jeden krátky článok o tipovaní, ktorý je platený a vďaka nemu portál existuje. Táto spoločnosť je navyše aj partnerom celých MS. Môžeš jej reklamu vidieť aj na samotnom iihf.com! Prepojenie MS v hokeji a Stavky.com temer neexistuje, dokonca sa na oboch portáloch podieľajú okrem mňa úplne iní ľudia. Je to teda ako keby si jeden blog z bloggera diskvalifikoval kvôli inému blogu. Dúfam, že som Ťa presvedčil. --Clovek55 18:27, 28. apríl 2007 (UTC)t
Ak sa môžem zapojiť, navrhol by som ako riešenie stránku STV, ktorá nam samotné majstrovstvá sprostredkuváva, ponúka dosť informácii okolo MS a nenarazil som tam na žiadnu reklamu či už na stávkovanie, alebo inú, možno okrem samotnej TV, čo je pochopiteľné. Podľa mňa je nezmysel handrkovať sa, na ktorej stránke je viac a na ktorej menej napísané o stávkovaní, keďže tento prvok je na oboch a ako už napísal Kelovy, odkazy na hazardné stránky tu nepatria. --Stibium 18:40, 28. apríl 2007 (UTC)
P.S: argument, že aj na stránke IIHF je reklama na stávkovanie je podľa mňa nezmyselný, keďže IIHF je orgán, ktorý nám samotné MS prináša a organizuje ich. --Stibium 18:43, 28. apríl 2007 (UTC)
Odkazy na hazardné hry nikto neuviedol, či už hokej alebo MSHokej ani jedna stránka sa nevenuje viac hazardným hrám. Preto som doteraz nesúhlasil. STV ma reklamu na Fortunu a navyše nemá taký veľký portál ani ako MSHokej ani o Hokej.sk. Športové portály by bez reklám len tažko existovali. Nebudem klamať, že by som bol najradšej ak by tam bol môj portál, snažil som sa ho urobiť tak aby to bol prínos ľudom a z toho priamoúmerne mne. Hokej.sk sa mi však vôbec na toto nezdá vhodný, keďže má viac o gamblingu, menej informácií, slabšie zameranie a tým horšiu navigáciu. Tak prečo tam dať nevhodnejšiu stránku. Hokej.sk nemá konkurenciu, čo sa týka hokeja ako takého, určite však MS v hokeji nemá také kvalitné, ako by mohol mať. Snáď som Vás presvedčil :)) --Clovek55 19:00, 28. apríl 2007 (UTC)
Nič proti vašej diskusii páni redaktori, ale len tak pre zaujímavosť si porovnajte koľko písmen ste spotrebovali na túto diskusiu a koľko písmen má článok Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2007. Inak, odporúčam prečítať toto: Wikipédia:Externé odkazy#Na aké stránky rozhodne odkazovať konkrétne --- Pridávajte odkazy predovšetkým na stránky s kvalitným obsahom, ktoré prinesú ďalšie neutrálne a presné informácie, ktoré nie sú uvedené v článku. Dlhodobým ideálom (jednej z filozofických škôl wikipediánov) je všetky takéto informácie začleniť do článku na Wikipédii, pričom by odkaz na pôvodné stránky zostal ako referencia. Veľa zdaru v rozširovaní článku:) --Bubamara …✉ 19:11, 28. apríl 2007 (UTC)
Na to, že sa majstrovstvá ledva začali, je článok primerane veľký. Sama si predsa aktívna bojovníčka proti krištáľovým guliam, či nie ? --Kelovy 19:18, 28. apríl 2007 (UTC)

Clovek, mrzí ma to, ale mňa si nepresvedčil. Nedovolím si hodnotiť kvalitu Tvojej stránky, ale v tomto kontexte ju diskredituje už jej názov. Stibium, link na STV je výborný nápad, ale navrhujem nechať aj ten na hokej.sk, pretože prináša viac článkov o podujatí. --Kelovy 19:18, 28. apríl 2007 (UTC)

Dal som tam teda STV. Ale absolutne nerozumiem Tvojmu zaujmu dat tam Hokej.sk, ked jednoducho prinasa menej informacii. To je podla pravidiel....viac informacii a objektivne...mam taky pocit, ze MShokej ma viac zdrojov, co potvrdzuje viac informacii a takisto je zamerane cisto len na MS takze prinasa aj vacsi ucel citatelovi. To tam potom dajme vsetky tri a nemame o com debatovat. --Clovek55 19:24, 28. apríl 2007 (UTC)
Stránka sa mi zdá prehľadná a pri dopĺňaní článkov o hokejistoch pôsobiacich na MS čerpám predovšetkým z nej, iný dôvod som nemal. Nie som webmaster, ale pochybujem, že "MShokej" je samostatnou stránkou (ako by sa nezainteresovaný čitateľ Tvojich riadkov mohol domnievať) - ja ju chápem len ako odnož úspešného tipovacieho portálu stavky.com :) Pekný večer Tebe i blízkym --Kelovy 20:36, 28. apríl 2007 (UTC)


V celej diskusii o externých odkazoch ste, zdá sa, zabudli na fakt, že externé odkazy by mali byť na web stránky, ktoré nie sú dočasné. Linky na stavky.com, hokej.sk a možno aj stv.sk sú dočasné stránky (vydržia maximálne rok). Adrian@diskprís 21:11, 28. apríl 2007 (UTC)

71[upraviť kód]

To moc nepomůže, viz cs:Wikipedie:Nástěnka správců/pmp. -jkb- 09:57, 6. máj 2007 (UTC)

Čo, čo? Kde prevzali? Bronto 16:45, 6. máj 2007 (UTC)

Šablóna politik[upraviť kód]

Všímam si, že znova niečo prerábaš, môžem pomôcť? --Kresadlo 09:51, 7. máj 2007 (UTC)

:) ja som pri editovaní šablón ako slon v porceláne. Chcel by som obnoviť možnosť nastavenia veľkosti obrázka, rovnako ako je to v šablóne Osobnosť. --Kelovy 09:54, 7. máj 2007 (UTC)
Takto? --Kresadlo 10:00, 7. máj 2007 (UTC)
Presne! Som Tvojím dlžníkom :) --Kelovy 10:25, 7. máj 2007 (UTC)

Ďakujem[upraviť kód]

Dobrý wečer, Kelovy. Ďakujem za tvoje opravy. Ale nielen málo rozumiem slovenčinu. Užíval som malý slovník za slovenčinu. Pozdrav --Tlustulimu 18:58, 24. máj 2007 (UTC)

Auch bewunderungswürdig :) Ich wende an diese auf internet - deutsch-slowakisch Wörterbuch und slowakisch-deutsch, aber Ich kann nicht komparieren mit Deine slowakische Stilistik :) Guten Abend :) --Kelovy 19:24, 24. máj 2007 (UTC)

Dobré popoludnie, Kelovy. Ďakujem za informáciu o odkazoch. Môj browser Firefox má rozšírenia za niekoľko jazykov, totiž za esperanto, poľštinu, hornolužickou srbčinu, nemčinu a slovenčinu. Okrem toho slovenský a hornolužická srbčina sú podobné. Na kurzu učil sa poľštinu počas 4 semestrov. - Tvoje poradie slov v nemčine je trošku slovenské ;-). Ale to nie je dôležité. Veselé Turice --Tlustulimu 14:12, 27. máj 2007 (UTC)

Ahoj Tlustulimu :) Haha, ja som jazykový antitalent, až sa hanbím priznať, že som sa nemčinu učil dva roky :) Viac som nestihol, lebo... Ich habe von der Schule geschupst :) Tvoja slovenčina je výborná, chvíľu som si dokonca myslel, že si Slovák, ktorý si nás doberá :) Ten Firefox si musím nainštalovať, možno sa tiež stanem polyglotom. Veselé Turíce aj Tebe :) --Kelovy 14:21, 27. máj 2007 (UTC)
Dobrý večer, Kelovy. Zbieram mále knihy o jazykoch za turistov. Už mám viac než 100. Ale nie znám tak veľa jazykov. - Možno pomáha mi vedľa slovenčiny, až mám znalosti iných jazykov. Mám znalosti v de, eo-3, en-2, pl-1 a hsb-1. Ale tiež mám knihy za mongolčinu, maďarčinu, svahilčinu, fínčinu a niekoľko druhov. Pozdrav --Tlustulimu 15:59, 27. máj 2007 (UTC)
Pekná zbierka :) Podľa mňa si svoje znalosti zo skromnosti znižuješ, ja by som Ti všade pridal aspoň dva body :) Ja viem trochu po anglicky, ešte menej po poľsky a rusky (to najmä pre blízkosť so slovenčinou), 67 slov po španielsky a 17 po hebrejsky. Po francúzsky len vulgarizmy :) Hornosrbčina ma fascinuje, je taká neznáma a pritom blízka, ako Slovan si veľmi cením, že sa o ňu zaujímaš až tak, že si sa stal adminom na tamojšej wiki :) --Kelovy 16:33, 27. máj 2007 (UTC)

Dobrý deň, Kelovy. Chceš upraviť so mnou jednotlivé šablóny, ktoré ešte chýbajú? Kompletná lista už je na stráne hornolužickej verzii. Pozdrav --Tlustulimu 14:04, 3. júl 2007 (UTC)

Ahoj Tlustulimu, čo sa týka šablón, som ako slon v porceláne, tak sa radšej do toho nepúšťam :) Veľmi obdivujem, čo vytváraš, na spoluprácu som však ešte nedozrel --Kelovy 14:08, 3. júl 2007 (UTC)

Upozornenie[upraviť kód]

Kelovy, prosim, aby si sa v buducnosti zdrzal nevhodnych kometarov o mme (resp. inych redaktoroch) za ich chrbtom na inych jazykovach verziach wikipedie (par prikladov [3] [4] [5]). Vidim, ze to robis pravidelne. Taketo spravanie povazujem minimalne za nevhodne. —Maros 11:37, 27. máj 2007 (UTC)

Čo tam bolo nevhodné ? Len som skonštatoval fakt. Teraz som dostal od Siebota mail, kde nedokáže pochopiť, prečo si mu zablokoval aj IP adresu ako nejakému vandalovi (čiže nemôže prispieť ani zo svojho redaktorského účtu - preto ten mail). Čo mu mám odpovedať bez toho, aby som spomenul Tvoje meno ? Mimochodom, nerozumiem, prečo si hlasoval v jeho žiadosti o flag, keď Ti Helix v inom hlasovaní Tvoj hlas vyškrtol pre nedostatočný počet editov.

Mne sa zasa nepáči, keď zverejňuješ informácie ohľadom mojej nezamestnanosti [6], na to Ti nikto nedal právo. Rovnako ma zabolelo, keď si mi prispel na môj bankový účet jedným halierom, s odôvodnením, že si mám kúpiť niečo na seba. Áno, nie som úspešný konzultant v nemeckej firme oblečený podľa najnovšej módy, som chudobný človek, ktorý sa 24-hodín denne stará o svojho 91-ročného nevládneho starého otca. Nedomnievam sa, že je preto správne vysmievať sa mi. Prajem Ti pekný deň.--Kelovy 12:37, 27. máj 2007 (UTC)

Nevidim, kde sa ti vysmievam. Ak chces fakty, tak si este raz pozri vyssieuvedene odkazy - t.j. ak niekoho po práve zablokujem, lebo pouziva bota bez priznaku a plni posledne upravy, co je uplne samozrejme aj v inych wikipediach, tak vypisujes, ze som nepriatelsky a vytvaram lapsusy. Neviem, co tam do toho pleties spomenutie mojeho mena, tvojho stareho otca, kde pracujem atd. (co je mimochodom absurdne, kedze sa stazujes ze som uviedol nieco z tvojej pracovnej naplne).
Namiesto vykrucania som cakal nieco ako "sorry, uz sa to viac nestane". —Maros 13:00, 27. máj 2007 (UTC)
Alexscho nie je bot, zablokoval si celkom obyčajného redaktora. Už to, že si si to doteraz neuvedomil (napriek jeho vysvetleniu), považujem za lapsus. Veľmi si vážim všetko, čo si pre wikipédiu urobil, ale Tvoje konanie mi často pripadá unáhlené, ba prchké. O Tvojej pracovnej náplni som sa dozvedel z Tvojej tunajšej redaktorskej stránky. Želám Ti, aby sa Ti celý život darilo tak ako teraz. --Kelovy 13:23, 27. máj 2007 (UTC)
Nemam cas mlatit tu prazdnu slamu, takze posledny pokus, snad pochopis. Nejde tu o konkretny priklad kedy sa maju resp. nemaju blokovat boty (pozn. pomimo, kedze to tu stale zanasas: je uplne irelevantne ci ucet Alexscho je alebo nie je bot, podtatne je ci pod uctom pracuje bot bez priznaku) ale o tvoje spravanie. Je nekorektne ak niekoho poza chrbat ociernujes. O tom, ze sa jedna o klamstva, radsej pomlcim. —Maros 13:43, 27. máj 2007 (UTC)
Neviem, kto zanáša, Alexscho nikdy nebol akýkoľvek bot, (či už bez príznaku alebo s ním), je to obyčajný redaktor, ktorý ani netuší ako boty pracujú. Chcel len pridať (ručne) interwiki, nič viac. Sám to často robím na iných wikipédiách a som si istý, že ma nikto nezablokuje. Vychutnaj si vedomie, že ako admin si jedinečný. --Kelovy 14:03, 27. máj 2007 (UTC)

János Demeczky[upraviť kód]

Hi! As you say, it is quite strange for János to be the son of Michal. Either he is really-really old (we have a semi active user on huwiki who is over 75, but János would be over 85..). Actually he might be the grandson (now I reread the original letter it starts like this: "I am quite seriously interested in Genealogy, so I quickly discovered that the Slovakian Wikipedians made an article about a relative of mine") (I didn't mean to foul you, I just assumed he would be the son). I understand that anyone in that age would have had Hungarian citizenship if he lived on the territory of current day Slovakia.

His relative claims he was of Hungarian nationality (ethnicity), thats all I know. I don't think that he would have any interest in changing the past by affecting the Wikipédia article..

Thanks again for your help!

Regards, --Dami 14:16, 28. máj 2007 (UTC)

Hi! I find it fascinating as well, to see people of all ages edit Wikipedia. And also, the equality between different users is something amasing to me.

Back to János, he is a more distant relative, than I thought (Michal is the second cousin of János's great-grandfather), but he is grateful, and I am glad as well that such cooperation can exist between Wikipedias (But you know all about that, with a userpage on every Wikipedia.. :) ).

I'll look back from time to time (to congratulate on your 70 000th article, or to look for clever javascript and design solutions, add some interwikis, etc.).

Regards, --Dami 20:25, 28. máj 2007 (UTC)

USA vs. Spojené štáty[upraviť kód]

Nepoužívame náhodou Spojené štáty? --Prskavka 16:09, 28. máj 2007 (UTC)

používame materskú kategóriu Kategória:Spojené štáty americké, ale všetko pod ňou vo forme USA. Dôvodom je, že by vznikali príliš dlhé a krkolomné tvary. Prepáč mi tie rollbacky, ale tak to bolo rýchlejšie. A ďakujem za pridané interwiki, ktoré som akosi prehliadol. --Kelovy 16:13, 28. máj 2007 (UTC)
oka...som zbytočne editovala...btw. mam dojem že niekto už raz tie kategórie premenovával práve z terajších "Psy z ..." (ktoré som pôvodne vytvárala) na "Plemená psov z ..." (či ako to bolo). --Prskavka 16:24, 28. máj 2007 (UTC)
a nemáš skôr na mysli premenovanie niekdajšej kategórie Psy podľa štátu na Kategória:Plemená psov podľa štátu, to premenoval AtonX a ja s ním súhlasím, pretože názov je presnejší (nezapletie sa tam napr. Lajka:) Teraz mi napadá, že by bolo dobré mať obe kategórie rovnako (Plemená psov...), ak mi dáš požehnanie, v noci to spravím. --Kelovy 16:31, 28. máj 2007 (UTC)
Môžbyť že to bola tá zmena..mne sa iba čosi marí, nechcem polemizovať :-). Ktoré obe kategórie myslíš? Kategorizácii sa ja v podstate "len" prispôsobujem a radšej si "mydlím" článočky ;-). Takže keďže máš evidentne väčšie skúsenosti v tejto oblasti, rob ako myslíš :-) /len nech sa v tom potom vyznám :-D / --Prskavka 16:37, 28. máj 2007 (UTC)
Myslím zmenu Psy z krajiny na Plemená psov z krajiny. Ďakujem za povolenie, čoskoro sa do toho pustím. Nech je požehnaný ten, kto Ti dal mydlo :) --Kelovy 16:43, 28. máj 2007 (UTC)
Dík za kategorizáciu. Nechce sa ti upraviť tak aj mačky? :-) --Prskavka 10:17, 1. jún 2007 (UTC)
Plemená mačiek podľa štátu ? Jasné, rád sa do toho pustím :) --Kelovy 11:29, 1. jún 2007 (UTC)
Ď. :-) --Prskavka 11:42, 1. jún 2007 (UTC)

?[upraviť kód]

Chcem sa spýtať ako zmeniť v kategorii klasický skladatelia obdobia pretože tam chýba romantizmus a hudba 20. storočia.--Leo111 16:23, 30. máj 2007 (UTC)

Ahoj, nie som si istý, čo presne myslíš, ale možno toto:
 • Vytvoríš Kategória:Skladatelia romantizmu a tá bude obsahovať: [[Kategória:Klasickí skladatelia|Romantizmus]], potom Kategória:Klasickí skladatelia 20. storočia a do tej hodíš [[Kategória:Klasickí skladatelia|20. storočie]]

Mne osobne sa súčasný názov "Klasickí skladatelia" nepáči, lebo skladať sá dá klasickým spôsobom aj lego, možno sa na to v noci pozriem, s tým, že budem rešpektovať Tvoje zoradenie, ak bude logické. Ale iste si väčší odborník na hudbu ako ja :) --Kelovy 18:20, 30. máj 2007 (UTC)

ano je to veľmi zlé označenie ´´Klasický skladatelia´´. Budem sa snažiť to usporiadať podľa období, lebo terajší stav je neprehľadní.--Leo111 11:32, 1. jún 2007 (UTC)

bot flag[upraviť kód]

Čau, vravel si, že si niečo ako veľvyslanec robotov. Po zobrazení drobných úprav som si všimol, že tento Huzzlet the bot nemá flag už vyše pol roka a beží nám tu. Tak len upozorňujem nech sa to začne riešiť, aby sa predišlo nejakému podobnému bloku a problémom, ktoré som tu minule zaznamenal. — Kandy Talbot 06:36, 2. jún 2007 (UTC)

ahoj, ja som mu už dávnejšie písal, ale potom som pochopil, že nejde o štandardný typ interwiki robota, nakoľko jeho priemerný počet príspevkov na deň je približne 1, zrejme ide o fixáciu, ktorú vykonáva napoly ručne, kvôli tomu by som vlastne ani nechcel obťažoval byrokrata. Ale ďakujem za upozornenie :) --Kelovy 07:08, 2. jún 2007 (UTC)
Skúsim byť presnejší, keďže si asi nerozumieme napr. pri chápaní technickej stránky veci:
 1. Práve že ide o štandardného interwiki bota čo vidieť aj z úprav a aj majiteľ to sám priznáva.
 2. Byrokratov dve kliknutia pri prideľovaní bot flagu nezabijú a určite stým počítajú v tejto funkcii.
 3. V prvom rade ide o pohodlie nás redaktorov. Úpravy botov ja osobne vidieť nechcem keď nemusím, ale takto nemám na výber ak si zobrazím drobné úpravy.
 4. Ignorácia problému problém nerieši, hlavne ak má potenciál (zo skúseností čo som tu zažil) narobiť nepríjemnosti.
Preto teraz už prosím a nie len upozorňujem, keďže stým máš viac skúseností vybaviť to do želaného efektu. Vďaka. ;) — Kandy Talbot 08:29, 2. jún 2007 (UTC)
Nejde o ignoráciu problému, písal som mu vlani, nereagoval (možno sa zľakol našej procedúry), a odmietam mu spamovať diskusiu. Nepovažujem ho za štandardného vzhľadom na počet jeho príspevkov (naozaj sú sporadické). Dopĺňa obvykle interwiki v článkoch, ktoré iné roboty prehliadajú (ako Ďatľotvaré), preto predpokladám, že jeho úloha je špecificky fixačná. Ja osobne si ju veľmi vážim a nerád by som ho stratil. Môžeme sa dohodnúť, že ak vytvorí za deň viac ako 2,5 príspevku, sám ho zablokujem :) --Kelovy 09:45, 2. jún 2007 (UTC)
OK ako uznáš za vhodné, hoci ja som sa snažil aby vnikla možnosť výberu zobrazovať jeho úpravy aj ináč ako vypnutím drobných úprav. ;) — Kandy Talbot 10:29, 2. jún 2007 (UTC)
ďakujem, si veľkorysý :) sám sa často snažím ručne opravovať pokazené interwiki a to by si neveril, koľko wikipédii musím pochodiť, kým nájdem škriatka-pôvodcu :) Krásny večer Tebe i blízkym --Kelovy 20:15, 2. jún 2007 (UTC)

Zmena Derivácie Ubuntu[upraviť kód]

nie nie je to nazov projektu. je to vlastne viac menej navod ako jedna z vlastnosti ubuntu. planujem v clanku ubuntu urobit take male obsahove menu, kde budu odkazy na niektore funkcie

powitanie[upraviť kód]

Dziękuję za powitanie tak wcześnie. :') Pozdrawiam. Grzegorz Dąbrowski 03:46, 5. jún 2007 (UTC)

:) milo mi, rowniez pozdrawiam i do zobaczenia --Kelovy 03:50, 5. jún 2007 (UTC)

zablokovanie redaktora142Shadow[upraviť kód]

ahoj michal, prosím ta prečo si zablokoval redaktora redaktor:142Shadow ? ? Pozeral som sa do jeho príspevkov , ak to dobre ukazuje položil len dve otázky v Wikipédia:Krčma/Technické je to uplny novačik nevie ako písať. Peter439 18:41, 7. jún 2007 (UTC)

ahoj Peter, nerešpektoval upozornenie a opakovane vkladal do wiki článok o svojej nevydanej knihe. V jeho príspevkoch sa nezobrazujú úpravy, ktoré boli zmazané. --Kelovy 18:43, 7. jún 2007 (UTC)

aha, už som to zbadal v posledných upravách, ale čo ked je to budúci Shakespeare ? :-))))Peter439 18:48, 7. jún 2007 (UTC)

:)))) aspoň ma budú spomínať jeho životopisci :) --Kelovy 19:00, 7. jún 2007 (UTC)

Loveless bot[upraviť kód]

Hello

Sorry, I thought I could run it "slow mode" in the meanwhile. I'll stop it immediatly.

Darkoneko 09:27, 8. jún 2007 (UTC)

Vďaka za upozornenie[upraviť kód]

Vďaka Ti za upozornenie. Nech sa však pozerám akokoľvek, nikde na mojej redaktorskej stránke žiadnu propagáciu nacizmu nevidím, iba uvádzanie konkrétnych faktov s priamo uvedenými zdrojmi. Tieto informácie sa niekomu môžu zdať nepohodlné alebo nezapadajúce do jeho svetonáhľadu, ale stále to ostáva holou skutočnosťou a pravdou.

S pozdravom --Shramana 12:56, 8. jún 2007 (UTC)

Hlasovanie o potvrdení správcu[upraviť kód]

Vidím, že si sám uzavrel potvrednie, ktoré sa týka správcu Lisa. Keďže tento sa v jeho závere vyjadril, že ho vyhodnotí sám, nechaj to prosím na ňom. Od ukončenia hlasovania ubehli 3 dni, iste si nájde čas a sám sa vyjadrí. Tvoju úpravu v archíve a na podstránke teda odstránim, rešpektuj to prosím. Ďakujem. --Bubamara …✉ 07:04, 11. jún 2007 (UTC)

Ahoj Bubi:) Ja rozlišujem dve veci: 1. Oficiálne vyhodnotenie hlasovania a 2. Lisovo vyhodnotenie hlasovania (čiže či vníma svoju podporu ako dostatočnú na zotrvanie vo funkcii). Preto som úkon č.1 uskutočnil sám, nakoľko sa k tomu akosi nikto nemal. Ani na českej wiki nie je bežné, aby to oficiálne uzavrel samotný objekt hlasovania. Je to veselé, lebo vlastne ponúkaš Lisovi niečo, čo mu ja, jeho priateľ, upieram. Ale mne osobne to až tak veľmi nevadí, nebudem Ti robiť napriek :) --Kelovy 19:46, 11. jún 2007 (UTC)

Ruské mená[upraviť kód]

Tak už som to dal do návrhov na hlasovanie. Nevieš po akej dobe sa to može posunúť medzi prebiehajúce hlasovania a kto to môže urobiť? --Bunco 09:23, 15. jún 2007 (UTC)

Môže to urobiť ktorýkoľvek zaregistrovaný redaktor. Tu sú oficiálne pravidlá. Nešpecifikuje sa tam, ako dlho má trvať diskusia, ja navrhujem štyri dni a pol :) --Kelovy 09:27, 15. jún 2007 (UTC)

Odporúčania[upraviť kód]

Chcem sa ťa v mene jednej nemenovanej agilnej redaktorky spýtať na toto. Ktoré z uvedených odporúčaní nerešpektuješ ty osobne a ktoré podľa teba nerešpektuje komunita, keďže hovoríš za všetkých?

 1. Wikipédia:Autobiografia
 2. Wikipédia:Wikipedická významnosť
 3. Wikipédia:Významnosť (ľudia)
 4. Wikipédia:Biografia
 5. Wikipédia:Blokovanie
 6. Wikipédia:Buďte láskaví k nováčikom
 7. Wikipédia:Buďte neoblomní
 8. Wikipédia:Buďte smelí pri úprave stránok
 9. Wikipédia:Encyklopedický štýl
 10. Wikipédia:Externé odkazy
 11. Wikipédia:Hlasovanie
 12. Wikipédia:Hodnotenie
 13. Wikipédia:Konflikt záujmov
 14. Wikipédia:Nenarušujte Wikipédiu kvôli ilustrácii tvrdenia
 15. Wikipédia:Predpokladajte dobré úmysly
 16. Wikipédia:Používateľské meno
 17. Wikipédia:Riešenie konfliktov
 18. Wikipédia:Stránka redaktora
 19. Wikipédia:Systém noviniek
 20. Wikipédia:Vandalizmus
 21. Wikipédia:Vyhnite sa vyhýbavým slovám
 22. Wikipédia:WikiLáska
 23. Wikipédia:Wikietiketa
 24. Wikipédia:Zamknutá stránka
 25. Wikipédia:Zdvorilosť
 26. Wikipédia:Žiadne osobné útoky
 27. Wikipédia:Žiadne otvorené proxy
 28. Wikipédia:Žiadne právne hrozby
 29. Wikipédia:Žiadny vlastný výskum
 30. Wikipédia:Žiadosť o komentár

Ďakujem ti za odpoveď. --Bubamara …✉ 21:22, 15. jún 2007 (UTC)

Bubi, neber to tak, že pohŕdam odporúčaniami. Denne mi pomáhajú v mojej práci a i keď nesúhlasím so všetkým, čo obsahujú, jednoznačne oceňujem ich význam i to, že si mnohé z nich preložila z češtiny Ty. Ale odporúčanie NESMIE byť normou pre zosadenie kohokoľvek z funkcie ! Na takéto vážne veci sú určené výlučne pravidlá. --Kelovy 21:38, 15. jún 2007 (UTC)
Opakujem svoju otázku: Ktoré z uvedených odporúčaní nerešpektuješ ty osobne a ktoré podľa teba nerešpektuje komunita, keďže hovoríš za všetkých? Ďakujem za jasnú odpoveď. --Bubamara …✉ 21:44, 15. jún 2007 (UTC)
Ja by som len rád vedel, kto je to tá komunita? Akože redaktori? Lebo v poslednom čase mám dojem, že sú tu minimálne tri komunity. A ktorá je tá pravá? --peko 22:03, 15. jún 2007 (UTC)
Určite sa nájdu (nie celé, ale ich časti) a nikto mi to nemôže vyčítať. Rovnako tak je to s komunitou. Dovolím si tvrdiť, že trebárs Ty berieš s rezervou čísla 14, 17, 23, 25 a 26. --Kelovy 21:52, 15. jún 2007 (UTC)

Problém so zdrojom alebo licenciou obrázka Image:Demeczky.jpg[upraviť kód]

Warning sign
Tento obrázok môže byť zmazaný.

Vďaka za nahranie obrázka Image:Demeczky.jpg. Avšak tento môže byť čoskoro zmazaný, ak nedokážeme zistiť držiteľa autorských práv a stav autorských práv. Kvôli dodržiavaniu autorského zákona sme veľmi obozretní pri prijímaní obrázkov do Wikipédie.

Držiteľom autorských práv je zvyčajne tvorca, zamestnávateľ tvorcu alebo osoba, ktorej boli tieto práva udelené. Informácia o tom, za akých podmienok môžeme používať dielo je uvedená v licencii. Typ licencie označujeme pridaním šablóny licencie. Zodpovedajúcu šablónu nájdite v zozname Wikipédia:Šablóny/Licencie a vložte ju na opisnú stránku obrázka takto: {{NázovŠablóny}}.

Prosím, označte informácie o autorských právach (kto je autorom a licenciu) aj na všetkých ostatných obrázkoch, ktoré ste nahrali alebo nahráte. Pamätajte, že administrátori môžu zmazať obrázky bez tejto dôležitej informácie. Zoznam najdôležitejších zásad, ktoré je treba pri nahrávaní obrázkov dodržať je v článku Pomoc:Obrázok. Ak máte nejaké otázky, kontaktujte mňa alebo niektorého z tu uvedených redaktorov. Vďaka. Helix84.JPG helix84 09:24, 30. jún 2007 (UTC)

Obrázok:Michal Demeczky.JPG

Vieš, ono je jedno z koho je to archívu, potrebujeme vyhlásenie, že je držiteľom autorských práv. A keď už sme pri tom, ak je držiteľom autorských práv pred povolením len pre Wikipédiu. Odporúčam uprednostniť uvoľnenie pod slobodnou licenciou, čiže postup takýto: Wikipédia:OTRS#Ako žiadať o povolenie. Helix84.JPG helix84 01:17, 2. júl 2007 (UTC)

ja som to pôvodne nahral ako fair-use, s tým, že jeho súkromný archív ako zdroj postačí... A keď náhodou nie je držiteľom autorských práv stačí meno fotografa (pre fair use)? Napísal: "Anyway in case any question about it, just ask me, I know the photographer's name etc. if it's needed..." --Kelovy 05:54, 2. júl 2007 (UTC)
Áno, autor je to, čo chýbalo pre fair use. Pozri paragraf 25, asi napíšem FAQ lebo v poslednej dobe je to nejaká častá chyba. Helix84.JPG helix84 11:02, 2. júl 2007 (UTC)
Len pozor, fair use prijímame do 640×640px. --AtonX 11:30, 2. júl 2007 (UTC)

Kategória:Články bez interwiki[upraviť kód]

Ahoj, súhlasíš, aby som odstránil túto kategóriu? Jej funkciu v máji nahradila Špeciálne:Withoutinterwiki. Škoda, že podobná nie je pre kategórie, zbavili by sme sa aj Kategória:Kategórie bez interwiki Helix84.JPG helix84 16:54, 2. júl 2007 (UTC)

no, mne neprekáža, ale neprotestujem --Kelovy 16:56, 2. júl 2007 (UTC)

Limburgish Wikipedia[upraviť kód]

Prest'Ahovat' sa mojej diskusia! --451...etc 09:35, 5. júl 2007 (UTC)

Slovenčina Limburgse Wikipedia dobry gramatika? --451...etc 09:37, 6. júl 2007 (UTC)


Ahoj Kelovy, chciem stránka o Limburgský gramatika robit'. Máš čas okolo pomôct'? Nemám rozum do Slovenský meno do jzykoveda skladba(zameno, výraz, adverbium, predložka a tak ďalej). Ich wil 'n paasj euver Limburgse grammatica aanmake. Höbse tiejd om mich te helpe? Ich höb gén verstandj van Slowaakse taalkundige terme(veurnaamwaord, werkwaord, biejvoeglik naamwaord, veurzètsel etc.). --451...etc 11:15, 7. júl 2007 (UTC)

Pitkern Wikipedia[upraviť kód]

Tvoju redaktorstránka ??Ehm............ (som Redaktor:45109237562387a:)) --Ooswesthoesbes 17:59, 20. júl 2007 (UTC)

Blahoželanie[upraviť kód]

Všetko najlepšie k narodeninám! Helix84.JPG helix84 09:11, 26. júl 2007 (UTC)

Veľa síl a pohody k nesení troch krížov na chrbte! :) — Kandy Talbot 09:27, 26. júl 2007 (UTC)
Ďakujem Vám, aj chlapcom z ICQ za blahoželania :) Rovnako tak za všetko, čo som sa smel na wiki od Vás naučiť. Pousilujem sa byť ešte príjemnejším spolupracovníkom ako doposiaľ :) --Kelovy 14:42, 26. júl 2007 (UTC)

Zmazanie clanku Zidobolsevizmus[upraviť kód]

Kelovy, ak tam bola chybna diakritika nebol snad problem to opravit ?! Alebo tvrdis ze cely clanok treba vzdy vymazat ked je chyba v diakritike? To su mi novinky na Wiki. --91.127.170.23 14:59, 26. júl 2007 (UTC)

áno, pretože bez diakritiky ide o celkom inú reč (ja osobne z nej rozumiem tak 30 percent, aj to nie vždy). Napíš Jimmy Walesovi, že žiadaš novú bezdiakritickoslovenskú wikipédiu - už dlho si všíma Tvoje príspevky, enormne zvyšujúce úroveň wiki, iste Ti v okamihu vyhovie. --Kelovy 15:04, 26. júl 2007 (UTC)

Hlasovanie na Wikipedii[upraviť kód]

Podla http://sk.wikipedia.org/wiki/Wikip%C3%A9dia:%C4%8Co_Wikip%C3%A9dia_nie_je#Wikip.C3.A9dia_nie_je_demokracia ako i podla http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Votes_for_deletion#AfD_Wikietiquette je rozhodovanie na Wikipedii nie hlasovanim a nie diskusiou, ale predovsetkym argumentaciou. Mylim sa? Ako sa bude postupovat v tomto pripade? Ako sa postupovalo v inych?--GMK (diskusia) sa nepodpísal(a)

budú sa rešpektovať výsledky hlasovania... ja viem, že to myslíš dobre, ale nejaké pravidlá sú potrebné, diskusia je veľmi dôležitá, ale všetko nevyrieši, pretože koľko redaktorov, toľko hlávok. --Kelovy 05:20, 31. júl 2007 (UTC)

Problém so zdrojom alebo licenciou obrázka Image:Wimbledon logo.png[upraviť kód]

Warning sign
Tento obrázok môže byť zmazaný.

Vďaka za nahranie obrázka Image:Wimbledon logo.png. Avšak tento môže byť čoskoro zmazaný, ak nedokážeme zistiť držiteľa autorských práv a stav autorských práv. Kvôli dodržiavaniu autorského zákona sme veľmi obozretní pri prijímaní obrázkov do Wikipédie.

Držiteľom autorských práv je zvyčajne tvorca, zamestnávateľ tvorcu alebo osoba, ktorej boli tieto práva udelené. Informácia o tom, za akých podmienok môžeme používať dielo je uvedená v licencii. Typ licencie označujeme pridaním šablóny licencie. Zodpovedajúcu šablónu nájdite v zozname Wikipédia:Šablóny/Licencie a vložte ju na opisnú stránku obrázka takto: {{NázovŠablóny}}.

Prosím, označte informácie o autorských právach (kto je autorom a licenciu) aj na všetkých ostatných obrázkoch, ktoré ste nahrali alebo nahráte. Pamätajte, že administrátori môžu zmazať obrázky bez tejto dôležitej informácie. Zoznam najdôležitejších zásad, ktoré je treba pri nahrávaní obrázkov dodržať je v článku Pomoc:Obrázok. Ak máte nejaké otázky, kontaktujte mňa alebo niektorého z tu uvedených redaktorov. Vďaka. Bubamara …✉ 18:47, 2. august 2007 (UTC)

Limburgčina Wikiquote[upraviť kód]

Ahoj Kelovy! (som user:451...a) Potrebujem tvoju pomoc! tu. Ked' pomôcš pokračovat' možno. --Ooswesthoesbes 14:59, 19. august 2007 (UTC)

Ahoj, Kelovy! D'akujem vám kvôli tvojej podpora :) --Ooswesthoesbes 07:31, 20. august 2007 (UTC)

Help needed![upraviť kód]

Hi! Can you translete this http://en.wikipedia.org/wiki/Andranik_Ozanian in a few sentences. Thanks a lot! 217.118.95.32 23:15, 4. september 2007 (UTC)

Ahoj Kelovy! d'Akujem vám! Wikiquote Limburgčina asi budem stavat'! Sme nachádzat redaktors. ---Ooswesthoesbes 06:11, 5. október 2007 (UTC)

Televízne seriály[upraviť kód]

Pozri prosím Diskusia ku kategórii:Sovietske kreslené seriály. --AtonX 14:20, 8. október 2007 (UTC)

Šablóna:Geografický výhonok[upraviť kód]

Vďaka za rýchly zásah, inak existuje možnosť zamknúť niektoré stránky pre neregistrovaných a novoregistrovaných užívateľov? Alebo iba možnosť zamknúť pre všetkých a zamknúť pre IP? Vasiľ 17:31, 15. október 2007 (UTC)

ahoj, ja ďakujem Tebe za postreh a upozornenie. Na anglickej wiki majú možnosť zamknutia pre anonymov+novoregistrovaných, ale my žiaľ nie, preto som to radšej zablokoval pre všetkých (okrem adminov). Verím, že táto možnosť skoro pribudne aj nám, potom by sme mohli zamknúť týmto spôsobom všetky šablóny výhonkov. --Kelovy 17:39, 15. október 2007 (UTC)
Už som sa s takým prípadom stretol, pridával blbosti do šablóny šablóna:bez citácie. Inak práve teraz prešiel na cs wiki, a robí to isté čo tu. Dúfam, že bude možnosť zablokovať to pre novoregistrovaných. Vasiľ 17:43, 15. október 2007 (UTC)
idem vyskúšať, či to náhodou predsa len nemáme a zamknutie pre anonymov v sebe obsahuje aj zamknutie pre novovytvorených --Kelovy 17:51, 15. október 2007 (UTC)
super, tak to máme aj my --Kelovy 18:01, 15. október 2007 (UTC)
To je dobre, takže asi to bude chceť pozamykať všetky šablóny, alebo aspoň tie najpoužívanejšie. Vasiľ 18:03, 15. október 2007 (UTC)
máš pravdu, hneď idem na to --Kelovy 18:04, 15. október 2007 (UTC)
Vďaka za zamknutie redaktorskej stránky, možno by bolo lepšie dať to pre novo a nereg užívateľov dnes je to tu nejaké veselé. Vasiľ 18:08, 15. október 2007 (UTC)
Hm, veď to dávam, napr. Tebe to nejde editovať ? --Kelovy 18:13, 15. október 2007 (UTC)
Mne napíše ako poznámku "Poznámka: Táto stránka bola zamknutá tak, aby ju mohli upravovať iba registrovaní používatelia.", som myslel, že tam dávaš pre novovytvorených a neregistrovaných. Vasiľ 18:14, 15. október 2007 (UTC)
chyba je len v slovenskom preklade toho oznámenia (to potom opravím), ja som to overil na novovytvorenom redaktorovi Domnelý Vandal, hoci bol riadne zaregistrovaný, editovať mu to nešlo :) --Kelovy 18:18, 15. október 2007 (UTC)
Tak vďaka. Inak, to máš na metál za rýchlosť reakcie. Vasiľ 18:19, 15. október 2007 (UTC)

SMS[upraviť kód]

Dovod rollbacku zmien? T-Mobil Orange a Telefonica maju pravo figurovat v zozname ale alternativny SMS operator nie? Nezda sa Vam to divne?

Šablóny[upraviť kód]

Ahoj, myslím, že by bolo dobré zamknúť pre neregistovaných a novoregistrovaných šablóny hlavnej stránky a stránky posledných zmien, prípadne to dať nejako do diskusie. Vasiľ 15:26, 16. október 2007 (UTC)

mne sa zdá, že tieto veci sú už zamknuté, ale nemôžem to zatiaľ overiť v kabátiku anonyma, lebo:

Vaša IP adresa bola automaticky zablokovaná, pretože je používaná iným používateľom, ktorého zablokoval Kelovy. Udaný dôvod zablokovania:

Ste zablokovaný, pretože zdieľate IP adresu s "Domnelý Vandal". Dôvod "odôvodnený sock puppet Kelového". Blokovanie začalo: 18:01, 15. október 2007 Blokovanie vyprší: 18:01, 16. október 2007

Ak sa potrebujete informovať o blokovaní, môžete kontaktovať Kelovy alebo niektorého iného správcu.

Tak počkám do 18:01 :)) --Kelovy 15:33, 16. október 2007 (UTC)

Nie sú zamknuté, teraz som to skúšal. Konkrétne mám na mysli túto šabóny + podšablóny Šablóna:Pomôž. Vasiľ 15:37, 16. október 2007 (UTC)
aha, ďakujem za upozornenie, hneď idem na to :) --Kelovy 15:38, 16. október 2007 (UTC)

Ďakujem za zásah[upraviť kód]

 • Zabila som večer registrovaním sa kade tade, aby som si uchránila čisté meno, žiaľ, niekde sa ta IP už stihla implantovať ako Bubamara, aj na pl wiki napr. --Bubamara …✉ 23:11, 20. október 2007 (UTC)
niekto mi spomínal už dávno, že sa uvažuje o jednom nicku platnom pre všetky wiki projekty, škoda, že sa to ešte nerealizovalo :( neviem Ťa nájsť na tej poľskej wiki, myslíš ich wikisource ? v každom prípade to treba hneď oznámiť príslušným adminom, aby ho zablokovali--Kelovy 23:30, 20. október 2007 (UTC)
Tú IP som už u nás blokla, vedia o nej aj inde, riešil to aj jeden stewart meta:User:Darkoneko.

(Záznam blokovaní); 21:50 . . Bubamara (Diskusia | príspevky | zablokovať) (zablokoval/a "Redaktor:64.202.160.0/19" s časom ukončenia na neurčito (možnosť vytvoriť si účet bola vypnutá): anonymizer zneužívaný na predstiranie cudzích identit).

Každopádne musíme byť všetci správcovia všímaví, a nesmieme nechať takéto IP vyčíňať. Okamžite ich treba blokovať nastálo. Šablóny denných udalostí, ktoré boli vandalizované obrázkom som radšej zmazala a spravila nanovo, nech nič v histórii nie je. Tak ešte raz ďakujem. --Bubamara …✉ 23:45, 20. október 2007 (UTC)

aha, tak dúfam, že Darkoneko (ktorý je mimochodom aktívnym prispievateľom aj u nás (ako robot Loveless) ten anonymizér zablokuje na všetkých wiki-projektoch. --Kelovy 00:17, 21. október 2007 (UTC)

D'akkujem[upraviť kód]

Ahoj! D'akujem. :-) --Csesznekgirl 18:40, 21. október 2007 (UTC)

Szia :) not at all :) --Kelovy 18:43, 21. október 2007 (UTC)

Thanks[upraviť kód]

Thank you for your message of welcome. I guess I'd need some help already because I'd like to rename my user account (from Redaktor:Two Wings to Redaktor:TwoWings). Could you help me for that? --Two Wings 14:38, 28. október 2007 (UTC)

hi, with pleasure I will contact our bureaucrat --Kelovy 14:48, 28. október 2007 (UTC)
done Liso@diskprís 06:45, 29. október 2007 (UTC)

pozri[upraviť kód]

ahoj, všimol som si že zvykneš pridať do článku rozlišovačku typu O xxx pozri yyy. Dávam do pozornosti šablónu {{pozri}} ktorá tomu dá jednotný vzhľad a "píše sa rovnako" čiže {{pozri|xxx|yyy}}. —Kandy Talbot 11:49, 31. október 2007 (UTC)

aha super, a nešlo by to trošku vycentrovať doprava a dať všetko kurzívou ? --Kelovy 11:56, 31. október 2007 (UTC)

Zeêuwse Wikipedia[upraviť kód]

li-¼ Deze gebroeker haet zo weinig kinnis van 't Limburgs, det d'rs nog neet 'ns d'n hondj van 'n ketje kin ongersjeije.

Nachádzáš ma pri všetky Wikipedia germansky, (li:, zea:, nl:, fy:, en:, de: etc) 'k Praot zelfs 'n bietje Zeêuws (vraviem trošku Zeelandčina) --OosWesThoesBes 13:32, 3. november 2007 (UTC)

Bolo to veľmi milé prekvapko, mňa vlastne tiež nájdeš na mnohých wikipédiách, ale do niektorých nakuknem len raz za rok :) preto som práve dnes vkladal oznamy, kde mi majú moje obdivovateľky písať :) a tú šablónu na štvrtinovú znalosť limburgčiny si stále nezaslúžim, ale napravím to :) --Kelovy 14:00, 3. november 2007 (UTC)
Šablona: tento redaktor máš tol'koto vedomosti od Limburgcina, to nerozozná pes a malý mačka. (Limburgcina porekadlo) --OosWesThoesBes 14:26, 3. november 2007 (UTC)
tak to je zlaté :)) ja som však zatiaľ redaktor, ktorý by nerozoznal malú mačku od nosorožca :) --Kelovy 14:35, 3. november 2007 (UTC)
nesorožca = neushoorn od Limburgcina. Vedieš čo gans a gangster znamená od Limburgcina? :) --OosWesThoesBes 14:41, 3. november 2007 (UTC)
:) gangster je aj po našom :) a gans tipujem: hus --Kelovy 14:43, 3. november 2007 (UTC)
100% good jong! Doe kals al half 't Limburgs!/100% bezchybný! Vravieš Limburgcina ako redaktor li-¾! --OosWesThoesBes 14:47, 3. november 2007 (UTC)
:))) hahaha, ďakujem ! aj tieto slovíčka sa naučím a budem ohurovať súrodencov :) hajje :) --Kelovy 15:04, 3. november 2007 (UTC)
Danke :) en hajje! --OosWesThoesBes 15:07, 3. november 2007 (UTC)

DragonBot on skwiki[upraviť kód]

Hi Kelovy, Thanks for the note on my talk page. I have reduced the throttle at which my bot operates. I guess now it operates slower than the other unflagged bot - FicBot. If you still feel an issue with the edit speed, please feel free to block the bot and enable it back once you have granted a bot flag. Thanks ! --Jacob Jose Thanks for the bot flag..! :) --Jacob Jose

Ale no tak (zmazanie Majster kat)[upraviť kód]

Keď sme o nich kedysi hlasovali, hlavný argument bol, že nevydali oficiálne CD. Teraz je na svete, tak by tu mali zostať. Ak ich chceš zmazať, daj radšej nový návrh. --peko 02:25, 9. november 2007 (UTC)

Your bug report on DragonBot[upraviť kód]

Hi Kelovy, regarding your bug report, it is not a bug, but happens when users link more than one page in a wiki to the same page in another wiki. Could you please unblock DragonBot? Thanks! --Jacob

I have a manual mechanism to avoid such repeat edits. I manually avoid such pages when I run the bot next time.. :) I do that for mlwiki for ml movie related pages like this which have only a single page in enwiki, but detailed and multiple pages in mlwiki. The technique I use is to look at my contribution summary and then find unusually highly edited pages and avoid them in the next round. You can find that there are 7 such pages with Newar Wiki. Also, you have to consider two more points:
 1. It is theoretically not possible to "automatically" avoid such errors altogether since a robot cannot be more intelligent than a human. When robot encounters a new local interwiki link for a foreign page, it has to consider the fact that it is a correction to the original interwiki link present in the foreign page and correct it. This is the reason..
 2. Every interwiki bot has the same drawback. The only solution I am aware of is to manually avoid such pages when detected. (Still one or two pages in the middle of a wiki could slip)
Thanks for bringing this error to my attention and please feel free to comment on my talk page if you require further clarification. --Jacob
Sorry, I am a little confused.. Did a Newar language speaker in skwiki complain against repeated edits in pages related to those in newwiki? Maybe I or some other interwiki operator could explain the problem to him..
In any case, any interwiki bot will behave the same way for those pages as my bot. You could ask other interwiki bot operators the same question as well.. I would definitely prefer to wait if there is any disagreement but it will be very helpful to know what issue I am waiting for the resolution so that I or some other interwiki bot operator may possibly help you to speedup the resolution. --Jacob
For your further information, my bot completed one round through new.wiki and I didn't notice any more problem articles with repeated edits, like those which you had pointed out.. --Jacob
Oops.. ok :) No problem at all.. Please take your time! By the way, my bot has till today made a total of over 110-thousand edits over multiple wikis. I have observed this problem only in around 10 pages.. Also, you can get from here, a list of 13 wikis that I worked on based on which I am providing you the statistics.
Further, if skwiki users feel this is so much of a problem, I can file a bug report in sourceforge also. Meanwhile, you could also confirm with other interwiki bot operators that their bots also behave the same way in autonomous mode when such pages are encountered. --Jacob
(Resetting indent)

Hi Kelovy, that other person who pointed out the error is watching the article Mansa, where SieBot and then DragonBot together had made a mistake, which is probably why he quickly noticed this error too. Please see here, he pointed out another buggy change in article Mansa. This was also not a problem with the bot, but someone in bpy wiki added a wrong interwiki link to an unrelated subject under the same name, but meaning different.. --Jacob

Initially I confused the bug he pointed out with the bug you had pointed out. You can refer this link to understand what he is referring to. I have also reorganized my talk page so that you better understand the other person's bug report. It was a human error with the person who inserted interwiki links in Newar wiki, which the bot had propogated. --Jacob
Thanks for your understanding.. :) Then I shall wait for you to review the edits of bot in other wikis and then unblock the bot. It was nice chatting with you.. Good night! --Jacob

Panda Music[upraviť kód]

Nazdar Kelovy, kde som spravil chybu že si zmazal článok Panda Music?Stál v ňom len fakt že sa jedná o české hudobné vydavateľstvo a v ext. linkách boli linky na ofic. stránky

Ahoj, takéto jednovetné reklamy zvykneme hneď mazať --Kelovy 13:12, 9. november 2007 (UTC)
 • To nebolo myslené ako reklama, ale ako prelinkovanie, keďže sa to vydavateľstvo vyskytuje v dvoch článkoch, tak aby sa vedelo o čo sa jedná Los
ďakujem za informáciu, hneď tie wiki linky zmažem. Uvedené vydavateľstvo si zatiaľ zmienku vo wikipédii nezaslúži, možno o pár rôčkov. Príjemný večer.--Kelovy 21:29, 9. november 2007 (UTC)
Skús prosím ťa rozviesť, v čom si dané vydavateľstvo nezaslúži tú poctu, aby bolo na wiki? A v čom to bude o pár rôčkov iné? Ohromný neobjektivizmus zaznieva z tvojich viet. --peko 10:20, 10. november 2007 (UTC)
ahoj Peko, uveď mi nezávislý zdroj potvrdzujúci jeho významnosť, zatiaľ som nenašiel ani taký, ktorý by vôbec potvrdil jeho existenciu, pozrel som aj sem --Kelovy 10:32, 10. november 2007 (UTC)
Sledujem nekonzistenciu v tvojich odôvodneniach. Takže najskôr je článok o vydavateľstve Panda Records reklama, a neskôr sa snažíš tvrdiť, že vlastne ani neexistuje? Tak aká reklama, keď vlastne dané vydavateľstvo neexistuje? --peko 11:02, 10. november 2007 (UTC)
práve preto, že nie je významné a jeho legálna existencia je sporná, by bol článok o ňom reklamou. Ak by boli významní, nebola by to reklama, ale informatívny článok.--Kelovy 11:06, 10. november 2007 (UTC)
Ďalej proste nemám slov. Len jedna otázka (aj tak už na prípadnú odpoveď nebudem reagovať, mám dosť) - kde je hranica, keď stručná informácia prestáva byť reklamou? Tá veta (alebo dve) nehovorili nič o tom, aké je vydavateľstvo Panda Music skvelé, aké má dobré ceny, aké akcie ponúka (to je reklama tak ako si ju predstavujem ja). Ale čo je reklamou na tejto vete ...„Panda Music je české rockové a metalové hudobné vydavateľstvo a internetový zine“... mi naozaj ostáva záhadou. Ale ako som už povedal vyššie, ďaľšie vysvetľovanie z tvojej strany mi je ukradnuté, nakoľko je celé bludom. Howgh. --peko 11:35, 10. november 2007 (UTC)
Nechcel som sa Ťa dotknúť. Ťažko sa mi formulujú myšlienky, lebo som ustatý. Pokúšam sa vyhabkať, že kým sa chlapci nerozhodnú svoj biznis viesť legálnou cestou, nemajú právo na existenciu článku o ňom. Vlastne mi môžu byť vďační, že som to vymazal, pretože nie je vylúčené, že wikipédiu čítajú aj príslušníci verejnej bezpečnosti spoza rieky Moravy. A život za mrežami veru nie je med lízať.--Kelovy 11:42, 10. november 2007 (UTC)
Nerozumiem veľmi Vašej debate. Len pre info: [7], [8]. Oni si na Net vyvesia aj svoj telefón a adresu. "Vlastne nám môžu byť vďační." Hm... no comment! --Bojars 12:10, 10. november 2007 (UTC)

Ahoj Bojars, ďakujem za linky. Nedokazovali však legálny štatút vydavateľstva a tak som zadal do vyhľadávača uvedenú adresu. Našiel som odkaz "firmy" Pavel Šic (Distribuce a prodej zvukových nosičů), ktorá má okrem adresy aj totožnú webovú stránku ako Panda Music. [9] Trochu som surfoval a dozvedel sa o pánovi Šicovi toto:

 • Hitradio CRAZY - Naši neplatiči: Pavel Šic - Pardubice (dlužná částka 250 ,- Kč)

přes několik upozornění a upomínek stále neuhradil poplatek za služby i přes několikanásobný dotaz na naše číslo účtu. [10].

Pokračoval som ďalej a našiel aj IČO firmy pána Šica. Myslím, že to bolo práve v tom inzeráte, za ktorý akosi zabudol zaplatiť. [11] Žiaľ, uvedené identifikačné číslo firmy som nikde inde nenašiel [12] a tak sa domnievam, že si ho vycucal z prsta, aby svojmu "vydavateľstvu" dodal punc legálnosti. --Kelovy 13:07, 10. november 2007 (UTC)

Zdar Kelovy (sorry za môj "nepozdrav" v predošlom príspevku). A čo takto skúsiť ešte toto: Vlož si sem Pavel Šic a obec a okres daj Pardubice. Nájdeš tam toto: [13] :-) --Bojars 14:39, 10. november 2007 (UTC)

Ups, tak predsa podniká legálne, ospravedlňujem sa mu :) Ale kým nezaplatí tých 250 kačičiek, tak v mojich očiach ozajstným podnikateľom nebude :) Klikol som si na podrobnosti toho výpisu a dozvedel sa:

 • Provozování živnosti od 26.09.2005 do 26.09.2007 přerušeno [14]

Myslím, že firme sa nedarí :( Zatiaľ to na miesto v encyklopédii nevidím. --Kelovy 14:59, 10. november 2007 (UTC)

  • Takže ešte raz si to (nestranne) zhrňme:
   • máme článok o hudobnej skupine
   • skupina nahrala album
   • album mu vydalo hudobné vydavateľstvo, ktoré (i keď len pár mesiacov) je legálne. Toto vydavateľstvo má v svojom aktuálnom portfóliu sedem albumov [15], t.j. vydáva albumy. Možno sa mýlim, ale pre mňa je pohľadávka v sume 250 Českých korún irelevantný argument, vzhľadom na to, že ponuka na vydané albumy je na webovej stránke veriteľa, takže je možno aj uhradená.
  • Záver: stránka o vydavateľstve spadá do kontextu (minimálne) jednej encyklopedickej témy). Ďalší kontext je téma Hudobné vydavateľstvo, nevraviac o tom, že ide o stránky, ktoré sú tématicky mimo inojazyčných wikipédií, čo považujem za prínos (i keď by som skôr uvítal komplexné články o významnejších témach, ale neodbočujme).
  • Otázka: čo nám fakticky bráni v tom, aby tu tá stránka bola.--Bojars (diskusia) sa nepodpísal(a)

Hm, teraz mám pocit akoby kvôli tým 250 korunám bola firma pána Šica skonfiškovaná jeho netrpezlivým veriteľom (Hitradiom Crazy), prečo by inak meno vydavateľstva tých albumov znelo: "HitRadio CRAZY & PANDA MUSIC SHOP" ? Pátram ďalej na nete, celé je to riadne zamotané :)--Kelovy 15:33, 10. november 2007 (UTC)

 • Nie, tak neznie meno vydavateľstva, iba meno toho internetového ESHOPU, kde združene boli k dispozícii produkty rádia Crazy a vydavateľstva Panda Music. Teraz sa tam však už produkty Panda Music nedoplňajú, pretože pred dvoma týždňami Panda Music spojazdnili vlastný eshop, kde už májú len vlastné produkty, tu je odkaz [16] Los
zišiel by sa link, ktorý by potvrdzoval právnu subjektivitu vydavateľstva, zatiaľ sme našli len pána Šica ako registrovaného podnikateľa. A nemusím pripomínať, že v prípade obnovenia článku tam iste nejaký dobrák (možno ja:) doplní aj zmienku o podnikateľských úskaliach majiteľa Pandy Music, vrátane spomenutej sumy, ktorú dlhuje niekdajšiemu obchodnému partnerovi. Veru neviem, či takýto článok bude mať priaznivý vplyv na ďalšiu spoluprácu Vašej renomovanej death-metalovej kapely s ešte renomovanejším vydavateľstvom pána Šica :)--Kelovy 18:34, 10. november 2007 (UTC)
 • Kelovy, vidím že si voči celej tejto kauze zaujatý a nemá zmysel v nej pokračovať. Svedčí o tom už len to, že si nepostrehol že Majster Kat nieje deathmetalová kapela..Posledný krát opakujem že článok Panda Music nemal reklamný ciel, ale informatívny, ale to je jedno..Text v článku Majster Kat sa teda upraví tak aby Panda Music nebol odkaz.
veľmi sa mýliš, nie som zaujatý, všimni si prosím, že som sa do hlasovania o zmazaní skupiny vôbec nezapojil. Naozaj nejde o problematiku, do ktorej by som sa vyznal a mám aj lepšie veci na práci ako surfovať po stránkach, kde na mňa z každej strany vyskakujú kostričky a iné symboly Vášho hudobného žánru (ak som poplietol názov, ospravedlňujem sa). Hlasujúci rozhodli o zmazaní článku, Peko ho obnovil. Hlboko som s tým nesúhlasil, ale ani som nepípol. Ozval som sa až potom, keď mi vytkol, že som vymazal výhonok o vydavateľstve Panda Music. Myslím, že problematiku jeho významnosti som prelúskal dostatočne a dovoľujem si tvrdiť, že si samostatočný článok nezaslúži. Želám vašej skupine mnoho úspechov a vydaných albumov s nádejou, že finančný profit stimuluje pána vydavateľa k vráteniu vyššie uvedenej dlžoby. Príjemný deň Tebe i blízkym želá administrátor slovenskej wikipédie Michal --Kelovy 04:40, 11. november 2007 (UTC)
 • POčkaj, teraz niesom v obraze? Aké hlasovanie o zmazaní skupiny myslíš? Los
Ahoj, myslím toto hlasovanie. --Kelovy 14:09, 11. november 2007 (UTC)

German Interwiki[upraviť kód]

Hi, this is de:Benutzer:SCPS. The German article de:Kastilier does not deal with a ethnic group, but with the inhabitants of a region, which is quite a different issue. So your article Španieli (etnikum) is not the correct interwiki. Please leave it out of your article as well, because we are quite fed uo with reverting Bots. Thank you very much. --85.178.66.190 16:01, 10. november 2007 (UTC)

witaj[upraviť kód]

dzięki za zaproszenie. niestety nieznam słowackiego (choć troszkę rozumiem) a na Waszej wikipedii tylko dodaję interwiki. 213.158.196.99 14:57, 11. november 2007 (UTC)

milo mi, bardzo dziekuje za Twoju chetnosc, rowniez jestem aktiwny na polskej wiki z powodu identiczniego :) --Kelovy 15:41, 11. november 2007 (UTC)


kategorie[upraviť kód]

Musim vzdy pri kategorizacii davat na koniec kategorie autorovo meno aby bol autor zoradeny abecedne podla priezviska? napr. Kategória:Francúzski spisovatelia románov|Zola, Emile --Vegetator 12:51, 12. november 2007 (UTC)

nie, to sme robili kedysi, teraz máme takúto učitočnú šablónu:

{{DEFAULTSORT:Zola, Emile}} , možno ju vložiť kdekoľvek do článku, ale najlepšie priamo nad prvú z kategórií --Kelovy 12:55, 12. november 2007 (UTC)

ok, vdaka --Vegetator 13:00, 12. november 2007 (UTC)

Ďalšie námety na zamknutie ;-)[upraviť kód]

Ahoj. Všimla som si, že zamykáš šablóny a iné potenciálne ciele útokov vandalov, čo je fajn. Chcela by som Ti povedať, že by nebolo odveci zamknúť tiež šablóny s budúcimi odporúčanymi článkami (keďže si neviem predstaviť myšlienkové pochody vandalov, nie je vylúčené, že sem prídu zase o mesiac). Ľahko sa dajú zvandalizovať aj šablóny s dennými udalosťami, takže aj tie by sa zišlo zamknúť. Viem, že je ich veľa, ale obávam sa, že neexistuje iný spôsob, ako definitívne zabrániť (jednoduchému) vandalizovaniu hlavnej stránky. --Eryn Blaireová 20:39, 14. november 2007 (UTC)

aha, máš pravdu, ďakujem za odporúčanie, rád to postupne urobím :) inak je večná škoda, že si vtedy v lete z toho hlasovania o Tvojich adminských právach odstúpila, snáď si to čoskoro rozmyslíš - toto nebolo prvý raz, keď si mala v takejto nebezpečnej situácii najrýchlejšiu reakciu zo všetkých (a tu je každá sekunda dôležitá). Mne bežia posledné zmeny ešte aj na IRC, ale nejako som to celé prespal... --Kelovy 20:57, 14. november 2007 (UTC)
Toto bola fakt len náhoda, že som si to všimla - ak by som začala skôr variť večeru, ako som mala pôvodne v pláne, tak by tu ten vandal kľudne mohol vyčíňať dlhšie. :-) Mimochodom, nebolo by treba prednostne zamknúť tie denné udalosti, na ktoré odkazuje hlavná stránka, ako napríklad aktuálna Šablóna:Denné udalosti/11 14? --Eryn Blaireová 21:15, 14. november 2007 (UTC)
tých náhod je už trochu veľa :) a minule som Ťa videl aj na českej wiki rollbackovať ho (asi je to stále ten istý, neverím, že matička Zem nesie až dvoch takých). Určite máš pravdu, hlavná stránka je najdôležitejšia, ja až teraz zisťujem, ako sú tie denné šablóny poprepájané. --Kelovy 21:35, 14. november 2007 (UTC)
Nuž áno, v poslednom čase mám smolu na tých vandalov smolu (nedávno som sa stala sa svedkom ešte jedného takého vyčíňania na sk wiki, našťastie adminovia boli vtedy poruke a hneď zasiahli). V prípade českej Wikipédie asi naozaj išlo o toho istého, mal rovnaký "štýl". Lenže aby som tomu zabránila, musela by som byť adminkou aj na českej Wiki. :-) Tak dobrú noc a prajem veľa chuti a energie do ďalšieho zamykania. :-))) --Eryn Blaireová 21:49, 14. november 2007 (UTC)
:) na dnes som už dozamykal, ale zajtra pokračujem, ak nestratím kľúč :) dobrú noc--Kelovy 21:57, 14. november 2007 (UTC)
Nemusíš pozamykať všetky šablóny, riešenie je tu: MediaWiki:Bad image list. --Bubamara …✉ 07:14, 15. november 2007 (UTC)
to je index dnes známych fotiek chúlostivého charakteru z Commons (radšej ho neotváram), ale podľa mňa akákoľvek nepatričná fotka na hlavnej stránke (trebárs aj moja) môže uškodiť našej povesti... V každom prípade rešpektujem Tvoje prianie. --Kelovy 07:26, 15. november 2007 (UTC)
Nie je to moje prianie. Zoznam nie je samoúčelný, dajú sa doňho pridať ďalšie kritické obrázky, ak sa objavia na wiki. Ak sú v ňom zaradené, nezobrazia sa. --Bubamara …✉ 07:32, 15. november 2007 (UTC)
ale ja som mal na mysli to, že hlavnú stránku (a šablóny v nej) treba ochrániť nielen pred kritickými obrázkami, ale pred úplne všetkými (nemohli by ich pridávať anonymovia a nováčikovia). Rozumiem však Tvojmu pohľadu a ďalej nezjednávam. --Kelovy 07:37, 15. november 2007 (UTC)
Každá metóda boja proti vandalizmu je vítaná. Aj zamykanie šablón, ktoré sa zobrazia na hlavnej stránke aj bad image list. Len tak ďalej. —Kandy Talbot 07:58, 15. november 2007 (UTC)

(posmelený Kandym): Bubi, ja som sľúbil, že nebudem zjednávať ? :) keby si si to rozmyslela, napíš mi iba "OK". Išlo by len o tieto - Šablóna:Denné udalosti/mesiac/deň (prípadne ak ešte objavím nejaké, zasahujúce hlavnú stránku, alebo iné s veľkým dosahom:) --Kelovy 08:50, 15. november 2007 (UTC)

 • Osemnásť si už predpokladám mal, takže nepotrebuješ povolenie odo mňa, ja nie som boh ani stvoriteľ wiki. Rob, čo uznáš za vhodné. --Bubamara …✉ 09:16, 15. november 2007 (UTC)
Súhlasím so zamknutím všetkých šablón, čo sa vyskytujú na hlavnej stránke, je to najistejší spôsob, ktorý je ešte poistený tým zoznamom nevhodných obrázkov. --Wizzard 09:36, 15. november 2007 (UTC)
ďakujem Wizzy, idem ich zamknúť --Kelovy 09:45, 15. november 2007 (UTC)

Bubi, jednoducho som Ti nechcel robiť napriek. Už sa tu na wiki stalo v minulosti mnohokrát, že som začal bez opýtania realizovať vlastnú predstavu, s ktorou si Ty hlboko nesúhlasila a všetci vieme, ako to dopadlo. Práve preto, že som teraz skúsený dospelák, som sa radšej spýtal. Minulosť sa nesmie opakovať. Samozrejme, rovnako by som reagoval pri výhrade ktoréhokoľvek iného významného redaktora. Všetko má svoje pre a proti, a toto zamknutie je závažný úkon. Tak teda idem na to.--Kelovy 09:45, 15. november 2007 (UTC)

Montfort corrections[upraviť kód]

Ahoj! D'akujem vám! Hajje. --OosWesThoesBes 18:07, 17. november 2007 (UTC)

rado sa stalo :) Hajje :) --Kelovy 18:28, 17. november 2007 (UTC)
¿Rado? itself cost :) Slovinčina je t'ažký jazyk! --OosWesThoesBes 18:38, 17. november 2007 (UTC)
slovenčina má mnoho homoným :) Znamená to: "with pleasure", doslova "gladly it happened" (rado - gladly, stalo - it happened :) --Kelovy 18:55, 17. november 2007 (UTC)
Ow! Now I understand! :) --OosWesThoesBes 18:59, 17. november 2007 (UTC)
zväčším! Hajje. --OosWesThoesBes 18:50, 17. november 2007 (UTC)
skvelá práca ! :) --Kelovy 18:55, 17. november 2007 (UTC)
Sjitterend wèrk/sjitterende arbiejd: Good job :) Hajje!!! (dovidenia) :) --OosWesThoesBes 18:59, 17. november 2007 (UTC)

"bitka piatich armád"[upraviť kód]

Vidím že sa zaoberáš týmto... Keď vidím články tohoto typu, tak premýšľam nad diskusiami o encyklopedickej významnosti osôb a vecí, ktoré tu prebehli... Oproti tomuto braku sú encyklopedicky významné aj zuby mojej babky v pohári... To sa nedá nejako rovno zakázať ? Alebo hubiť ako šváby ... Je deprimujúce, keď vidím príbúdať takéto "významné články" a rozmýšľam či vôbec má zmysel niečim normálnym do wikipédie prispievať ....--Ivob (diskusia) sa nepodpísal(a)

 • Klídek Ivo, niečim normálnym má samozrejme zmysel prispievať do Wikipédie, horšie už bolo ;) --Bubamara …✉ 10:51, 20. november 2007 (UTC)
ahoj, ja som nenapísal, že sú nevýznamné, ale že sú málo informatívne a napr. ja si ich nedokážem priradiť ku konkrétnemu filmu, či knihe. Chcelo by to definíciu, ktorá by obsahovala aj meno autora a názov diela.--Kelovy 10:47, 20. november 2007 (UTC)

Pozrite sa, pani, na anglicku a ine wikipedie, a zistite, ze jedina narodna wikipedia, ktora nema podobne wikipedicke zapisy , je ta nasa slovenska. Je smutne, ze ste zmazali moje usilie, a to bez oznamenia.. http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Five_Armies

Laborec

ahoj, je mi to ľúto... problém bol v tom, že si tie články uložil v neencyklopedickej forme, dokonca nezasvätený čitateľ ako ja vôbec netušil, kam si má inkriminované postavičky zaradiť. Môžem Ti ich postupne obnovovať a Ty ich budeš dopĺňať, sedí vec ? Ktorý chceš prvý ? :) --Kelovy 14:47, 20. november 2007 (UTC)

Ok, dik za vysvetlenie. Mozes obnovit ten o Škratoch, (a potom aj ostatne) ale dostanem sa k tomu až zajtra,nevadi? --

dobre, tak sa mi ozvi zajtra :) --Kelovy 14:53, 20. november 2007 (UTC)
Nazdar. Mozem zacat. Obnovis tu stranku?
rado sa stalo: Škrat (Stredozem) :) --Kelovy 14:31, 21. november 2007 (UTC)
dik, uz sa na tom pracuje. Laborec 11:29, 22. november 2007 (UTC)
Fakt ma toto tu potešilo: v tomto dialógu až hmatateľne vnímam "láskavého ducha Wikipédie", ako ho popisujú všetky jej zásady a doporučenia. Vďaka obom :) A dúfam, že sa Ti - Laborec - na Wikipédii bude dariť--zvedavec 18:02, 23. november 2007 (UTC)

Emo[upraviť kód]

Ahoj.Ďakujem za zablokovanie stránky pred úpravami neregistrovaných úživateľov. Často tam hlavne dopisovali hudobné skupiny, ktoré tam nemajú čo robiť. Ešte raz, vďaka. :-) --Joey T 20:00, 21. november 2007 (UTC)

ahoj, rado sa stalo, ďakujem za upozornenie :) --Kelovy 20:13, 21. november 2007 (UTC)

li.wikiquote.org[upraviť kód]

je rozrobit'! :) link. :) Rozrobit' redaktor aj! :) Hajje! :) --OosWesThoesBes 09:08, 25. november 2007 (UTC)

výborná práca :) žasnem, koľko si toho stihol. Hajje :) --Kelovy 13:39, 25. november 2007 (UTC)

Could you please help with this?[upraviť kód]

Hi Kelovi,

Could you please help me preparing a brief translation of this wiki article to Slovenčina (sk)? If you could, that would be so great!

I would be really grateful if you could help me with this!

This is an example that may be a useful basis for the brief-translation stub for the .sk wikipedia.

http://de.wikipedia.org/wiki/Puertoricanische_Unabhängigkeitspartei

http://sl.wikipedia.org/wiki/PIP

Thanks a million!

ZaraokiGirla 18:53, 30. november 2007 (UTC)