Diskusia s redaktorom:Wizzard/Archív 5

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Messagebox info.svg Informácia pre zablokovaných používateľov
V prípade, že vám bol znemožnený prístup na Wikipédiu zablokovaním, s najväčšou pravdepodobnosťou je to spôsobené tým, že aj niekto iný používa vašu tzv. IP adresu na identifikáciu počítača v sieti a na Internete, obyčajne je to vandal, kvôli ktorému bola daná adresa zablokovaná. Tento problém je možné jednoducho vyriešiť tak, že sa ozvete nejakému zo správcov Wikipédie a ten obratom vašu adresu odblokuje. Hneď potom vám odporúčame vytvoriť si vlastné redaktorské konto, aby sa predišlo opätovnému zablokovaniu vášho konta.

V prípade, že sa rozhodnete ma kontaktovať, budem rád, ak mi budete tykať.

Messagebox info.svg Vymazal som článok, ktorý ste vytvorili?
Ak som vymazal "Váš" článok, určite na to bol dobrý dôvod. Pravdepodobne bol článok označený na rýchle zmazanie redaktorom, ktorý tu dlho pôsobí a nemá práva administrátora. Väčšinou ide o články, ktoré nie sú encyklopedické, sú veľmi krátke, alebo sú zle napísané, obsahujú gramatické alebo iné chyby alebo sa do Wikipédie nehodia. Najčastejšie sú to články, ktorých predmet nespĺňa kritériá významnosti. Napríklad časopis, ktorý vznikol minulý rok, zatiaľ do Wikipédie nepatrí. Podobne ako hudobná skupina, ktorá vznikla len nedávno a zatiaľ nenahrala žiadny štúdiový album, alebo firma, ktorá nie je veľmi známa a predáva iba cez internet. V tomto prípade môže ísť aj o reklamu, ktorá na Wikipédiu nepatrí. Ak chcete vytvoriť článok o vašej skupine, firme, časopise, alebo o vašom priateľovi, ktorého považujete za významného, je treba veľmi dôkladne pridať nezávislé zdroje a referencie a uviesť konkrétne dôvody, prečo je predmet článku významný. Znížite tak pravdepodobnosť, že váš článok bude hneď vymazaný.

MySQL[upraviť zdroj]

Ahoj Wizzo, chcel som si nainstalovat mediawiki na notebook. Tak som si nainstaloval PHP, MYSQL a ked idem instalovat mediawiki, tak mi server Apache hlasi Could not load MySQL driver! Please compile php --with mysql or install mysql.module. Nevies poradit. Mam windows XP. --Otm 16:24, 15. február 2007 (UTC)

Toto som uz vyriesil. Pri instalacii PHP bolo treba nastavit povolene MySQL. Ked som vsak dal instalovat Mediawiki tak vypise
 1. PHP 5.2.1 installed
 2. PHP server API is apache2handler; ok, using pretty URLs (index.php/Page_Title)
 3. Have XML / Latin1-UTF-8 conversion support.
 4. PHP's memory_limit is 128M. If this is too low, installation may fail!
 5. Have zlib support; enabling output compression.
 6. Neither Turck MMCache nor eAccelerator are installed, can't use object caching functions
 7. GNU diff3 not found.
 8. Couldn't find GD library or ImageMagick; image thumbnailing disabled.
 9. Installation directory: C:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\wiki
 10. Script URI path: /wiki
 11. Environment checked. You can install MediaWiki.
 12. Warning: $wgSecretKey key is insecure, generated with mt_rand(). Consider changing it manually.

Generating configuration file...

 1. Database type: mysql
 2. Attempting to connect to database server as root...success.
 3. Connected to 5.0.27-community-nt
 4. Created database pokus
 5. Creating tables... using MySQL 4 table defs...Query "CREATE TABLE `user` ( user_id int(5) unsigned NOT NULL auto_increment, user_name varchar(255) binary NOT NULL default , user_real_name varchar(255) binary NOT NULL default , user_password tinyblob NOT NULL default , user_newpassword tinyblob NOT NULL default , user_email tinytext NOT NULL default , user_options blob NOT NULL default , user_touched char(14) binary NOT NULL default , user_token char(32) binary NOT NULL default , user_email_authenticated CHAR(14) BINARY, user_email_token CHAR(32) BINARY, user_email_token_expires CHAR(14) BINARY, user_registration CHAR(14) BINARY, PRIMARY KEY user_id (user_id), UNIQUE INDEX user_name (user_name), INDEX (user_email_token) ) TYPE=InnoDB " failed with error code "BLOB/TEXT column 'user_password' can't have a default value (localhost)".

A nic sa nedeje.

Ahoj, tak z toho erroru nie som veľmi múdry, ja keď som si inštaloval MediaWiki na server, tak mi to išlo, ale na lokálny stroj som to tuším ani neskúšal. Máš poslednú verziu MediaWiki? --Wizzard 08:13, 16. február 2007 (UTC)
Verzia je 1.6.9, Windows XP Home edition.--Otm 09:10, 16. február 2007 (UTC)

Ahoj, tak som to skúsil vygoogliť ten error a našiel som toto: http://www.mwusers.com/forums/showthread.php?t=2889

Here's the deal, on the most recent stable builds of MW and MySQL there is a problem in the install script. Specificly the SQL that is responsible for creating the database and tables. Open the php file in the config folder, search for ".sql" there should be a file like "update5.sql" or something like that. Anyways, once you get that file name, track down that file and open it. You'll need to find/replace any lines that say:
tinyblob NOT NULL default ; -> tinyblob NOT NULL;
mediumblob NOT NULL default ; -> mediumblob NOT NULL;
blob NOT NULL default ; -> blob NOT NULL;
mediumtext NOT NULL default ; -> mediumtext NOT NULL;
Also, after correcting those, if you hit this install again it will tell you about a bad sub key. It will give you a field name (id_isb err something of the like). Search for that in the same sql file. What you are looking for here is the 'UNIQUE INDEX' that contains a field for IPs that has (255) after it. Change the (255) to (40).
That should get you through the install. Sorry I can't remember the specifics, I was going to write this while I was with the client, but it was almost 10pm and we both wanted to be done for the night.

--Wizzard 09:18, 16. február 2007 (UTC)

Luisel Ramos[upraviť zdroj]

Dakujem ti velmi, za slovenský článok o Luisel Ramos. Som rád, že na všechny používáš stejný meter...--Michal.Pohorelsky 12:16, 21. február 2007 (UTC)

Nemáš za čo, zaujal ma ten článok, naopak ja ďakujem, že si ho napísal na cs. Akurát občas je problém že niekedy redaktori nemajú čas na preklad všetkých článkov, tak ich radšej zmažú, ja im to nemôžem zazlievať. --Wizzard 12:18, 21. február 2007 (UTC)

Gotika[upraviť zdroj]

Do Gotiky pridal redaktor:88.212.1.10 síce drobnosť, no je rozpor s Dóm sv. Alžbety. viď:Diskusia s redaktorom:88.212.1.10. Ako sa v takých prípadoch postupuje? Zmažú sa oboje, alebo ako? Nehovorím, že si to priam odporuje, pravda môže byť oboje. No je to trošku... Kresadlo@diskprís 12:19, 21. február 2007 (UTC)

Nuž, najlepšie je keby daný redaktor uviedol svoje zdroje, my môžeme zatiaľ vložiť tag {{bez citácie}}, no najlepšie by bolo, keby sa na to pozrel niekto, kto sa v tom vyzná. --Wizzard 12:23, 21. február 2007 (UTC)

Periodická tabuľka[upraviť zdroj]

To si kde nabral??? Tyyyy brďo, máš na to aj dajaky link, to by som si prečítal. Kresadlo@diskprís 14:14, 21. február 2007 (UTC)

Nooooo, tak si pozri článok Systematický názov chemického prvku :) --Wizzard 14:16, 21. február 2007 (UTC)

Dwyane Wade[upraviť zdroj]

ahoj wizi , myslím že by ste mohli trochu počkať s tým mazaním, možno chcel niekto vytvoriť novú stránku.Peter439 22:13, 21. február 2007 (UTC)

Ahoj, možno máš pravdu, ale ak chcel, určite ju vytvorí ešte raz alebo sa o to aspoň pokúsi a hlavne dúfam že tam dá viac informácií :) Inak mám pocit že tohto človeka tu už niekde máme, možno pod trochu iným menom. --Wizzard 22:19, 21. február 2007 (UTC)

Stephan[upraviť zdroj]

Mohol by bot v objektoch NGC ktoré odkazujú na link Stephan (Special:Whatlinkshere/Stephan) zmeniť link na Édouard Jean-Marie Stephan? --AtonX 14:49, 28. február 2007 (UTC)

Bot sa pokúsi, vďaka za tip. --Wizzard 16:20, 28. február 2007 (UTC)
Hotovo. --Wizzard 18:17, 28. február 2007 (UTC)

Ján Sokol[upraviť zdroj]

Wizzard, keď už si odstránil ŠTB šablónu z tohto článku, daj ho prosím do poriadku, inak sa v ňom nezainteresovaný nezorientuje. Veľká časť biografie sa venuje kontroverznej minulosti tohto pána, odmazaním šablóny text stráca zmysel. Ďakujem. --Bubamara …✉ 09:32, 5. marec 2007 (UTC)

Nečítal som daný článok, vykonal som len rozhodnutie komunity, no myslím si že z článku by malo byť zrejmé, o čo ide, aj bez danej šablóny. --Wizzard 09:34, 5. marec 2007 (UTC)
Opakujem, znehodnotil si text, daj to prosím do poriadku. Ďakujem. --Bubamara …✉ 09:36, 5. marec 2007 (UTC)
Chceš povedať, že upravuješ články bez toho, aby si ich čítal??? --AtonX 09:36, 5. marec 2007 (UTC)
Ty si prečítaš každý článok čo upravuješ? Opakujem, vykonal som rozhodnutie komunity, ak si myslíš ty alebo Bubamara, že článok je momentálne znehodnotený, nebránim ti ho upraviť. Ak som urobil chybu a vieš ako ju opraviť, urob to prosím ťa, lebo ja neviem. --Wizzard 09:39, 5. marec 2007 (UTC)
Nechápem, prečo edituješ text, ktorému nerozumieš Wizzzard a pridávaš robotu iným. To nie je od teba pekné. Navyše, nie vždy má každý čas opravovať, čo niekto pokazil, a teda článok zostane v nabúranej podobe, keď sa naňho zabudne.--Bubamara …✉ 09:47, 5. marec 2007 (UTC)
Nie každý má čas čítať si každý článok. --Wizzard 09:56, 5. marec 2007 (UTC)
Prosím???? To je argument do Kabinetu kuriozít. --Bubamara …✉ 10:03, 5. marec 2007 (UTC)
Poslúž si, už dávno som tam od seba nič nevidel :) --Wizzard 10:04, 5. marec 2007 (UTC)
Nuž Wizzard, tvoje výroky si iste zaslúžia pozornosť byť v tejto "Sieni slávy" veľmi často. Bez žartovania. Dobre, stačilo už, nie je to tvoj prvý faux pas na našej wikipédii, ty sa iste ešte posnažíš.--Bubamara …✉ 10:09, 5. marec 2007 (UTC)
Bubi, už sa ti ani nesnažím rozumieť. Bolo by pre teba také ťažké upraviť ten článok? Vieš ako na to? Môžeš hneď začať. V opačnom prípade sa venuj niečomu užitočnému, dávno si to mohla mať hotové. --Wizzard 10:11, 5. marec 2007 (UTC)
Samozrejme že si prečítam článok, ktorý upravujem. Ok, revertnem tvoje úpravy, keď to nevieš urobiť sám. Dávam však do tvojej pozornosti článok Pomoc:Obsah, tam sa dočítaš, ako sa upravujú články, keď to nevieš. --AtonX 09:48, 5. marec 2007 (UTC)
Nečítaš si každý článok ktorý upravuješ. To dúfam nemyslíš vážne, že chceš všetky články revertovať. Ja som sa podujal na vykonanie rozhodnutia komunity, ale ďalej už to isté robiť nemienim. Ak chceš pridávať prácu ďalším redaktorom, rob ako myslíš. --Wizzard 09:53, 5. marec 2007 (UTC)

galanta neogoticky kastiel[upraviť zdroj]

ano uz je to v poho, ten obrazok som tlacil na anglicku mediawiki asi pred mesiacom ci kedy, ale pripada mi ako keby niekto chcel sabotovat pravdu ;)

Bot[upraviť zdroj]

Takže tieto by bolo dobré prehodiť, a zmazať:

Kresadlo@diskprís 10:50, 8. marec 2007 (UTC)

Okej, pustím sa do toho, až budem mimo firewallu, teda pravdepodobne už dnes večer. --Wizzard 10:53, 8. marec 2007 (UTC)

Hotovo. --Wizzard 11:53, 10. marec 2007 (UTC)

este ti pridam aj ja nieco: mame zmeny v nazvoch na geodezii. ide hlavne o nasledovnych zameny:

 • Svätý Krištof >> Svätý Krištof a Nevis
 • Svätý Tomáš >> Svätý Tomáš a Princov ostrov
 • Svätý Vincent >> Svätý Vincent a Grenadíny

..dubhe 22:42, 10. marec 2007 (UTC)

Hotovo, zmenené všetko okrem diskusných stránok a archívov. Možno ale bolo zmenené aj to, čo nemalo byť :) ale inak to bolo asi len 15 článkov. --Wizzard 09:29, 11. marec 2007 (UTC)
tohoto asi bude viac :-) ..dubhe 10:21, 13. marec 2007 (UTC)
    • Svätý Krištof (štát) >> Svätý Krištof a Nevis - hotovo --Wizzard 20:47, 13. marec 2007 (UTC)
    • Svätý Tomáš (štát) >> Svätý Tomáš a Princov ostrov - hotovo --Wizzard 20:47, 13. marec 2007 (UTC)
    • Svätý Vincent (štát) >> Svätý Vincent a Grenadíny - hotovo --Wizzard 20:47, 13. marec 2007 (UTC)
tu ale treba asi zmeniť hlavne tie šablóny názov štátu a podobne --Wizzard 20:47, 13. marec 2007 (UTC)

Chelsea.jpg[upraviť zdroj]

prosím ťa, ja neviem čo tu ten obrázok robí, práve som ho chcel dať na Chelsea FC, ako logo klubu a objavilo sa tam TOTO. Neviem čo mám robiť, zmaž to. Olco polco

Podakovanie[upraviť zdroj]

Dakujem za privitanie Wizzard,--Dover 09:31, 13. marec 2007 (UTC)

Obrázok:Bratislava erb.jpg[upraviť zdroj]

Mily Wizzard, v liste je napísané:

Súhlas vydávame na zobrazenie erbu Bratislavy v encyklopédii Wikipédia ako súčasti hesla "Bratislava" v rôznych jazykových mutáciách.

To je povolenie pre wikipédiu, nevzťahuje sa na na odvodené diela. Skús si prosím pred ďalším laickým vyjadrením naštudovať problematiku licencií, na Commons je k tomu napísané dosť.--AtonX 13:09, 19. marec 2007 (UTC)

A nevadí ti, že tam nie je uvedené, že môže byť obrázok uvedený za každého počasia, prípadne pri každej fáze Mesiaca? :) Okej, ja sa to toho miešať nebudem, len mi je divné, prečo si sa ešte nezameral napríklad na staršie erby, nie je ich tu tak veľa a nehovor mi, že to nestíhaš. --Wizzard 13:12, 19. marec 2007 (UTC)

Proti prúdu[upraviť zdroj]

Wizzard preco si to revertoval? Co sa ti nepaci na mojom jednoduchom a jasnom navrhu? Nnemal by si najprv diskutovat? To je neferove co si urobil. --91.127.139.212 16:01, 21. marec 2007 (UTC)

 • Wizzard preco si to revertoval? Co mas proti mojmu nazoru? / oskocil som si na inu stranku takze mi tam naskocilo Ipecko al eto bola moja otazka/

--Polom 16:08, 21. marec 2007 (UTC)

Tak v skratke. Súhlasím s tebou, že článok o internetových novinách Proti prúdu je zbytočne dlhý a obsahuje zbytočné informácie. To nič nemení na fakte, že väčšina priaznivcov danej stránky sem pravidelne umiestňuje internetové odkazy na danú stránky, čo je vnímané ako reklama. Teda, chcem ťa poprosiť, aby si diskutoval vecne a bez pridávania daných odkazov, inak sa takéto diskusie budú revertovať. Mňa osobne daná stránka vôbec nezaujíma a je mi pomerne jedno, čo obsahuje daný článok, len mi vadí, že sa tu o tom každodenne diskutuje. Viac na to nemám čo povedať. --Wizzard 16:15, 21. marec 2007 (UTC)
 • Hovoris v zahlavi ze chces aby sa encyklopedia plnohodnotne a kvalitne rozvijala. Potom by Ti asi nemalo byt jedno co obsahuje dany clanok. Namiesto vyhrazania sa mazanim by si mal ten clanok urobit nestrannym tak ako to ziadaju pravidla. A sam dobre vies ze prop clanok ma daleko k nestrannosti. Je to paskvil ako tu uz bolo par krat povedane. Produkt politickej korektnosti a nie produkt myslenia.

--91.127.193.48 11:16, 24. marec 2007 (UTC)

Konečne jedna zmysluplná diskusia bez reklamy. Neviem či som to tu už spomínal, ale pravdepodobne nie, takže chcem povedať, že ja som do toho článku zasahoval minimálne, pretože si myslím, že ešte veľmi veľa iných článkov treba napísať, ktoré nám tu chýbajú alebo ich máme zle urobené. Okrem toho, keby som ho aj chcel nejako výrazne upraviť, pravdepodobne by som ho napísal úplne inak, prípadne by som nerevertoval úpravy hoci aj anonymných redaktorov, ale máme tu administrátorov, ktorí ten článok považujú za dobre napísaný a ja vážne nemienim strácať svoj čas na takéto podľa mňa zbytočnosti. Neviem či som ti odpovedal podľa tvojich predstáv. --Wizzard 11:21, 24. marec 2007 (UTC)
 • No nie celkom podla mojich predstav ale racionalne a aj to je pokrok v tejto nekonecnej prop diskusii. Dufam ze to povedie k pozitivnej zmene.

--91.127.193.48 13:03, 24. marec 2007 (UTC)


 • Ten zbytocny text v clanku prop sluzi priaznivcom ako dovod na opakovane odkazy. Zda sa ze im ani tak nejde o vlastny obsah clanku ale o kazdodennu reklamu. Aj preto treba tam dat iba faktografiu a problem sa vyriesi.

--Polom 06:36, 22. marec 2007 (UTC)

vandalizmus?[upraviť zdroj]

Pozri prosím Ťa na redaktora 217.118.109.198. Asi nám tu robí neplechu s reklamou.Kresadlo@diskprís 09:56, 22. marec 2007 (UTC)


Creep[upraviť zdroj]

Hej, wizard creep je v poriadku. MOžem garantovať, že tečenie nie je správny pojem takže prosím nič nepreklapaj.

V poriadku, beriem to, no odporúčal by som uviesť nejaký zdroj, aby to bolo možné overiť, pretože sa obávam, že iný redaktor to môže opäť prehodiť na slovenský názov. S pozdravom. --Wizzard 10:47, 26. marec 2007 (UTC)

No ja neviem ale kedže som to vyštudoval asi viem čo hovorím. Čo ja viem nejaký oznam o konferencii SAV z google o Únave a creepe.

Formát súboru: PDF/Adobe Acrobat - HTML verzia ÚNAVA A CREEP. Chairmen: Siegl, Kunz. 8:30. L15 Microfractographic Features of Fatigue Crack Propagation in. Ordered Alloys Based on Fe ... www.imr.saske.sk/umv/CONFER/FRAK2003/2c_Frak2003_SK.pdf -

Káfu[upraviť zdroj]

Chcem sa opýtať, či nenexistuje možnosť spraviť bota, ktorý by vytvoril nové stránky s preddefinovaným obsahom, pričom by sa menil len názov, viď: Káfu -> neobývané ostrovy, resp. Šablóna:Káfu. Kresadlo@diskprís 08:39, 29. marec 2007 (UTC)

Jasne, je to možné, len mi povedz, čo všetko má obsahovať. Podobným spôsobom bot robil veľa článkov. --Wizzard 08:47, 29. marec 2007 (UTC)
Pozri Asdú tam je všetko, zmení sa akurát názov (sú v šablóne). Mimochodom, ako sa vytvára taký bot, mám trošku skúsenosti v programovaní, možno by som to nabudúce zvládol sám. Kresadlo@diskprís 08:55, 29. marec 2007 (UTC)
Okej, to bude jednoduché, inak robím to pomocou frameworku pywikipediabot, tak si ho hlavne treba stiahnuť a potom ti môžem dať nejaké rady, ako na to. Večer sa na to pozriem, ak nezabudnem. --Wizzard 09:01, 29. marec 2007 (UTC)
A kde ho možem nájsť? Kresadlo@diskprís 09:16, 29. marec 2007 (UTC)
Tak netreba CVS-ko je pre mňa španielska dedina... Ale vďaka za ochotu. Kresadlo@diskprís 09:35, 29. marec 2007 (UTC)
Ale nie, netreba žiadne CVSko, stačí si stiahnuť framework z http://sourceforge.net/projects/pywikipediabot/, aj keď nie vždy tam je najnovšia verzia, niekedy treba naozaj použiť cvs. Samozrejme treba mať Python, ten je v každej normálnej distribúcii Linuxu a dá sa staihnuť aj pre Windows. --Wizzard 10:19, 29. marec 2007 (UTC)
No pozriem teda na to, aj ked nemam Linux, ale Win. No a poprosim, ešte keď už budeš robiť jedno, ďalší vzor je Aluvifusi. Takže dohromady dva vzory a to: Asdú a Aluvifusi. Neviem, ako to je s interwiky, oba majú svoje ekvivalenty na enwiki. Kresadlo@diskprís 12:36, 29. marec 2007 (UTC)

Je to hotové, no možno to bude treba ešte prekontrolovať, či je to všetko okej. --Wizzard 23:04, 30. marec 2007 (UTC)

Autorské práva[upraviť zdroj]

Chcem Ta poprosit o jednu radu.Moze ktokolvek zobrat clanok s WIKI dajme tomu spracovanu historiu spravit stoho oficialnu stranku pre obec a nechat si to zaplatit?nepitam sa na moralnu rovinu.Velka vdaka akrasny vikend.L.M —Predchádzajúci nepodpísaný komentár pridal(a) Malatschek-limbach (diskusiapríspevky) 12:29, 30. marec 2007 (UTC)

Áno, podľa licencie GFDL je možné obsah použiť aj na komerčné účely, ale nie je možné zakázať ďalšie šírenie obsahu. --Wizzard 10:37, 30. marec 2007 (UTC)
To znamená, že je potrebné uviesť zdroj, plnú históriu autorov (t.j. autorov článku aj vás) a odkaz na text licencie, v prípade šírenia tlačou jej plný text. Helix84.JPG helix84 11:03, 30. marec 2007 (UTC)

Kategória:Ostrovy_atolu_Káfu[upraviť zdroj]

Ahoj, načo rozlíšenia? Helix84.JPG helix84 22:40, 30. marec 2007 (UTC)

Neviem či sú potrebné, v daných šablónach sú rozlíšené, a nevšimol som si to pri ich vytváraní, že niektoré sú rozlíšené, tak som to urobil dodatočne. Na Maldivách sú zrejme tisíce ostrovov, tak pravdepodobne niektoré sa budú volať rovnako. --Wizzard 22:47, 30. marec 2007 (UTC)

Lieky[upraviť zdroj]

Tu je zatiaľ jedno Diskusia:Anatomicko-terapeuticko-chemický klasifikačný systém. Bronto 14:22, 4. apríl 2007 (UTC)

Toto tomu predchádzalo [1]

Pozrel som sa na to, ale bez toho, aby som mal u seba všetky dáta v nejakom rozumnom formáte, s tým zrejme nevymyslím nič. --Wizzard 22:59, 5. apríl 2007 (UTC)

Bot - pridanie odkazu[upraviť zdroj]

Ahoj, vedl by tvoj bot pridať do článkoch o mineráloch pridať toto (za nadpis Externé linky, tak ako je to napr. pri bindheimite):

== Pozri aj ==
* Zoznam minerálov

nechce sa mi to robiť ručne. Niekde je to už pridané, tak tam by to nemalo ísť. Všetky minerály nájdeš v kategóriách Amorfné minerály, Triklinické minerály, Monoklinické minerály, Rombické minerály, Trigonálne minerály, Tetragonálne minerály, Hexagonálne minerály, Kubické minerály. Prípadne ak by to vedel bot iného redaktora, mohol by si to posunúť ďalej? Ďakujem. --peko 08:36, 12. apríl 2007 (UTC)

To by šlo, pozriem sa na to asi dnes večer. --Wizzard 08:39, 12. apríl 2007 (UTC)
Alebo dnes večer :) --Wizzard 12:32, 13. apríl 2007 (UTC)

Ahoj, tak práve pozerám, že jednoduchšie by bolo, keby ten odkaz na zoznam minerálov bol pred externými odkazmi, čo povieš? Totiž tak by to podľa správnosti aj malo byť, teda najprv interné odkazy, potom externé, čo ty na to? --Wizzard 10:23, 14. apríl 2007 (UTC)

Tvorba šablón[upraviť zdroj]

Prosím ťa, ako sa tvoria šablóny? Keď chcem napríklad urobiť futbalovú šablónu členov G-14, čo mám urobiť? A môžem vôbec ja tvoriť šablóny? --Olco polco 14:30, 13. apríl 2007 (UTC)

Ahoj, tak tvorba šablóna je úplne jednoduchá, tvoria sa ako normálne články s tým, že ako názov sa používa "Šablóna:Niečo", teda napríklad Šablóna:NVIDIA. --Wizzard 12:34, 13. apríl 2007 (UTC)

Zmaž prosím Ťa článok Francúzska cudzinecká légia. Ja to neviem. Viktor 12:12, 15. apríl 2007 (UTC)

Otázka[upraviť zdroj]

Nevieš mi poradiť na otazku ktoru som položil v krčme?/Rôzne/--Ludvik 13:24, 20. apríl 2007 (UTC)

Járayova matematika[upraviť zdroj]

Pán redaktor. Ja si uvedomujem, že svojím sebaistým vystupovaním vyolávam odpor okolia, iba že svoju sebeistotu pri obhajobe svojích argumentov opieram o viaročné skúsenosti overené experimentálnou praxou, ako aj komunikáciou s vedecko akademickou obcou SR. Takže môžete si byť na 101% istý v tom, že čo ja napíšem to som si namenej tisíckrát overil.

Zase ide o abstraktné poňatie matematky bez zreteľa na jej materialistické krytie.

Ak obidve strany rovnice 2.2 = 4; v inom variante 2x°. 2x°= 4x°; a ešte inom variante; x°[(2).(2)]= x°[(4)], vynásobíme číslom x1 (x na jednu); po úprave x1.{x°[(2).(2)] = x1.{x°[(4)]},dostaneme rovnicu 2x.2x = 4x. No to je nezmyslel.

Výraz 2.2x =4x je nezmysel preto, že po úprvave v zmyls Járayovej matematiky dostaneme: 2x°. 2x1 = 4x1; pritom číslo 2 = 2x° = 2.0 = 0, no a ako je známe nulou násobiť znamená nenásobiť v (Járayovej matematike) takže potom dostávame 0.2x1 = 4x1; 2x=4x; a v zmysle bodovej, súčasnej matematiky zase dostávame :(0.2x1)= 4x1; 0 = 4x1; 0 = 4x(štyri x na jednu). Násobiť znamená zvyšovať, zväčšovať dimenziu čísla s nenulovým exponentom. Konkrétný príklad: 1m (na x ovej osy) krát 0 metrov na osy y predstavuje súčim 1m.0m = 0m², ale súčasne 1m na osy x, lebo platí že 1m1.1m°= 1m1+0 = 1m1 = 1m ale aj 0m²; 0m³....

Žiaľ v ničom sa nemýlim i keď tvrdím niečo čo sa vymyká súčasnému mysleniu bodových matematikov, no nie objektívnej realite. Základným problémom je to, že zatiaľ nikto nechápe, neakceptuje tú ralitu, že číslice 1,2,3,.. bez toho, aby oni prezentovali konkrétnu priestorovú dimenziu teda x°, nemajú v matematike žiadny zmysel a zbytočne zavádzajú k matematikov k operáciám ktoré sa na ne nemôžu vťahovať. Ak sa k prázdnym číslam 1,2,3,...priradí ich pravá priestorová dimenzia x°, ktorej hodnotu tvorí číslo 0, potom sa už na tie neprázdné čísla môžu vťahovať matematické operície, napríklad aj matematická operácia násobenie, no aj to iba v zmylse nárastu hodnoty priestorovej dimenzie súčinu neprázdných čísel. --Jaray Alexander (diskusia) sa nepodpísal(a)

Na to žiaden rozumný argument nenájdeš. --Otm 14:07, 20. apríl 2007 (UTC)

Ak x°[(2).(2)]= x°[(4)], vynásobíme číslom x na prvú; po úprave x^1.{x°[(2).(2)] = x^1.{x°[(4)]}, NEdostaneme rovnicu 2x.2x = 4x, ALE rovnicu 4x = 4x, pretože x na nultú je vždy 1. Nechcem byť drzý ani Vás uraziť, nevyštudoval som matematiku, ale dovolím si tvrdiť, že toto je matematika ak nie základnej, tak maximálne strednej školy, na čo mi moje vedomosti určite stačia. S pozdravom --Wizzard 14:17, 20. apríl 2007 (UTC)


Otazka 2[upraviť zdroj]

Je tu niekto správca nejakej historickej stránky?--Lubo 586 14:23, 20. apríl 2007 (UTC)

Redaktori Redaktor:Bači a Redaktor:Stibium sú správcovia portálu Portál:História. --Wizzard 14:25, 20. apríl 2007 (UTC)

Obzriem si čo opraviť a pokúsim sa tam niečo dopísať.--Lubo 586 14:28, 20. apríl 2007 (UTC) Už som niečo dopísal do sekcie Najťažšie bitky svetovej histórie.Myslíš si že to je zatiaľ dobré a nie na zmazanie?--Lubo 586 14:46, 20. apríl 2007 (UTC)

Hľadám niekoho kto by spoločne so mnou opravil niečo čo Redaktor:Bači za tú dovolenku nespravil.Nepoznáš niekoho takého?--Lubo 586 15:01, 20. apríl 2007 (UTC) NO HALO SI TAM?--Lubo 586 15:08, 20. apríl 2007 (UTC)

Toto nie je chat, ak chceš chatovať, napíš na ICQ, ktoré mám uvedené v profile. A tvojej otázke nerozumiem. --Wizzard 16:26, 20. apríl 2007 (UTC)

Ahoj[upraviť zdroj]

Diakujem!--Roland von Bagratuni 14:18, 22. apríl 2007 (UTC)

Presmerovanie[upraviť zdroj]

Prosím ťa, ako sa dá presunúť stránka na pôvodný názov? --Olco polco 22. apríl 18:20 (UTC)

Ahoj, väčšinou sa dá presunúť kliknutím na záložku "presunúť" hore na stránke. --Wizzard 18:32, 22. apríl 2007 (UTC)
Áno, ale keď chcem presmerovať stránku na názov, ktorý už raz mala a niekto ju presmeroval na iné, tak mi to napíše, že taká stránka už existuje a nefunguje to. --Olco polco 23. apríl 19:06 (UTC)

To je pravda, v takom prípade kontaktuj nejakého administrátora a požiadaj ho o pomoc, on má právo presúvať aj takéto články. --Wizzard 17:07, 23. apríl 2007 (UTC)

Obrázok[upraviť zdroj]

Ako sa robí obrázok redaktora ako napríklad má Redaktor:Bubamara?Sorry ale nemám momentálne icq lebo sa mi pokazil počítač a ešte ho nemám nainštalovaný.--Lubo 586 12:53, 23. apríl 2007 (UTC)

Ak myslíš fotku, stačí ju naskenovať, nahrať na Wikipédiu, označiť príslušným zdrojom a licenciou a použiť na stránke. Viac na Pomoc:Obrázok. --Wizzard 12:54, 23. apríl 2007 (UTC)

Myslím že ked napríklad napíšem do krčmy a podpíšem sa tak ten taký obrázok alebo také niečo. --Lubo 586 13:02, 23. apríl 2007 (UTC)

Zamknutie[upraviť zdroj]

Milý kolega správca, vidím, že tu si, tak ťa oslovujem: žiadam o zamknutie svojej diskusnej stránky pre IP aspoň na 1 mesiac kvôli spamu. Nechcem to robiť sám, aby sa to nebralo ako využívanie správcovských práv. Vďaka. :) Mz 14:11, 23. apríl 2007 (UTC)

Necyklopedie[upraviť zdroj]

Zdarec. Jsem admin na Necyklopedii, z osobních důvodů ti píšu tady. Bratislava je docela dobrá (pro začátek), ale chtělo by to vylepšit. Nejlíp, když to udělá autor, dám ti několik rad. zde je kontrola pravopisu - pro příště. Dále by to velmi chtělo tuto šablonu, kterou jsem dělal, a její použití je např. u Moskvy. V šabloně se dají dělat srandičky, a hlavně to líp vypadá. Neuraž se, ale byl jsem šokován, že zkušený uživatel zatížil historii tak krátkého článku 10 změnami.Nazdar, Ervín --Ervinpospisil 14:51, 23. apríl 2007 (UTC)

Ahoj, dik za rady, použil som šablónu, no mám problém tam vložiť obrázok. Pokúsim sa článok vylepšiť, ak ma ešte niečo napadne. --Wizzard 15:02, 23. apríl 2007 (UTC)
Je to doplněno, znak a vlajku jsem vytvořil. [2]Zdar. --Ervinpospisil 17:43, 23. apríl 2007 (UTC)
Vďaka, vyzerá to super :) --Wizzard 17:47, 23. apríl 2007 (UTC)
Hergot už 2x sem ti to chtěl řéct (tady možu psat po našém - Moravské Slovácko), ale dycky na to zapomenu. Mám takovou myšlenku, že pokud budou muset být ty články v češtině, chtělo by to tam vkládat citáty slovenských politických, veřejných, či historických osob, samo že i vymyšlenými, které by byly zajisté slovensky. K tomu tam je šablona Citát [3]. Zdar--Ervinpospisil 18:29, 23. apríl 2007 (UTC)

Co tak pracovat Wizzard?[upraviť zdroj]

Wizzard nemal by si sa v pracovnom case venovat praci pre firmu,ktora ta plati namiesto hratok tu na Wiki? Student. --91.127.195.175 07:21, 24. apríl 2007 (UTC)

Do toho ťa nič nie je, anonym, pre Wikipédiu pracujem vo voľnom čase keď nemám nič iné na práci a na takého príspevky by som ani nemal reagovať. Vo Wikipédii je dôležitá len práca pre Wikipédiu, ostatné záležitosti sú vecou daných redaktorov. --Wizzard 07:23, 24. apríl 2007 (UTC)