Irisbus Citelis 18M

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Irisbus Citelis 18M
Pardubice, Vozovna Dukla, Irisbus Citybus (kloubový, Hradec Králové).JPG
Irisbus Citelis 18M
TypCitelis 18M
VýrobcaIrisbus
Vyrábaný v rokoch2005 - 2013
Technické údaje
Dĺžka17800 mm
Šírka2500 mm
Výška3185 mm
Pohotovostná hmotnosť17300 kg
Obsaditeľnosť
(sedenie / státie / vozičkár)
40/115/
Pohonné jednotky
Motory
Iveco Cursor F2 BVýkon: 213 kW
Prevodovky
Voith D 851.3
Druhautomatická
Počet prevodových stupňov3
ZF 5 HP 502
Druhautomatická
Počet prevodových stupňov4

Irisbus Citelis 18M je model mestského kĺbového nízkopodlažného autobusu, ktorý je vyrábaný vo francúzskom meste Annonay, alebo po novom v talianskom meste Valle Ufita, pričom sú špeciálne požiadavky českých a slovenských zákazníkov riešené v závode Iveco Czech Republic (predtým Karosa) vo Vysokom Mýte.

Konštrukcia[upraviť | upraviť kód]

Jeden z banskobystrických Citelisov

Konštrukčne je Citelis 18M odvodený zo štandardného typu Citelis 12M a zároveň vychádza zo svojho predchodcu Citybusu 18M. Ide o trojnápravový nízkopodlažný autobus s polosamonosnou karosériou. Tá bola pri výrobe zostavená do skeletu a potom bola ošetrená proti korózii, olakovaná a oplechovaná. Vozidlová skriňa sa skladá z dvoch častí, ktoré sú navzájom spojené kĺbom a krycím mechom. Motor a prevodovka sa nachádzajú v mohutnej zadnej časti autobusu. Motorom je poháňaná zadná náprava, riadená je náprava predná. Rám podvozku je vytvorený zo zvarených oceľových obdĺžnikov a priečok. Strechu a bočnice tvoria zvarené ťažené uzavreté profily pokryté plechmi. Zadné čelo je vyrobené z jedného sklolaminátového panelu, predné čelo tvoria uzavrené profily pokryté plechom a plastom. Okná autobusu sú lepené, iba predné sklo je uchytené v gumových profiloch. Vstup do vozidla zabezpečujú štyri dvojkrídlové skladacie dvere, v každom článku vždy dvoje. Priestor pre kočík alebo invalidný vozík sa nachádza oproti druhým a tretím dverám, nájazdová plošina je umiestnená v druhých dverách. Nástupná výška (320 mm v priestore prvých dverí, 330 mm v ostatných častiach vozidla) môže byť ešte znížená pomocou tzv. kneelingu (mierne naklonenie stojaceho autobusu smerom k nástupnému ostrovčeku). Sedačky pre cestujúcich sú plastové a čalúnené.

Autobusy Citelis 18M sú vyrábané (okrem klasickej – dieselovej verzie) tiež s pohonom na CNG. Vozidlá od roku 2007 spĺňajú emisné normy Euro 4. Spoločne s touto inováciou prišla zmena konštrukcie točne (kĺbu). Karosériu Citelisu 18M tiež využíva plzenská Škoda k výrobe kĺbových nízkopodlažných trolejbusov Škoda 25Tr.

Výroba a prevádzka[upraviť | upraviť kód]

Výroba kĺbovej verzie Citelisu bola začatá skoro po začiatku produkcie 12 metrovej varianty v roku 2005. Citelis 18M je vyrábaný doteraz.

Citelisy 18M sú dodávané aj do slovenských miest. V prevádzke sú napr. v Prešove, Žiline, Trenčíne a v Košiciach (s pohonom na stlačený zemný plyn CNG). V Česku jazdia napríklad v Tábore, Hradci Králové, Českých Budějoviciach, Brne a inde.

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]

Zdroj[upraviť | upraviť kód]

  • Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Irisbus Citelis 18M na českej Wikipédii (číslo revízie nebolo určené).