Laci Strike

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Laci Strike
Laci Strike 2012.jpg
Laci Strike a tanečníci zo Street Dance Academy
Profilové informácie
Rodné menoLadislav Neuschl
Umelecké menáLaci Strike, Strikeman
Dátum narodenia9. apríl 1974 (47 rokov)
Miesto narodeniaHandlová, Slovensko
NárodnosťSlovenská
BydliskoBratislava, Slovensko
Pôsobenietanečník, choreograf, lektor
Tanečné štýlyHip-hop, Breakin, Housejackin, Poppin, Lockin
Roky pôsobenia2000 - súčasnosť
Webstránkastreetdance.sk

Laci Strike, vlastným menom Ladislav Neuschl (* 9. apríl 1974, Handlová, Slovensko) je slovenský tanečník a choreograf. Zaslúžil sa o vybudovanie street dance tanečnej scény na Slovensku. Má vlastnú tanečnú školu Street Dance Academy, kde odovzdáva svoje viac ako 20-ročné skúsenosti mladým tanečníkom.

Životopis[upraviť | upraviť zdroj]

Narodil sa 9. apríla 1974 v Handlovej v rodine baníka a robotníčky odevnej firmy. Vyštudoval odbor mechanik strojov a zariadení a po absolvovaní základnej vojenskej služby ešte aj odbor zubný technik. V tom čase býval v Handlovej, pracoval v Žiari nad Hronom a po práci sa venoval tancu.

V Handlovej začal trénovať so skupinou siedmich rovesníkov, s ktorými neskôr vytvoril svoju prvú tanečnú skupinu s názvom Start the Dance. Tancu sa však chcel venovať profesionálne, a preto v roku 2000 dal v práci výpoveď a s piatimi priateľmi odišiel do Španielska.[1]

V rokoch 20002002 profesionálne pôsobil v Barcelone, kde sa okrem stáleho angažmá v klube La Paloma venoval aj točeniu TV reklám, komparzu a vystúpeniam na festivaloch a koncertoch. Keď mladší členovia jeho skupiny dostali povolávacie rozkazy, vrátili sa všetci domov.

S našetrenými peniazmi sa skúšal presadiť asi pol roka v Handlovej. Veľmi sa mu nedarilo, preto sa presťahoval do Bratislavy. Trikrát sa sťahoval, brigádoval a hľadal si zamestnanie. Nakoniec si našiel miesto v Moving studio - tanečnej škole Jána Gonščáka, kde potom asi rok pôsobil. V lete 2003 sa zúčastnil s mímom Milanom Sládkom jeho európskeho turné (Monako, Cap-d’Ail, Baurout, Berlín, Nice), konaného pri príležitosti 40. výročia francúzsko-nemeckého priateľstva.

Dnes vedie najväčšiu tanečnú školu na Slovensku Street Dance Academy, kde pôsobí aj ako lektor a choreograf. Vyučuje na medzinárodných tanečných workshopoch (Innsbruck, Praha, Kanárske ostrovy,[2] Barcelona), vydáva a produkuje tanečné DVD a spolupracuje s domácimi umelcami (Dara Rolins, Marián Čekovský, Kontrafakt, Tina, Zdenka Predná a ďalší).


Diskografia[upraviť | upraviť zdroj]

  • 2008 Cesta tanečníka a príbeh slovenského STREET DANCE (DVD + CD)[3]
  • 2009 Škola tanca (DVD + CD)[4]
  • 2012 STRIKEMAN (DVD)[5]

Videoklipy[upraviť | upraviť zdroj]

TV relácie[upraviť | upraviť zdroj]

Živé vystúpenia[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]