Renault FT

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
(Presmerované z Renault FT17)
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Renault FT
Renault FT v Bruselskom armádnom múzeu

Renault FT v Bruselskom armádnom múzeu

Základná charakteristika
Posádka 2
Dĺžka 4,10 m (s "chvostom" 5 m)
Šírka 1,75 m
Výška 2,30 m
Hmotnosť 6,5 t
Pancierovanie a výzbroj
Pancierovanie 8-16 mm, veža 16-22 mm
Hlavná zbraň 37 mm kanón Puteaux alebo 7,5 mm guľomet Hotchkiss
Sekundárne zbrane
Pohon a pohyb
Pohon benzínový motor Renault
29 kW (39 k)
Odpruženie pružinové perá
Max. rýchlosť 8 km/h
Pomer výkon/hmotnosť 6
Dojazd 80 km
Priechodnosť priekopa 1.35 m, brod 0.7 m

Renault FT, v literatúre tiež často označovaný ako FT-17 alebo FT17 (iné názvy: Char leger Renault FT, Automitrailleuse à chenilles Renault FT modèle 1917) bol francúzsky ľahký tank nasadený najmä do bojov prvej svetovej vojny. Mal jednu z najrevolučnejších konštrukcií, ktorej základy dodnes nesie veľká väčšina moderných tankov. Bol prvým vozidlom tohto typu, ktorého výzbroj bola umiestnená v plne otočnej veži,[pozn 1] v konfigurácii s vodičom vpredu a motorom vzadu. Tank bol zaradený do služby v roku 1917. Francúzi ho vyrobili viac ako 3000 kusov, väčšinu v roku 1918. Ďalších 950 kusov takmer rovnakého licencovaného stroja s názvom Six Ton Tank M1917 bolo zostavených v Spojených štátoch, v časoch kedy už nezasiahli do boja. Odborník na históriu obrneného boja Steven Zaloga nazval Renault FT "prvým moderným tankom na svete".[1]
Jeho nadčasovú konštrukciu potvrdzuje i fakt, že napriek svojej technickej zastaranosti bolo na začiatku 2. svetovej vojny stále v službe 1560 vozidiel tohto typu. Predstavoval aj základ pre konštrukciu ďalších francúzskych tankov, ako bol napríklad Somua S35.

Vývoj[upraviť | upraviť zdroj]

FT bol navrhnutý a vyrábaný spoločnosťou Société des Automobiles Renault, ktorá je dodnes jedným z hlavných francúzskych výrobcov motorových vozidiel.

Je možné, že Louis Renault začal pracovať na myšlienke tanku už 21. decembra 1915, po návšteve plukovníka J.B.E. Estienna.[2][3] Estienne vypracoval plány na pásové obrnené vozidlo založené na traktore Holt a s povolením od generála Joffreho oslovil Renault ako jedného z možných výrobcov. Renault však odmietol, z dôvodu maximálnej vyťaženosti pri výrobe vojenského materiálu a nedostatku skúseností s pásovými vozidlami. Estienne vzal svoje plány do spoločnosti Schneider, kde následne vznikol prvý do boja nasadený francúzsky tank Schneider CA-1.

O niečo neskôr, 16. júla 1916, sa Estienne s Renaultom stretol znovu a položil mu otázku, či si to nerozmyslel; Renault nakoniec súhlasil. Rýchlosť, s ktorou následne projekt pokračoval do štádia modelu viedol k teórii, že sa touto myšlienkou už istý čas zaoberal.

Louis Renault dizajn nového tanku sám koncipoval a určil základné špecifikácie. Stanovil realistický limit pre jeho maximálnu váhu, ktorá nemala prekročiť 7 ton. Nebol presvedčený, že je možné dosiahnuť tom čase dostupnými pohonnými jednotkami dostatočný pomer výkon-váha, aby ťažké tanky požadované armádou dosahovali potrebný stupeň pohyblivosti.[4] Najtalentovanejší priemyselný dizajnér Renaultu, Rodolphe Ernst-Metzmaier, vytvoril detailné výrobné plány tanku FT. Charles-Edmond Serre, dlhoročný spolupracovník Louisa Renaulta, zorganizoval a dozeral na masovú produkciu nového obrnenca. Pásy tanku boli držané automaticky napnuté ako prevencia ich zosunutia, zaoblená zadná časť zlepšovala priechodnosť zákopmi. Pretože pohon bol navrhnutý tak, aby fungoval normálne pri akomkoľvek sklone, Renault FT dokázal prekonávať aj veľmi strmé prekážky bez straty výkonu. Ventilátor chladiča pohonnej jednotky zabezpečoval efektívnu vnútornú ventiláciu, keď nasával vzduch cez prednú časť s posádkou a vyháňal ho von cez zadnú časť s motorom.

Dizajn Renaultu bol oproti vtedajším dvom ďalším existujúcim francúzskym tankom (Schneider CA-1 (1916) a ťažký Saint Chamond (1917)) značne vyspelejší. Napriek tomu narazil Renault na prekážku pri podpore svojej ponuky v podobe hlavy francúzskeho tankového vojska, plukovníka (neskôr generála) Jeana Baptistu Eugèna Estienna. Po prvom bojovom nasadení britských ťažkých tankov 15. septembra 1916 v bitke na Somme francúzska armáda stále váhala, či sa prikloniť k veľkému množstvu ľahkých tankov alebo menšiemu počtu tankov superťažkých (neskorší Char 2C). Nakoniec, 27. novembra 1916, Estienne poslal francúzskemu vrchnému veliteľovi osobné memorandum žiadajúce okamžité akceptovanie a masovú produkciu ľahkého tanku založeného na špecifikáciách prototypu od Renaultu. Po obdržaní dvoch veľkých štátnych objednávok na tank FT, jednej v apríli 1917 a druhej v júni 1917, mohol Renault konečne začať s výrobou.

Miesto pre posádku s otvorenými panelmi

Prototyp bol doladený v druhej polovici roka 1917, no tank celú vojnu trpel problémami s pohonným remeňom ventilátora chladiča. V roku 1917 bolo vyrobených iba 84 kusov Renaultu FT, do uzatvorenia prímeria však bolo francúzskej armáde dodaných 2 697 kusov.

Poznámky[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Hoci rotujúca veža sa objavila aj v niektorých starších prototypoch a bola používaná už niekoľko rokov v obrnených vozidlách, žiadny tank s vežou sa pred Renaultom FT nedostal do aktívnej služby.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. ZALOGA, Steven J. The Renault FT Light Tank. London : Osprey, 1988. S. 3.
  2. Danjou, Pascal: Renault FT. Editions du Barbotin, 2009. str. 6.
  3. Jeudy, Jean-Gabriel: Chars de France. E.T.A.I., 1997 str. 36.
  4. Renault FT, kapitola "The Idea and concept" v Tanks Encyclopedia

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]