Wikipédia:Kaviareň/Novinky

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Stôl pre diskusiu o novinkách v Kaviarni sa používa na oznámenia o nových šablónach, wikiprojektoch, podrobnostiach a iných novinkách na Wikipédii.

Prosím, podpíšte sa menom a dátumom (použite ~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov).

Otvorte novú tému pri stole noviniek

Archív noviniek[upraviť | upraviť zdroj]

Diskusie pri tomto stole staršie ako 30 dní (dátum poslednej reakcie) sú presúvané do archívu.

Výzva pre kandidátov Návrhového výboru Charty hnutia[upraviť | upraviť zdroj]

Stratégia hnutia vyhlasuje Výzvu pre kandidátov Návrhového výboru Charty hnutia. Výzva začína 2. augusta 2021 and končí 1. septembra 2021.

Očakáva sa, že výbor bude zastupovať rozmanitosť v hnutí. Rozmanitosť zahŕňa pohlavie, jazyk, geografiu a skúsenosti. Zahŕňa to účasť na projektoch, pobočkách a nadácii Wikimedia Foundation.

Na to, aby ste sa stali členom, nie je potrebná plynulá angličtina. V prípade potreby je k dispozícii podpora prostredníctvom prekladu a tlmočenia. Členovia dostanú príspevok na kompenzáciu nákladov na účasť. Na Každé dve mesiace je to 100 USD.

Hľadáme ľudí, ktorí majú niektoré zručnosti z nasledujúcich:

 • Vedieť písať spoločne. (preukázateľné skúsenosti sú výhodou)
 • Ste pripravený hľadať kompromisy.
 • Zameraný ste na inklúziu a rozmanitosť.
 • Majte znalosti o komunitných konzultáciách.
 • Máte skúsenosti s medzikultúrnou komunikáciou.
 • Majú skúsenosti so správou alebo organizáciou v neziskových organizáciách alebo komunitách.
 • Máte skúsenosti s vyjednávaním s rôznymi stranami.

Očakáva sa, že výbor začne s 15 ľuďmi. Ak bude 20 a viac kandidátov, prebehne kombináciou volieb a selektovania. Ak ich bude 19 kandidátov alebo menej, prebehne proces výberu bez volieb.

Pomôžte posunúť Wikimediu dopredu v tejto dôležitej úlohe? Odošlite svoju kandidatúru sem. S otázkami kontaktujte na strategy2030@wikimedia.org.

Zdroj (a preklad aktuálneho znenia): Movement Charter/Drafting Committee/Announcement 2021 07 27/sk
✍️ Dušan Kreheľ (diskusia) 20:48, 2. august 2021 (UTC)[odpovedať]

Voľby do Board of Trustees odložené do 18. augusta 2021[upraviť | upraviť zdroj]

Ahojte! Voľby do Board of Trustees WMF boli pre technické problémy odložené do 18. augusta 2021. Pre viac info o technických záležitostiach je možné pozrieť T287859 na Phabricatore.--Jetam2 (diskusia) 12:15, 3. august 2021 (UTC)[odpovedať]

Delay of the 2021 Board of Trustees election[upraviť | upraviť zdroj]

Hello,

We are reaching out to you today regarding the 2021 Wikimedia Foundation Board of Trustees election. This election was due to open on August 4th. Due to some technical issues with SecurePoll, the election must be delayed by two weeks. This means we plan to launch the election on August 18th, which is the day after Wikimania concludes.

For information on the technical issues, you can see the Phabricator ticket.

We are truly sorry for this delay and hope that we will get back on schedule on August 18th. We are in touch with the Elections Committee and the candidates to coordinate next steps. We will update the Board election Talk page and Telegram channel as we know more. Kindly, --Mehman (WMF) (diskusia) 17:34, 3. august 2021 (UTC)[odpovedať]

Registrácia na Wikimániu[upraviť | upraviť zdroj]

Ahojte! Pripomínam možnosť registrovať sa na Wikimániu. Tentoraz bude prebiehať plne online, od 13. do 17. augusta 2021.--Jetam2 (diskusia) 15:04, 4. august 2021 (UTC)[odpovedať]

New Wikipedia Library collections and design update (August 2021)[upraviť | upraviť zdroj]

Hello Wikimedians!

The TWL OWL says log in today!

The Wikipedia Library is pleased to announce the addition of new collections, alongside a new interface design. New collections include:

Additionally, De Gruyter and Nomos have been centralised from their previous on-wiki signup location on the German Wikipedia. Many other collections are freely available by simply logging in to The Wikipedia Library with your Wikimedia login!

We are also excited to announce that the first version of a new design for My Library was deployed this week. We will be iterating on this design with more features over the coming weeks. Read more on the project page on Meta.

Lastly, an Echo notification will begin rolling out soon to notify eligible editors about the library (T132084). If you can translate the notification please do so at TranslateWiki!

--The Wikipedia Library Team 13:23, 11. august 2021 (UTC)

This message was delivered via the Global Mass Message tool to The Wikipedia Library Global Delivery List.

Wikimedia Board of Trustees Election 2021 - Update[upraviť | upraviť zdroj]

Hello; A while ago the elections for the Board of Trustees started and the final days are running: next Tuesday the elections will end. Nineteen candidates from all over the world have stood for election.

And how is it going? As of today, August 28, 5,294 voters had cast their ballots -about double the number of voters in 2017 elections at the same time, which is a solid increase, even if the number of eligible voters was larger this year (2021: 67,838 / 2017: 56,081).

However, on the tenth day, the number of voters from the Slovak Wikipedia is 3out of 93 eligible voters. There is still a chance to increase the percentage (3.2%) in the 3 remaining days. Any vote can make a difference; let’s select the candidates who would best support the board of trustees. Please vote: https://meta.wikimedia.org/wiki/Special:SecurePoll/vote/Wikimedia_Foundation_Board_Elections_2021? --Mervat (WMF) (diskusia) 20:10, 28. august 2021 (UTC)[odpovedať]

2021 CEE Meeting - príspevky[upraviť | upraviť zdroj]

Ahojte! Prihlasovanie príspevkov na CEE Meeting 2021 (virtuálny) je možné do 30. septembra 2021. Viac info na Mete. Vďaka.--Jetam2 (diskusia) 14:19, 30. august 2021 (UTC)[odpovedať]

Voľby do Board of Trustees - končia 31. augusta o polnoci UTC[upraviť | upraviť zdroj]

Ahojte, Wikimedia_Foundation_elections/2021|voľby do Board of Trustees WMF končia o 31. augusta o polnoci UTC. Na tejto stránke sa dá overiť volebné právo. Šťastnú ruku!--Jetam2 (diskusia) 17:56, 30. august 2021 (UTC)[odpovedať]

Konzultácie o Universal Code of Conduct[upraviť | upraviť zdroj]

Ahojte! Dávam do pozornosti konzultácie o Universal Code of Conduct, ktorých ešte pár bude. Pridajte sa. :) --Jetam2 (diskusia) 12:09, 3. september 2021 (UTC)[odpovedať]

Aktuálne rozpracované znenie kódexu je na diskusiu tu: Universal_Code_of_Conduct/Enforcement_draft_guidelines_review/sk (slovenský preklad). ✍️ Dušan Kreheľ (diskusia) 14:15, 3. september 2021 (UTC)[odpovedať]

Průzkum přání komunity 2022 se uskuteční v lednu[upraviť | upraviť zdroj]

Ahoj všichni,

doufáme, že se vám během této náročné doby dobře daří a jste v pořádku! Chtěli jsme vám jenom sdělit novinku týkající se změny v Průzkumu přání komunity 2022. A chtěli bychom také znát váš názor.

Shrnutí:

Průzkum přání komunity 2022 budeme pořádat v lednu 2022. Na splnění přání pro rok 2021 potřebujeme víc času a také potřebujeme čas na přípravu několika změn v průzkumu pro rok 2022. Mezitím můžete používat pískoviště určené pro vaše první nápady na přání pro rok 2022.

Průzkum přání komunity 2022 se uskuteční v lednu (v januári)[upraviť | upraviť zdroj]

Ahoj všichni,

doufáme, že se vám během této náročné doby dobře daří a jste v pořádku! Chtěli jsme vám jenom sdělit novinku týkající se změny v Průzkumu přání komunity 2022. A chtěli bychom také znát váš názor.

Shrnutí:

Průzkum přání komunity 2022 budeme pořádat v lednu (januári) 2022. Na splnění přání pro rok 2021 potřebujeme víc času a také potřebujeme čas na přípravu několika změn v průzkumu pro rok 2022. Mezitím můžete používat pískoviště určené pro vaše první nápady na přání pro rok 2022.

Navrhování a plnění přání proběhne v tom samém roce[upraviť | upraviť zdroj]

V minulosti pořádal tým Community Tech průzkum přání komunity pro následující rok v listopadu (novembru) předchozího roku. Například průzkum pro rok 2021 probíhal v listopadu (novembru) 2020. To před několika lety fungovalo dobře, tehdy jsme na přáních začínali pracovat krátce po zveřejnění výsledků hlasování.

Nicméně v roce 2021 došlo ke zpoždění mezi hlasováním a dobou, kdy jsme mohli začínat pracovat na nových přáních. Do července (júla) 2021 jsme pracovali na přáních z průzkumu pro rok 2020.

Doufáme, že konání průzkumu pro rok 2022 v lednu (januári) 2022 bude intuitivnější. Díky tomu budeme mít čas splnit víc přání z průzkumu pro rok 2021.

Podpora širší účasti dříve vyloučených komunit[upraviť | upraviť zdroj]

Přemýšlíme, jak bychom zjednodušili účast v průzkumu. Chceme více podporovat překládání a podpořit v aktivitě méně podporované komunity. Na tyto změny bychom si rádi vzali nějaký čas.

Nový prostor pro diskusi s námi o prioritách a zatím nesplněných přáních[upraviť | upraviť zdroj]

Bude to 365 dní bez průzkumu. Chceme, abyste se nám ozvali. Doufáme, že vás uslyšíme na diskusní stránce, ale také že vás uvidíme na našich Talk to Us setkáních! Ta se budou konat ve dvou různých časech, aby měla příležitost všechna časová pásma na světě.

Naše první setkání začne 16. septembra o 01:00 CEST (15. září ve 23:00 UTC). Další podrobnosti o agendě a formátu brzy budou oznámeny!

Brainstorming a koncepty návrhů před návrhovou fází[upraviť | upraviť zdroj]

Pokud už teď máte nápady na přání, můžete použít nové pískoviště průzkumu přání komunity. Díky němu na ně do ledna 2022 nezapomenete. Ke svým nápadům se budete moct vracet a vylepšovat je. Mějte na paměti, že editace pískoviště se nepočítají jako přání!

Zpětná vazba[upraviť | upraviť zdroj]

 • Co máme dělat, abychom vylepšili stránky průzkumu?
 • Jak byste chtěli využívat naše nové pískoviště?
 • Vidíte nějaká rizika vyplývající z našeho rozhodnutí změnit datum průzkumu pro rok 2022?
 • Co napomůže tomu, aby se průzkumu pro rok 2022 účastnilo více lidí?

Odpovídejte na diskusní stránce (v kterémkoliv jazyce chcete) nebo na našich Talk to Us setkáních.

✍ Skopirovaná česká verziaCommunity Wishlist Survey/Updates“ a editovane ✍️ Dušan Kreheľ (diskusia) 10:44, 7. september 2021 (UTC)[odpovedať]

Výsledky volieb do Správnej rady WMF[upraviť | upraviť zdroj]

Ahojte! Na tejto adrese sú k dispozícii výsledky volieb do Správnej rady WMF.--Jetam2 (diskusia) 19:55, 7. september 2021 (UTC)[odpovedať]

Výsledky najkompetitívnejších volieb do Správnej rady Nadácie Wikimedia[upraviť | upraviť zdroj]

Wikimedia-logo black.svg

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili volieb do Správnej rady 2021. Volebný výbor skontroloval hlasy volieb do Správnej rady Nadácie Wikimedia, usporiadanej za účelom vybratia štyroch nových správcov. Rekordných 6 873 ľudí, naprieč 214 projektami, odovzdalo svoje platné hlasy. Najväčšiu podporu získali nasledujúci štyria kandidáti:

 1. Rosie Stephenson-Goodknight
 2. Victoria Doronina
 3. Dariusz Jemielniak
 4. Lorenzo Losa

Títo kandidáti síce boli zvolení prostredníctvom komunitného hlasy, ale ešte nie sú vymenovaní do Správnej rady. Musia úspešne prejsť previerkou a splniť kvalifikačné požiadavky uvedené v stanovách. Správna rada stanovila predbežný dátum vymenovania nových správcov na koniec tohto mesiaca.

Prečítajte si celé oznámenie tu.

01:09, 8. september 2021 (UTC)

Call for Candidates for the Movement Charter Drafting Committee ending 14 September 2021[upraviť | upraviť zdroj]

Stratégia hnutia vyhlasuje Výzvu pre kandidátov Návrhového výboru Charty hnutia. Výzva začína 2. augusta 2021 and končí 14. septembra 2021.

Očakáva sa, že výbor bude zastupovať rozmanitosť v hnutí. Rozmanitosť zahŕňa pohlavie, jazyk, geografiu a skúsenosti. Zahŕňa to účasť na projektoch, pobočkách a nadácii Wikimedia Foundation.

Na to, aby ste sa stali členom, nie je potrebná plynulá angličtina. V prípade potreby je k dispozícii podpora prostredníctvom prekladu a tlmočenia. Členovia dostanú príspevok na kompenzáciu nákladov na účasť. Na každé dva mesiace je to 100 USD.

Hľadáme ľudí, ktorí majú niektoré zručnosti z nasledovných:

 • Vedieť písať spoločne. (preukázateľné skúsenosti sú výhodou)
 • Ste pripravený hľadať kompromisy.
 • Zameraný ste na inklúziu a rozmanitosť.
 • Majte znalosti o komunitných konzultáciách.
 • Máte skúsenosti s medzikultúrnou komunikáciou.
 • Majú skúsenosti so správou alebo organizáciou v neziskových organizáciách alebo komunitách.
 • Máte skúsenosti s vyjednávaním s rôznymi stranami.

Očakáva sa, že výbor začne s 15 ľuďmi. Ak bude 20 a viac kandidátov, prebehne kombináciou volieb a selektovania. Ak ich bude 19 kandidátov alebo menej, prebehne proces výberu bez volieb.

Pomôžte posunúť Wikimediu dopredu v tejto dôležitej úlohe? Odošlite svoju kandidatúru sem. S otázkami kontaktujte na strategy2030(_AT_)wikimedia.org.

Xeno (WMF) 17:02, 10. september 2021 (UTC)[odpovedať]

Server switch[upraviť | upraviť zdroj]

SGrabarczuk (WMF) (diskusia) 00:45, 11. september 2021 (UTC)[odpovedať]

Talk to the Community Tech[upraviť | upraviť zdroj]

Šablóna:Dir

Read this message in another languagePomôžte prosím s prekladom do svojho jazyka

Hello!

As we have recently announced, we, the team working on the Community Wishlist Survey, would like to invite you to an online meeting with us. It will take place on September 15th, 23:00 UTC on Zoom, and will last an hour. Click here to join.

Agenda

Format

The meeting will not be recorded or streamed. Notes without attribution will be taken and published on Meta-Wiki. The presentation (first three points in the agenda) will be given in English.

We can answer questions asked in English, French, Polish, and Spanish. If you would like to ask questions in advance, add them on the Community Wishlist Survey talk page or send to sgrabarczuk@wikimedia.org.

Natalia Rodriguez (the Community Tech manager) will be hosting this meeting.

Invitation link

See you! SGrabarczuk (WMF) (diskusia) 03:03, 11. september 2021 (UTC)[odpovedať]

Sunday September 26 SWANniversary Party and All-Affiliates Strategic Meeting[upraviť | upraviť zdroj]

Oslávte naše prvé výročie s dezertmi v tvare SWAN!

Zúčastnite sa SWANniversary, ktorá sa 26. septembra koná pri príležitosti prvého roka Strategic Wikimedia Affiliates Network!

Budeme mať pravidelné strategické stretnutie so všetkými pobočkami, po ktorom bude na výročnom stretnutí, už mimo pracovného času, nasledovať SWAN večierok, pravdepodobne prostredníctvom proximového chatu cez službu WorkAdventure.

Strategic Wikimedia Affiliates Network (SWAN) je vývojárske fórum pre Pridružené organizácie Wikimedia a slúži na zdieľanie ideí Stretegických procesov Wikimédie 2030. Rozširuje sa model Stretnutí všetkých pobočiek ohľadom značky, aby to pomohlo položiť určité základy plánovanej globálnej rady.

Pozrite si augustové, septembrové, oktobrové, novembrové, januárové, februárové, marcové, aprílové, júnové a júlové SWAN stretnutie, a tiež aj tohtoročné stretnutia všetkých pobočiek ohľadom značky, a spoločne sa pozrieme na strategické a podporné témy, týkajúce sa všetkých pobočiek, vrátane Charty hnutia + Navrhovej komísie, Voľby do Správnej rady 2021, Wikimánia 2021, a Granty pre regionálne výbory.

Tento mesiac sa stretneme v nedeľu 26. septembra, prihlásiť sa môžete na tejto stránke.

(Čas stretnutí je dňa 26. septembra o 05:00 CEST a 20:00 CEST. --Pharos (talk) 20:04, 21 September 2021 (UTC), preklad originálnej správy: --Dušan Kreheľ (diskusia) 15:52, 22. september 2021 (UTC)[odpovedať]

Picture of the Year[upraviť | upraviť zdroj]

Ahojte! Do 1. októbra 2021 sa dá hlasovať v súťaži Picture of the Year 2020.--Jetam2 (diskusia) 17:14, 24. september 2021 (UTC)[odpovedať]

Otázky pre kandidátov do Návrhového výboru pre chartu hnutia[upraviť | upraviť zdroj]

Do 2021-09-27 13:59 CEST (11:59 UTC) je možné navrhnúť otázky pre kandidátov do Návrhového výboru pre Chartu hnutia. ✍️ Dušan Kreheľ (diskusia) 19:14, 26. september 2021 (UTC) & ✍️ Dušan Kreheľ (diskusia) 19:29, 26. september 2021 (UTC) & ✍️ Dušan Kreheľ (diskusia) 22:20, 26. september 2021 (UTC)[odpovedať]

Predĺženie: Otázky pre kandidátov do Návrhového výboru pre chartu hnutia[upraviť | upraviť zdroj]

Do 2021-09-29 13:59:59 CEST (11:59:59 UTC) je možné navrhnuť otázky pre kandidátov do Návrhového výboru pre Chartu hnutia. ✍️ Dušan Kreheľ (diskusia) 17:33, 27. september 2021 (UTC)[odpovedať]

Návrhový výbor Charty hnutia – Komunitné voľby na obsadenie miest konajúce sa 11. – 24. októbra[upraviť | upraviť zdroj]

Návrhový výbor Charty hnutia – Komunitné voľby na obsadenie miest konajúce sa 11. – 24. októbra[upraviť | upraviť zdroj]

Vážení kolegovia Wikimediáni,

toto je aktualizácia ohľadom vývoja Charty hnutia. Výzva pre kandidátov do návrhového výboru trvala do 14. septembra a teraz máme na výber skupinu kandidátov s rôznym zázemím.

15-členný výbor bude vybraný troma rôznymi spôsobmi, a to:

 • 7 členov prostredníctvom volieb v komunite projektov.
 • 6 členov výberom pobočiek.
 • 2 členov vymenuje Nadácia Wikimedia.
Komunity volia 7 členov
Toto oznámenie sa týka komunitných volieb, ktoré sa budú konať v období 2 týždňov, od 11. do 24. októbra. Tešíme sa na širokú účasť naprieč komunitami na vytvorení výboru, ktorý bude kurátorom prác na Charte hnutia. Výsledky volieb sa zverejnia 1. novembra.
Pobočky vyberú 6 členov
Súbežne s volebným procesom sa požiadali o účasť aj všetky pobočky: Všetky pobočky boli rozdelené do geograficky ôsmich a jedného „tematického“ regiónu (pozrite si zoznam) a každý región si vyberie jednu osobu, ktorá bude pôsobiť ako vyberateľ za ten región. Týchto 9 vyberateľov sa spojí a vyberie 6 členov výboru (z rovnakého súboru kandidátov). Výsledky výberu budú zverejnené 1. novembra.
Nadácia Wikimedia vymenuje 2 členov
Nadácia Wikimedia napokon do 1. novembra vymenuje dvoch členov výboru.

Všetky tri procesy sa skončia 1. novembra 2021, aby Návrhový výbor pre Chartu hnutia už mohol začať pracovať.

Úplný obsah Charty, jej úlohu a proces vytvorenia nájdete na Meta. Môžete nás tiež kedykoľvek kontaktovať prostredníctvom Telegramu alebo e-mailu (wikimedia2030@wikimedia.org).

S pozdravom,

Xeno (WMF) 00:25, 28. september 2021 (UTC)[odpovedať]

+ úprava ✍️ Dušan Kreheľ (diskusia) 10:29, 28. september 2021 (UTC)[odpovedať]

Hlasovanie za výroky určené kandidátom do Návrhového výboru pre Chartu hnutia[upraviť | upraviť zdroj]

Do 2021-10-04 13:59:59 CEST (11:59:59 UTC) je možne hlasovať za výroky určené kandidátom do Návrhového výboru pre Chartu hnutia, ktoré sa im po hlasovaní predložia, aby sa k ním vyjadrili. ✍️ Dušan Kreheľ (diskusia) 17:33, 27. september 2021 (UTC)[odpovedať]

Pojďme si promluvit o Vylepšeních desktopu[upraviť | upraviť zdroj]

Annotated Wikipedia Vector interface (logged-out).png

Dobrý den!

Všimli jste si, že některé wiki mají jiné desktopové rozhraní? Jste zvědavi, co bude následovat? Možná máte otázky nebo nápady týkající se vzhledu nebo technických záležitostí?

Připojte se k online setkání s týmem, který pracuje na projektu Vylepšení desktopu! Bude se konat 12. října v 18:00 SEČ (16:00 UTC) na Zoomu. Bude trvat hodinu. Kliknutím se připojíte.

Program

 • Informace o aktuálním vývoji
 • Připnutá hlavička – prezentace ukázkové verze
 • Otázky a odpovědi, diskuse

Formát

Setkání se nebude zaznamenávat ani vysílat. Poznámky se budou pořizovat do souboru v Dokumentech Google. Prezentace (první dva body programu) bude přednesena v angličtině.

Můžeme vám odpovědět na otázky položené v angličtině, francouzštině, polštině a španělštině. Pokud chcete položit otázky předem, přidejte je na diskusní stránku nebo je pošlete na sgrabarczuk@wikimedia.org.

Toto setkání bude pořádat Olga Vasilevová (manažerka týmu).

Odkaz na pozvánku

Těšíme se, že se uvidíme! SGrabarczuk (WMF) (talk) 00:42, 5. október 2021 (UTC)[odpovedať]

Hlasovanie členov do Návrhového výboru Charty hnutia je spustené[upraviť | upraviť zdroj]

Dokopy sa v týchto voľbách uchádza 70 Wikimedianov z celého sveta o 7 miest.

Hlasovanie je spustené od 12. októbra do 24. októbra 2021 (hocikde na Zemi).

Výbor sa bude celkovo skladať z 15 členov: 7 členov volia online komunity, 6 členov vyberú súbežne pobočky Wikimedie, a 2 členovia budú menovaný Nadáciou Wikimedie. Do 1. novembra 2021 sa plánuje zostaviť výbor.

Buďte pri hlasovaní informovaní a zoznámte sa s každým kandidátom vo vami preferovanom jazyku: <https://meta.wikimedia.org/wiki/Special:MyLanguage/Movement_Charter/Drafting_Committee/Candidates>

Oboznámte sa o Návrhovom výbore: <https://meta.wikimedia.org/wiki/Special:MyLanguage/Movement_Charter/Drafting_Committee>

V týchto voľbách spúšťame pomocnú aplikáciu k hlasovaniu. Preklikajte sa cez tento nástroj a uvidíte, ktorý kandidát je vám najbližší! Pozrite si ju na <https://mcdc-election-compass.toolforge.org/>

Hlasujte na SecurePoll cez: <https://meta.wikimedia.org/wiki/Special:MyLanguage/Movement_Charter/Drafting_Committee/Elections>

V najlepšom,

Stratégia hnutia & Riadiaci tím, Nadácia Wikimedie MNadzikiewicz (WMF) (diskusia) 07:19, 13. október 2021 (UTC)[odpovedať]

Online stretnutie: Voľby do Návrhového výboru Charty hnutia 2021[upraviť | upraviť zdroj]

Ahojte,

týmto by som Vás chcel pozvať na online stretnutie, ktoré sa uskutoční dňa 15. októbra 2021 o 20:30. Cieľom tohto stretnutia by bolo ústne vysvetliť, čo sa vlastne ide robiť; čo sa v skratke v hnutí deje a možnosť to vysvetliť Vám, vo Vám blízkom jazyku a ušetriť tak čas, ktorý by ste strávili prípadne študovaním. Pokiaľ by tento termín nevyhovoval, tak môžem zorganizovať stretnutie aj v iný čas.

Link na platformu, kde bude stretnutie prebiehať, sem bude doplnený pred stretnutím.

✍️ Dušan Kreheľ (diskusia) 18:43, 13. október 2021 (UTC)[odpovedať]

@Dušan Kreheľ: Pri jazykovej aj sémantickej (nedostatočné/chybné pochopenie významu pôvodného textu) úrovni väčšiny súvisiacich výstupov, ktoré na Mete produkuješ, mám vážne pochybnosti o tvojom vlastnom porozumení tomu, čo sa ide diať. Nieto ešte, aby si to niekomu vysvetľoval. V tej súvislosti mi príde dosť bizarné a s nulovou mierou sebareflexie, že nachádzaš tú „odvahu“ (ak chcem zostať pri slušnej formulácii) niekam na Mete kandidovať [1][2], pretože doterajšie aktivity (a žiadny náznak snahy o zdokonalenie sa) sú skôr na blok. --Teslaton (diskusia) 19:10, 13. október 2021 (UTC)[odpovedať]
Ahoj. Nemáš na mysli jedno z mojich obľúbených jidiš slov, חוצפּה. Som zvedavý.--Jetam2 (diskusia) 19:48, 13. október 2021 (UTC)[odpovedať]

Stretnutie:
Online: https://meet.google.com/xkd-dfoo-bfj
IRC: https://web.libera.chat/?channel=#wikipedia-sk
✍️ Dušan Kreheľ (diskusia) 18:30, 15. október 2021 (UTC)[odpovedať]

Žiadosť na Mete o CentrálneUpozornenie pre súťaž Veda pre Wiki[upraviť | upraviť zdroj]

Pod taktovkou PreWiki.sk prebehne v novembri multimediálna wiki-súťaž s tematikou vedy. Požiadal som pre ňu o CentrálneUpozornenie. --KuboF Hromoslav (diskusia) 18:20, 23. október 2021 (UTC)[odpovedať]

Pre kontext je dobré pozrieť aj diskusiu ohľadne grantu pre ELiSO.--Jetam2 (diskusia) 20:52, 23. október 2021 (UTC)[odpovedať]

Zistite, ako Granty pre realizáciu Stratégie hnutia môžu podporiť vaše strategické plány hnutia.[upraviť | upraviť zdroj]

Granty pre realizáciu Stratégie hnutia momentálne poskytujú viac ako 2 000 USD (1719 EUR) na realizáciu plánov Stratégií hnutí. Zistite viac o Grantoch pre realizáciu Stratégie hnutia, kritériách, a ako o ne požiadať.

MNadzikiewicz (WMF) (diskusia) 08:30, 24. október 2021 (UTC)[odpovedať]

Logo pre Wikifunkcie[upraviť | upraviť zdroj]

Wikifunctions logo draft.png

Nejaký ten čas už prebiehajú prípravy na nový projekt Wikifunkcie. V marci sa skončil výber loga pre projekt. Výsledok teraz môžeme vidieť: Logo je kombináciou troch návrhov s najväčšími počtami hlasov. Kvôli právnickým dôvodom sa nepoužil čisto víťazný návrh. (Text je prekladom z dewiki). Dušan Kreheľ (diskusia) 22:15, 27. október 2021 (UTC)[odpovedať]

Zoznámte sa s novými členmi Návrhového výboru Charty hnutia[upraviť | upraviť zdroj]

Voľby do Návrhového výboru Charty hnutia a výberový proces jeho členov je skončený.

Výbor bude zvolený čoskoro, aby zahájil svoju činnosť. Výbor môže vymenovať ďalších troch členov na rozšírenie rozmanitosti a zaplnenie medzier v odbornosti.

Pokiaľ máte záujem zapojiť sa do procesu tvorby Charty hnutia, sledujte aktualizácie na Mete a pridajte sa do skupiny na Telegrame.

S vďakou od Stratégie hnutia a Riadiaceho tímu

10:11, 3. november 2021 (UTC)

Wikimedia CEE Online Meeting 2021[upraviť | upraviť zdroj]

Logo of Wikimedia CEE Online Meeting 2021.svg
The event: Wikimedia CEE Online Meeting 2021.
The time: 2021-11-07 15:20] UTC.
The used platform: Wikimedia CEE Online Meeting 2021, Zoom, YouTube and Etherpad.
You can confirm your registration and get your ticket for free on the following link until 3 November 2021 22:59 (UTC). (Source – modificied).
The event is open for everyone from everywhere.

✍️ Dušan Kreheľ (diskusia) 16:00, 3. november 2021 (UTC)[odpovedať]

Ázijský mesiac[upraviť | upraviť zdroj]

Ahojte! Beží nám už pár dní Ázijský mesiac. Od 1. novembra kolegovia a kolegyne na zh.wiki napísali o slovenských témach už 34 článkov. My zatiaľ nemáme prihlásený ani jeden. Skúsme im odplatiť písanie ;) --Jetam2 (diskusia) 11:12, 16. november 2021 (UTC)[odpovedať]

Slovensko-taiwanský editathon[upraviť | upraviť zdroj]

Ahojte! Spolu s taiwanskými partnernermi pozývam na (pravdepodobne komornejší) online editathon. Koná sa v rámci taiwansko-slovenskej spolupráce a súťaže Ázijský mesiac. Stretnutie sa koná od 9:30 v sobotu 27. novembra 2021. Viac podrobností je na projektovej stránke. Vďaka!--Jetam2 (diskusia) 16:07, 23. november 2021 (UTC)[odpovedať]