Wikipédia:Krčma/Novinky

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Stôl pre diskusiu o novinkách v krčme sa používa na oznámenia o nových šablónach, wikiprojektoch, podrobnostiach a iných novinkách na Wikipédii.

Prosím, podpíšte sa menom a dátumom (použite ~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov).

Otvor novú tému v diskusii pri stole noviniek

Archív noviniek[upraviť zdroj]

Diskusie pri tomto stole staršie ako 30 dní (dátum poslednej reakcie) sú presúvané do archívu.

WikiOnTheRoad[upraviť zdroj]

Ahojte! Podali sme žiadosť o grant na podporu výjazdov do regiónov za účelom prezentovania a zaúčania wiki činnosti verejnosti.--Jetam2 (diskusia) 20:12, 25. máj 2018 (UTC)

Žiadosť bola úspešná. V súčasnosti rozbiehame kontaky u možných hostiteľov. Privítame záujem redaktorov o výjazd do terénu. Vďaka.--Jetam2 (diskusia) 10:32, 21. jún 2018 (UTC)
Vytvorená projektová stránka WikiOnThRoad.--Jetam2 (diskusia) 09:51, 26. júl 2018 (UTC)

Ak nebudú námietky, zajtra spustím site notice.--Jetam2 (diskusia) 19:39, 14. august 2018 (UTC)

Spustené.--Jetam2 (diskusia) 16:26, 15. august 2018 (UTC)

New Wikipedia Library Accounts Available Now (May 2018)[upraviť zdroj]


Hello Wikimedians!

The TWL OWL says sign up today!

The Wikipedia Library is announcing signups today for free, full-access, accounts to research and tools as part of our Publisher Donation Program. You can sign up for new accounts and research materials on the Library Card platform:

  • Rock's Backpages – Music articles and interviews from the 1950s onwards - 50 accounts
  • Invaluable – Database of more than 50 million auctions and over 500,000 artists - 15 accounts
  • Termsoup – Translation tool

Expansions

Many other partnerships with accounts available are listed on our partners page, including Baylor University Press, Loeb Classical Library, Cairn, Gale and Bloomsbury.

Do better research and help expand the use of high quality references across Wikipedia projects: sign up today!
--The Wikipedia Library Team 18:03, 30. máj 2018 (UTC)

You can host and coordinate signups for a Wikipedia Library branch in your own language. Please contact Ocaasi (WMF).
This message was delivered via the Global Mass Message tool to The Wikipedia Library Global Delivery List.

Wiki miluje pamiatky 2018?[upraviť zdroj]

Ahoj! V súčasných dňoch zvažujeme či aj tento rok organizovať súťaž Wiki miluje pamiatky. Je o ňu záujem? V prípade kladnej odozvy by sme radi našli aj (spolu)organizátora pre tento rok. Vďaka.--Jetam2 (diskusia) 10:29, 21. jún 2018 (UTC)

Ahojte. Aj na základe nízkeho záujmu tento rok súťaž neuskutočníme.--Jetam2 (diskusia) 13:40, 8. júl 2018 (UTC)

Spätná väzba[upraviť zdroj]

Ahojte! Medzinárodný tím hladá spätnú väzbu ohľadne WMP. Odkaz na formulár. Vďaka!--Jetam2 (diskusia) 12:10, 10. júl 2018 (UTC)

Global preferences are available[upraviť zdroj]

19:19, 10. júl 2018 (UTC)

New user group for editing sitewide CSS / JS[upraviť zdroj]

CEE stretnutie 2018[upraviť zdroj]

Ahojte! V októbri sa bude konať už siedme stretnutie Wikimediánov zo strednej a východnej Európy. Bude sa konať 13. až 15. októbra 2018 v Ľvove. Z organizácie pošleme delegáta, ale má niekto ďalší záujem o účasť? Vďaka.--Jetam2 (diskusia) 20:25, 31. júl 2018 (UTC)

Menší update[upraviť zdroj]

Nakoniec teda na CEE pôjdem za slovenskú komunitu ja. V prípade potreby sa neváhajte na mňa obrátiť. Plánujem zo stretnutia napísať menšiu správu.--Jetam2 (diskusia) 19:53, 9. október 2018 (UTC)

Ešte by som mal doložiť, že budem mať prezentáciu a workshop ohľadne nášho projektu WikiOnTheRoad.--Jetam2 (diskusia) 20:35, 10. október 2018 (UTC)

EU Copyright Reform Update[upraviť zdroj]

As you might already know, there is currently a copyright reform going on in the European Union, which will affect Wikipedia and other free knowledge projects. In July, the European Parliament debated a proposal that would have been harmful for freedom of expression and collaboration online. Many Wikimedia organisations and communities took action in June and July to oppose it and contributed to the rejection of this version of the proposal.

After its summer break, the European Parliament will vote on new amendments to the European Commission’s original proposal on 12 September. Members of the European Parliament can submit such new amendments by 5 September. The European Wikimedia organisations, members of the Free Knowledge Advocacy Group EU, and the Wikimedia Foundation are working on making sure amendments that protect and grow free knowledge will be on the table. These include a new approach to Article 13, but also safeguarding the public domain, freedom of panorama and user generated content.

Over the coming weeks, it will be important for Wikimedia to promote our vision of a copyright framework that helps us share the sum of all knowledge online. Should your community wish to engage in further public policy actions around this we would greatly appreciate if you coordinate with us to make sure our message is coherent across countries. We want to promote sensible copyright rules that advance access to information and knowledge instead merely stopping a bad proposal.

You can help by translating and sharing information materials in your language, sending an opinion piece to media in your country, contacting MEPs from your region with suggestions to support positive amendments, or participating in events in Brussels and Strasbourg (on 6 and 11 September, tbc).

We will provide updates soon about the community activities. In addition, we will share information and guidance on important amendments to the copyright proposal in due time.--Dimi z (diskusia) 12:59, 20. august 2018 (UTC)

Editing of sitewide CSS/JS is only possible for interface administrators from now[upraviť zdroj]

(Pomôžte prosím s prekladom do svojho jazyka)

Hi all,

as announced previously, permission handling for CSS/JS pages has changed: only members of the interface-admin (Správcovia rozhrania) group, and a few highly privileged global groups such as stewards, can edit CSS/JS pages that they do not own (that is, any page ending with .css or .js that is either in the MediaWiki: namespace or is another user's user subpage). This is done to improve the security of readers and editors of Wikimedia projects. More information is available at Creation of separate user group for editing sitewide CSS/JS. If you encounter any unexpected problems, please contact me or file a bug.

Thanks!
Tgr (talk) 12:40, 27. august 2018 (UTC) (via global message delivery)

WikiOnTheRoad ː Lipany - srdečne pozývame ː)[upraviť zdroj]

Chceme vás srdečne pozvať na udalosť WikiOnTheRoad v Lipanoch, ktorý sa uskutoční v sobotu 22. septembra od 9ː30 do 16ː00 v ČAJOVNI PAVUČINA na ul. Krivianska 3. Podrobnejšie informácie nájdete tuː https://sk.wikipedia.org/wiki/Wikip%C3%A9dia:WikiOnTheRoad/Lipany a na facebooku tuː https://www.facebook.com/events/303684297107594/. V prípade záujmu sa stačí zapísať na udalosť, alebo nás môžete kontaktovať cez diskusiu k projektovej stránke, či cez facebook diskusiu. Tešíme sa na vás.

Za tím WMSK Akdar (diskusia) 20:51, 29. august 2018 (UTC)

Read-only mode for up to an hour on 12 September and 10 October[upraviť zdroj]

13:33, 6. september 2018 (UTC)

Prednáška a školenie počas LingvaFestu, 29.9.[upraviť zdroj]

Tento víkend, v sobotu 29.9.2018 o 10:00-12:00 budem v Bratislave prednášať a viesť rýchlokurz Wikipédie počas jazykového podujatia LingvaFest. A bol by som rád, keby sme sa tam mohli stretnúť!

Prednáška a rýchlokurz budú zamerané na učenie sa jazykov s využitím Wikipédie a Wikimédie všeobecne. Jazykoví nadšenci totiž zvyčajne vedia, že si na Wikipédii môžu prečítať článok o jazyku, ale tým vlastne končia. A to je škoda, lebo naše projekty ponúkajú oveľa širšie možnosti. Viac poviem priamo na prednáške.

Samotné podujatie LingvaFest začne už v piatok 28.9.2018 ráno a potrvá až do soboty večera. Budú tam prebiehať prednášky, tvorivé dieľne a rýchlokurzy jazykov v 6 paralelných blokoch! Ako bežní účastníci máte vstup zadarmo! Tak príďte podporiť Wikipédiu a Wikimédiu, osobne sa porozprávať a niečo nové sa dozvedieť o jazykoch.

Mimochodom, toto je pre mňa špeciálna udalosť, lebo (ak motyka nevystrelí) to bude moja posledná slovenská prednáška a kurz dokiaľ som ešte vo funkcii predsedu Wikimedie SK. Nedlho potom zanechám funkciu a budem sa viac venovať esperantskej Wikimédii. --KuboF Hromoslav (diskusia) 13:10, 27. september 2018 (UTC)

@KuboF Hromoslav: Je dostupný záznam z podujatia?--Jetam2 (diskusia) 23:02, 3. november 2018 (UTC)
Zdá sa, že ešte nie. Potom by mal byť zverejnený na YouTubovom kanály E@I. --KuboF Hromoslav (diskusia) 20:27, 8. november 2018 (UTC)

Wikidáta oslava a workshop[upraviť zdroj]

Ahojte! Mala by komunita záujem o menšiu oslavu výročia Wikidát/Wikiúdajov a zároveň workshop základnej orientácie v nich?--Jetam2 (diskusia) 17:57, 31. október 2018 (UTC)

Okay, beriem, že je skôr nezáujem.--Jetam2 (diskusia) 16:52, 4. november 2018 (UTC)

Jaro Filip večne online[upraviť zdroj]

Ahojte!

V rámci projektu sumarizácie a zachovania digitálneh dedičstva Jara Filipa, ktorý sa zameriaval najmä na jeho hráčsku a internetovú aktivitu (http://gaudeo.sk/jaro-filip-online/) sme sa dopracovali až po crowdfundingovú kampaň (https://www.startlab.sk/projekty/200-obnovme-online-identitu-jara-filipa/) v ktorej sme sa zaviazali zrekonštruovať celý web www.jarofilip.sk a zabezpčiť jej odolnosť voči času.

Už počas prác sa ukázalo, že všetko je dočasnejšie než sa zdá a nenávratne odchádza nielen technika, ale aj ľudia a preto sme hľadali riešenie, ktoré by minimalizovalo opätovný rozpad funkcionality. Vo výsledku sme sa rozhodli, že web bude zrkadliť aktuálnu verziu wiki článku o Filipovi (pracovná 0.1 verzia je na http://www.jarofilip.sk/test) a zvyšnú energiu venujeme do aktualizácie samotnej wiki na úroveň bežnú u osobností takéhoto významu.

Máme zozbierané materiály, spísané hlavné texty a zdroje. Pracujeme na získaní licencií k multimédiám a potrebovali by sme vašu pomoc, aby sme všetko nahodili, naformátovali a upratali tak, aby to bolo v súlade s pravidlami a zvyklosťami. Ani jeden člen nášho tímu nie je aktívnym redaktorom a preto sa obraciame na vás. Ak sa medzi vami nájde niekto, kto by mal čas zodpovedať naše otázky a pomôcť nám s finalizáciou tak, aby sme celý výsledok mohli predstaviť verejnosti 20. decembra na verejnom krste, tak budeme viac než radi.

Nevyskytujem v sa v (tejto ; ) krčme pravidelne a neviem či mi chodia notifikácie, takže ak máte záujem kľudme ma kontaktujte priamo na michal.kabat@gmail.com, alebo http://fb.com/bliksa--Michal Kabát (diskusia) sa nepodpísal(a)

@Michal Kabát: Ahoj! Cením si tento projekt. Jaro Filip si zaslúži mať dobrý článok. Rád pomôžem s úpravami a formátovaním. Aké otázky máte?--Jetam2 (diskusia) 22:59, 3. november 2018 (UTC)

Ázijský mesiac Wikipédie 2018 (Wikipedia Asian Month 2018)[upraviť zdroj]

Wikipedia Asian Month Logo v2.svg

Dobrý deň,
všimol som si, že na anglickej a ďalších jazykových verziách Wikipédie prebieha v novembri Wikipedia Asian Month.
Ide o súťaž, ktorej cieľom je zlepšiť pokrytie ázijských tém na rôznych Wikipédiách. Články musia byť potom nahrané do nástroja, kde môžu lokálni organizátori tieto články hodnotiť. Každý, kto vytvorí aspoň 4 články, potom dostane pohľadnicu z Ázie (reálnu, poštou). Redaktor s najvyšším počtom vytvorených článkov na danej Wikipédii sa stane Wikipedia Asian Ambassador, čím dostane certifikát (v digitálnej a poštou aj v papierovej forme) a pohľadnicu navyše.

Súťaž sa každoročne organizuje od roku 2015 a naša Wikipédia sa ešte ani raz nezapojila. Myslím si však, že súťaž ako taká by mohla byť aj pre nás zaujímavá a zlepšilo by to aj pokrytie Ázie na našej Wikipédii. Preložil som preto celú stránku o Wikipedia Asian Month do slovenčiny a takisto aj otázky a odpovede na Meta.

Čo je ale potrebné urobiť, aby sme sa mohli zapojiť: Každá Wikipédia musí mať lokálneho organizátora, t.j. človeka (alebo viac ľudí), ktorý bude hodnotiť kvalitu článkov v súťažnom nástroji a ktorý bude pomáhať pri otázkach týkajúcich sa článkov. Tento organizátor musí svoju Wikipédiu prihlásiť na tejto stránke pripísaním jazykovej verzie do zoznamu s odkazom na domovskú stránku súťaže na danej wiki (na sk wiki táto stránka) a uvedením seba ako miestneho organizátora.
Aj keď na stránke pre organizátorov je uvedené, že prihlásiť sa bolo treba do 27. októbra, otázky a odpovede uvádzajú, že je to možné počas celého novembra. Preklad pravidiel som už urobil, čiže to už je hotové.
Potom by to asi chcelo ešte nejako spropagovať, napríklad vyskakovacím bannerom v hornej časti (ako na en wiki) a zapojiť čo najviac redaktorov.

Dôvod, prečo sa sám nechcem zapojiť ako organizátor, sú 2: 1. neviem, či to chceme robiť na našej Wikipédii (aj keď osobne by som chcel, jednak je super mať nejaký reálny predmet čo sa týka Wikipédie doma, jednak je to z Ázie, a jednak by to pomohlo aj kvalite slovenskej Wikipédie), 2. nie som taký skúsený na to, aby som hodnotil kvalitu článkov (chce to nejakého skúseného Wikipediána).

Nechám teda na vaše uváženie, či sa chceme zapojiť (jeden redaktor sa už napísal do zoznamu účastníkov a ja som sa tiež pridal). Súťaž u nás ešte ani oficiálne nebeží, a on už dokonca pridal prvý článok :) . Minimálne pohľadnice z Ázie (+ pre redaktora s najväčším počtom článkov certifikát a ďalšia pohľadnica) mi prídu ako zaujímavá cena + zlepšenie kvality sk wiki na ázijské témy. Veľa práce s tým nie je, len jeden, poprípade viacerí ľudia skontrolujú a v nástroji akceptujú článok; články sa však pokiaľ viem kontrolujú tak či tak i bez súťaže. Čo sa týka času, je ešte len začiatok novembra, takže podľa mňa všetko v pohode stíhame.

Konkrétnejšie si o Ázijskom mesiaci Wikipédie môžete prečítať na tejto stránke na en wiki, na sk wiki (preklad), informácie pre potenciálnych organizátorov, stránka na Meta, otázky a odpovede v angličtine, slovenský preklad.

V prípade, že sa zúčastníme, dám na stránku na sk wiki tlačidlo prihlásenia článkov.

Ak sa na to niekto z vás podujme, kľudne ma kontaktujte, rád na tom budem s Vami spolupracovať.
--Luky001 (diskusia) 23:38, 2. november 2018 (UTC)

Ako teda? Nejaké komentáre (pre či proti), prípadne niekto, kto by sa podujal na kontrolu článkov? --Luky001 (diskusia) 20:29, 3. november 2018 (UTC)
Iniciatívu vítam, ale nebudem mať časovú kapacitu hodnotiť články. Ani veľký záujem. Možno tie štyri články napíšem, uvidím ako mi to výjde s ostatnou prácou.--Jetam2 (diskusia) 22:47, 3. november 2018 (UTC)
Ahoj, vieš o niekom, kto by na to mal čas? Resp. ako by som ho mohol nájsť? Lebo svoj prvý článok už pripravujem, len ak nebude mať kto hodnotiť, obávam sa, že sa tie články ani nebudú hodnotiť a nebudú teda brané do súťaže. A potom treba teda ešte samozrejme urobiť propagáciu, mohol by som pripraviť banner na tejto stránke, ak som teda správne pochopil, že takýmto spôsobom sa na Wikipédii bannery robia. A oceňujem, že mi tu aspoň niekto odpísal :) . --Luky001 (diskusia) 23:37, 3. november 2018 (UTC)
Ahoj, už viackrát som s chystal zareagovať, ale svoj obmedzený čas som venoval skôr tvorbe článku. A nedostatok času je pre mňa hlavným dôvodom, prečo sa nemôžem aktívne zapojiť do tvorby článkov o Ázii. Nie je to tiež oblasť môjho záujmu, a preto sa ani necítim kompetentný posudzovať kvalitu článku (neviem, aké by mali byť kritériá hodnotenia, ale predpokladám, že okrem kvantity by malo ísť aj o kvalitu, hodnovernosť zdrojov...). Tiež ma odrádza moja (takmer) neznalosť angličtiny, ktorá (myslím si) by nemala chýbať niekomu, kto sa pasuje do úlohy lokálneho organizátora medzinárodného projektu. Každopádne ale vítam každú aktivitu, ktorá môže prispieť k rozvoju našej sk-wiki. Som len obyčajný redaktor, ktorý rád občas niečím prispeje, ale mal som potrebu sa ozvať, aby si vedel, že som tvoju iniciatívu neodignoroval a oceňujem ju. Ak by si potreboval moju pomoc s niečím, na čo by som podľa teba mohol mať, pokojne mi napíš na redaktorskú stránku.--JanoB (diskusia) 10:42, 4. november 2018 (UTC)

Pokiaľ je záujem, môžem sa podujať na organizovanie. Je to pekná myšlienka a bolo by škoda nechať to plávať keď sa už aj niektorí prihlásili. Akurát že bude treba vyriešiť systém na prihlasovanie článkov (nástrojom Fountain) a prinajmenšom spustiť propagačný banner. PS: Dovolil som si trochu upraviť stránku súťaže na slovenskej Wikipédii (ide hlavne o jazykové úpravy, bez toho, aby sa zmenil význam pravidiel; použil som preklad veľvyslanec namiesto ambasádor kvôli tomu, že na Wikipédii sa zaužívalo pomenovanie Veľvyslanectvo pre styky s redaktormi iných jazykových verzií Wikipédie a je to jednotné aj s inými čestnými titulmi, napr. veľvyslanec dobrej vôle).--Lišiak(diskusia) 19:49, 4. november 2018 (UTC)

Ahoj @Lišiak: , ďakujem za prejavený záujem, čo sa týka prekladu, za mňa O.K. Ďalšie kroky pre lepší prehľad napíšem v bodoch:

1. Ak máš teda záujem byť organizátor (to znamená, že budeš kontrolovať články), tak prosím pripíš našu wiki do zoznamu na tejto hlavnej stránke na Meta, teda Slovak Wikipedia (s linkou na našu „home page“) a vedľa pomlčky napíš svoje redaktorské meno (ako organizátora).
2. Čo sa týka sitenotice, kľudne by som to spustil, nemyslím si, že by niekto mal mať nejaké námietky.
3. K tomu Fountain, neviem, ako to presne funguje. Uvidíme, možno po napísaní sa na home page ťa budú kontaktovať a už ti povedia, ak nie, môžem zistiť viac. Prípadne im napíšem, že sme sa prihlásili a že nech pridajú našu jazykovú verziu Wikipédie + ako sa prihlasuje porotca. Ešte čo sa týka jazyka nástroja, urobil som na jeho preklad, no asi to musí ešte niekto skontrolovať a odsúhlasiť, aby sa jazyk objavil aj v nástroji. Možno by si to mohol odklikať, popr. upraviť niečo, čo by mohlo byť preložené lepšie, aby sme tam tú slovenčinu dostali. Link na stránku
Ešte raz ďakujem za prejavený záujem a dúfam, že sa nám tu súťaž pekne rozbehne. --Luky001 (diskusia) 21:12, 4. november 2018 (UTC)

@Luky001:Zatiaľ takto:
Ad 1. Už som nás tam pridal, aby to tu neotáľalo.
Ad 2. Pripravil som návrh banneru (podľa banneru z predchádzajúcej akcie), avšak umiestniť to do MediaWiki:Sitenotice musí správca (samozrejme po tom, čo bude jasné, že súťaž beží).
Ad 3. Pozrel som ten preklad (čo-to som upravil, myslím, že je v poriadku, no zatiaľ som to nechal v stave proofreading). Predpokladám, že bude treba kontaktovať redaktora Le Loya na Mete, ktorý vytvorí stránku pre slovenskú Wikipédiu v nástroji Fountain a zaradí tam porotcov, aby mohli vyhodnocovať prihlásené články (tu je koncept návodu na používanie nástroja).--Lišiak(diskusia) 21:38, 4. november 2018 (UTC)
@Lišiak: Čo som pozeral, ľudia píšu Le Loyovi na jeho diskusnú stránku, čo sa týka zapojenia ich Wikipédie aj porotcov. Skúsil by som to asi tam. Čo sa týka banneru, môžem teda napísať na nástenku správcov? --Luky001 (diskusia) 21:51, 4. november 2018 (UTC)
@Luky001: Už som mu napísal. Isteže, môžeš, hoci ešte bude treba počkať na vyjadrenie Le Loya. Zatiaľ som sa pridal sem, potom (zrejme) pribudnú ďalší. Ideálne by bolo mať aspoň troch porotcov ako tomu bolo pri WikiJari SVE.--Lišiak(diskusia) 22:04, 4. november 2018 (UTC)
Tak, už to je potvrdené, nástroj Fountain pre slovenskú Wikipédiu beží.--Lišiak(diskusia) 05:29, 5. november 2018 (UTC)

Ahojte, ešte ma napadla otázka, či súťažné články budú môcť byť upravované/opravované ostatnými redaktormi počas priebehu súťaže. Mám na mysli preklepy, formulácie, typografiu. Ak nebudú môcť byť, bolo by vhodné zaviesť aj nejakú šablónu na začiatok článku. Niečo podobné, ako bývalo pri školských projektoch.--JanoB (diskusia) 06:52, 5. november 2018 (UTC)

@JanoB: Spýtal som sa, keď odpovedia, dám sem vedieť. --Luky001 (diskusia) 09:24, 5. november 2018 (UTC)
Odpoveď prišla rýchlo: Takže kľudne môžu upravovať, nie je žiaden dôvod na čakanie. --Luky001 (diskusia) 09:49, 5. november 2018 (UTC)

Ahojte. Banner je spustený. Inak by som sa napokon aj ja zapojil. Môžem byť porotca.--Jetam2 (diskusia) 22:56, 5. november 2018 (UTC)

@Jetam2: Super! V tom prípade sa prosím dopíš do sekcie organizátorov na našej domovskej stránke, potom na Meta vedľa Lišiaka a ešte treba napísať Le Loyovi na jeho diskusnú stránku, aby ťa v súťažnom nástroji Fountain pridal ako porotcu. --Luky001 (diskusia) 23:18, 5. november 2018 (UTC)
Okay, idem na to.--Jetam2 (diskusia) 19:28, 8. november 2018 (UTC)

Change coming to how certain templates will appear on the mobile web[upraviť zdroj]

CKoerner (WMF) (talk) 19:35, 13. november 2018 (UTC)

Šablóna:Vývojový stav[upraviť zdroj]

Dnes sa na wikipédiu pridala šablóna Šablóna:Vývojový stav, šablóna, ktorá mení editovanie wikipédie. Zatiaľ je len vydaná, neskôr sa bude používať po šablóne {{Pracuje sa na šablóne}}. Vtedy bude alpha ako vývojová verzia, neskôr bude beta a nakoniec po dokončení vydanie --ARychlik (diskusia) 12:08, 17. november 2018 (UTC)

Česká Wikimedia konferencia[upraviť zdroj]

Ahojte! Aj dnešný rok sa uskutoční česká Wikikonferencia. Z našej strany, WMSK, môžme podporiť preplatením cestovného v závislosti od počtu návštevníkov. Má niekto záujem?--Jetam2 (diskusia) 16:25, 21. november 2018 (UTC)

Community Wishlist Survey vote[upraviť zdroj]

18:13, 22. november 2018 (UTC)

Wikimedia SK uznaná za Wikimedickú skupinu používateľov[upraviť zdroj]

Nové logo vytvorené pre uznanie za Skupinu používateľov

Vo Wikimedii SK sme dosiahli významný míľnik: boli sme uznaní za oficiálnu Wikimedickú Skupinu používateľov!

Tým sa zvýšil nás status v rámci organizovaného hnutia, vďaka čomu od roku 2020 (ak si status zachováme) budeme pozývaný na Summit Wikimédie a budeme môcť byť uznaný za Pobočku.

Pochopiteľne, toto je "len" oficialita (aj keď pekná a dôležitá) a záležať bude na tom, ako pomôžeme rozvoju slovenskej Wikipédie, slobodného vzdelávania a kultúry, ktorá si vzdelanie a vedomosti cení.

Podrobnejšie som to popísal na blogu organizácie: Wikimedia Slovenská republika je uznaná za oficiálnu Wikimedickú Skupinu používateľov! --KuboF Hromoslav (diskusia) 23:17, 23. november 2018 (UTC)

Advanced Search[upraviť zdroj]

Johanna Strodt (WMDE) (talk) 11:03, 26. november 2018 (UTC)

New Wikimedia password policy and requirements[upraviť zdroj]

CKoerner (WMF) (talk) 20:03, 6. december 2018 (UTC)

Odchod KuboFa Hromoslava z predsedníctva WMSK[upraviť zdroj]

Dnes, 20.12.2018, som podal demisiu na funkciu predsedu a aj miesto v predsedníctve Wikimedie SK. Dôvodom je moja vôľa viac sa sústrediť na prácu v esperantskej wikimedickej skupine Esperanto a Slobodné vedomosti, kde okrem toho, že vidím väčšiu budúcnosť (v dlhodobom horizonte), práca ma viac baví a verím, že môže byť výrazne efektívnejšia (prinajmenšom sa tam nestretávam s vytváraním umelých prekážok). Svoj odchod som začiatkom roku 2017 ohlásil na najneskôr začiatok roku 2018, ale na prosby, až naliehania zvyšku predsedníctva som ešte nejaký čas počkal, a nakoniec to odložil ešte o ďalší týždeň.

Viac podrobností, ako aj základné historické súvislosti som popísal v článku na blogu Wikimedie SK. V blízkom čase už na Wikimedii SK pracovať nebudem a aj sledovať ju budem len zbežne. Možno sa v budúcnosti vrátim, ale to by ma organizácia najprv musela svojimi konkrétnymi výsledkami presvedčiť, že sa mi oplatí investovať svoj čas, energiu a pozornosť práve do nej. Hnutiu wikimédia stále verím (veď v ňom aj ostávam ;) a mám skúsenosti tak zo Slovenska ako aj zo zahraničia, že organizácia vie poriadne pomôcť s vecami, ktorým sa komunita tradične nevenuje (kontakty so štátnymi inštitúciami, školami, kultúrne spolupráce, zlepšovanie schopností apod). Preto vyzývam tých z vás, ktorí to vidíte podobne, aby ste sa zapojili do činnosti Wikimedie SK aj po organizačnej stránke - teraz je to potrebné tak ako nikdy predtým! Ja som si svoju časť už viac ako odpracoval, tak sa majte a ďakujem za ryby! --KuboF Hromoslav (diskusia) 21:21, 20. december 2018 (UTC)

Invitation from Wiki Loves Love 2019[upraviť zdroj]

Pomôžte prosím s prekladom do svojho jazyka

WLL Subtitled Logo (transparent).svg

Love is an important subject for humanity and it is expressed in different cultures and regions in different ways across the world through different gestures, ceremonies, festivals and to document expression of this rich and beautiful emotion, we need your help so we can share and spread the depth of cultures that each region has, the best of how people of that region, celebrate love.

Wiki Loves Love (WLL) is an international photography competition of Wikimedia Commons with the subject love testimonials happening in the month of February.

The primary goal of the competition is to document love testimonials through human cultural diversity such as monuments, ceremonies, snapshot of tender gesture, and miscellaneous objects used as symbol of love; to illustrate articles in the worldwide free encyclopedia Wikipedia, and other Wikimedia Foundation (WMF) projects.

The theme of 2019 iteration is Celebrations, Festivals, Ceremonies and rituals of love.

Sign up your affiliate or individually at Participants page.

To know more about the contest, check out our Commons Page and FAQs

There are several prizes to grab. Hope to see you spreading love this February with Wiki Loves Love!

Kind regards,

Wiki Loves Love Team

Imagine... the sum of all love!

--MediaWiki message delivery (diskusia) 10:13, 27. december 2018 (UTC)

FileExporter beta feature[upraviť zdroj]

Johanna Strodt (WMDE) 09:41, 14. január 2019 (UTC)

No editing for 30 minutes on 17 January[upraviť zdroj]

You will not be able to edit the wikis for up to 30 minutes on 17 January 07:00 UTC. This is because of a database problem that has to be fixed immediately. You can still read the wikis. Some wikis are not affected. They don't get this message. You can see which wikis are not affected on this page. Most wikis are affected. The time you can not edit might be shorter than 30 minutes. /Johan (WMF)

18:54, 16. január 2019 (UTC)