Diskusia s redaktorom:Grindcomber

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tournesol.pngAhoj, Grindcomber. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 234 193 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Coffee cup flat.svg Kaviareň
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Prehľad editácie stránok Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často.
Za uvítací výbor: MDsmajlik


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

Zuzana Vačková[upraviť kód]

Zdravím! Vďaka za článok. Potreboval by ešte wikifikovanie, vloženie wikilinkov a úpravu formátovania. Šlo by referencie vložiť priamo do textu, k informáciám na ktoré odkazujú? Vďaka!--Jetam2 (diskusia) 07:55, 1. júl 2017 (UTC)

Zdravím! Anglická verzia by mala ísť na anglickú Wiki, nie sem. Vďaka!--Jetam2 (diskusia) 21:11, 1. júl 2017 (UTC)
Článok som presunl na Vaše Pieskovisko.--Jetam2 (diskusia) 21:14, 1. júl 2017 (UTC)

@Grindcomber: Ahoj, je ešte nejaká iná známa Zuzana Vačková, keď si dal takýto názov? --Lalina (diskusia) 22:13, 1. júl 2017 (UTC)

Aký zmysel má celý tento tvoj wikipokus?! Po opakovaných snahách o „svojské“ rozšírenie článku Zuzana Vačková vytváraš úplne zbytočný klon, ktorý bude tak či tak odstránený! Pozri si, ako má článok vyzerať a na pieskovisku doplň nový obsah do pôvodného článku. Pe3kZA 13:43, 2. júl 2017 (UTC)

Rovnako tak nevydávaj takéto fotografie za vlastné dielo! Pe3kZA 13:50, 2. júl 2017 (UTC)
Ak máš hodnoverné zdroje, treba doplniť existujúci článok, nie vytvárať kade-tade nové verzie, takto wiki nefunguje! Preštuduj si návod a potom upravuj, pretože nateraz robíš skôr ďalšiu prácu iným.--Pe3kZA 18:04, 13. júl 2017 (UTC)

Ad [1]: stále je to na odstránenie – je to rozsiahly obsah nedostatočne doložený zdrojmi (aj aj tie, čo tam sú, sú uvedené neštandardným spôsobom – ako sa tu cituje viď referencie). Ďalej tvrdenia, týkajúce sa súkromia a osobného života ako "Rozchod s manželom, potom takmer po desiatich rokoch aj s priateľom, potrat, urobili herečku na istý čas krehkejšou, zraniteľnejšou, s obavami znovu sa zamilovať." sú z encyklopedického hľadiska diskutabilné, predovšetkým by ale znova museli byť doložené spoľahlivým zdrojom, tzn. rozhodne nie bulvárom, blogmi, crowdsoursovými stránkami (CSFD/IMDB), prípadne úplne bez zdroja ako teraz. --Teslaton (diskusia) 18:28, 13. júl 2017 (UTC)

A na margo presunu pieskoviska do iného menného priestoru [2]: nerobí sa to, je to technicky nesprávna operácia, ktorou akurát pridávaš údržbovú prácu. Pieskovisko slúži na testy a prípravu obsahu, ktorý ev. následne cez schránku (copy&paste) vložíš do článku (ak bude spĺňať náležitosti, samozrejme). --Teslaton (diskusia) 18:41, 13. júl 2017 (UTC)

Aký zmysel má to opakované vykrádanie copyrightovaných obrázkov z webov a ich upload na Commons s deklaráciou "vlastné dielo" [3]. Sám vidíš, že to tam nezostane, znova to len pridáva fúru roboty X ľuďom, čo sa tomu musia venovať. Ak nemieniš rešpektovať tunajšie pravidlá, odporúčam priespievanie na nejakpom súkromnom blogu alebo na weboch, kde zdrojovanie a autorské práva prevádzkovateľ nierieši. --Teslaton (diskusia) 18:56, 13. júl 2017 (UTC)


Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Zuzana Vačková, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude Tvoje dielo, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránené. Ďakujeme za pochopenie.

Toto je už nekonečný príbeh; buď to na x-tý krát urob poriadne, alebo na wiki zabudni.--Pe3kZA 16:14, 28. júl 2017 (UTC)


Nuvola apps ktip.png Tip!

Tlačidlo Zobraziť náhľad.png
Ďakujeme za Tvoje príspevky do Wikipédie. Ak prispievaš pomocou záložky Upraviť zdroj, chceme Ťa poprosiť, aby si skôr než článok uložíš, používal/a tlačidlo Zobraziť náhľad, ktoré je umiestnené hneď vedľa tlačidla Publikovať zmeny. Umožní Ti vidieť výsledok Tvojich úprav a korigovať ich ešte pred tým, než sa uložia do systému.

Ak prispievaš pomocou vizuálneho editora (záložka Upraviť), nepoužívaj tlačidlo Zverejniť zmeny po každej drobnej úprave – výslednú podobu článku vidíš v editore priebežne.

Opakovaným drobným opravovaním a ukladaním článku totiž vytváraš veľké množstvo verzií, ktoré zaťažujú servery Wikipédie a zneprehľadňujú nám kontrolu posledných úprav. Ďakujeme.

--Pe3kZA 19:35, 3. august 2017 (UTC)

Dagmar Bruckmayerová[upraviť kód]

Ahoj! Článok Dagmar Bruckmayerová je síce zatiaľ len na tvojom pieskovisku, no predpokladám, že ho chceš umiestniť do hlavného menného priestoru, preto:

  • Troška umeleckého písania a fráz síce Wikipédii neublíži, no predsa len, je to encyklopédia, a neviem, či sú dobré až také prepracované vety ako „V jej žilách prúdi čiastočne maďarská krv...“. Podobný problém sa týka informácií ako „...žije v útulnom dome...“.
  • Čo sa týka vkladania výrokov človeka: mňa osobne to celkom zaujalo a ak by som písal trebárs na blog, možno by som to použil. :) No vo Wikipédii sa to nepoužíva a jeden jediný článok by nemal byť výnimkou. Na zbieranie výrokov slúži sesterský projekt Wikipédie, Wikicitáty, angl. Wikiquotes .

--MDsmajlik (diskusia; príspevky) 18:56, 9. september 2017 (UTC)

Plus, zdroje, prosím, neuvádzaj len v sekcii zdroje, ale na konkrétnych miestach v článku, ako klasické referencie. Aby sa vedelo ktoré konkrétne informácie pochádzajú odkiaľ. (Prepáč, zišlo mi to na um až teraz). --MDsmajlik (diskusia; príspevky) 19:05, 9. september 2017 (UTC)

Takto - [4], sa články nepridávajú, skopíruj zo svojho pieskoviska a prenes do článku Dagmar Bruckmayerová. A ten článok potrebuje upraviť, teraz vyzerá skôr ako článok do Slovenky, nie do encyklopédie. Rovnaký problém ako bol s článkom Zuzana Vačková --Gepetito (diskusia) 18:35, 10. september 2017 (UTC)