Hooters

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Interiér reštaurácie Hooters v USA
Bachelor Party v Hooters

Hooters je obchodná značka dvoch amerických súkromných reštauračných reťazcov: Hooters of America, Incorporated, v meste Atlanta (Georgia) a Hooters, Incorporated v meste Columbus (Ohio). Založená bola v roku 1983 v meste Clearwater na Floride.

Zameriava sa na mužských zákazníkov, pričom zamestnáva skromne odeté čašníčky, no zamestnáva aj mužov ako kuchárov, roznášačov a manažérov. Ponuka obsahuje hamburgery a iné sendviče, steaky, morské jedlá a iné špeciality ako napríklad kuracie krídla. Takmer všetky reštaurácie Hooters majú licenciu na predaj alkoholických nápojov ako pivo a víno, a kde je to povolené, ponúkajú aj plnohodnotný alkoholický bar. Doplnkový tovar predstavujú tričká a rôzne iné suveníry.

V Spojených štátoch existuje viac ako 435 reštaurácií v 46 štátoch USA, na Amerických panenských ostrovoch a na ostrove Guam. Hooters funguje aj v 26 iných krajinách, a to v nasledovných: Bahrajn, Brazília, Kanada, Čína, Kolumbia, Argentína, Spojené kráľovstvo, Nemecko, Izrael, Mexiko, Guatemala, Paraguaj, Peru, Filipíny, Chorvátsko, Čile, Austrália, Panama, Kostarika, Kórejská republika, Grécko, Venezuela, Španielsko, Južná Afrika, Švajčiarsko a Singapur.

Plánuje sa aj otvorenie na Slovensku a v Česku[1].

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Hooters

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]